Şimdi Ara

ORITE DVD-838 DVD/DiVX OYNATICI Hakkında.. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
0
Favori
51.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: julien

arkadaşlar ürün herhalde 80 gb lık harddiske hakim olabiliyor diye öyle yazmışlar ben 1tb lık harddisk bağladım içinde 550 klasörlük film vardı sadece 144 klasör gösterdi ve 144 kalsördeki dosyaların da bazılarının içini boş gösterdi yani 80 gb tan fazla harddisk bağlarsanız sorun çıkarıyor. USB olayı bu dvd player da kötü acaba
    piranha 1tb lık harddiski sorunsuz açıyor mu arkadaşlar bilgisi olan varsa söylesin lütfen

Ben 300gb lık harddiskimi bağladım sorunsuz çalışıyor. Forumdan bazı arkadaşlar 500gb bağlamışlardı.
    Harddiskinde bad sektör var mı?
  • kablolar tam. sarı kırmızı ve beyaz kabloyu takman yeterli.

1tb hdd yi gören dvd player yok. 500gb yi gören bile cok az. bi aparat ile yapanlar varmış ama 2'5 lik hddler için o sistem 3'5 hdd ler okuyamıyor galiba.

senkron sorununu çözebilen var mı acaba?
  • ben temmuz ayından bu yana bu cihazı kullanıyorum, gayet memnunum. senkron sorunu hiç yaşamadım. bu sorun zaten muhtemelen film ile altyazının tam olarak uyuşmamasından kaynaklanıyordur, yani cihazla alakalı bir problem yoktur. bu sorunu önceden önlemeniz için film için birebir altyazı formatlarını indirmenizi, eğer olmadıysa da altyazı ayarlama editörleriyle yine filmi cdye çekmeden önce ayarlayıp öyle çekmenizi tavsiye ederim. yoksa her seferinde bu sorunu yaşarsınız. cihazda ise bu sorunu düzeltmek için bir çözüm var mı bilmiyorum, hiç başıma gelmediği için bu yönde bir araştırmam olmadı. işi garantiye alan biri olduğum için filmi cdye çekmeden önce her şeyi hallediyorum
  • biliyorum cihazla alaksı olmadığını ama bazı playerlerde senkron düzenleme vardı sanırım bunda yok. ama çok muthiş bir player olduğu doğru.
  • Senkron düzenleme yoksa salla o zaman son zamanlarda aldıgım dizi ve filmlerde senkron hataları çok fazla.
  • 3 tane ic ice klasor varsa en ictekini bos gosteriyor. :( bolum 1 tb olsada sorun yok ama klasorler cok ic ice olmamali.
  • Gİttigidiyor da kargo dahil 79a satılıyor şimdi baktım bu arada 8gb SD desdekler mi?
  • carfourda 49 ytl şu an ama izmirde yok.
  • Bende 4 Gb SDHC var ama onu okumadı. HC yani High Capacity desteği yoktu. Bildiğim kadarıyla 2 GB üzeri kartlar HC oluyor. Sizin kartı da okumaması muhtemel.

quote:

Orjinalden alıntı: realy078

Gİttigidiyor da kargo dahil 79a satılıyor şimdi baktım bu arada 8gb SD desdekler mi?
  • Teşekkür ederim
  • Ben de bu topiği baştan sona okudum ve Orite 838 almaya karar verdim. Bu sıralar (12 Kasım'a kadar) Carrefour'da 49 YTL'ye satıldığını duyunca daha da almaya karar verdim Bugün aldım; kurdum denedim. Burada okuduklarıma güvendiğim için kötü bir sonuçla karşılaşacağımı sanmıyordum. Nitekim öyle de oldu. Bence de görüntü kalitesi, altyazı desteği, hızı, sessizliği ve USB/SD kart desteği sayesinde bu fiyata şahane bir ürün. Yalnız bir sorum olacak:

Geçen sayfalarda epoxy rıdvan rumuzlu arkadaş, harici disk taktığında ekranın ortasından geçen siyah bir çizgi olduğundan bahsetmiş; sorunu da Scart-Scart kablo ile çözmüş. Bazı kişiler de "bende o sorun yok; sanırım TV'nin markasıyla alakalı bir sorun" demiş. Bende de böyle bir çizgi olmadı (gerçi harici disk de takmadım). Cihazı şimdilik, kız arkadaşımın portatif DVD'si için aldığımız RCA-Scart dönüştürücüyla kullanıyorum; gayet de iyi görüntü aldığımı düşünüyorum. Şimdi kendime de bir dönüştürücü veya kablo almam gerekecek. Bu durumda Scart-Scart kablo alsam, verdiğim paraya değer mi (hoş, fiyatını da sormadım henüz); yoksa ucuzundan RCA-Scart dönüştürücü alsam yeter mi? "RCA-Scart dönüştürücü yeterli olur" derseniz de sorum şu: RCA-Scart dönüştürücüler; 2 YTL'lik markasız olanından, 15 YTL'lik markalı ve altın kaplamalı olanına kadar geniş bir fiyata sahip. Kız arkadaşıma aldığımız markasız bir ürün ve gayet sorunsuz. Bu dönüştürücüden alırken altın kaplamalı almak, bariz bir görüntü farkı yaratır mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Bende bu islerden hic anlamayan bir arkadasima burada okuduklarim uzerine carrefour dan 49 ytl ye aldirdim bu urunu. yaklasik 2 hafta oldu.
    Simdiye kadar sadece orjinal dvd izlemis, ilk izledigi 3-5 filmde sorunsuz calismis, fakat izlemek istedigi ayri iki filmde de goruntu donmasi gibi bir sorun yasamis, filmin ortasinda goruntu donmus, dvd den sesler geliyormus, ileride saramamis, sorun nedir acaba dvd okuyucusu mu arizalanmistir?
    Carrefour a geri gotursek bire bir degisirler mi, degisme suresi kac gundur bilen var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Raul Gonzalez

Bende bu islerden hic anlamayan bir arkadasima burada okuduklarim uzerine carrefour dan 49 ytl ye aldirdim bu urunu. yaklasik 2 hafta oldu.
    Simdiye kadar sadece orjinal dvd izlemis, ilk izledigi 3-5 filmde sorunsuz calismis, fakat izlemek istedigi ayri iki filmde de goruntu donmasi gibi bir sorun yasamis, filmin ortasinda goruntu donmus, dvd den sesler geliyormus, ileride saramamis, sorun nedir acaba dvd okuyucusu mu arizalanmistir?
    Carrefour a geri gotursek bire bir degisirler mi, degisme suresi kac gundur bilen var mi?

Değiştirme süresini tam bilmiyorum ama 1 ay olabilir.
    Bu arada cihazı 1 aydır kullanıyorum çok ama çok memnunum. Hiç bir sorun çıkarmadı..
    Sizdeki sorun cihazdan değil dvd den olabilir diye düşünüyorum.
  • 500gb seagate USB HDD bağladım fat32 yapıp sorunsuz görüp takılmadan çalıştırıyor filmleri.

SDHC kartları okumuyor görmüyor. 2GB üstü takamazsınız kısaca. 2GB takınca da film takılıyor hızlı okutmadığan kart. SD kart işini unutun kısaca.

Ama 4GBlık USB belleği gördü.Onda da takılmadan oynattı filmleri

Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozdil -- 14 Kasım 2008; 0:08:08 >
  • Birkaç gündür kurcalıyorum; bir deneyimimi paylaşmak istedim.

2 GB'lik SD kart takıp paşa paşa izliyordum. Sonra 8 GB'lik USB belleği taktım. Diskin içeriğini tamamen gördü; ama film oynatırken küçük takılmalar yapmaya başladı. "Hah" dedim, "8 GB'lik diskle uyuşmadı". Sonra tekrar SD karta döndüm. Bir de ne göreyim? Oradaki film de takılıyor. Kumandadan kapatıp açtım, olmadı. Resetledim, olmadı. En sonunda cihazın üzerindeki (dikkat: kumandadaki değil) düğmeden kapatıp açınca düzeldi (8 GB'lik diskten oynatması da dahil). Kısacası, cihazı kurcalarken herhangi bir sorun yaşayıp bunu resetlemek veya kumandadan kapamakla çözemeyenlerin aklında bu çözüm olsun.

Unutmadan, topik boyunca "xxx'lik disk taktım; gördü/görmedi" yazan arkadaşlardan ricam, kullandıkları diskin 2.5'luk (adaptörsüz) veya 3.5'luk (adaptörlü) olma ayrıntısını yazmalarıdır; zira USB hassasiyeti (USB 1.1 kullanan PC'lerdeki gibi) gösteren böylesi cihazlarda bu ayrıntı önemli olmaktadır zannımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 14 Kasım 2008; 4:04:15 >

• Diskim 500gb Seagate 3.5" adaptörlü, FAT32'i gördü, okudu, açıyor film
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fenman

Birkaç gündür kurcalıyorum; bir deneyimimi paylaşmak istedim.

2 GB'lik SD kart takıp paşa paşa izliyordum. Sonra 8 GB'lik USB belleği taktım. Diskin içeriğini tamamen gördü; ama film oynatırken küçük takılmalar yapmaya başladı. "Hah" dedim, "8 GB'lik diskle uyuşmadı". Sonra tekrar SD karta döndüm. Bir de ne göreyim? Oradaki film de takılıyor. Kumandadan kapatıp açtım, olmadı. Resetledim, olmadı. En sonunda cihazın üzerindeki (dikkat: kumandadaki değil) düğmeden kapatıp açınca düzeldi (8 GB'lik diskten oynatması da dahil). Kısacası, cihazı kurcalarken herhangi bir sorun yaşayıp bunu resetlemek veya kumandadan kapamakla çözemeyenlerin aklında bu çözüm olsun.

Unutmadan, topik boyunca "xxx'lik disk taktım; gördü/görmedi" yazan arkadaşlardan ricam, kullandıkları diskin 2.5'luk (adaptörsüz) veya 3.5'luk (adaptörlü) olma ayrıntısını yazmalarıdır; zira USB hassasiyeti (USB 1.1 kullanan PC'lerdeki gibi) gösteren böylesi cihazlarda bu ayrıntı önemli olmaktadır zannımca.

okuma/yazma hızı yüksek olan flash belleklerde hiç ama hiç takılma olmuyor. Örneğin bende ocz nin flash belleği var. Harika çalışıyor. Ayrıca seagate 300 gb 3.5" adaptörlü harddisk taktım yine sorunsuz çalıştı.

• Orite DVD-838'i yaklaşık 1 hafta önce aldım. Oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim, görüntü kalitesi beklediğimden çok iyi üstelik menüsünde görüntüyle ilgili ince ayarlar yapmanızada olanak veriyor olması güzel. Kart okuyucusunu denemedim ama 4GB'lık flash belleği sorunsuz okudu. İleri sarmalarda divxlerde alt yazı kaybolmuyor ve x4 hıza kadar kesintisiz sarıyor. Bununla birlikte ufak tefek sorunlarıda yok değil örneğin bazen takılan DVD'den veya Divx'ten ses geliyor ama tepsiyi açıp kapatırsanız ses kesiliyor belki o an için bir oturmamazlık yapıyor olabilir birde font menüsünde takılmalar yaşanıyor, şöyleki; Fontun büyüklüğüyle oynadığımda bir anda font rengi kafasına göre değişiyor ve setuptan istediğiniz kadar müdahale edin cevap vermiyor ama seyrettiğiniz filmi stop edip tekrar başlarsanız sorunda kayboluyor kısaca fazla kurcalamaya gelmiyor ayrıca altyazıyı değişen büyüklüğe göre yeniden düzenleme özelliği olmasına rağmen (ki bu çok güzel bir özellik) bazen cümlenin son harfi veya hecesi görünmüyor ama en küçük moddayken bid sorun olmuyor. Altyazının yeri ve ortalamasıyla oynama inkanı vermeside iyi bir özellik. Menüda HDCD desteği ve 720p ile 1080i destekleri mevcut ama test etme şansım olmadı.

Kısaca 49YTL'ye alınabilecek en iyi özellikler bunlar olsa gerek diye düşünüyorum oldukca memnun kaldığımı söylemeliyim. Acaba 838 ile ilgili bir güncelleme var mı? Varsa nerden indiriyoruz ve nasıl yapıyoruz bilen arkadaşların paylaşmasını rica ederim. Şimdiden teşekkürler...

• slm.
    250 gb taşınabilir diskim var. bir bölümünü fat32 yaptım fakat dvd görmüyor bu kısmını.
    ilk taktığımda gördü bir film çalıştırmaya çalıştım açamadı. daha sonra çıkartıp tekrar taktığımda görmedi diski. harici diskleri yetersiz bir kablo ile çalıştırmaya çalıştığımızda diskten gelen bir ses vardır. dvd ye takıncada aynı ses geliyor kendi kablosu ile çalıştırmak istediğim halde. her şeyi yaptım. dvd yi resetledim, kapatıp açtım, kendi üstündeki düğmeden kapatıp açtım ama yinede olmadı. 1gb flashdiski rahatlıkla okuyor.yardım rica ediyorum. :(
  • Bende kız arkadaşıma hediye bir divx player almak istiyorum ve elimdeki divx arşivimi de dvdlere yazıp vermeyi planlıyorum. Sadece lcd tvye bağlayıp izleyecek ve görebildiğm en uygun fiyatlı divx playerlardan birisi bu. Genel bir memnuniyet söz konusu. Sormak istediğim film adıyla filmlerin altyazı dosyasının adı aynı mı olmalı ? İkinci sorumda artık sürekli bu başlığı takip edicek olsamda, şu sıralar veya ilerde yapılacak olan kampanyaları (Carrefour kampanyasındaki gibi) bildirmenizi rica ediyorum...
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.