Şimdi Ara

orjinal xenon yükseklik ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün tüvtürkte muayene yaptırdım ama kısa farlarda far ayarı kusuru buldu aracımda orjinal xenon sistemi var ve farlar yüksekliklerini otomatik ayarlıyor yukarı aşagı, bu nası oldu şimdi anlamadım orjinal xenonlarda da far ayarı falan yapılıyorda ben mi bilmiyorum

• kardeş benim araçta da xenon kit var 8000 kelvinlik, banada kısa hüzmeli farlarıma ayarsız dediler, bence bunu kafana takma far yükseklik alçaklık ayarını en sona aşağıya ayarla düğmeden direksiyon yanındaki yerden...sonuçta vize onaylanıyor...
  • benimkide düğme yok kardes araba otomatik ayarlıyo onu zaten sorunda o işte otomatik ayarlamasında bi problem var sanırım ondan kusur yazıldı, hafif kusurda olsa bildigim kadarıyla bidahaki muayenede gidermen gerekiyor iki kere aynı kusurdan gecilmiyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

benimkide düğme yok kardes araba otomatik ayarlıyo onu zaten sorunda o işte otomatik ayarlamasında bi problem var sanırım ondan kusur yazıldı, hafif kusurda olsa bildigim kadarıyla bidahaki muayenede gidermen gerekiyor iki kere aynı kusurdan gecilmiyor sanırım

Hayır, defalarca kez hafif kusurdan geçebilirsiniz...
  • Bu muayenelerden kusursuz gecen araç var mı cok merak ediyorum..

Dun bızım aracında far ayarında sorun buldular , hafif kusurlu geçti..Far acısı bozukmus..Aracın farları yetkili serviste 1 yıl önce komple değişmişti..Hic bir yerden sorun bulamadıklarında sanırım farlardan kusur buluyorlar..

Daha öncede öteki aracımız far camına taş geldigi için çatlamıştı..Agır kusurdan geçemedi muayeneden onunda farlarını değiştirdik..Hep farlardan yanıyoruz..
  • Arac far yuksekliklerine yuk ve yol durumuna gore otomatik ayarliyor ancak moor kaputunu actiginizda her bir farin arkasinda ve yaninda iki adet vida goreceksiniz yine de. O vidalarda sol-sag ve yukari asagi -BAZ- ayarlarini yapmaniz gerek.
    En guzel yontem ise far ayarcilara gitmektense, hafif karanlik bir ortamda duz bir duvarin 7-8 metre karsisina gecip, duvar uzerinde far cizgilerine bakarak ayarlamak.
    Isik huzmeleri fezaya dogru yukselmemeli - veya hemen arabanin onune dogru egik durup yolun gerisini karanlikta birakmamali
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Arac far yuksekliklerine yuk ve yol durumuna gore otomatik ayarliyor ancak moor kaputunu actiginizda her bir farin arkasinda ve yaninda iki adet vida goreceksiniz yine de. O vidalarda sol-sag ve yukari asagi -BAZ- ayarlarini yapmaniz gerek.
    En guzel yontem ise far ayarcilara gitmektense, hafif karanlik bir ortamda duz bir duvarin 7-8 metre karsisina gecip, duvar uzerinde far cizgilerine bakarak ayarlamak.
    Isik huzmeleri fezaya dogru yukselmemeli - veya hemen arabanin onune dogru egik durup yolun gerisini karanlikta birakmamali

sanırım benim problemim bundan dolayı çünkü gecenlerde sol xenonun beynini değiştirmiştim bu ayarsızlık probleminin ondan sonra olduğunu farkettim kaputun oralara bakmıstım ama farın üstünde bi vida var yıldızla tornavida ile ayar yapılabilmesi için ben onun uzun far için oldugunu düşünmüştüm, kastettiğiniz vidalar o değil sanırım başkada biyerde vida görememiştim, farın arkasında ve yanındaki vidalar dedikleriniz acaba farı kaportaya sabitlemek için takılan vidalar olabilir mi?

• Sorunu hallettim unutmadan burayada yazıyım, farın üstünde ayar için bi vida varmıs oradan 1 dakikada ayarladım bi problem kalmadı, çizgiler şu anda aynı hizada, kendim halletmeden önce servisi aradım sordum, orjinal xenon tesisat var ayarı nasıl oluyor diye hemen onlarda olmaz falan gibisinden konusmaya başladı, far ayar sensörü bozulmustur dedi hemen, kapattım kendim ayarladım hiiç bi problemde kalmadı, servislere bi kat daha gıcıgım arttı, adamların hiç olayla ilgisi yok nası düdüklerimin hesabındalar yazık ya, hiç utanma arlanma yok heriflerde,
  • Bizkm 2013 orjinal xenonlu fluence de cok one bakiyor farlar arkadaslar yolun sagi solu önu aydınlik ama ilerisi cok aydinlik degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.