Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baklava??

Onu unutalı çok oldu.

Bende şu an 96 kilodayım, bu kış 4 kilo aldım en az 90'a inmem lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selam arkadaşlar. Keyifli sohbet dönüyormuş burada. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Baklava??

Onu unutalı çok oldu.

Bende şu an 96 kilodayım, bu kış 4 kilo aldım en az 90'a inmem lazım.

Hanım 50 kilo olunca zorunlu. Bu kış Rusya'da kan testlerim düzgün çıktı yoksa yemek yemeyi yasaklar. Geçen sene kolesterol sınırda diye kebap yasaktı 3 ay

Antalya'da kolay be hocam. Çık dışarı koş. Bir ay sonra yüzmeye başlanır zaten.

Eğer kalbin sağlam ise tamamen p90 X3 tavsiye ederim 3 ayda 85 olursun

Lean kısmını uyguluyorsun günde yarım saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 1 Nisan 2017; 15:26:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Herkese selam arkadaşlar. Keyifli sohbet dönüyormuş burada. :)

OoOoo Haluk abi gelmiş :)
  • Kahve kültürü yüksek olan arkadaşların paylasımları güzel oldu. Aklımızın bir köşesinde bulunsun tavsiyeler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Oooo hoş geldin sefa getirdin Haluk abi selamlar saygılar abicim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hoşgeldin hocam, sende katıl muhabbetimiz artsin

• quote:

Hocam hoşgeldin. Otomobil Genel'e fazla takılma geri gidersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Abiler filtre kahve benim de en büyük tutkularımdan biri. Hergün işe gitmeden bir büyük kupa mutlaka içerim. Kahve makinem var, delonghi onunla demliyorum. Yalnız öğütücü almadım hala. Aslında bir de öğütücü alsam harika olacak.

Kahve olarakta Tchibo Brazil Mild kullanıyorum. Sütle içimi harika kesinlikle tavsiye ederim. Tchibo'nun kahve kartları da var, her 500gr 'a 100gr hediye alıyorsunuz.

Brazil mild aroması yüksek içimi yumuşak bir kahve, sert sevenlere çok hitap etmez. Sert sevenler African Blue denesinler.

Saygılar.

İşyerimde kahve sıkıntı, ben de French Press alıp kendim yapayım diyorum. Tchibo'ya her zaman gidemem ama bunları not alıyorum :)

• Fransa, Paris'teyim dikkat ettim yollar oyle temiz ki arabalar tertemiz. Luks araba da cok, 2000 Clio'da. Acikcasi lukse onem veriyorlar mi vermiyorlar mi anlamadim.

Bmw cok az gordum. Mercedes , Audi , Bmw diye gidiyor siralama.

Skoda falan oldukca cok memlekette. Seat hic gormedim. Ayrica oyle B segmenti abartili yok gibi sehirde. Genelde C veya D kullaniyorlar. Elektrikli arabalar, C3 ve Twingo gordum cogu zaman. Polo cok denk gelmedi ancak Fiesta birkac sefer gordum.

Bu da boyle bir ani olsun. :)

Ayrica Alfa showroom'unda Stelvio'lar can yakacak cinstendi.

Honda konusuna gelirsek, kaynak sartlarinin dusuk oldugunu dusunuyorum. Robot degil, askili gun ile kaynak islemi yapiyorlar. Parametreler uygundur eyvallah ama, robotun sifira yakin hata ile kaynak yapmasi varken, birinin eline gun'i alip, el ile yapmasi ayri bir dunya..

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Nedenini bilmiyorum ama Avrupa ülkelerinde BMW rakiplerine göre daha az tercih ediliyor.Acaba tarzını sevmiyor olabilirlermiBMW'yi dünya üzerinde en çok seven ülkeler bir Rusya birde Türkiye vardırBizim milletimizde BMW yı çok seviyor zaten 3 ve 5 serisi Anadolu ve Karadeniz'de bile çok yaygın. YouTube da izlediğim biz röportaj'da Yabancı kızlara "Türk erkeği denilince aklınıza ne geliyor?"gibi soru yöneltiyorlar.Cevapları "3 numara saç kirli sakallı BMW kullanan erkek"gibi bir tanım yapıyorlarBende BMW çok severim bu arada o gruba dahil oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 1 Nisan 2017; 21:01:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Nedenini bilmiyorum ama Avrupa ülkelerinde BMW rakiplerine göre daha az tercih ediliyor.Acaba tarzını sevmiyor olabilirlermiBMW'yi dünya üzerinde en çok seven ülkeler bir Rusya birde Türkiye vardırBizim milletimizde BMW yı çok seviyor zaten 3 ve 5 serisi Anadolu ve Karadeniz'de bile çok yaygın. YouTube da izlediğim biz röportaj'da Yabancı kızlara "Türk erkeği denilince aklınıza ne geliyor?"gibi soru yöneltiyorlar.Cevapları "3 numara saç kirli sakallı BMW kullanan erkek"gibi bir tanım yapıyorlarBende BMW çok severim bu arada o gruba dahil oluyorum

Rusya'da BMW üçüncü sınıf mafya arabası olarak görülüyor yalnız. Şirkete 5 serisi alalım dediğimde öğrendim bende.

Ruslar genelde japon kullanıyor. Bolca Toyota, Mazda, Alman olarak Mercedes, vw ile bmw pek görülmez. Crossover çok fazla.

Moskova trafiği ve hava şartları zaten Japon araçlarını doğal olarak öne çıkarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Rusya'da BMW üçüncü sınıf mafya arabası olarak görülüyor yalnız. Şirkete 5 serisi alalım dediğimde öğrendim bende.

Ruslar genelde japon kullanıyor. Bolca Toyota, Mazda, Alman olarak Mercedes, vw ile bmw pek görülmez. Crossover çok fazla.

Moskova trafiği ve hava şartları zaten Japon araçlarını doğal olarak öne çıkarıyor.

Ben neden öyle gözledim Gürcistanda Batum ve tblis'tede öyle gözlemledim.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Ben de bir süre Bakü'de yaşamıştım, gözlemlerimi paylaşayım.

Minimum 2000 motor araba kullanıyorlar. 1,6 az ve şirket aracı olarak var. Bizde 1,2- 1,4 olan araçların 1,6-2 olanları var. İnanılmaz derecede lüks araç tutkuları var. Kadınların araç kullanmasını yadırgıyorlar. Hatchback pek sevilmiyor. İlanlara bakarken yakalandım bir kez, 1.2 araba mı olur diye dalga geçtiler :)

Bir de çok entresan gelmişti bana. Bizim yollarda çok eskiden gözüken 89-90 model Lada 2107lerin aynı kasa 2010, 2011'lerini gördüm. Her şey aynı ama model 2010 :) O kadar eski görünüp aslında eski olmayan araçlar çok ilginç gelmişti.

• quote:

quote:

quote:

Ben neden öyle gözledim Gürcistanda Batum ve tblis'tede öyle gözlemledim.

Moskova için X5 serisi kullananlar var. Ama diğer BMW modelleri nadir.

Lüks anlayışı tamamen Mercedes ve büyük suvlar üzerine.

İnsanlar ise daha çok crossover kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Minimum 2000 motor araba kullanıyorlar. 1,6 az ve şirket aracı olarak var. Bizde 1,2- 1,4 olan araçların 1,6-2 olanları var. İnanılmaz derecede lüks araç tutkuları var. Kadınların araç kullanmasını yadırgıyorlar. Hatchback pek sevilmiyor. İlanlara bakarken yakalandım bir kez, 1.2 araba mı olur diye dalga geçtiler :)

Bir de çok entresan gelmişti bana. Bizim yollarda çok eskiden gözüken 89-90 model Lada 2107lerin aynı kasa 2010, 2011'lerini gördüm. Her şey aynı ama model 2010 :) O kadar eski görünüp aslında eski olmayan araçlar çok ilginç gelmişti.

Yalnız bakü'de o Sovyet mantığı ile yapılan büyük caddeler sağolsun trafik rahat.

Onlarda da jip hastalığı var, birde Mercedes

İlk gittiğimde havalimanında bende o mor taksi yerine Mercedes tuzağına düştüm. Gitti 50 dolar.

• quote:

quote:

Yalnız bakü'de o Sovyet mantığı ile yapılan büyük caddeler sağolsun trafik rahat.

İlk gittiğimde havalimanında bende o mor taksi yerine Mercedes tuzağına düştüm. Gitti 50 dolar.

Bakü'de akşam herkes taksici zaten Prezentabllığım sayesinde korsan taksiye binip para vermemiş insanım ben de. "Abi bu benden olsun konağımızsan" dedi valla, helal olsun 50 dolar çok gitmiş hakikaten.

Ben oradayken trafik çok sıkıntılıydı, yol yapım çalışmaları uzun süre devam etti. Şu an sanırım F1 pisti yapılmış o geniş yol dediğiniz kısımlara. Sahil tarafına Bulvar'a yakın yerler gibi hatırlıyorum. Asgari ücretle çalışıp 93-94 Mercedes kullananlar vardı evet. Ama çok temiz ve bakımlı Mercedesler genelde, km yüksek olsa da donanım falan tatmin edici oluyor :)

• Güzel konu ben sizden bi tavsiye istemek istiyorum 2005 Model Opel Astra Classic 2 1.6 sport paket aracımın yerine araç tavsiyesi istesem. Astradan çok memnunum ama zamlardan sonra çok yakıyor ve model yükseltmek istiyorum.Bütçe 50-60 arası.
    Kafamdaki araçlar :
    Astra Classic 3 (H) 2012 civarı 1.3cdti yazılım olacak tabiki
    İbiza 1.0 3 silindir (Daha önce ibiza fr ve bu aracı kullandım ibiza daha keyifli şehir içinde ve daha az yakıyor.)
    i20 dizel
    fabia motor hakkında bi fikrim yok ya az yakan bi benzinli yada dizel olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Bakü'de akşam herkes taksici zaten Prezentabllığım sayesinde korsan taksiye binip para vermemiş insanım ben de. "Abi bu benden olsun konağımızsan" dedi valla, helal olsun 50 dolar çok gitmiş hakikaten.

Ben oradayken trafik çok sıkıntılıydı, yol yapım çalışmaları uzun süre devam etti. Şu an sanırım F1 pisti yapılmış o geniş yol dediğiniz kısımlara. Sahil tarafına Bulvar'a yakın yerler gibi hatırlıyorum. Asgari ücretle çalışıp 93-94 Mercedes kullananlar vardı evet. Ama çok temiz ve bakımlı Mercedesler genelde, km yüksek olsa da donanım falan tatmin edici oluyor :)

Benim kayınpeder yanımdaydı, Ermeniler ile Azerilerin aslında binlerce yıl kan olarak karıştığını ve aynı ırk olduğunu anlattı taksiciye, bir şeyde diyemedim, taksici bizi öldürmedi sonuçta 50 dolar helal olsun

Benim kayınpeder bölge ve Rus tarihi meraklısı, ya meraklısında söylenecek şey var söylenmeyecek şey var.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXY07

Güzel konu ben sizden bi tavsiye istemek istiyorum 2005 Model Opel Astra Classic 2 1.6 sport paket aracımın yerine araç tavsiyesi istesem. Astradan çok memnunum ama zamlardan sonra çok yakıyor ve model yükseltmek istiyorum.Bütçe 50-60 arası.
    Kafamdaki araçlar :
    Astra Classic 3 (H) 2012 civarı 1.3cdti yazılım olacak tabiki
    İbiza 1.0 3 silindir (Daha önce ibiza fr ve bu aracı kullandım ibiza daha keyifli şehir içinde ve daha az yakıyor.)
    i20 dizel
    fabia motor hakkında bi fikrim yok ya az yakan bi benzinli yada dizel olabilir.

C4 düz 92'lik comfort plus.

İ30 ya da cee'd düz dizel

Bunlar hem c sınıfı hem daha performanslı.

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.