Şimdi Ara

ORITE DVD-838 DVD/DiVX OYNATICI Hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
0
Favori
51.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 5-6 ay önceden donanımhaber'i okumuş ve Piranha Aqua X Type modeli iyi bulmuştum.Bende Vestel 4600 Divx var ve açmadığı film ve format olmadı..(.dat,mpeg,wmv,avi).Eve 2. DVD'yi almak istedim ve Hepsiburada'da fiyatı düşmüştü.Bir de 10 YTL'lik hediye çeki ile 20 YTL Bonusu kullanınca aleti 25 YTL'ye getirdim.Cumartesi verdim siparişi ve bugün geldi.İlk önce aynı ürün diye baktım.USB çalışıyor,divx gösteriyor.Ama .wmv dosyayı açmadı,ileri sardırınca altyazı gidiyor ve geri gelmiyor,filmi belli bir zamandan itibaren(ör.25.dk.sonra) izlemek istediğimde de altyazı gelmiyor (Altyazı kaybolma olayı eskisinde oluyor muydu? ) ve kumanda da bana şüpheli gelince forumdaki ilgili sayfaları okudum ve farklı kumanda resimleri ve yazılan yazılarla farklı ürünler olduğunu anladım.Şimdi bunu verip başka bir makine almak için uğraşmaya değer mi çünkü hepsiburada değiştirme konusunda ve para iadesinde iyi bir firma.Ben para iadesi düşünmüyorum ama süreç uzayacak ve haftaya izinim bitiyor tekrar işe başlıycam kargo için evde olamayacağım. Şimdi bunu verip ne alacağım bir araştırma daha yapmak lazım buna değer mi kararsızım ...En fazla 75YTL (50 YTL Piranha+25 YTL)verebilirim. Bugün evdeki bütün DVD film ve Divx leri deneyeceğim.Vestel hepsini çalıştırıyordu bakalım bunda sorun olacak mı? Bu yüzden Divxplayer ararken Hepsiburada da ORITE DVD-838 DVD/DiVX OYNATICI modelini gördüm.
    Özellikleri..
    USB Girişi
    Kart Okuyucu Özelliği
    80 GB Sabit Disk Desteği
    Mikrofon girişi
    JPEG Photo-CD, KODAK Photo-CD
    DOLBY PrologicII
    Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma
    Hızlı İleri/Geri Sarma
    100 Mhz 12Bit DAC
    DOLBY DIGITAL (AC3-5.1 Kanal Çözücü)
    DOLBY DIGITAL DTS/LCPM Digital Çıkış
    MPEG4’ler için 5.1 Kanal Ses çıkış ve DVD’ler için AC3 ses çıkışı
    Divx Altyazı Desteği,
    DVD, DVD+R/RW, Cd, CD-R/RW, HDCD, MP3, RESİM CD, DIVX, XVID, MPEG4 DESTEĞİ,
    MTK 13xx Çipsetli Görüntü İşlemcisi
    720p ve 1080i Görüntü Desteği (Interpolasyon)
    Yüksek Hata Düzeltme, Progressif Tarama
    Subtitle Pro: Gelişmiş Türkçe Alt Yazı Desteği
    VGA, AV Out, Scart TV Video Çıkış
    Tavsiyeniz ne olur ? Bu Player'ı kullanan arkadaşlar varsa memnunlar mı?Firmware ihtiyacı var mı?Altyazı nasıl vs..Teşekkürler...

• Ozellikler gayet guzel duruyor, kullandıysanız yorumlarinizi rica ederiz
  • ben sipariş verdim elime ulaşınca yorumlarımı yazarım
    türkçe altyazı desteği, 5.1 çıkışı ,sabit disk desteği ,DOLBY PrologicII karar vermemde etkili oldu inşallah sorun yaşamam
  • oooo DOLBY PrologicII de mi varmış. Hiç bu özelligi taşıyan ucuz divx player görmemiştim.
  • beyler hakikaten kafayı sıyırıcaz bu divx player konusunda 2 haftadır araştırıyorum hala kafama oturan bir marka ve model yok acaba bu nasıl bi dışarı çıkiyim da ürünü bulup inceliyim
  • ben bizzat görmedim ama kağıt üzerinde özellikler çok iyi kullananlar memnun en önemlisi harddisk desteği
  • ne oldu hocam, geldi mi ürün ?

quote:

Orjinalden alıntı: safranboy

ben sipariş verdim elime ulaşınca yorumlarımı yazarım
    türkçe altyazı desteği, 5.1 çıkışı ,sabit disk desteği ,DOLBY PrologicII karar vermemde etkili oldu inşallah sorun yaşamam
  • bugün kargoya verilmiş yarın elimde olur sanırım
    quote:

Orjinalden alıntı: unpop

ne oldu hocam, geldi mi ürün ?

quote:

• Hayırlısı olsun, incelemeni bekliyoruz
    quote:

bugün kargoya verilmiş yarın elimde olur sanırım
    quote:

Orjinalden alıntı: unpop

ne oldu hocam, geldi mi ürün ?

quote:

• ürün bugun elime geçti işte izlenimlerim:

önce birkaç fotoğraf:

ağır bir havası var :) ve şık duruyor dandik izlenimi vermedi bana.usb ve kart okuyucusu önde..

gördüğünüz gibi yuv yani komponent çıkışlar mevcut ürün bilgisinde bulunmasada gerçekten çok iyi olmuş.5.1 analog ve digital çıkışlarıda var

scart,micrafon ve en önemlisi vga çıkışı var yani pc monitöründe kullanabilirsiniz

Ve en merak edilen konu.USB den harici harddisk desteği

120 GB lık wd 2.5" harddiskimi sorunsuz şekilde gördü ve divx filmleri okudu.Ama ben 2 ye bölmüştüm 60 GB lık parçalar halinde ve gördüğü kısım fat32 buna dikkat edin.80 GB maksimum destek diyor sanırım 80 GB fat32 desteğini belirtmek istemişler çünkü benim harddiskim toplamda 120 GB ve sorun yok

Alt yazılarda sorun yok hatta mükemmele yakın.Font büyüklüğü,renk,konum v.s hepsi ayarlanabiliyor "gelişmiş altyazı seçeneği"olarak geçiyor artık küçük aLtyazı sorunu bitti :).720p ve 1080i Görüntü Desteği mevcut

disk okumada sorun yaşamadım ama ilk başlangıçta biraz ses çıkarıyor ve harddiskimi okuması 1-2 dakka sürdü buda çok iyi sayılır

ses seçenekleride iyi.prologic 2 desteği bile var ve gelişmiş ayarlar menüsünden birçok ayar yapılabiliyor

malzeme kaliteside iyi seviyelerde ve görünümüde bunu ispatlıyor maalesef çin malı :).Yanında av kablosu kumandası ve belgeleri mevcut tüm menüler türkçe

daha detaylı inceleyemedim ama ilk izlenimlerim bu şekilde ve çok memnun kaldım.
    sorusu olan arkadaşlara cevap veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 11 Nisan 2008; 21:23:26 >

• @safranboy ben bişi öğremek istiyorum bi filmin alt yazısı ismi aynı olmak zorundamı yoksa klasörler arasında herhangi biyerde alt yazı seçebiliyoruzmu...
  • acaba jpeg formatındaki fotoları da görebilirmiyiz bu oynatıcı da
  • Arkadaşlar,

Bu cihazın en, boy ve yükseklik ölçüleri gerekli,
    alan veya bilen arkadaşlar lütfen yazabilirmisiniz?

Teşekkürler,
  • Öncellikle yeni cihazın hayırlı olsun.

quote:

Alt yazılarda sorun yok hatta mükemmele yakın.Font büyüklüğü,renk,konum v.s hepsi ayarlanabiliyor "gelişmiş altyazı seçeneği"olarak geçiyor artık küçük aLtyazı sorunu bitti :).

Bu bir devrim yahu, yazılım yuklemeden altyazının rengi,konumu ve büyüklüğü ile menulerden oynamak her divx'cinin hayali
    atyazı formatlarında sorun var mı ? .sub. .srt ok mi ?

quote:

ses seçenekleride iyi.prologic 2 desteği bile var ve gelişmiş ayarlar menüsünden birçok ayar yapılabiliyor

Prologic2 destegini divxlerde denedin mi ? sonuç nasıl ? çünkü dolby pro2 özellikli ev sinema paketleri malesef bu özelligi divx filmlerde desteklemiyor

quote:

120 GB lık wd 2.5" harddiskimi sorunsuz şekilde gördü ve divx filmleri okudu.Ama ben 2 ye bölmüştüm 60 GB lık parçalar halinde ve gördüğü kısım fat32 buna dikkat edin.80 GB maksimum destek diyor sanırım 80 GB fat32 desteğini belirtmek istemişler çünkü benim harddiskim toplamda 120 GB ve sorun yok

120 gb diski görmesi çok güzel. Peki 2-4 gb lik usb belleklerle denedin mi ? okuma süresi nasıl ve takılma oluyor mu ?

Son olarak görüntü kalitesni merak ediyoruz tabi en önemli madde. Nasıl ? Görüntü tatmin edici mi ? bir iki kare koysan da şenlensek

• hayırlı olsun.
    cihazın en,boy ölçüleri banada gerekli bu konuda yardımcı olursan memnun olurum.
  • DivX filmlerde 2GB ve sonrası okunabiliyor mu?
    Okuyabildiği altyazı formatları hangileri?
    Altyazı rengi değiştirilebiliyor mu?
    Altyazı aynı renkteki zemin rengi üzerindeyken de net okunabiliyor mu?
    DTS 5.1 Audio Müzik DVD lerini güzel çalıyor mu?
    Kumanda tuşlarında takılma var mı?

En çok da video görüntü kalitesini merak ediyorum. VGA ile plazma/lcd ye görüntü aktarma şansınız oldu mu? Olduysa görüntüsü nasıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 12 Nisan 2008; 17:05:25 >
  • Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Divx çalar seçemiyordum ancak bu bilgilerden sonra bu ürünü almaya karar verdim.
  • safranboy arkadaşım.cihazın hayırlı olsun güle güle kullan.tv resimlerini çekip buraya koyabilirmisin.özellikle divx altyazı görünümü için.
  • jrking arkadaşım evet isim aynı olmak zorunda diyor kılavuzunda altyazıyı kendi buluyor sorunsuzca

sahatay63 arkadaşım evet jpeg gösteriyor

karanfil63 ,bjkonur arkadaşlarım rakamsal olarak bilmiyorum klavuzunda da yazmıyor ama gayet ince ve kaba olmayan ölçülere sahip resimlerden anlayabilirsin

unpop arkadaşım sağolasın altyazı formatında sorun yok hepsi ok.. Prologic2 desteğini dvd ye hoparlor bağlayarak deneyemedim çünkü 5.1 sisteme bağlamadım daha ama menü ayarlarında mevcut..özelliklerindede desteklediği yazıyor..flash belleklerde sorun yok 120 GB diskimi bile görmesi 1-2 dk sürdü..takılma olmuyor usb de..görüntü kalitesi bana tatmin edici geldi evdeki philips hts3100 den fark yok scarttan bağlamama rağmen.yuv çıkışı emininm daha iyidir.ilk fırsatta görüntü eklerim

joyberk arkadaşım 2GB dan büyük film dosyası denemedim onlar hd oluyor sanırım mkv ama denerim..izlediklerim srt ve sub idi diğerlerini denemedim.altyazı renk,fontları,arkaplan,dış hat rengi,konumu seçebiliyorsun.Okumada sorun yok.DTS 5.1 Audio Müzik DVD denemedim henüz.kumandası gayet başarılı

xldr88 arkadaşım hayırlısı olur inşallah fiyatına göre iyi alet

Losthan arkadaşım ilk fırsatta görüntü eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 12 Nisan 2008; 21:20:12 >

• bekliyorum arkadaşım.ayrıca bir arkadaşa cevap vermişsin.2 yada 3 gb olan,çözünürlüğü 720x... 5.1 olan,HD olmayan divx filmler var.bundan bilgin olsun.kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.