DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
83
Cevap
9
Favori
199.380
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:14:07 Konu Sahibi
      Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
      ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 12 Mayıs 2009; 22:18:50 >

|
      |

Xbox 360 Live GamerTag: n0amch0m5ky

PSN: n0amc0m5ky
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:41:49 Konu Sahibi
      ups
      |
      |

• Yarbay
      2808 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:44:37
      camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....
      |
      |

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:50:55 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: berat23

camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

Hocam teşekkürler tespitler için. Ancak RB yazısı ( şu lazerle yazılmış olan ) artık sahtelerde de varmış. Bilginize...

Evet arkadaşlar başka nasıl anlayabiliriz ????
      |
      |

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:15:07 Konu Sahibi
      uppidi uppidi
      |
      |

• Binbaşı
      1157 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:24:23
      İlki bu RB yazısını görmek
      Diğer yöntemde gözlüğü al tak bakalım güneşe etrafa bir bak anlarsın zaten camından çok net birşekilde.. Birde ağır olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypsoo -- 12 Mayıs 2009; 23:25:10 >
      |
      |

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Binbaşı
      1157 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:27:18
      Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model
      |
      |

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:52:20 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

hocam nereden aldığını öğrenmemin bir sakıncası var mıdır?
      |
      |

• Binbaşı
      1157 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:17:52
      Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

Belgeleri üretim yeri garantisi falan hepsi var
      |
      |

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      13 Mayıs 2009 01:19:54 Konu Sahibi
      quote:

teşekkür ederim.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      15896 Mesaj
      13 Mayıs 2009 02:20:49
      quote:

Hangi gözlükçü hocam bende alıcam da önümüzdeki ay. İlla rayban olması şart değil ama aklıma gelen marka şu anda bir tek rayban.Polorize filtreli bir gözlük arıyorum.
      |
      |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Er
      1 Mesaj
      21 Mayıs 2009 16:03:56
      Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
      Gelelim meselemize.
      Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com.
      Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...
      |
      |

Heyyoo
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:48:38
      Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:54:21
      başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum
      |
      |

Şansın gerçekleşmesi için önce siz hazır olmalısınız. Şans hiçbir zaman aptalların peşinden koşmaz.
      Darrel Royal
    • Teğmen
      186 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:56:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Révoltant

başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

ray
      |
      |

• Yarbay
      3807 Mesaj
      09 Haziran 2010 12:00:47
      Gözlerin hassassa eğer, gözlüğü taktıktan 10dk sonra anlarsın. Benim gözlerim o kadar hassas ki, sahte gözlüğü 1-2 dk taktıktan sonra midem bulanmaya başlıyor. Feci şekilde rahatsız ediyor
      (kalitesiz cam gelen görüntüyü bozuyor, onunla ilgili bir olay)
      |
      |

Macbook Air 13.3"
      HTC 10
    • Yüzbaşı
      882 Mesaj
      09 Haziran 2010 12:01:01
      Gözlüğün öncelikle sol üst camında lazerle yazılmış Ray-Ban yazısı bulunmalı.Sağ camının en sağ orta kısmında RB logosu bulunmalı.Sonra sol çervece çubuk iç tarafında Made in İtaly yazısı , sağ çerçeve çubuğunda ise gözlüğün modeli yazmalı.Gözlüğün buruna yapışan iki tutacında yine RB logosu bulunmalı.son olarakda gözlüğün üst burun kıvrımının içinde yine made in italy yazısı yazmalıdır.
      |
      |

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      09 Haziran 2010 12:25:02
      kolay kolay anlasılmaz kardes adam gözlügü alıp incelicekmi
      |
      |

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK
    • Teğmen
      200 Mesaj
      07 Nisan 2011 03:28:16
      quote:

Orijinalden alıntı: aadolunay

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
      Gelelim meselemize.
      Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yerwww.saatinadresi.com.
      Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

bir insan kendi sitesinin reklamını yapar da bu kadar belli etmez ki.mesaj sayısı da 1
      |
      |

• Yüzbaşı
      505 Mesaj
      07 Nisan 2011 07:05:09
      Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
      Sol üstte Ray-Ban yazısı.
      Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

◄Amerika hakkında biraz de benden duymak için tıkla!►
      ◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,206
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.