Şimdi Ara

Orange pi lite yüksek voltaj verdim çalışmıyor yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba orange pi lite kartımı kullanıyordum son zamanlarda yeşil ekran gelip donduğu için açılmıyordu bende biryerde 5v 3 ma vermek gerektiğini okudum ve bununla ilgili deneme yaparken 6 volt verdim çalışıyordu ama birden durdu hafif bir koku oldu. Sonra kendi voltajı ile denedim 5v 2ma ama güç kaynağım şase uyarısı verdi çalışmadı. Sonra kontrol için voltajı 4 volta düşürdüm karta bağlı fan normal şekilde dönmeye başladı. Ama kart ışıkları yanmadı bu sorunu nasıl çözerim kartımı kontrol ettim yanan parçayı göremedim. Büyüteç ile baktım. Komplemi yandı acaba

Orange pi lite yüksek voltaj verdim çalışmıyor yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar60 -- 17 Mart 2018; 15:20:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Besleme girişinde mutlaka regülatör entegresi mevcuttur elinizde multimetre varsa ölçüm yapın. Mesele regülatör ise tamiri mümkün.

• Regülatör entegresi resimde hangisi oluyor işaretleyebilirmisiniz avometrem var

• Kartın arka yüzünde işaretlediğim entegre büyük ihtimalle, mümkünse üzerindeki kodu okumaya çalışın veya net bir foto çekin bakalım.Orange pi lite yüksek voltaj verdim çalışmıyor yardım?
  • Onuda sıcak hava tabancası ile söküp kontrol ettim sağlam sitesinde yazan değeri veriyor ama bir türlü bulamadım. Sadece voltaj girişi yapılan yerde bir diyot var devre üzerinde kontrol ettiğimde avometre bir tarafa elektrik keamesi gerekirken kesmiyor. Onuda söküp dışarı aldım denedim sağlam ama yerinde çalışmıyor anlamadım nerde sıkıntısı

• Bozuk regülatörden daha çok, yanmış bir zener diyot vakasına benziyor. Problemli elemanı bul, sök, kartı çalıştır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.