Şimdi Ara

ORITE DVD-838 DVD/DiVX OYNATICI Hakkında.. (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
0
Favori
51.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SnypeR

Bende kız arkadaşıma hediye bir divx player almak istiyorum ve elimdeki divx arşivimi de dvdlere yazıp vermeyi planlıyorum. Sadece lcd tvye bağlayıp izleyecek ve görebildiğm en uygun fiyatlı divx playerlardan birisi bu. Genel bir memnuniyet söz konusu. Sormak istediğim film adıyla filmlerin altyazı dosyasının adı aynı mı olmalı ? İkinci sorumda artık sürekli bu başlığı takip edicek olsamda, şu sıralar veya ilerde yapılacak olan kampanyaları (Carrefour kampanyasındaki gibi) bildirmenizi rica ediyorum...

evet dosya isimleir aynı olmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zenbuda

Orite DVD-838'i yaklaşık 1 hafta önce aldım. Oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim, görüntü kalitesi beklediğimden çok iyi üstelik menüsünde görüntüyle ilgili ince ayarlar yapmanızada olanak veriyor olması güzel. Kart okuyucusunu denemedim ama 4GB'lık flash belleği sorunsuz okudu. İleri sarmalarda divxlerde alt yazı kaybolmuyor ve x4 hıza kadar kesintisiz sarıyor. Bununla birlikte ufak tefek sorunlarıda yok değil örneğin bazen takılan DVD'den veya Divx'ten ses geliyor ama tepsiyi açıp kapatırsanız ses kesiliyor belki o an için bir oturmamazlık yapıyor olabilir birde font menüsünde takılmalar yaşanıyor, şöyleki; Fontun büyüklüğüyle oynadığımda bir anda font rengi kafasına göre değişiyor ve setuptan istediğiniz kadar müdahale edin cevap vermiyor ama seyrettiğiniz filmi stop edip tekrar başlarsanız sorunda kayboluyor kısaca fazla kurcalamaya gelmiyor ayrıca altyazıyı değişen büyüklüğe göre yeniden düzenleme özelliği olmasına rağmen (ki bu çok güzel bir özellik) bazen cümlenin son harfi veya hecesi görünmüyor ama en küçük moddayken bid sorun olmuyor. Altyazının yeri ve ortalamasıyla oynama inkanı vermeside iyi bir özellik. Menüda HDCD desteği ve 720p ile 1080i destekleri mevcut ama test etme şansım olmadı.

Kısaca 49YTL'ye alınabilecek en iyi özellikler bunlar olsa gerek diye düşünüyorum oldukca memnun kaldığımı söylemeliyim. Acaba 838 ile ilgili bir güncelleme var mı? Varsa nerden indiriyoruz ve nasıl yapıyoruz bilen arkadaşların paylaşmasını rica ederim. Şimdiden teşekkürler...

Yaklaşık aynı zamanda almışız ve yaklaşık aynı yorumdayız Yukarıda yazdığım gibi, bence de fiyatını fazlasıyla hak eden bir cihaz. Görüntü kalitesi, sessiz ve sorunsuz kullanımı açısından umduğumdan da iyi çıktı. Altyazıda yaşadığınız sorunu bir ara ben de yaşadım ve kapatıp açarak çözmüştüm. Sonra da tekrar olmadı.

Cümlenin son harfinin veya hecesinin görünmemesi sorununa ben de şahit oldum. Altyazı menüsünün en altındaki "Reformat" seçeneğini açmak, bu soruna -çoğunlujla- çare olmaktadır; ama o zaman da kelimeler arasınndaki göze batan açıklık artıyor. Bu vesileyle belirteyim ki, bence altyazı ayarlarıyla ilgili tek sorun, bu kadar seçeneğin içinde "yazı tipi" ayarının olmaması. Üç tanecik (Hele ki Arial, Times New Roman, MS Sans Serif olsa fazlasıyla yeterdi) seçenek koysalardı, kullandıkları yazı tipinin göze batan kusurları da ortadan kalkardı. Neyse, güncelleme yaparlarsa, bunu da eklerler umarım.

Güncelleme demişken, DivX seyrederken, cihazın üzerindeki ekranda filmin süresinin saat dijitinin yanmadığını fark edip Teknik Servis'i aradım. Bu mevzuyu konuştuktan sonra "Güncelleme çıktı mı? Çıktıysa, sitenizde var mı?" diye sordum; "Henüz çıkmadı. Çıkarsa. sitemizde de olur" yanıtını aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 18 Kasım 2008; 4:46:37 >

• Bu cihazı kullanlara ve hatta derinlemesine kurcalayanlara bir soru:

Cihazın kitapçığında gösterilen menüler, cihazın mevcut menüleriyle uyuşmuyor. Kitapçıkta gözüken Genel ayarlardaki "Last Memory", Ses ayarlarındaki " Dialog" ve Video ayarlarındaki "Quality" seçenekleri cihazın menülerinde yok (ki bence oldukça işe yarayabilecek özellikler; bilhassa "Last Memory" seçeneği). Kitapçıkta görüp "Bak bu da güzel; kullanırım bunu" dedikten sonra menülerde bulamayınca, biraz "gösterip de vermedi" hissiyatı oluyor insanda.

Kısaca sorum şu: herkeste durum aynı mı? Yoksa "benimkinde eksik yok" diyecek olan var mı? (hayır, ona göre Teknik Servis'i arayıp laf edeceğim de )

• quote:

Orjinalden alıntı: Fenman

Bu cihazı kullanlara ve hatta derinlemesine kurcalayanlara bir soru:

Cihazın kitapçığında gösterilen menüler, cihazın mevcut menüleriyle uyuşmuyor. Kitapçıkta gözüken Genel ayarlardaki "Last Memory", Ses ayarlarındaki " Dialog" ve Video ayarlarındaki "Quality" seçenekleri cihazın menülerinde yok (ki bence oldukça işe yarayabilecek özellikler; bilhassa "Last Memory" seçeneği). Kitapçıkta görüp "Bak bu da güzel; kullanırım bunu" dedikten sonra menülerde bulamayınca, biraz "gösterip de vermedi" hissiyatı oluyor insanda.

Kısaca sorum şu: herkeste durum aynı mı? Yoksa "benimkinde eksik yok" diyecek olan var mı? (hayır, ona göre Teknik Servis'i arayıp laf edeceğim de )

Aynı şey benimde dikkatimi çekti. Kullanım kılavuzundaki menü resimleriyle DVD'ninkiler kesinlikle uyuşmuyor sanırım başka model için hazırlanmış bir kitapçık çünkü ürünün kutusundaki DVD resmi ile ürünün kendisi farklı (USB ve kart yuvalarının yerleri değişik)

• cihazı 3 aydır kullanıyorum ve sadece cd sürücü kısmının kalitesiz olmasından şikayetçiyim..garantiye gönderdim..3 haftada tamir edildi ve gönderildi.ama arada bir gene gacurt sesler geliyor....
    özetle işlemcisi ve usb desteğiyle güzel bir ürün AMA cd sürücüsü kaliteli değil... o yüzden erken yıpranıyor....selamlar
  • bu alet birden fazla altyazisini gorebiliyor :)
    Ornegin dosya adi matrix.avi
    turkce altyazi dosyasi matrix.sub
    ingilizce altyazi dosyasinin adinida matrix.srt
    yaparsaniz kumandadaki subtitle ile altyazilar arasinda gecis yapabilirsiniz.

ayrica takilmalarla ilgili olarak alet sanirim film calisirken oynatacagi kismi cache aliyor. ve eger cok hareketli birseyler izliyorsaniz cache den degil de direk kaynaktan okumaya calistigi icin takilmalar oluyor. ayni filmde aksiyon sahnesini go to ile direk konumlandigimda takilma oluyor fakat film basindan itibaren izleyipte aksiyon sahnesine geldigimde takilma olmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: inanpolat
    cihazı 3 aydır kullanıyorum ve sadece cd sürücü kısmının kalitesiz olmasından şikayetçiyim..garantiye gönderdim..3 haftada tamir edildi ve gönderildi.ama arada bir gene gacurt sesler geliyor....
    özetle işlemcisi ve usb desteğiyle güzel bir ürün AMA cd sürücüsü kaliteli değil... o yüzden erken yıpranıyor....selamlar

Bu tarz fason yapılmış olan (Çin'de imal ettirip üstüne marka basılan) ve markalı ürünlerde (Philips, Toshiba, Samsung vs.) olmayan bolca özellik taşımasına rağmen markalı ürünlerin yarı fiyatına satılan oynatıcılardan fazla bir şey beklememek lazım; zira bu gerekçeyi düşünerek mekanik kısmına pek güvenemeyeceğimi bile bile aldım. Haa, zaten SD kart okuyucu ve USB girişi sayesinde CD mekaniğine daha az ihtiyaç olacağı ve dolayısıyla mekaniğin daha az yıpranacağı da aşikar. Neyse, bence zırt pırt sorun çıkarmasın, yeter. Zaten garantisi bitene kadar (iki sene) bozulsa da masraf çıkarmayacağını bilmek yeterli geliyor bana (tabii servise gidip gelme sıkıntısı hariç). Çünkü iki sene sonra "mkv gösterir; 1080p oynatır; bulaşık yıkar; bakkala gider vs." özellikli oynatıcıların ucuzlayacağını ve onlara duyulan ihtiyacın ziyadesiyle artacağını düşünürsek, yeni bir oynatıcı almak da neredeyse kaçınılmaz olacaktır (biraz müsrifçe gibi oluyor ama kaçarı pek yok. Haa, "ben en pahalısından ve markalısından taş gibi oynatıcı alırım; 10 sene sonra da çalışır; 10 sene sonra da DVD ve DivX izlemekle yetinirim" diyenleri tenzih ederim)

Eklenti: Şu "goto" tuşu, DivX'lerde de kullanılabiliyor mu? (hayır, ben biraz deneyip bulamadım; sonra da olmayacağını düşünüp bıraktım; burada bahsinin geçtiğini görünce de sormak aklıma geldi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 19 Kasım 2008; 23:44:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fenerb26
    bu alet birden fazla altyazisini gorebiliyor :)
    Ornegin dosya adi matrix.avi
    turkce altyazi dosyasi matrix.sub
    ingilizce altyazi dosyasinin adinida matrix.srt
    yaparsaniz kumandadaki subtitle ile altyazilar arasinda gecis yapabilirsiniz.

ayrica takilmalarla ilgili olarak alet sanirim film calisirken oynatacagi kismi cache aliyor. ve eger cok hareketli birseyler izliyorsaniz cache den degil de direk kaynaktan okumaya calistigi icin takilmalar oluyor. ayni filmde aksiyon sahnesini go to ile direk konumlandigimda takilma oluyor fakat film basindan itibaren izleyipte aksiyon sahnesine geldigimde takilma olmuyor.

Evet, avi'leri oynatırken birden fazla altyazı gösterebiliyor; ama sadece sizin yazdığınız örnektekiyle sınırlı değil bu. Yani "altyazının ismi, avi'nin ismiyle aynı olsun; sadece uzantısı değişsin" kuralına alternatif de var. Şöyle ki:

Film adı : Matrix.avi
    Altyazı 1: Matrix.srt
    Altyazı 2: Matrix_ENG.srt

Ben filmleri DVD'ye hep bu formatla kaydediyorum ve bu şekilde kayıtlı filmlerimden birkaçını deneyerek sorunsuzca gösterdiğini gördüm. Buradan yola çıkarak tahmin ediyorum ki; filmle aynı klasöre konulacak olan "Matrix_ALM.srt", "Matrix_FRA.srt", Matrix_ITA.srt" gibi çok sayıda altyazı arasından seçim yapılması da mümkün olacaktır.

Eklenti: Tabii bu örneklerime bakıp "film adı+alt çizgi+üç harf" gibi bir zorunluluktan bahsettiğim sanılmasın. Bence, film adıyla aynı ada sahip altyazı, yanında bir sürü harf veya rakam olsa bile cihaz tarafından filmle bağlantılı olarak algılanacak ve çoklu altyazı seçeneklerine alınacaktır (fazladan kaç karakter yazılabileceğini denemiş değlim. Üşenmeyip deneyecek olanların yorumlarını bekleriz ).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 19 Kasım 2008; 23:41:31 >

• --------------------------------------------------------------------------------

slm.
    250 gb taşınabilir diskim var. bir bölümünü fat32 yaptım fakat dvd görmüyor bu kısmını.
    ilk taktığımda gördü bir film çalıştırmaya çalıştım açamadı. daha sonra çıkartıp tekrar taktığımda görmedi diski. harici diskleri yetersiz bir kablo ile çalıştırmaya çalıştığımızda diskten gelen bir ses vardır. dvd ye takıncada aynı ses geliyor kendi kablosu ile çalıştırmak istediğim halde. her şeyi yaptım. dvd yi resetledim, kapatıp açtım, kendi üstündeki düğmeden kapatıp açtım ama yinede olmadı. 1gb flashdiski rahatlıkla okuyor.yardım rica ediyorum. :(

imdaaat!! yardım lütfen !!
  • Arkadaşlar 50 ytl ye bu cihazı almışlar gerçekten bu fiyata göre çok güzel.
    Şu anda 50 ytl bu cihazı nereden alabiliriz?
  • yokmu arkadaşlar bana yardım edecek biri :(
  • Arkadaşlar bu modelden almak istiyorum.Shopping.com.tr de var güvenilir bir site midir acaba?
  • Arkadaşlar en uygun nerden buluruz bilgisi olan paylaşırsa seviniriz.
  • Aradım aradım bulamadım.Zaten bir tane daha önceden almış olduğum Hometech 765 den bi tane daha aldım bende.
  • Gittigidiyorda var 79 ytl ye ama kargoda onlardan bilmem ki alsammı bazıları 50 liraya almış pahalıya almış olmayalım.
  • 29 ekimden bu yana olan görüşlerim:

EKSİK YANLARI:

1- Senkron düzenleme yapılamıyor (alt yazı gecikme ayarı)
    2- Filmin istelindiği ana gidilmiyor, yani film izlemeniz yarıda kalmışssa o zaman gidilmiyor mecburen ileri tusuna basıp beklemek gerekiyor.
    3-kumandayı illaki alıcıya tam tutmanız gerekiyor yoksa algılamada zorluk cıkıyor.
    4-diyelimki 15sarkılık bir listeniz var ilk şarkıya bastınız calıyor. sonraki şarkılara gecişte, diğer şarkı çalıyor ama liste asagı doğru inmiyor.
    5-jpg resimler slayt seklinde durmadan gosteriliyor. resimlere bakmak için surekli pause yapnmanız lazım.

GÜZEL YANLARI:

1-USB desteği çok iyi herseyi acıyor hatta 500gb bile acıyor. 80GByekadar destekliyor.
    2-kart-usb-dvd gecişleri tek tuşla çok hızlı
    3-turkçe ara yüz
    4-ALT YAZILARI BÜYÜTME KÜÇÜLTME RENGİNİ DEĞİŞTİRME ÖZELLİĞİ VAR.
    5-SES ÖZELLİKLERİ ÇOK İYİ 5+1 DESTEKLİYR.
    6-VGA CIKISI VAR
    7-HIZLI KURULUM KOLAY MENUSU VAR.
    8-KUMANDA FULL FONKSİYON
    9-GÖRÜNTÜ KALİTELİ. SES GÜZEL.
    10.......

YANİ 49 YTL YE EGER EKSİK YANLARI SİZİ BAĞLAMIYORSA HEMEN GİDİN ALIN DERİM.

• Tamam güzel izlenimlerini paylaşmışın teşekkürler.

Peki 49 ytl ye nerede satılıyor şu an bu cihaz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: saymar

Tamam güzel izlenimlerini paylaşmışın teşekkürler.

Peki 49 ytl ye nerede satılıyor şu an bu cihaz?

Nerde var 49 liraya arkadaşlar varsa bizlerde sipariş verecez hemen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adanarock

EKSİK YANLARI:

2- Filmin istelindiği ana gidilmiyor, yani film izlemeniz yarıda kalmışssa o zaman gidilmiyor mecburen ileri tusuna basıp beklemek gerekiyor.

Hocam burada filmde istenilen ana gidilmiyor yazmışsınız ancak gidiliyor. Kumandada GOTO tuşuna 2 kere bastığınızda gitmek istediğiniz dakikayı girebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZarakiKenpachi
    quote:

Orjinalden alıntı: adanarock
    EKSİK YANLARI:

Hocam burada filmde istenilen ana gidilmiyor yazmışsınız ancak gidiliyor. Kumandada GOTO tuşuna 2 kere bastığınızda gitmek istediğiniz dakikayı girebilirsiniz.

Bu mesajınız sayesinde bu faydalı özelliği öğrenmiş oldum. Zira ben, Goto tuşuna bir kez basıp oraya dakika yazmayı denemiş ve olamadığını görünce bu özelliğin sadece DVD'ler için olduğunu sanmıştım. Oysa ki çok işe yarayabilen bir özellik. Bu basit ama -bence herkes için- önemli bilgiden dolayı çok teşekkürler ZarakiKenpachi

Eklenti: Peki acaba Goto tuşuna bir kez basınca çıkan ayarlama ne işe yarıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 1 Aralık 2008; 23:12:32 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.