Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

"Demek ki bana araba aldıracak kadar güven uygulamamış ve siz o kadar çaba sarf etmemişsiniz"

derdim, ben...

Bende Hondaya girdiğimde, daha bir kişininde gelip 'yardımcı olmamı istermisiniz?' dediğini görmedim. Masada oturup sana bakıyorlar??

Doğru söze ne denir?!

Honda ya ilk kez 2007 de Civic sedan 1.8 veya Accord almak için gitmiştim, yanımda annem ve kardeşim de vardı, ötedeki bir masadan sert bakışlarla "keşke bana gelmeseler" der gibi bakan bir bayan dışında kimse yoktu ve o bayan da tahmin edileceği üzere bizimle ilgilenmemişti..

Bunun dışında Honda da kendime göre ideal motor - tasarım ikilemini bulmak hep sorundu..

• Son yakıt durumu:

Bu da bizim son durum:

Final:

• Sizde durumlar sahane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Son yakıt durumu:

Bu da bizim son durum:

Final:

ateş fazla harlı yanmış o balıklar

kahvede yeterince köpüklü değil sanki

yakıta gelince o ne ya utanmasa yakmayacak, araç dediğin yakacak kardeşim

evet kıskandım

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Evet ateş biraz fazlaydı, mesafeyide iyi ayarlayamadım ama içi sulu ve lezzetli

Gidelim bir gün mangala, bizim piknik çantası her daim hazır, kömürü ve parça odunu büyük çuvalla alıp bir mangallık parçalara böldükten sonra sığınağa atarım. Biz hanım ile hadi gidelim diye karar verdik mi 15 dakikaya yola çıkar mangalı hemen yakarım. Hem dışarıda yapmak rahat oluyor, açık hava da otur kokusunu orada bırak.

Arabanın yakıtı iyi dikkat etmeden kullanıyorum. kasmak sürekli bakmak yok, yazın da klima ile sanırım 5.5lt civarı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Mart 2017; 12:50:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Sizde durumlar sahane

Hocam, oturduğumuz Evin konumu müsait olunca Güneş-Deniz-Mangal-Yürüyüş vs. ye ulaşmak daha basit oluyor, üşenmek için bahanemiz de olmuyor. Misafir gelince de dışarıda piknik-mangal yapmak bana daha basit geliyor, Balık/kanat salata çay/kahve ve birkaç ıvır zıvır ile iş bitiyor, evde yemekli misafir ağırlamak zor. Böyle hem daha keyifli hem daha sıcak bir ortam...
  • quote:

Son yakıt durumu:

Bu da bizim son durum:

Final:

23 derece mi?Biz halen montla geziyoruzAntalya'ya yaz gelmiş abi galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Sizde durumlar sahane

Hocam, oturduğumuz Evin konumu müsait olunca Güneş-Deniz-Mangal-Yürüyüş vs. ye ulaşmak daha basit oluyor, üşenmek için bahanemiz de olmuyor. Misafir gelince de dışarıda piknik-mangal yapmak bana daha basit geliyor, Balık/kanat salata çay/kahve ve birkaç ıvır zıvır ile iş bitiyor, evde yemekli misafir ağırlamak zor. Böyle hem daha keyifli hem daha sıcak bir ortam...

Aynen Kocaeli'de iken bizde neredeyse her hafta pikniğe giderdik. Hele çocuklar yokken benimde bagajda hep mangal, kömür, Piknik seti, yere serilcek kilim,top vesaire gibi teşkilatım hazırdı ama artık bagaj yetmiyor bu yüzden aklımda hep sw d segmenti bir araç var. Alirsam bagaj listem

1- çadır

2- yeterli miktarda mat

3 katlanır sandalye

4- mangal

5-piknik seti

6- uçurtma_top

7- snorkel- palet- olta vesaire

...

....

... ..

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Valla, buranın kışı iyi. Yıllardır kazak-kalın mont giymedim desem yalan değil, zaten bu şehir öyle kalın kalın giyinmeyi müsade etmiyor, bol bol t-shırt gömlek şort vs.

Ama sıcak yaptımı da, ulan yeter artık dediğimiz zamanlar oluyor.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Senin de 'hoop hadi hazırlanın gezmeye' modun iyi, bizde senin gezilerini kıskanıyoruz.

• Valla ben şu anda filtre kahve+cheesecake moduna girdim, Antalya ya gelen olursa ısmarlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Mart 2017; 14:20:46 >
  • quote:

Valla, buranın kışı iyi. Yıllardır kazak-kalın mont giymedim desem yalan değil, zaten bu şehir öyle kalın kalın giyinmeyi müsade etmiyor, bol bol t-shırt gömlek şort vs.

Ama sıcak yaptımı da, ulan yeter artık dediğimiz zamanlar oluyor.

Sıcağını iyi bilirim abi ama kışın hiç gelmedim.Marmaris ten Antalya dan felan samsun a gelince kutuplara gelmiş gibi hissediyorum

• quote:

Evet ateş biraz fazlaydı, mesafeyide iyi ayarlayamadım ama içi sulu ve lezzetli
    />

Gidelim bir gün mangala, bizim piknik çantası her daim hazır, kömürü ve parça odunu büyük çuvalla alıp bir mangallık parçalara böldükten sonra sığınağa atarım. Biz hanım ile hadi gidelim diye karar verdik mi 15 dakikaya yola çıkar mangalı hemen yakarım. Hem dışarıda yapmak rahat oluyor, açık hava da otur kokusunu orada bırak.

Arabanın yakıtı iyi dikkat etmeden kullanıyorum. kasmak sürekli bakmak yok, yazın da klima ile sanırım 5.5lt civarı olur.

Benim araç siyah olunca 1 litre fark oluyor. Gerçi Antalya'da güneş altında bekleyen aracı 3 dakikada soğutuyor bu da başarı.

Yapariz hocam kıçımı toplasam bir. İşten güçten hanımla ruh modunda dolaşıyoruz.

• quote:

Valla ben şu anda filtre kahve+cheesecake moduna girdim, Antalya ya gelen olursa ısmarlarım.

Hocam evde tiramisu, ve espresso modunda takılıyoruz biz.

Tiramisuyu evde yapıyoruz, nefis oluyor. kahve için seneler önce makinesini aldık, çekirdekten taze.

Bu ufak tefek kaçamaklar kurtarıyor yaşamı.

• Bende Nescafe 3 u bir arada yerine cafex almayı düşünüyordumVay bee ne hayatlar var

Edit: Şaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 31 Mart 2017; 16:06:32 >
  • quote:

Senin de 'hoop hadi hazırlanın gezmeye' modun iyi, bizde senin gezilerini kıskanıyoruz.

Şu Samsun'a geldiğim den beri kafam hiç rahat değil (işler) ama bu sene sonunda herşey rayına oturacak (inşallah) sonrasında zamanın hakkını ni vereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 31 Mart 2017; 16:9:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Valla ben şu anda filtre kahve+cheesecake moduna girdim, Antalya ya gelen olursa ısmarlarım.

Tiramisuyu evde yapıyoruz, nefis oluyor. kahve için seneler önce makinesini aldık, çekirdekten taze.

Bende bir dönem merak salmıştım, o dönem mascarpone her yerde bulunmuyordu Metro markete gidip alıyordum. Atık yapmaz oldum, aklıma getirdin yapayım bir ara.

@redbul_540; O granül kahveleri hayatta içmem, dolgun ve yoğun lezzetli koyu kavrulmuş iyi çekirdekten press kahve severim.
    İri çekilmiş kahve çekirdeği ve French Prees hem kolay hemde kahve tadı alırsın. Sana tavsiyem 1 tane press al 1 pakette kahve çektir(mesela starbucks'tan bir paket kahve alıp -250gr. 24-27TL- press için çektir) 1 kişilik press ile 13-15 tane içersin. Hem uyguna gelir hemde harbiden kahve içersin, French Press basit ve kolay yöntemdir.

İçme o granül kahveleri

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Bende bir dönem merak salmıştım, o dönem mascarpone her yerde bulunmuyordu Metro markete gidip alıyordum. Atık yapmaz oldum, aklıma getirdin yapayım bir ara.

@redbul_540; O granül kahveleri hayatta içmem, dolgun ve yoğun lezzetli koyu kavrulmuş iyi çekirdekten press kahve severim.
    İri çekilmiş kahve çekirdeği ve French Prees hem kolay hemde kahve tadı alırsın. Sana tavsiyem 1 tane press al 1 pakette kahve çektir(mesela starbucks'tan bir paket kahve alıp -250gr. 24-27TL- press için çektir) 1 kişilik press ile 13-15 tane içersin. Hem uyguna gelir hemde harbiden kahve içersin, French Press basit ve kolay yöntemdir.

İçme o granül kahveleri

Mascorpone olarak Kaan diye bir Türk malı var metroda hocam onu alın. Hafifçe pütürlü bir kıvam veriyor çok yakışıyor. Fiyatıda iyiydi doğru hatırlıyorsam. Kahveyi ben espresso koyuyorum, konyak ile süper yakışıyor tiramisuya, ama iyice soğutun.

Valla kahve konusunda tembeliz, makine çekiyor, sütü köpürtüyor. Biz en fazla çekirdeği, suyu falan koyuyoruz

Metro hayat kurtarıyor cidden, balık suyu, Winchester sosu falan bulunuyor.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Ben Metro markete çok giderim, hiç üşenmem özellikle yolumu uzatırım.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    İş yerinde pratik oluyor diye alıyordum abi sturbucks'ada hiç gitmedim bir gideyim

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.