Şimdi Ara

Orient Mako (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.002
Cevap
21
Favori
86.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam arastirmalarima göre içinde 46B40 otomatik mekanizma var ki bu da tam otomatik diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Hocam arastirmalarima göre içinde 46B40 otomatik mekanizma var ki bu da tam otomatik diye biliyorum.

Aldığım saatçi ilk taktığım için kolunda en az 24 saat takılı kalsın. Kendi kendine şarj etsin gibi bişeyler demişti. Ondan sonra uzun süreli olmamak kaydı ile çıkarabilirsin demişti.

Ha bir de sizce fiyat olarak ne alemdedir. Ben aldığım fiyatı daha sonra söylerim.

• h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Saati almışsınız, bende alacaksınız sanıyorum.

Kendi kendine sarj olsun kolunda dediyse zaten tam otomatik sistem sıkıntı yok.

Orient çok iyi bir markadır ben seviyorum ve parasını da sonuna kadar hakeder. Türkiye'de bu modelin satışı pek yok ama diğer Orient Otomatik modelleriyle karşılaştıracak olursam ülkemizde 600 Tl civarına satılır kanaatindeyim. Emsalleri o fiyata satılıyor çünkü. Siz kaça aldınız ve nerden aldınız?
  • quote:

Saati almışsınız, bende alacaksınız sanıyorum.

Kendi kendine sarj olsun kolunda dediyse zaten tam otomatik sistem sıkıntı yok.

Orient çok iyi bir markadır ben seviyorum ve parasını da sonuna kadar hakeder. Türkiye'de bu modelin satışı pek yok ama diğer Orient Otomatik modelleriyle karşılaştıracak olursam ülkemizde 600 Tl civarına satılır kanaatindeyim. Emsalleri o fiyata satılıyor çünkü. Siz kaça aldınız ve nerden aldınız?

Size zahmet verdiğim için özür dilerim. Ama saat konusunda hiç bilgim yok o yüzden soruyorum.

Saati memleketen 480 TL ye aldım. Karaman'dan. Garantisi Karpa.

Önemli değil hocam. Evet size farklı bir başlık altında yine yazmıştım saatinizin orijinal olduğunu söylemiştim. Saatiniz orijinal ve fiyatı da gayet makul, hayırlı olsun güle güle kullanın

Saatle ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa özelden yazabilirsiniz.
  • quote:

Önemli değil hocam. Evet size farklı bir başlık altında yine yazmıştım saatinizin orijinal olduğunu söylemiştim. Saatiniz orijinal ve fiyatı da gayet makul, hayırlı olsun güle güle kullanın

Saatle ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa özelden yazabilirsiniz.

Evet forumu baya bi karistirmistim. Rastgele bir saat almıştım. Herşeyi öğrenmek istiyor haliyle insan. Bunca zahmet verdiğim için özür dilerim. Her şey için Teşekkür ederim.

Rica ederim ne demek, gorusmek uzere.

• Arkadaşlar merhaba,
    Orient TT11003W sahibiyim yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyorum çok memnunum fakat otomatik saat istiyorum artık,
    Aklımda Mako II mavi ve Ray II mavi var, bunların arasında ne fark var ? mekanizma veya camlarında farklılık var mı ? siz hangisini tavsiye edersiniz.
  • _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    Mekanizma veya camlarında herhangi bir fark yok,fark olarak makoda rakamlar var ray de rakamlar yerine desen var.Ayrıca makonun diver çerçevi ile rayin çerçevesindeki rakamların şekli farklı tek fark bu.Ben ray 2 tavsiye ederim göze kesinlikle daha güzel görünüyor.Nereden ne kadar alıcaksınız sorması ayıp? Türkiye'de gereksiz pahalı gibi duruyor şuanda
  • quote:

Orijinalden alıntı: MüyendisAdayı

Mekanizma veya camlarında herhangi bir fark yok,fark olarak makoda rakamlar var ray de rakamlar yerine desen var.Ayrıca makonun diver çerçevi ile rayin çerçevesindeki rakamların şekli farklı tek fark bu.Ben ray 2 tavsiye ederim göze kesinlikle daha güzel görünüyor.Nereden ne kadar alıcaksınız sorması ayıp? Türkiye'de gereksiz pahalı gibi duruyor şuanda

Teşekkürler hocam cevap için.
    Net bir yer yok şu an fiyatı nerde düşük yakalarsam oradan alacam
    2. el temiz uygun fiyat veya sıfır uygun fiyat arıyorum.
    Tr de gereksiz pahalı dolar kurundan dolayı amazondan felan alsak orasıda baya uçuk 230 usd felan oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    en uygun burada buldum ama aramaya devam
    https://www.yukselsaat.com/orient-faa02005d9-automatic-erkek-kol-saati-37452

• _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    840 lira gene iyiymiş ben 1000 lira falan sanıyodum bulunsun bu
    ama evet gene de aramaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MüyendisAdayı

840 lira gene iyiymiş ben 1000 lira falan sanıyodum bulunsun bu
    ama evet gene de aramaya devam

Bu fiyatlara hepsiburada n11 de felan denk gelse puan hediye çeki felan baya indiririz :) güzel kombo olur

• Herkese merhaba.Orient Mako ve Ray`in farkı nedir?Bu saat icinnhangi giyatlar makuldur?Yardimci olursaniz cok sevinirim

• 17cm bileğe bu saat(41,5mm) büyük gelir mi sizce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Linkteki saat tam otomatik gurubuna girer.Kol hareketi ile saat kendini kurar.Hareketsiz kaldığında 2 güne yakın çalışır ve durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkoff_007

Herkese merhaba.Orient Mako ve Ray`in farkı nedir?Bu saat icinnhangi giyatlar makuldur?Yardimci olursaniz cok sevinirim

biraz geç oldu ama dilim döndüğünce anlatayım.

şimdi Rolex markasını hepimiz duymuşuzdur, lüks saat kaliteli saat vs diye. İsim yapmış marka yani. Zaten bu markanın saatlerinin fiyatlarına bakınca anlaşılıyor. 2. elde bile değerli. akıllı telefondaki iphone veya mac bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.

bu Rolex zamanında birkaç model saat yapmış, bir tanesinin adı da Rolex Submariner. Diğer markalar Rolex'in bu modelini taklit etmişler ve çok daha ucuza yine aynı işi gören saatler piyasaya sürmüşler.

orient de mako modelleri ile Rolex'e benzemeye başlamış. son çıkarttıkları ray 2 modeli ile de aradaki farkları baya azaltmıştır.

Orient aslında Seiko'ya bağlı, Seiko'nun alt markası gibi birşey. Normalde Seiko'ya bağlanmadan önce mekanik saat yapıyordu. Muhtemelen Seiko'nun şu an satılan mekanik saatlerini de Orient yapıyor ama üzerine Seiko yazıp pahalıya Orient yazıp biraz daha ucuza satıyorlar.

mesela Seiko'nun da Rolex Submariner'ı andıran modelleri var.

Seiko MM300 (Rolex DSSD modelini taklit etmiş)
    Seiko SKX031 (Rolex Submariner)

Sonuç olarak Orient Ray ve Ray II; Rolex in orijinal Submariner modelini daha çok andırıyor. Mako daha önce çıkan ürünleri diye biliyorum. Ben mako alırken ray modelini görmedim, o daha sonra çıkmış.

Ama alırken illa Rolex'in Submariner modelini andırsın diye bir takıntınız yoksa Mako modelini de rahatça alabilirsiniz, tavsiye ederim bence göze daha bir hoş geliyor (bu tabi kişisel bir görüştü). Muhtemelen daha ucuzdur ve aralarında çok az görsel bir fark dışında çok fark olacağını sanmıyorum. Orient Mako da aslında yurt dışında epey kaliteli saat olarak isim yapmış bir model.

İnsanlar Orient Ray modelleri çıkmadan önce Rolex'e paramız yetmiyor deyip Orient Mako almışlar, tabi alan çok olunca ve Japonlar da Orient Mako'yu kaliteli yapınca kendi başına isim yapmış.

Orient Mako da güzel saat. Ben de var diye demiyorum ama adamlar yapmış. Alınabilecek ucuz ama kaliteli bir otomatik saat modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 31 Ağustos 2017; 1:19:33 >

• 6 aydır indirime girmedi yav black friday de alamazsam vazgecicem artık

• Dün sahibinden.com da mavi mako xl gördüm.Fiyatını 550 tl yazmıştı.Saat oldukça temiz görünüyordu.Pazarlıkla 500 gibi bırakabilir diye düşünüyorum.Sıfırı 800 civarlarına çıkmış durumda.Bu dolar kuru yukarıya doğru ivme yaptığı sürece fiyatların düşmesi neredeyse imkansız bence.
  • Vay be zamanında 250 liraya aldığımız 180 liraya sattığımız saat tam yatırımı aracıymış meğerse... :)
  • Katılmamak mümkün değil.220 dolarlık saat dün 350-450 arası giderken 4 liraya gelen dolar yüzünden oldu 900 lira.Seiko,Citizen,Orient,Tissot gibi markalar aldı başını gidiyor.Millet abidik-gubidik giyim markalarının çıkarttığı saatlere yönelir oldu.Hatta bi çok insan bu markaları saat ismi sanıyor.
    Bu arada arkadaşlar Orient mako xl yerine Nami isimli bir saat çıkarttı.Fac 09004do kodu ile sorgulayabilirsiniz.Makoya 800-900 lira verene kadar aynı fiyatlarda onuda gündeme alabilirsiniz.Ben aldım ve çok memnunum.Hatta Orient Nami diye başlıkta açtım ve orada izlenimlerimi ve fotoları paylaştım.Merak edenler inceleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsayar -- 17 Aralık 2017; 1:16:21 >
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.