Şimdi Ara

Apartman girişinde ki sigortam atıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, evin içindeki gigortalarımda hiçbir atma problemi yok. Fakat apartman girişinde ki bana ait tek sigortam atıyor. akıllı sayaç var aşağıda ve akıllı tarife kullanıyorum. simesin 40amperlik sigortası var aşağıda. mesela 2 gün önce gece yarımda çamaşır makinemi açtığımda aşağıda ki attı. ertesi gün sabah 8 gibi açtığımda normal olarak çalıştı. ancak bu sabah açtığımda tekrar sigortamı attırıyor. bunun gibi geçmişte birçok farklı zamanlarda sigorta atma durumu ile karşılaştım genelde ütü kullanacağım zaman olmuştu. farklı prizlerdee denedim bazısında attı bazısında atmadı. ama atmayanda 3 gün sonra hemen hemen aynı saatlerde attı. (anlayacağınız saçma sapan bir durum) çamaşır makinesin de olmuyordu o da en sonunda attırmaya başladı. bu arada ütüyüde bozdum :) sizce neden kaynaklanıyor olabilir.

• Sigorta bozuk olabilir çünkü tek başına yukarıda saydığınız tüm aletler (40 Amperlik) sigortayı attırmaz.Sigorta yı değiştirin en azından komşunuzla anlaşıp sigortalarınızı denemek için yer değiştirin.
    NOT:Elektrik işinden anlamıyorsanız bu iş çok risklidir uzak durun.
  • evet daha geniş ve test butonu var
    SIEMENS
    SM1 314-0
    RCCB FI
    40A
    30mA
    yazıyor üzerinde
    test yazısının altında bir buton varmış ona bastım oda attırıyor :)
  • Evet bu sigorta değil kaçak akım rölesi ve topraklama hattının tam işlevini yapmadığı anlamına gelir.Bu rölenin normalde aşağıda saatin yanında değil dairenizdeki diğer sigortaların yanında olması gerek.Topraklama hattınızı ve prizlerinizi ehliyetli bir elektrikçiye kontrol ettirin.
  • Aynı olay bizim evdede oldu. Durduk yere iniyordu kaçak akım rölesi.
    Kesin çözümü söyliyeyim. Elektrikçi çağır söyle söksün alsın götürsün :)
  • Jamiryuu J kullanıcısına yanıt
    Maalesef çoğu kişi arkadaşın dediği gibi kaçak akım rölesini söktürüyor.Kaçak akım rölesi adı üstünde kaçak elektrik oluşması durumunda çarpılmalara karşı insanları korur söktürmek yerine öncelikle evdeki tüm prizlerin topraklama hattı kontrol edilmeli sağlamsa kaçak akım rölesini attıran cihaz serviste kontrol ettirilmeli gerçi sizde birden fazla cihaz röleyi tetiklediği için sorun prizler de gibi.
    Gerçi kacamak bir çözüm ama kaçak akım rölesini attıran cihazın fişini ters takmak sorunu çözebilir.
  • çamaşır makinesinin bağlı olduğu prizin orada toplam 3 priz var
    birinde çamaşır birinde bulaşık biride boş duruyordu
    bende çamaşırı çıkarıp boş olan yere taktım ve makineyi çalıştırdım 15 dakika çalıştı sonra attı
    bulaşık makinesi hiç attırmamıştı bende onu çıkarıp çamaşır makinemi taktım oraya
    ve 2 saattir kullanıyorum bir sıkıntı olmadı
    değerli vaktinizi bana ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim
    kalın sağlıcakla :)
  • Hocam aynı sorun sürekli bendede oluyordu. Bi ara bozuk elektrikli ısıtıcı takınca attı. Sonra atmalar arttı. En iyisi değiştirmek
  • yanyana duran 3 ayrı priz var
    ancak oda 3 saat sonra attı gece yarısı gibi
    sabah fişleri ilk hali gibi taktım yani çamaşır makinesini eski yerine taktım (tecman ark. dediği gibi ters)
    sabah 6:30 da çalıştırdım ve 2 saat kadar kullandım
    yani anlayacağınız canı isterse atıyor isterse atmadan çalışıyor
    işin ilginç tarafı ise 6 ay kadar önce çok sık olmasada buna benzer sıkıntılar yaşamıştım
    hemen hemen 6 aydır bir sıkıntı olmuyordu bu sıralar artmaya başladı
    ve dikkat edersenizde keyfi oluyor :)
    ev nasıl isterse biz ona göre yaşamamız gerekiyor sanki :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.