Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.377
Cevap
460
Favori
670.808
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • snoways 3 kullandım guzel yumusak sessiz ancak fazla yakıyor ve erken catladı

• Ge620dx kullanıcısına yanıt

bursada kar var. kışlık ve yazlık kullan hem balansın zamanında yaptırmıs olursun hemde kafan rahat uludaga cıkarsın

• muglada 4mevsim kısa omurlu olur. +45 derece asfaltta kızaklarsın yazın tehlikeli goruyorum akyakaya inerken. guzel bir yaz lastigi al ıslakta tutusu iyi olsun. on arka, balans 10 numara kullanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8DA96067 -- 7 Ekim 2020; 19:17:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: break.

Mugla ici 4 mevsim lastik onerisi gerekli.

Marka, model ne olmali? Arac 2013 Corsa.

Merhaba. Bende Milas/Bodrum da yaşıyorum. Mevsimden dolayı yaz lastiği düşünüyorum ama fiyatlar yüksek gibi. Siz lastik aldınız mı?

Arkadaşlar yaz lastiği konusunda fiyat/performans olarak tavsiyeleriniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D8DA96067

muglada 4mevsim kısa omurlu olur. +45 derece asfaltta kızaklarsın yazın tehlikeli goruyorum akyakaya inerken. guzel bir yaz lastigi al ıslakta tutusu iyi olsun. on arka, balans 10 numara kullanırsın

@granma79 @cacihat

Henüz almadım. Kışın yaz lastiği sıkıntı olmaz mı?

• Merhaba, bana da kış lastiği lazım, 235 45 R19 ölçüler. Yardımcı olabilecek var mı? Ebat büyük olduğu için fiyatlar uçuk, olabildiğince uygun fiyatlı ve performansı çok kötü olmayan bir ürün lazım.

• Lastik fiyatları kadar dengesiz başka bi ürün yok,
    Biz çekle ucuz aldık derken ceksiz fiyatı daha düşük çıkıyormuş,
    Aldık geçtik de 4 lastikden kaba hesapla min 250 zarar etmişim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dortluk

Lastik fiyatları kadar dengesiz başka bi ürün yok,
    Biz çekle ucuz aldık derken ceksiz fiyatı daha düşük çıkıyormuş,
    Aldık geçtik de 4 lastikden kaba hesapla min 250 zarar etmişim.

Alttaki fiyat nerede ustam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@granma79 @cacihat

Henüz almadım. Kışın yaz lastiği sıkıntı olmaz mı?

Alıntıları Göster
    Biliyorsunuz buralarda kar yok. Sadece kışın çok yağmur var. Bu nedenle yaz lastiği bakıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• granma79 kullanıcısına yanıt

Trendyoldaydı, akşamüstü kampanya vardı bitmiş.

• kış lastiği +7 derecenin altında yol tutuşu daha iyi olduğu için tavsiye edilir. karda - değerlere ineceğinden gereklidir ancak buna rağmen birikme yoksa yazlıkla kullananlar vardır özellikle yokuşta ve viyadüklerde tehlike arz eder. Buzlanmalarda ise kış lastiği de birşey ifade etmez. tuzlama yapılmadıysa işiniz allaha kalır.

yaşadığınız yerin yıl boyu sıcaklık ortalaması yaz lastiğinin yeterli ve bir tehdit olmadığını gösteriyor. ama çok param var illa alacam yazlık kışlık kullanacağım diyorsanız da birşey diyemem. 4 mevsime gelince daha önceki mesajlarımdaki birşeyi tekrar edeyim. sıcak asfaltta kızaklar ve bu kışın o memlekette yaz lastiği kullanmaktan şüphe eden biri olana çok daha fazla tehlike içerir. 2 senedede, belki 20bin kmde lastiği bitirip yazlıga donersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8DA96067 -- 8 Ekim 2020; 20:51:7 >
  • Bana da 195 55 16 87H ebatında kış lastiği lazım. Seçenekleri ikiye indirdim.;

Lassa Snowways 4 Yakıt E, Islak fren B

GoodYear UG 9 Yakıt C,ıslak fren C

Islak zeminde fren benim için daha önemli. Önce burayı biraz açayım. Ben Ankarada yaşıyorum. Kar yılda 2-3 gün ama ıslak ve soğuk zeminle daha fazla karşılaşıyoruz. Bu nedenle kar performansı hiç önemli değil (tekrar söylüyorum benim için, sizin ihtiyaçlarınız farklı olabilir). Burada ardışık 2 sınıf arası 80 km hızda 3 m oynuyor biliyorsunuz. Tüketim ise 2 kademede %1.5+1.5 toplamda %3 oynıyacak. Ama asfalta daha akıcı bir his olarak yansır mı bilemedim.

Tabii bir de dayanım önemli. Daha önce Lassa kullanmıştım fena değildi. 4-5 sene dayandı hiç sorunsuz. Goodyear hiç deneyimim yok. çok bilindik bir sitede Lassa 425, Goodyear ise 415 liraya bulunabiliyor (konuda fiyat paylaşmış olmak adına).

Tercihiniz ne olurdu. Selamlar.

• 235 55 r18 için tavsiye edebileceğiniz kışlık lastik var mı acaba? Şimdi mi almalı yoksa biraz daha mı beklemeli?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tianshang

Clio 4 aracım için 185 65 15 88t kislik lastik arıyorum ne önerirsiniz ? LASSA snoways 4 düşünüyorum kullanan var mı?

Ben eski arabamda Snoways 3 kullandım. Çok memnun kalmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Bana da 195 55 16 87H ebatında kış lastiği lazım. Seçenekleri ikiye indirdim.;

Lassa Snowways 4 Yakıt E, Islak fren B

GoodYear UG 9 Yakıt C,ıslak fren C

Islak zeminde fren benim için daha önemli. Önce burayı biraz açayım. Ben Ankarada yaşıyorum. Kar yılda 2-3 gün ama ıslak ve soğuk zeminle daha fazla karşılaşıyoruz. Bu nedenle kar performansı hiç önemli değil (tekrar söylüyorum benim için, sizin ihtiyaçlarınız farklı olabilir). Burada ardışık 2 sınıf arası 80 km hızda 3 m oynuyor biliyorsunuz. Tüketim ise 2 kademede %1.5+1.5 toplamda %3 oynıyacak. Ama asfalta daha akıcı bir his olarak yansır mı bilemedim.

Tabii bir de dayanım önemli. Daha önce Lassa kullanmıştım fena değildi. 4-5 sene dayandı hiç sorunsuz. Goodyear hiç deneyimim yok. çok bilindik bir sitede Lassa 425, Goodyear ise 415 liraya bulunabiliyor (konuda fiyat paylaşmış olmak adına).

Tercihiniz ne olurdu. Selamlar.

Lassa Snoways 3 kullandım gayet iyiydi.

Goodyear UG9 da kullandım, çok iyiyidi.

Şimdi yeni araba için 195/55/16 kış lastiği bakıyorum. Bridgestone önerdiler 87TXL LM25 modelini. Zaten Goodyear ve Lassa Snoways de bulamadım bu ebatlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D8DA96067

kış lastiği +7 derecenin altında yol tutuşu daha iyi olduğu için tavsiye edilir. karda - değerlere ineceğinden gereklidir ancak buna rağmen birikme yoksa yazlıkla kullananlar vardır özellikle yokuşta ve viyadüklerde tehlike arz eder. Buzlanmalarda ise kış lastiği de birşey ifade etmez. tuzlama yapılmadıysa işiniz allaha kalır.

yaşadığınız yerin yıl boyu sıcaklık ortalaması yaz lastiğinin yeterli ve bir tehdit olmadığını gösteriyor. ama çok param var illa alacam yazlık kışlık kullanacağım diyorsanız da birşey diyemem. 4 mevsime gelince daha önceki mesajlarımdaki birşeyi tekrar edeyim. sıcak asfaltta kızaklar ve bu kışın o memlekette yaz lastiği kullanmaktan şüphe eden biri olana çok daha fazla tehlike içerir. 2 senedede, belki 20bin kmde lastiği bitirip yazlıga donersiniz..

Anladim hocam. Kar yok ve yagis cok ise 4 Mevsim degil yaz lastigi takmamiz daha ideal. Cunku yazin 4 Mevsim daha tehlikeli ve kullanim suresi az.

Peki yaz lastiklerinde hamur olayi var midir? Yaz lastigi seciminde ebat disinda nelere dikkat etmeliyiz?

Tesekkurler.

• İmcelemek gerek

• Yazıklar bitik haldeydi 60k km rahat kullanılmıştır. Dün 4 adet Laufenn 215 50 r17 ebatında lastik aldım. Araç üzerinde hankook vardı. Bu da hankook un ürünüymüş. Bakalım bunlar nasıl olacak? Yalnız Nisan başında takrıracağım yeni aldıklarımı. Kasım ortası gibi kışlıklara geçeceğim için şimdilik kullanmayacağım

• quote:

Anladim hocam. Kar yok ve yagis cok ise 4 Mevsim degil yaz lastigi takmamiz daha ideal. Cunku yazin 4 Mevsim daha tehlikeli ve kullanim suresi az.

Peki yaz lastiklerinde hamur olayi var midir? Yaz lastigi seciminde ebat disinda nelere dikkat etmeliyiz?

Tesekkurler.

Alıntıları Göster

Bence kışı uygun bir dört mevsim lastik ile geçirip yazın yazlık alın derim Muğla gibi bir şehirde. Hem kış zamanı ufak tefek şehir dışı çıkma durumlarında kafanız daha rahat olur.

• 4mevsim + yazlık yerine senede 2 farklı kullanacagım illa diyorsan kışlığı tercih et bence. Nedeni 4mevsim daha çok pazarlama üzerine dönen birşey. Kışlık lastiğin 2 farkı vardır temelde. 1'i hamurun yumuşak olması, 2.Diş derinliğinin fazla olması ve kanallarının su ve kar tahliyesinde daha fazla tutunmaya yönelik olması. benim önceki mesajlarda söylemek istediğim muğlada kışlık yada 4mevsime gerek yok. Yazlık işini görür. 2 ayrı lastik tutulacağına daha kaliteli bir lastiği gerekirse tabanı 1 2 boy genişletip yanaktan inerek daha iyi yol tutuşuna sahip yapabilirdiniz. mesela 205/60 r16 gibi bir lastik ebatında 215/55 r16 aerodinamik olarak fark yok gibi birseydir. yada wheel-size gibi sitelerden aracınızın fabrika cıkıs jant lastik ebatlarına uyan daha değişik varyasyonlarda lastiğinizin ebatını yolu daha iyi tutacak ölçülere getirmek daha dogru tercih olur. tercih ederken özellikle yanak 50'nin altına inerse konfordan ödün vereceğinizi unutmayın. yanak olarak 50-55 ortalama konfor ve sürüş güvenlik için idealdir. süratte +65 yanak virajlarda bir miktar daha aracınızın yattıgını gorursunuz.

yazlık lastik hamurunda yumuşak lastik yakıtı bir miktar arttırır. Eger desende bir kusur yada basarısız bir lastik değilse konforu da arttırır yol sesini azaltır. Sert lastiklerin geneli daha gürültülüdür. ancak saglam oldugu da bir gercektir. Tercih ederken ortalamayı tutturmak daha iyi seçim olur. Lastik seçiminde marka ile birlikte lastiğin modelide incelenmeli. Mesela continentalde premiumcontact ve ecocontact diye 2 seri var bunların icindede ilk üretim yılına ve desenine gore 1'den 6 ya kadarda numaraları var. premium daha yumusak bir lastikken eco ise daha sert ve uzun ömürlü oldugunu soyleyen bir model. Michelin sport kısa ömürlü yuksek performansken primacy ortlama energy xm ise ekonomi sınıfıdır. Goodyear daha pazarlamaya dönük ve aynı isimde yerliside yabancı üretimi olanıda vardır. Mesela ençok binek için uygun modeli efficientgrip performance 2 modelde bulunur 1.yerli üretim 3 kanallı 2.ithal 4 kanalldır. Markanın ithal bu modeli conti'den tümüyle daha yumusak ve konforludur ancak km olarak daha cabuk yıpranır. michelinde ise primacy ile konfor ve seste yarısır ancak km ömür daha kısadır. alış fiyatı önemlidir. Michelin ortalama km ömürü 45-50bin'dir continental 35-40bin goodyearda ise yol durumuna baglı 30-35 bin km'dir. Bu söylediğim ömürler kesinlikle yanıltmasın aracınız muayeneden daha çok bir süre geçer ancak max performans alınabilecek süredir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8DA96067 -- 9 Ekim 2020; 23:0:2 >

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.