S

Teğmen
13 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Lenovo b50 80
i3 5020 2.2 ghz
500gb disk
4gb ram

laptop 8.1 den win 10 a yükseltilmşti. İlk günden beri ağır çalışma problemi vardı ama idare edildi...son zamanlarda iyice ağırlaşıp açılmama sorunu oluşturdu. Daha sonra win 7 pro yüklendi.Yüklenirken de problem oluşturdu. Özet olarak defalarca farklı yükleme şekilleri denendi. Sonunda yüklendi. Farklı sürücüler denendi.Bios güncellendi.

İlk kurulumda iyi fakat aç kapa yaptıkça kasmalar artıyor. Güvenli moda bile işkence çekerek giriyor. Tarayıcı da çok geç açılıyor. İnternete girince nette gezinme de bir problem yok...tarayıcıyı kapatınca ikinci açılışı hızlı oluyor, yani sistem emri geç algılıyor, yapılan tıklamalara çok geç ama peş peşe veriyor...görev yöneticisinden bellek ve işlemci yüzdelerine bakıyorum oldukça düşük yani bir zorlanma yok..rami çıkarıp diğer slota taktım.

Donanım mı yoksa sistemsel mi? Ben harddiskten şüpheleniyorum.

Acaba benim denemediğim başka hangi yolla bu sorunu çözerim.
Arkadalar Ultranet 16 Mbit tarifeden hız artırmak için 24 Mbit e kadar olan Hipernet tarifesine geçiş yaptım. Ultranet 16 Mbit tarifesinde 13-14 Mbit hız testi alıyordum ve netten 1.7MB saniye ile veri indirme yapabiliyordum. Şimdi Hipernet 24 Mbit tarifesinde 22 Mbit hız testi almama rağmen netten en fazla 1MB saniye ile veri indirme yapabiliyorum.

Oysa ki 2.5MB civarı saniyede veri indirme bekliyordum... En önemlisi Ultarnet 16 Mbit tarifesindeyken günün her saati Youtubede ful HD videoları sorunsuz takılmadan seyrediyordum üstelik hızlı bir şekilde ön belleğe fark atarak yüklüyordu şimdi takılıyor bekletiyor.

Bunun sebebi ne olabilir ve bir çözümü var mı?
Sony kv-29cl10e 72 ekran televizyon. Standby ışığı TV açıkken sürekli 5 kez sinyal veriyor.
Görüntü net ancak beyazlarda pembe ton hakim. Nette aradım bu sorunu yaşayanlar var ancak çözüm noktasında cevap bulunamamış. Temel sorun nerede acaba?
Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar klavyede bir tuşa kelime veya cümle atanabilir mi? Mail adresi gibi veya kısa bir cümle.
Arkadaşlar laptopun DVD sürücüsü sistemde görünüyor ama cd takınca dönmüyor.
İçinde cd olsun olmasın yeşil ışığı sürekli yanıp sönüyor. Uzunca araştırdım motor bozulmasının dışında yazılımsal sistem arızasıysa nasıl düzeltebiliriz?
t42 model laptopun pil göstergesi sürekli turuncu yanıp sönüyor. Daha önce düz turuncu yanar şarj olurdu.
Sağ tarafta pil göstergesini tıklayınca pil ikonunda çarpı işareti var ve 0 gösteriyor yani doluyor ibaresi yok.

Adaptörü çekince kapanıyor. Netten inceledim farklı yazılanları denedim sorun çözülmedi.

Adaptörle çalışıyor,
Pili ölçtüm dolu değil,
Laptop pil çıkışını ölçtüm 5 volt civarı.

O yüzden şüphem şarj devresinde yoğunlaştı zira pil de gayet iyiydi.

Şarj devresinde neyi kontrol etmeliyiz veya değiştirmeliyiz?

Nokta atışı yapacak ustaların yardımlarını bekliyorum.
Arkadaşlar Mutlu'nun yeni silver yani gümüş renkli aküleriyle kırmızı renkli aküleri arasındaki teknik veya performans farkı nedir? 72 amperin hem silver hem de kırmızı aküsü var, hangisini tavsiye edersiniz? Neden?
Arkadaşlar nete bağlı olmadan klasörleri ve dosyaları açarken explorer hatası veriyor ve takılma oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Format dışında nasıl çözülebilir bu durum? Bu konuda pek bilgili değilim açıklamalı yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar bazı vcd filmlerinin içindeki dat dosyasını bilgisayarın harddiskine kaydettim ama bazıları kaydedilmiyor. Kayıt başlıyor durum göstergesi çalışıyor sona gelince aşağıdaki gibi uyarı veriyor. Başka bilgisayarda denedim aynı vcd yi onda kayıt oldu. Benim bilgisayarda olmuyor sorun nerde acaba?

Arkadaşlar Canon a520 fotoğraf makinası 2 gb lık sd hafıza kartını destekliyor mu? Şu anda bende 512mb lık kart var ama hızlı kayıt yapan tipinden 2 gb lık almayı düşünüyorum destekliyorsa.

Bir de Sony dsc 90 fotoğraf makinası için de aynı şey geçerli. Sony için alttaki kartı almayı düşünüyorum bu kart uyumlu mudur?

Hakkında
Forum İmzası:
yolcu
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 248
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 18.095 (Bu ay: 188)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.