Şimdi Ara

Otobüste mini etekli kıza tepki gösterdi, sürücüden aracı karakola çekmesini istedi [VIDEO'lu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
4.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dinçer AKBİR-Selda Hatun TAN/İZMİT (Kocaeli), (DHA)- İZMİT'te, halk otobüsüne binen Mehmet T., aracın ön yolcu koltuğunda oturan mini etekli, askılı tişörtlü genç kızı görünce sürücüye, iddiaya göre, "Sen bu arkandaki genç kızlarla kaza yaparsın? Böyle olmaz" diyerek, otobüsü karakolun önüne çekmesini istedi. Yolcularlar birlikte Mehmet T.'ye tepki gösteren sürücü, otobüsü polis merkezinin önüne götürdü. Mehmet T.'yi dinleyen polis, insan hak ve hürriyetlerini hatırlatarak "Buna biz karışamayız" dedi. Genç kız olay nedeniyle büyük üzüntü yaşarken, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadı.

Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören Kazakistan uyruklu kız öğrenci, dün Mehmet Alipaşa Mahallesi'nde halk otobüsüne binerek sürücünün arkasındaki yolcu koltuğuna oturdu. Daha sonra otobüse binen Mehmet T.'yi gören, kızın arkasındaki koltukta oturan yolcular, yerlerinden kalkarak yaşlı adama yer vermek istedi. Mehmet T. ise yolcuları geri çevirerek, otobüsün arkasında bulunan tek kişilik koltuğa oturdu.
    Kısa bir süre sonra yerinden kalkan Mehmet T., halk otobüsü sürücü Özgür Sert'in yanına gitti. Mehmet T., sürücüye, "Bu arabayı doğru polis karakolunun önüne çekeceksin" derken, Sert, "Ne oldu, hayırdır?" diye sordu. Mehmet T. ise "Sen bu arkandaki insanlarla, genç kızlarla bu arabayla kaza yaparsın? Böyle olmaz" dedi. Sürücü ne olduğunu anlamaya çalışırken, yaşlı adam koltuğuna dönüp tepkisine devam etti. Mehmet T., sürücüye bu kez, "Sen daha bir şey görmüyorsan bir hiçsin yani" derken, şoför ise "Ne görüyorsun?" diye sordu. Mehmet T., "Ben bu durumdan şikayetçiyim. Arabadan da şikayetçiyim" karşılığını verdi.

ARACI KARAKOLUN ÖNÜNE ÇEKTİ
    Mehmet T.'ye tepki gösteren sürücü Özgür Sert, aracı polisi merkezine doğru yönlendirdi. Bu sırada bazı yolcular, yaşlı adama yaptığının ayıp olduğunu söyledi. Sert, otobüsü polis merkezinin önünde durdurdu ve polisleri çağırdı. Mehmet T., araca binen polise, "Ben bu durumdan davacıyım. Bu kaptandan da davacıyım. Genç kızların burada böyle oturmaları bu arabanın kaza yapmasına sebep. Bu kadar ucuz değil ya" dedi. Polis ise Mehmet T.'ye, insan hak ve hürriyetlerini hatırlatarak, "Buna biz karışamayız" yanıtını verdi. Buna rağmen Mehmet T., "Olmaz böyle bir şey" diye tepkisini sürdürdü.

POLİS UYARDI
    Otobüs sürücüsü Özgür Sert şikayetçi olduğunu belirtirken, polis başka şikayetçi ve tanıklık etmek isteyen olup olmadığını sordu. Polis, karakola götürdüğü Mehmet T.'ye Türkiye'nin özgür bir ülke olduğunu belirtirken, tanıklık yapmak isteyenler de içeri gitti. Mehmet T.'nin söyledikleri nedeniyle büyük üzüntü yaşayan genç kız da araçtan inerek karakola gitti. Polis merkezinde taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını belirtti. Olayın ardından yolcuları alan sürücü, seferine devam etti.

'TÜRKİYE ÖZGÜR BİR ÜLKE'
    Olayla ilgili konuşan otobüs sürücüsü Özgür Sert, "Ben yolcuları şehir merkezinden aldım. Kazakistan uyruklu bir öğrenci bindi arabaya, daha sonra Mehmet T. isimli vatandaş da bindi. Yaşlı diye herkes yer vermek istedi. O geçti en arkadaki koltuğa oturdu. Oturur oturmaz da bağırmaya başladı. 'Böyle kızları arabaya almayacaksın. Sen böyle kaza yaparsın. Sen benim gördüklerimi görmüyorsun. Arabayı karakola çek. Ben şikayetçi olacağım' diye bağırmaya başladı. Ben, 'Amca biz özgür bir ülkedeyiz' diye karşı çıktım. Benim arabama köpeğiyle binen de var, bebek arabasıyla binen de var. Devlet buna bir kanun getirmiş. Biz de o kanun çerçevesinde işimizi yapıyoruz. Sonuçta Türkiye özgür bir ülke" dedi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/otobuste-mini-etekli-kiza-tepki-gosterdi-suruc-40897141

VIDEO:http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/385262/otobuste-mini-etekli-kiz-varsa-sofor-kaza-yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 14 Temmuz 2018; 19:50:31 >

• Kılık kıyafet meselesi, ülkemiz vatandaşlarının üzerinde konuşması ve ortak bir karara varması gerektiği bir mesele.

Kanunlara baktım ve erkeklerin yahut kadınların kamusal alanda giyebilecekleri kıyafetlere dair bir düzenleme göremedim. O zaman herhangi bir meydanda yada sokakta çıplak olmayacak kadar kıyafetle gezilebilir.

Çıplak olmayacak kadar kıyafet nedir üzerine de devletin bir düzenlemesini duymadım. O halde bu, topluma ve değerlerine kalmış bir durum. (Avrupa ülkelerinin bazısında çarşafın yasak olması, İran'da da bazı açık kıyafetlerin yasak olması gibi)

Bu aşamada, bana kalırsa meselenin özüne geliyoruz. Türkiye toplumu nasıl bir toplumdur, değerleri nelerdir, bu değerler doğrultusunda yaşamları nasıl şekillenir?

Fransa'da, erkek eli sıkması dini tarafından yasaklanan bir kadın, bir erkeğin elini sıkmadığı için topluma ayak uyduramadığı gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkartıldı. Ve bu haber burada "alkışlandı".

Ülkemiz toplumu, çoğunluğu Müslüman bir toplumdur. Devlet ise toplum tarafından idare edilir. Bu ikisi birbirine zıt hareket ediyorsa düzen oluşmaz. Bana kalırsa kılık kıyafet meselesi ve bu meseleden doğan ilginç durumlar Türkiye'nin içinde bulunduğu sosyolojik dengesizliğe ışık tutan önemli göstergelerdir. Devlet buna bir çözüm getirmeli.
    Özgürlük mini etek giymek değildir. Medeniyet mini etek giymek değildir. Medeniyet mini etek giydiğin için kimse tarafından tepkiye maruz kalmamaktır. Özgürlük mini etek giyebilme hakkıdır. Ama özgürlüğü de medeniyeti de benimseyememiş kişiler her zaman vardır. Biz bu tip yobazlara fırsat vermemeliyiz. Yolda görürseniz, böyle bir durumla karşılaşırsanız tepki koyum. Mini eteği koruyun, çıplaklığı savunun demiyorum. Özgürlüğü savunun. Bugün mini etek yarın pantolon derken ne olduğunu anlamadan K. Kore olup çıkarız.
  • Neyin kafası la bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimisi tesettüre karışır kimisi mini eteğe hasta mı bu millet ya ?

• Çıkmamış mı oradan yağız bir delikanlı şöyle güzelinden keseleyecek bu adamı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nedir ya dedeye bakar mısın nasıl bir zihniyete sahip. Böyle konuşup konuşup sonra parklarda kedi köpekle cinsel ilişkiye giriyorlar. Gençliğinde heralde çok kuyruk acısı var. Böyle çomar zihniyete yaşlı bile olsa saygı göstermemek lazım hareketlere bak nasıl huzursuzluk çıkartırlar yaşlı çomar.

• Sapık yobazı geçtim de bu heriften şikayetçi olmamak ne demek yahu? Akıl alır gibi değil.
  • Vaktiyle bunun gibiler bu ülkede insandan bile sayılmazdı. O polis 'amcacım amcacım' demezdi. O yobazı tanınmayacak hale getirirdi. Şimdi ise ülkenin sahibi oldular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05C9F9077 -- 14 Temmuz 2018; 20:15:19 >
  • Planlı yapılan şeyler bunlar. İnsanları bezdirerek istedikleri şekile sokmaya çalışıyorlar. Bundan yıllar sonra bugünleri özleyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 14 Temmuz 2018; 20:10:43 >
  • Vay vayy...

Yarın bir rastlasam böylelerine ...bir rastlasam..

Elbet olacak zaten yakındır.İyice tepemize binecekler.

Türban yasakları var hiç böyle abuk sabuk olaylar olmuyordu.Ama bu azınlık iyice tozuttu.Türban serbestliği çoşturdu artık etek giyenlere karışabiliyorlar istedikleri gibi ? Ulan şimdi de etek giyenler mağdur olmuyor mu ? Yıllarca sen "mağdur" olmadın mı ? İslam dini gereği yapıcı olman gerekmez m ? Halden anlaman gerekmez mi ?

Sizin kafanıza..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 14 Temmuz 2018; 20:13:40 >
  • Kızı fena rezil etti durduk yere.

Ulan kız bacak mı açıyor, kendini pazarlıyor sanki gereksiz herif

• Yeminle birileri dayak yemek için bahane arıyor.
  • Kılık kıyafet meselesi, ülkemiz vatandaşlarının üzerinde konuşması ve ortak bir karara varması gerektiği bir mesele.

Kanunlara baktım ve erkeklerin yahut kadınların kamusal alanda giyebilecekleri kıyafetlere dair bir düzenleme göremedim. O zaman herhangi bir meydanda yada sokakta çıplak olmayacak kadar kıyafetle gezilebilir.

Çıplak olmayacak kadar kıyafet nedir üzerine de devletin bir düzenlemesini duymadım. O halde bu, topluma ve değerlerine kalmış bir durum. (Avrupa ülkelerinin bazısında çarşafın yasak olması, İran'da da bazı açık kıyafetlerin yasak olması gibi)

Bu aşamada, bana kalırsa meselenin özüne geliyoruz. Türkiye toplumu nasıl bir toplumdur, değerleri nelerdir, bu değerler doğrultusunda yaşamları nasıl şekillenir?

Fransa'da, erkek eli sıkması dini tarafından yasaklanan bir kadın, bir erkeğin elini sıkmadığı için topluma ayak uyduramadığı gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkartıldı. Ve bu haber burada "alkışlandı".

Ülkemiz toplumu, çoğunluğu Müslüman bir toplumdur. Devlet ise toplum tarafından idare edilir. Bu ikisi birbirine zıt hareket ediyorsa düzen oluşmaz. Bana kalırsa kılık kıyafet meselesi ve bu meseleden doğan ilginç durumlar Türkiye'nin içinde bulunduğu sosyolojik dengesizliğe ışık tutan önemli göstergelerdir. Devlet buna bir çözüm getirmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşilpaltoluadam -- 14 Temmuz 2018; 20:28:53 >

• Ülkede seviye gittikçe düşüyor

• Mini etekli bacılarımıza saldırdılar.

ironi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT. -- 14 Temmuz 2018; 20:44:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Planlı yapılan şeyler bunlar. İnsanları bezdirerek istedikleri şekile sokmaya çalışıyorlar. Bundan yıllar sonra bugünleri özleyeceğiz.
    Planlı olduğunu sanmıyorum. O yaşta, o zihniyette çok adam mevcut derincede. Benzerlerine ben de denk geldim ama bu kadar ileri gidenini ilk kez görüyorum.
  • Karakol yerine direk akıl hastanesine bıraksalardı şu yaşlı organizmayı daha iyi olurdu.

• Kız mini etekli değil mini etekli diye haber yapan bu sapık yobaz kadar sapık yobazdır
    Bunların çoğu da vukuatlıdır adli sicillerine bakılsın çoğu sapıktır sabıkalıdır. Meydan bunlara kaldı teşekkürler Türkiye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.