Şimdi Ara

Ortadan yırtılmış 100 dolar nereden değiştirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, eski cüzdanımda taa askerdeyken bulduğum ortadan ikiye bölünmüş/ayrılmış ve bantlanmış 100 dolar buldum. Bunu nerede bozdurabilirim? Tam karşılığını alamasam bile en azından 80 dolarını bozdursam işime yarar. Birkaç döviz bürosuna sordum yırtık para kabul etmiyoruz dediler, ayak üstü Garanti Bankası gişesine sordum yırtık para alamayız, nerede değiştirirsin bilmiyoruz dediler. Avrupa'da fed ve diğer Avrupa bankaları kabul ediyormuş onu öğrendim, ama Türkiye'de ederler mi bilmiyorum. Türkiye'de sadece benim başıma gelmemiştir böyle bir olay, var mı bilgisi olan? Bu parayı nerede bozdurabilirim. 2009a serisi para.

Edit: TCMB yıpranmış dövizleri kabul etmediğini kendi sitelerinde belirtmiş.

• up

• yazmışsın zaten tcmb kabul etmiyor diye bankalar asla almaz, değiştiremezsin

• fed e mail gönder, çaresini sor

• ABD'de olsan kolayca değiştirebilirdin. Ama burada dolar kabul eden bir ATM bulursan ve makine kabul ederse bu işi halledersin. En kolay yolu budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 17 Ocak 2023; 17:28:30 >
  • Ortadan yırtılmış 100 dolar nereden değiştirilir?
  • Beyazıt kapalı çarşıda bir döviz bürosuna bozdurdum arkadaşlar. 70 dolara aldı 30 dolar benim payım olsun dedi kabul ettim. Kendisi de yurtdışında bankadan yeniletecekmiş. Böyle bir durum yaşayan varsa elinde tahrip olmuş dolar euro vb paraları olanlar istanbul beyazıt kapalıçarşıda ki döviz bürolarını gezsinler. İlgilenen herkese teşekkür.

• azor ahaii kullanıcısına yanıt

5 Oyro vardı fakire bağışladım, kim uğraşacak Kapalı Çarşı’ da…

• Turistik bir ortamda arap taklidi yapıp 50 dolarlık alışveriş yapabilirsin Ortadan yırtılmış 100 dolar nereden değiştirilir? 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.