Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.377
Cevap
460
Favori
670.943
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Petlas 4 Mevsim, 215 65 R16, 102H aldim. Tavsiye ederim. İlk yagmurda ufak bir kaydirma yapti sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu ebatlarda lastik arıyorum. Ne kadara aldınız 4 tanesini ? Laufenn nasıldır acaba hiç duymadım bu lastigi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 215 50 17 kışlık lastik alicam bende arkadaşlar var mı öneriniz Ankarada kullanılacak ve Max 600 -700 bandında

• Lynefaynel L kullanıcısına yanıt

448 TL idi hesaplarımda 300/25 çek ile vardı, tanesi 423 e geldi. Hankook un ürünüymüş lastik. Falken düşünüyordum ama bunu aldım geçtim. Lastikleri hb den aldım.

• yok mudur 4 mevsim indirimi? 195/60 r15 ebatlarında 4 mevsim lastik arıyorum.

• Beyler 195/60/16 olan lastiklerimi 195/55/16 veya 205/55/16 ile değiştirsem olurmu. Araç pejo 2008

• bende trendyoldan gecenki indirimle 205 55 r16 lassa kıs snowdays 4 tanesi 290 a geldi..uretim tarihi 2020

• Ankara'da ikinci el 215 60 17 kışlık lastik arıyorum, satmak isteyen var mıdır?

• freedom1259 kullanıcısına yanıt

205/55r16 olur

• Abime İzmir için yazlık lastik 205/55/16 ve 185/60/15 lazım. Conti vardı sık yama gerektirdiği için memnun kalmadı.

Bayiler Falken e 390, Hankook ve Lassa Driveways e 425 dedi. Falken fiyat olarak iyi. İnternette 330 lira.
    Tavsiyesi olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğu görevi sebebiyle van'da yaşıyorum. Geçen kış çok karlı geçmişti. Bazı yollarda da kar olmasa bile sık gizli buzlanma oluyor.
    Böyle bir şehir için snoways 4 yeterli olur mu?

• canınıyerim kullanıcısına yanıt
    Ben de 4 yıl Muş’ta görev yaptım. Van’a havaalanı için gidip geldim. Lassa Iceways kullandım. İlk iki yıl gayet iyiydi. Sonra performansı düştü ama sorun çıkarmadı.

Araştırınca göreceksiniz Nokian çok tavsiye ediliyor. Ben de geçen sene Nokian WR 4 aldım. Yoğun karda kullanma şansım olmadı henüz.

Lastik ebadınıza göre testlere ve yorumlara bakın. O hava şartlarını daha önce görmediyseniz özelden yazın tavsiyede bulurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Bana da 195 55 16 87H ebatında kış lastiği lazım. Seçenekleri ikiye indirdim.;

Lassa Snowways 4 Yakıt E, Islak fren B

GoodYear UG 9 Yakıt C,ıslak fren C

Islak zeminde fren benim için daha önemli. Önce burayı biraz açayım. Ben Ankarada yaşıyorum. Kar yılda 2-3 gün ama ıslak ve soğuk zeminle daha fazla karşılaşıyoruz. Bu nedenle kar performansı hiç önemli değil (tekrar söylüyorum benim için, sizin ihtiyaçlarınız farklı olabilir). Burada ardışık 2 sınıf arası 80 km hızda 3 m oynuyor biliyorsunuz. Tüketim ise 2 kademede %1.5+1.5 toplamda %3 oynıyacak. Ama asfalta daha akıcı bir his olarak yansır mı bilemedim.

Tabii bir de dayanım önemli. Daha önce Lassa kullanmıştım fena değildi. 4-5 sene dayandı hiç sorunsuz. Goodyear hiç deneyimim yok. çok bilindik bir sitede Lassa 425, Goodyear ise 415 liraya bulunabiliyor (konuda fiyat paylaşmış olmak adına).

Tercihiniz ne olurdu. Selamlar.

Hocam Ankara için 4 mevsim lastik alsak kışı idare eder mi sizce, yoksa illa kış lastiği mi almak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: controlf5

Hocam Ankara için 4 mevsim lastik alsak kışı idare eder mi sizce, yoksa illa kış lastiği mi almak gerekir

Alıntıları Göster

Nacizane düşüncem böyle bir iklimde kış latiğinin daha güvenli olduğu şeklinde. Ben hiç 4 mevsim lastik kullanmadım, ayrı ayrı tercih ediyorum hep. Zorlu kış koşullarında 4 mevsimin yetmeyeceğini düşünüyorum. İşe sabah erken giderim, 07:00 gibi evden çıkıyorum. Yol yılın baya bir günü (neredeyse 3 ay civarı) buz-gizli buz. Bu lastikler zorlu kış koşullarında bir kış lastiği performansı veremiyorlar denilmekte.

https://www.barum-tyres.com/car/expert-advice/tyre-knowledge/all-season-or-winter-tyres#:~:text=Unlike%20all%2Dweather%20car%20tyres,be%20used%20in%20warm%20conditions.

https://www.oponeo.co.uk/blog/all-season-vs-winter-tyres

2.linkteki goodyear önerileri de güzel.

Ama sizin ihtiyaçlarınız farklı olabilir. Araba çok sık kullanılmıyabilir, iyi kar yağışı varsa o gün çıkarılmıyabilir vs o zaman belki düşünülebilir. Bir de ben hiç düşünmediğim için 4 mevsim lastikleri araştırmadım belki son zamanlarda onlar da biraz atak yapmış olabilirler mi?

• controlf5 C kullanıcısına yanıt
    Etmez

• controlf5 C kullanıcısına yanıt
    En kötü ihtimalle petlas al geç

• @Doritoch @Or_by teşekkürler

• Arkadaşlar İstanbul’da yaşıyorum. Burada yaşayanlar bilir kış genelde yağmur modunda geçiyor ve kar az yağıyor/kalmıyor.
    Yeni araç aldım ve üstündeki lastikler yazlık. Sizce kışlık gerekir mi? Kışın araçla işe giderken polis vs sorun çıkarır mı? Tehlike yaratır mı? Ne de olsa köprü/viyadük vs illaki kulllanacağım sık olmasa da.

• Herkese merhabalar. 225/65/17R lastik alacağım, Bursa'da yaşıyorum, burada kış sert geçmiyor, aracım çok yakıyor, normalde 4 mevsim alacaktım ama yakıta katkısı biraz daha fazla olur diye hem de kış şartlarını düşündüğümde acaba yaz lastiği mi alsam diyorum. Bu konuda fikirlerinizi ve lastik önerilerinizi rica edebilir miyim ?

• Falken 205 55 16 aldim cok memnunum oneririm tane 300

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.