Şimdi Ara

ORJİNAL LACOSTE TİŞÖRT NASIL ANLAŞILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
104.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dünyaca ünlü giyim markası Lacoste, en çok taklit edilen markaların başında yer alıyor.
    Sade ve klasik çizgisinden ödün vermeyen ünlü Fransız markasının taklitleri de alınan her türlü önlemlere rağmen piyasada karşımıza çıkıyor ve gerçeklerinden ayırt etmek de gitgide zorlaşıyor.

http://shop.lacoste.com...kek-polo-yaka-modelleri

1- TİMSAH LOGOSU:
    Timsah logosunun yeri orjinal lacoste t-shirtlerde her zaman göğsün solunda, yaka açıklığının ikinci düğmesi ile açıklığın bitimi arasındaki bir hizada bulunur. timsahın ağzı açık ve önden bakıldığında sağa bakar. Timsah işlemesi de orijinal ürünlerde kaliteli ve ayrıntılıdır. Renkler canlı ve düzgündür. Bazı sahte t-shirtlerde timsağın dişleri beirsiz, bazılarında ise aşırı derecede belirgindir. Lacoste logosuna tişörtün içinden bakın. Orjinalinde lacoste timsahının kumaşın içine gömülüdür ve iç kısımdan bakıldığında farkedilmez.

2. DÜĞMELER:

• Üzerinde Lacoste yazmaz. Sedeftir parlar plastik düğme kullanılmaz. Bazı modellerde beyaz, bazılarında ise tişört renginde olabilir. Düğmeler bazı mopdellerde 2 bazılarında ise 4 deliklidir.

3. KISA KOLuN ALT KISMI LASTİKLİ YAPIDA OLMALI

4. ETİKETLER:
    Lacost'un pololarında asla "small, medium, large, x-large, xx-large" ya da "s, m, l, x-l, xx-l" gibi ibareler olmamasıdır. beden her zaman 1-2-3-4-5-6-7- gibi sayıyla gösterilir. Yurt dışından gelenlerde "designed in france, made in peru" yazar. Türkiye 'deki ürünlerde bu ikinci etiket yoktur. içteki etikete. Türkiye 'deki ürünlerde içerideki etikette en altta *devenlay - erenler* yazarken peru mallarında sadece *devenlay* yazar. Devanlay-Eren yazıyorsa Türkiyede üretilen orjinal lacostedur.

5. FİYAT:
    Fiyat 25-30 tl gibi rakamlarsa hemen oradan uzaklaşın. Orjinal Lacosteler 100 tl den başlar.

5. DİĞER:
    t-shirt'ün en altındaki paralel dikişler, orijinal lacoste'lerde tek sıra iken ÇAKMA olanlarında iki sıradır, ki hemen hemen tüm markaların t-shirtlerde iki sıradır. orijinal lacoste'lerin alt kenarlarındaki yırtmaçlar bir parmak kalınlığında iken, orijinal olmayanlarda bu detay atlanmaktadır.

• Töbe Bismillah
  • Blok.
  • Merhaba yıllardır lacoste çakmasını yanlış yapıyordum şimdi doğrusunu yapacağım sayenizde
  • Üstünde timsah varsa orjinaldir.
  • Fakir bir arkadaşınızdaysa sahtedir
    Zengin bir arkadaşınızdaysa gerçektir
    Orta halli bir arkadaşınızdaysa her şey olabilir
  • 100lira etmez

Yurt dişında 30dolar kendi magazalarinda, hakediyor fiyati, adam işci 2bin dolar aliyor 30dolarina lacoste tişört alir

Ama TRde kur farkindan ve vergilerden orta direkt alamaz hale geldi
  • FpsMachine kullanıcısına yanıt
    Bilgi belgeyle yorum yapsaydınız keşke Lacoste'un anavatanı Fransa fiyatları aşağıdaki linkte 90 Eurodan başlıyor..
    http://www.lacoste.com/fr/lacoste/homme/vetements/polos/?lang=fr
  • Sirf kufur ettirmek icin konu aciyorsunuz sonra forum neden seviyesiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirciler

Sirf kufur ettirmek icin konu aciyorsunuz sonra forum neden seviyesiz.
    Sorsan Krizle boğuşuyoruz,
  • http://www.n11.com/lacoste-polo-regular-fit-t-shirt-sinirli-sayida-P61790163
    Bu linkten yeni aldım. Orjinallik kriterlerine uyuyor gibi duruyor. Sizce sıkıntı var mı?
     ORJİNAL LACOSTE TİŞÖRT NASIL ANLAŞILIR? ORJİNAL LACOSTE TİŞÖRT NASIL ANLAŞILIR?

• lacoste yazısının arkasında 15 days made in dh yazıyorsa orijinaldir
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    orjinal ürün güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornado34

orjinal ürün güle güle kullanın
    parası olupta lacoste,polo gibi dede markalarından giyinenleri anlamıyorum
  • Teşekkürler Hocam,hersey güzelde logoda aklım takıldı biraz. Timsah, iple tşirt kumaşına işlenmiş mi olmalı yoksa hazır logo kumaşa dikilmişte olabilir mi? Bu tşirtte logo sınırlarından dikili. Tşirte içten bakınca dikiş sınırları görülüyor.eve gidince bi fotoda koyarımda, sizce bu sıkıntı mıdır?
    Satıcıyada %100 orjinal lacoste marka ürün mü diye soruyoz adamın cevabı bütün ürünlerimiz hakiki ve faturalıdır oluyor. Beni aslında tşirttende çok adamın cevabı kıllandırıyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 25 Mayıs 2015; 20:35:52 >
    Bazı kaynaklarda lacoste timsahının kumaşın içine gömüldüğü ve iç kısımdan bakıldığında farkedilmemesi gerektiği söyleniyor ama ben elimdeki orijinal ürünlerde bu farkı ayıredemedim.
    Bendeki orjinal tişörtlerde içten logoya bakıldığında çevresinde dikiş izleri var. Sizinkinin timsah işlemesi de kaliteli ve ayrıntılı.
    Zaten satıcının elinde son kalan ürünler. genellikle 8 kalmış. Sahte olsa bol miktarda olurdu..Fiyatta da çok düşük değil normal. (sahteleri 50 tl ye satıyorlar). İade garantisi de vermiş satıcı olmadı lacoste mağazasına gösterin.
    Sonuç olarak tişörtünüz orjinal ben yakından baktım dikiş, kumaş kalitesi , logo, düğmeler kesim tarzı orjinal bir lacoste olduğunu söylüyor.
  • N11'de günün fırsatı olmuştu heçen hafta hocam. Fiyatı 119 liraya düşmüş ve sizinde ilanda gördüğünüz gibi 100 lira üstüne 20 lira anında indirimle 99 liraya almıştım.daha bugün elime geçti. Fiyatı tekrardan arttı sonra. Logonun fotosunu koyuyorum hem ön yan tarafından hemde tşirtün iç arka tarafından,yorum yaparsanız sevinirim. Sizde aslında elinizde orjinalliğine emin olduğunuz ürünlerin çarpıcı özelliklerini foto ile koyarsanız forumda daha bi yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 26 Mayıs 2015; 0:32:11 >

• Hocam son fotoyada bi bakabilirmisiniz. Logo arkasında sadece dikiş görünebiliyor mu yukardaki fotoda olduğu gibi?
    Dikişler orjinaldir. Sizinkilerde sorun yok benimkiler de öyle..Foto ekliyorum
  • Benim polo çakma çıktı xD
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.