Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.377
Cevap
460
Favori
670.941
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nokian zLine performans odaklı ve üst limitler için geliştirilmiş bir lastik. Başınıza gelenler en ekonomik lastiklerde bile pek görülmeyen durumlar. Nokian’ı savunduğum için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama başka bir etken olabilir. Kışlık wrd4 kullanıyorum inanın sesi yazlık hankook lastiklerim ile aynı. Konfor desen kışlık lastiğe göre oldukça iyi. Fren ve yol tutuş çok iyi. Zline kullanmadım henüz, haftaya taktıracağım. Uzun süre araştırdım zline ile ilgili bu tarz yorum okumadım. Ekseri şikayet edilen husus lastiklerin çabuk aşınması. Ciddi tecrübe yaşamışsınız umarım düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maestro kullanıcısına yanıt
    hocam ben de çok araştırarak aldım. Hankook s1evo2 veya zLine alacaktım, zLine indirime girdi ve aldım. Test sonuçları, türkçe ingilizce yorumların çoğunu okudum; fakat şuanki lastiklerimin yol tutuşu çok kötü. Ölçüler 235/45/17, araç Scirocco.
    Sıfır kışlık lastik aldım Falken, onlar bile daha konforlu ve performanslıydı. Evimin yokuşunda patiye girmezdi araç, bunla patinaj çektim. Bu yazdıklarım 1 haftalık tecrübelerim. Umarım kullandıkça düzelir.
  • paladinho kullanıcısına yanıt
    Hocam lastiklerde de rodaj dönemi olduğunu söylüyorlar 100 km gibi. Sizin 300 km olmuş çok yeni henüz düzelir inşallah :)

• Size bir uyarim var.

Kumho lastiklerde flat spotting yani duzlesme sorunu var. Arac park halindeyken tabani duzlesiyor ve balans sorunu yapiyor.

• paladinho kullanıcısına yanıt
    Selam beyler

195 60 15 Nokian iLine aldım 3 yıl evvel. Kış lastigiyle birlikte kullandım. Tahmini olarak 40-45 bin km yol yaptım. Şimdi lastik alt yüzeyinde ( yanakta değil) ince catlaklar var fakat yol tutuş da bir değişiklik yok. Lastikciye durumu sordugumda 2 sezon daha gider dedi .bence fiyatına göre başarılı bir lastik gayet konforlu ve kuru zeminde yol tutuş başarılı fakat ıslak zeminde orta düzeyde diyebilirim.

Michelin primacy 4 205 55 16 aldm yeni olarak. Bu lastikler ise konforlu ve yol tutuşu başarılı. Bakalım yıllar ne gösterecek.

185 65 15 Petlas ve Lassa kışlık kullandım uzun süre. İkiside kışlık lastik olarak başarılı. Lassa bir tık daha iyi. Fakat ikisi de sert ve sesli bir lastik. Ama kışlık olduğu için bu normal bir durum.

Yazlık ve kışlık ayrı ayrı kullanacak kişilere önerim her ikisini de çok pahalı olanlardan almayın. Her markanın konfor ve performans ürünleri var buna göre ihtiyacinoz olan lastigi seçin.

Yaz ve kış tek lastiği kullanacak olanalra tavsiyem Lassa bridgestone vs yazlik seçiniz sizi üzmez.

• HB de good year efficent grip performance aldım yorumlara bakarak 205 55 16 hediye çeki satın alarak tanesi 308 TL ye geldi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 205 55 r16
    Araç 2009 Jetta

İlk lastik: Hankook
    İkinci lastik: Conti 5
    Üçüncü lastik : Öneri bekliyorum?

Bütçem 1000-1500 arası
  • zero01 kullanıcısına yanıt
    Araç 2009, ön düzende sorun, amortisör patlağı falan varsa yumuşak olmasından dolayıMichelin Primacy 4 tavsiye ederim. Eğer araçta sorun yoksa,kullandığın conti 5 lerden memnunsan, sert gelmiyorsa Conti premium contact 6 en iyi tercih olur. Bütçen sınırları içerinde her iki lastikte...Eco lu serilerden uzak durmanı tavsiye ederim. Cpc6
  • 195 60 15
    Corolla 2007 için yazlık tavsiyesi olan var mı? F/P ürünü arıyorum. Lastik bulmakta zorlandım, özellikle 2019 üretim çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhodora -- 2 Nisan 2019; 15:46:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gumus2929

185/60/15 için önerisi olan var mı ankarada?
    Ben de bu ölçüde arıyorum. Muhtemelen Falken alacağım.
  • iskocya İ kullanıcısına yanıt
    Continental almayı planlıyorum. Aslında hiç anlamam ama millet al diyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    Ölçü bilgisini yanlış girmisim. 65 değil 60 olacaktı. Ama yine de Falken almaya karar verdim

• Rhodora R kullanıcısına yanıt
    Bende Avensis var 1.5 yıldır, babamda focus 1 yıldır , kuzende Sportage var 6 aydır herkes memnun :) pişman olmazsiniz f\p kralı kendisi

• quote:

Orijinalden alıntı: gumus2929

Continental almayı planlıyorum. Aslında hiç anlamam ama millet al diyor
    O kadar paraya değmez.
  • gaziantep te michelin almak isteyen varsa yönlendirebilirim. internet fiyatından daha ucuz ve sökme takma balans dahil. benim aldığım 2019 üretimiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

gaziantep te michelin almak isteyen varsa yönlendirebilirim. internet fiyatından daha ucuz ve sökme takma balans dahil. benim aldığım 2019 üretimiydi.
    Kayseri Niğde yöresinde de öyle bir yer bulsak da alsak. Dün sorduk Michelin bayisine, internetle ilgilendigimizi farkedince, internetten almayi düşünüyorsanız alın hocam biz onlardan ucuz veremeyiz, dedi direk.

• quote:

Orijinalden alıntı: emindoner09

Bende Avensis var 1.5 yıldır, babamda focus 1 yıldır , kuzende Sportage var 6 aydır herkes memnun :) pişman olmazsiniz f\p kralı kendisi
    Corolla için Falken aldım bugün n11den. 269 tl tanesi. F/p olduğu doğru ancak sorun şu ki, lastik yumuşak, yol tutuşu fazla, buna bağlı yakıt verimliliği E gösteriyor ve aşınma fazla. 2 sezon toplanda 20 bin km kullanılmış bir Falken vardı, diş kalmamıştı pek.

Şimdi 205 55 16 ebat lazım. Michelin mi Falken mi karar veremedim. 4 lastikte 1 lastik parası oynuyor fiyat olarak. Michelin de yumuşak ama aşınmış lastikte en iyi giden o deniliyor. Yakıt C idi galiba. Bazen hız da yapıyoruz bu araçla. Kararsız kaldım.

• 175 65 R14 lazım. Yazlık kışlık farketmez. Çiftine 300 lira çalışır. Daha fazla veremem.

• Rhodora R kullanıcısına yanıt
    20 de ben yaptım, sıkıntı yok şu anlık, rahat rahat 50 görür bana kalırsa

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.