Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.377
Cevap
460
Favori
670.931
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ArchAngeL07

Merhaba,

Aracım 2006 model Honda City, 134 bin km
    Yaklaşık 10 bin km yapıyorum yıllık. Antalyada yaşıyorum. Yani kar görmüyoruz, yağmur bol oluyor kışın ve baharda.
    Michelin energy saver var 4 sene oldu.
    Şimdi fiyatlar oldukça yükselmiş biraz zorlayacak, ne önerirsiniz, devam edeyim mi aynı yoksa başka f/p marka olur mu?
    Enerysaver, Continental Eco gibi lastikleri tavsiye etmem. Bütçenize göre yumuşak bir lastik alın derim.Primacy 4, pc6, gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Öncellikle geçmiş olsun hocam. Goodyear Vector 4Seasons lastiğe de bakmanı öneririm. Otopark.com sitesinde Sinan Koç bu lastiği kullanıyor eğer o kullanıyorsa bence bir bildiği vardır.
    Teşekkür ederim ilginize, bakacağım. Ancak kimle konuşsam 4 mevsim olayının yalan olduğunu söylüyor. Test sonuçlarına baktığımda aslında İstanbul'da kullanmak mantıklı. Hadi Doğu'da olsam tamam da İstanbul'da adamakıllı kış olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

Teşekkür ederim ilginize, bakacağım. Ancak kimle konuşsam 4 mevsim olayının yalan olduğunu söylüyor. Test sonuçlarına baktığımda aslında İstanbul'da kullanmak mantıklı. Hadi Doğu'da olsam tamam da İstanbul'da adamakıllı kış olmuyor.

Alıntıları Göster
    4 mevsim bizim ülkenin deniz kıyıları hariç çok kötü performans gösterdiği için deniliyor. Dediğiniz gibi doğu değil hatta eski şehir kütahya sınırının doğusundan itibaren maalesef 4 mevsim iş yapmaz. Ama İstanbulda olsam ve kışlıklar için de jant lastik kombinasyonu yapıp koyacak yerim olmasa 4 mevsim alırdım.

• Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Punto aracımda 15 inç Nokian weatherproof kullandım, gayet de memnun kaldım. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Yazlık lastik bakıyorum. Nokian ile Goodyear arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/goodyear-205-55-r16-91v-eagle-sport-yaz-lastigi-uretim-yili-45-hafta-2018-402439152

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/nokian-205-55-r16-91v-line-yaz-lastigi-2018-421169727
    Bahsettiğiniz ebatta Goodyear efficient grip performance öneririm, 4 kanallı olsun avrupa üretimi, (3 kanallı olanları egea için özel üretilen model)

• quote:

Orijinalden alıntı: TatarSüvari

Tavsiye isteyen sensin, veren benim. Hangi lastiği, hangi şirketi tercih ettiğin beni alakadar etmez. Tavsiye istemeyeceksin o zaman. Fransız Michelin niye alıyorsun o zaman, Fransızlar Türkiye dostu mu? Emin ol ben senden çok daha vatanseverim, senden daha çok milliyetçiyim.
    Selamlar 2015 yeni model ön takımı sorunsuz Egea aracım için 225x45x17 yaz lastiği arayışındayım. Fren mesafesi ve ses benim için en önemli unsurlar. Tanesi için 600 tl ye kadar verebilirim yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OrQuN kullanıcısına yanıt
    ww.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Review-225-45-R17-Tyre-Test.htm Ebatlarınız için en güncel testlerden biri,Egea bayağı olayı aşmış...
    https://urun.n11.com/oto-lastik/michelin-22545-r17-94w-xl-pilot-sport-4-yaz-48-hafta-2018-uretim-P156109717 Egea 91 y ideal ama nedense daha pahalı, 94w xl Egea için gereksiz kalın yanaklı olur mu bilemiyorum...
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/continental-225-45r17-91y-contipremiumcontact-6-yaz-lastigi-uretim-yili-2018-421235126
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/hankook-225-45r17-tl-91y-k125-ventus-prime-3-oto-lastik-409326503
    Bu lastiklerden memnun kalırsınız, Michelin pilot sport 4 en babasıdır, 91y mi 94 w mi olayını sormak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatarSüvari -- 15 Nisan 2019; 20:27:53 >

• TatarSüvari T kullanıcısına yanıt
    Üslub-u beyan, ayniyle insandır. Selametle..
  • quote:

ww.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Review-225-45-R17-Tyre-Test.htm Ebatlarınız için en güncel testlerden biri,Egea bayağı olayı aşmış...
    https://urun.n11.com/oto-lastik/michelin-22545-r17-94w-xl-pilot-sport-4-yaz-48-hafta-2018-uretim-P156109717 Egea 91 y ideal ama nedense daha pahalı, 94w xl Egea için gereksiz kalın yanaklı olur mu bilemiyorum...
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/continental-225-45r17-91y-contipremiumcontact-6-yaz-lastigi-uretim-yili-2018-421235126
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/hankook-225-45r17-tl-91y-k125-ventus-prime-3-oto-lastik-409326503
    Bu lastiklerden memnun kalırsınız, Michelin pilot sport 4 en babasıdır, 91y mi 94 w mi olayını sormak lazım...
    Xl veya 91y arsında yük ve hız farkı var. 91y daha uygun anladığı kadarıyla.

• 4 adet 2019 üretimi hankook ventus prime3 aldım. Kuponla birlikte 1.150 liraya geldi. Yanında 1 yıl ücretsiz yol yardımı var. Lastikleri 100 tl ye taktırıp balans yaptırdım. Almayı düşünen varsa kullandıkça tecrübelerimi paylaşabilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam karar verecek olan sensin. Yaptığın frenlerde ve yol tutuşta ciddi kaybın varsa değiştirmekte her zaman fayda vardır. Burada herkes değiştir der ama ben olsam bütçe el vermeyecekse ve yol tutuşu iyiyse dokunmazdım.
    Hocam teşekkürler cevap için.

Devam edeyim mi derken yine aynı lastiği mi alayım yoksa michelinden farklı model mi ya da farklı marka mı deniyeyim diye sormuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

Kışlık lastikleri çıkarıp yazlıkları depodan indirirken belimi ağrıttım sanırım.

İyice sinir oldum 4 mevsim lastiğe geçeceğim. İstanbul'da eskisi gibi büyük kış yaşanmıyor. Biliyorum kış ve yazı ayrı ayrı kullanmak daha efektik ama her lastik değişimi çileli hale geliyor. İstanbul'da en ucuz lastik değişimi 70-80 liradan aşağı değil.

185/60/15 için(Polo 2010) 4 mevsim lastik ne önerirsiniz? Fiyatlara da bakıyorum ama pek kampanyalı ürüne rastlamadım
    Ben de bu ölçüler için 4 mevsim alacağım.

Detaylı araştırmam sonucunda fiyat ve performansa göre en iyi 3 tanesi şu:

1-Michelin Crossclimate+ (450 lira civarında)
    2-Goodyear vector 4seasons (Piyasada pek yok gibi, fiyatı da Michelin'e yakın)
    3- Nokian Weatherproof(330 lira)

En uygunu Nokian ama test sonuçlarında da Nokian daha gerilerde. Maddi durum varsa Michelin almakta fayda var. Ben de kararsızım. Nokian ile Michelin arasında 600 lira civarında fark var.

• ArchAngeL07 A kullanıcısına yanıt
    O açıdan diyorsun.

Yine aynı şeyleri diyeceğim ama eğer memnunsan yakıtı pek etkilemiyor ise bütçe de de iyiyse aynısı al hocam boş yere riske girme. Farklı bir lastik alırsın memnun kalmaz isen bu sefer 2 el de zaten para etmiyor lastikler satsan sayamazsınız kullansan keşke 3 daha versem aynısını alsam diye yakınır durursun. Amam memnun değilsen sana lastik bakarız.

• iskocya İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için.

İnternette özellikle Ekşi'de yorumlara bakılırsa Michelin Crossclimate yorumları güzel. Orada Crossclimate+'ın da balon yapma problemine yönelik iyileştirildiği yorumlarını okudum.

Evet hocam fark var ancak orada ikisini de tecrübe eden adaylar Michelin demiş.

Bu arada bizim işyerinden de birisi taktırmış. Onu da öğrenip sizi tekrar haberdar ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan_kenan

Arakadaslar 2014 opel corsa aracim icin 185 65 15 lastik ariyorum.Onerebilecginz lastik varsa degerlendirebilirim.Michelin energy saver 2019 uretim hersey dhil 295 TL fiyat aldim sizce uygun mudr?
    Ben Linea aracıma 185 65 R15 - Goodyear 88H Efficientgrip aldım değerleri de yakıt B, yol tutuşu A+ 68 db özelliklerde herşey dahil 300 e taktırdım 2018 üretim. Tavsiye üzerine aldım düşünebilirsiniz
  • 195/55/16 clio 4 için fiyat/performans 4 mevsim lastik tavsiyeniz var mı acaba?
  • lapsekilitayfur kullanıcısına yanıt
    Hocam konyada goodyear sizin lastigiin ozelliklerinde lastige 335 lira ucret soylediler.Goodyear ve michelin arasinda kaldim.295 TL 2019 energy saver modeli, goodyear ep lastik 2018 335 TL diyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Xl veya 91y arsında yük ve hız farkı var. 91y daha uygun anladığı kadarıyla.

Alıntıları Göster
    Evt ama 91Y gg, N11 gibi sitelerde yok, diğer yerlerde de 600 den pahalı. Almaya niyetliyseniz Otopark.com daki BMWci arkadaşlara soruyum, az para değil sonuçta.
  • quote:

Evt ama 91Y gg, N11 gibi sitelerde yok, diğer yerlerde de 600 den pahalı. Almaya niyetliyseniz Otopark.com daki BMWci arkadaşlara soruyum, az para değil sonuçta.

Alıntıları Göster
    Hocam almaya karar verdim xl olsa çok mu rahatsız eder? Normaline göre çok mu sert konforu bozar?

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.