Şimdi Ara

Osmanlı'ya Katılan Son Beylik Hangisidir ¿

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, soru belli. Ders kitaplarında geçene göre Yavuz Sultan Selim döneminde 1515 yılında Dulkadiroğulları ile yapılan Turnadağ Savaşı ile Andaolu'da Türk Siyasi Birlliği sağlanmış.
    Ancak Ramazanoğulları bildiğim kadarıyla 1608'de Osmanlı'ya dahil oldu.

Bu işin aslı astarı nedir bilen var mı??

• up
  • karesireoğulları

Beyler bu zaman da dvd player alınır mı ? evde pc ve ps3 var sizce ekstra dvd player alıyımmı
  • son katılan beylik dulkadiroğulları'dır.
  • karasioğulları ilk katılan beyliktir son katılan beyliğin bulunması bayağı zor ansiklopedik bilgiye ihtiyacın var
  • Dulkadir oğulları olabilir. geçen sene hocamız söylemişti çok net hatırlıyorum söylediğini. Üstteki arakdaşın dediği gibi dulkadir oğulları olması lazım kuzeyde bir beylikti

Edit:

Dulkadiroðullarý (1337-1515)
    Kurucusu: Zeyneddin Karaca Bey
    Kurulduðu Yer: Elbistan ve Maraþ çevresi
    Osmanlý Devleti ile iliþkileri: Bu devlet; Osmanlý Devleti ile Memlüklü devletinin arasýnýn açýlmasýna neden oldular. Yavuz Sultan Selim’in Çaldýran seferi sýrasýnda düþmanca davrandýlar. Bunun üzerine Çaldýran dönüþü Yavuz Sultan Selim tarafýndan Turnadað savaþý ile Osmanlý topraklarýna katýldý.
    Genel Özellikleri
    Ermeni ve Eretna oðullarý ile savaþtlar.
    Memlüklerle savaþtýlar ve memlük egemenliðine girdiler.
    Osmanlý devletine savaþarak katýlan son beyliktir.

Ramazanoðullarý (1353-1608)
    Kurucusu: Razaman Bey
    Kurulduðu Yer: Adana, Tarsus ve Yumurtalýk çevrisi
    Osmanlý Devleti ile iliþkileri: Önceleri Memlüklere baðlýyken, Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlý hakimiyetini kabul ederek Yavuzla birlikte Mýsýr savaþýna katýldýlar. Ramazanoðullarý bundan sonra Osmanlý Devletine baðlý bir beylik haline geldi. l. Ahmet döneminde Osmanlý devletinin bir vilayeti oldu.
    Genel Özellikleri
    Dulkadiroðullarý ve Karamanoðullarý ile savaþtýlar.
    Kendi istekleri ile Osmanlý Devletine katýldýlar.
    Son katýlan beyliktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fishkopf -- 30 Kasım 2012; 16:48:25 >

• Ya Ramazan ya Dulkadir. Hangisi olduğundan tam emin değilim ama Dulkadir diyorum.
  • şimdi Ramazanoğulları 1608 de Osmanlı'ya dahil olduğuna göre Türk siyasi birliği de o tarihte tamamlanmış olmuyor mu, o zaman 1515 de alınan Dulkadiroğulları ile niye atsb sağlandı yazıyor çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygx

karesireoğulları

Beyler bu zaman da dvd player alınır mı ? evde pc ve ps3 var sizce ekstra dvd player alıyımmı

Bence gerek yok optik çıkış bile var ps3 te.
  • az önce viktoria 2 oynuyodum.Kafam alak bulak oldu.Osmanlıyla baya uğraştım.Ama senin sorunun cevabı Dulkadiroğulları.
  • bayaa zorluk çıkaran beylik vardı hoca söylerdi hep ama unuttum... en kolay karesioğlları alınıyor ama :)
  • Dulkadiroğulları beyliği olması lazım.
  • karamanoğulları selçuklu türk kültürünü devam ettirdikleri için yıldırım bayezid döneminde arap özentisi osmanlı devleti tarafından katliama uğramış beyliktir kalanlarda osmanlı devletine katılmıştır
  •  Osmanlı'ya Katılan Son Beylik Hangisidir ¿

Eğer osmanlıyı yenselerdi şuan çok daha iyi bir durumdaydık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nahrime313

karamanoğulları selçuklu türk kültürünü devam ettirdikleri için yıldırım bayezid döneminde arap özentisi osmanlı devleti tarafından katliama uğramış beyliktir kalanlarda osmanlı devletine katılmıştır

quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

Osmanlı'ya Katılan Son Beylik Hangisidir ¿

Eğer osmanlıyı yenselerdi şuan çok daha iyi bir durumdaydık

bombaları kurmuşsunuz,neo Osmanlıcılar görmesin! Ne ataistliğiniz kalır ne yahudiliğiniz nede masonluğunuz...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.