Şimdi Ara

Opera Hız Ayarları Güncel [Resimli Anlatım]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
25.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuyu Opera severler için açtım, internette yaptığım araştırmalar ve 2smoke nickli üyenin firefox hızlandırma konusundan öğrendiğim kadarıyla bir kaç ayar ile kat kat daha hızlı hale getirebilmek mümkün.

Daha hızlı bir browser için güncellemeleri mutlaka yapın.

Fazla yazmayacağım, resimlerde gayet açık. Aynılarını yapın ve farkı görün.

Ayarlar/Tercihler'e giriyoruz.

Kullanmadığımız arama motorlarının hepsini siliyoruz, Google veya Yandex artık hangisini kullanıyorsanız o kalsın.

Web Sayfaları sekmesine girin, oradan Opera Turbo'ya girin ve Devre dışı kutucuğunu işaretleyip, Bağlantı hızım hakkında beni bilgilendir kutucuğundaki tiki kaldırın.

Gelişmiş sekmesine girip resimlerde gözüktüğü gibi yapın bütün ayarları.

(Not: Güncellemeleri denetleme dememin sebebi arkaplanda çalışması ve o anda internet hızınızı düşürebilir, acil bir durumda düşük hıza sahip olanlar için kötü olacaktır.)

Görünüm...'e giriyoruz. (Shift + F12) oradan Özel Efektleri Kullan adlı kutucukdaki tiki kaldırıyoruz.

(Not: 10.6 Clean Version 4.0.1 kullanmamın nedeni sekmelerimin üstte olması ve normal temada fareyi en yukarı götürünce tıklanmaması.)
    Sizin buna ihtiyacınız yok ise normal tema kullanın.

opera:config yazıyoruz arama çubuğuna ve açılan sayfada arama yerine "check expiry" yazıyoruz. Gelen 2 adet ayarı "1" yapıyoruz ve kaydet diyoruz.

Arama yerine "disk cache" yazıyoruz. Gelen kısımdan Images Expiry ayarını "100000" (yüz bin) yapıyoruz. Kaydet diyoruz.

Yeni sekme açarken sekmenin hafif kayma animasyonunu kapatmak için:

Adres satırına opera:config yazın.
    "Bittorrent" kısmına tıklayın ve "enable" deki işareti kaldırın.
    Tabii torrent programı kullanmıyor ve bu işi de Opera'ya yaptırıyorsanız kalabilir.

Yine config ayarlarında "userperfs" kısmında Enable Hardware Acceleration değeri var. (donanım hızlandırma)
    normalde "0" olarak geliyor (bazı uyumsuzluk sorunları sebebiyle mavi ekrana düşenler oluyor) bunu "1" yapıp kendi sisteminizde test edebilirsiniz.
    sıkıntı yaşarsanız bu değeri tekrar "0" yapabilirsiniz.

Sitelerdeki reklamları görmemek için A d b l o c k adlı eklentiyi yükleyin.

Yönetici silmiş kodları, özel reklam engelleme kodları için "PM" atınız.

Not: Akk düzeldiği zaman en kısa sürede Chrome - Hız ayarları ile Firefox karşılaştırması yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanjui -- 20 Aralık 2012; 23:13:35 >

• Teşekkürler. Açıkçası şimdilik pek bir fark göremedim.
  • Önemli değil. Bu şekilde genellikle daha önce girilen sayfalar çok daha hızlı açılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certy

quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Önemli değil. Bu şekilde genellikle daha önce girilen sayfalar çok daha hızlı açılacaktır.

Ayarlara nasıl giriyoruz?

Bunu söylemek hiç aklıma gelmedi.

Sol üst taraftaki Opera yazısına basıp oradan çıkan menüden giriyoruz. Ya da "Alt" tuşuna basılıp girilebilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Önemli değil. Bu şekilde genellikle daha önce girilen sayfalar çok daha hızlı açılacaktır.

Ayarlara nasıl giriyoruz?

Bunu söylemek hiç aklıma gelmedi.

Sol üst taraftaki Opera yazısına basıp oradan çıkan menüden giriyoruz. Ya da "Alt" tuşuna basılıp girilebilir.

Fark edilir bir hızlanma oldu. Teşekkürler.

Önemli değil.
  • Mesajim bulunsun eve gecince denerim.
    Anlatim icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skrilléx

Mesajim bulunsun eve gecince denerim.
    Anlatim icin tesekkurler

Önemli değil. Telefon android ise Opera Mobile kullanmanı tavsiye ederim.
  • Teşekkürler. Chrome - Hız ayarları ile Firefox karşılaştırması| Yapmanı bekleyeceğim.
  • Teşekkürler. Bazı sitelerle uyumsuzluğunu saymazsak bana göre en iyi tarayıcı Opera. Normalde Opera, uyumsuz olduğu sitelere gireceğim zamanda Chrome kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Teşekkürler. Bazı sitelerle uyumsuzluğunu saymazsak bana göre en iyi tarayıcı Opera. Normalde Opera, uyumsuz olduğu sitelere gireceğim zamanda Chrome kullanıyorum

Uyumsuz sitelere örnek verebilirmisiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Teşekkürler. Bazı sitelerle uyumsuzluğunu saymazsak bana göre en iyi tarayıcı Opera. Normalde Opera, uyumsuz olduğu sitelere gireceğim zamanda Chrome kullanıyorum

Uyumsuz sitelere örnek verebilirmisiniz?

Şimdi tek tek sayamam arada denk geliyor sık kullandığım siteler uyumlu zaten ama mesela bir ara bizim okulun(Anadolu Üni) öğrenci sitemine girilemiyordu notlarıma filan bakamıyordum sonra düzeltildi hatta bir ara Avea online işlemler sitesine bile girilemiyordu çok şükür bu da düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldaTr -- 18 Aralık 2012; 0:48:06 >
  • chrome yer imlerini operaya nasıl taşıyabilirim?

bu arada z580 auto cad çok kasıyo be kardeş
  • Mert, sana minnettarım.

Dediklerini aynen uyguladım kardeşim, bir tanesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crossfitter

chrome yer imlerini operaya nasıl taşıyabilirim?

bu arada z580 auto cad çok kasıyo be kardeş

Öncelikle Google Chrome'daki yer imlerini ayarlar butonu üzerinden > Yer işaretleri > Yer imi yöneticisi > Düzenle > Yer işaretlerini HTML dosyasına aktar... diyerek dışarı alıyoruz.

Daha sonra Opera > Ayarlar > Al/Aktar > Firefox Yer İmlerini Al... diyerek içe aktarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Mert, sana minnettarım.

Dediklerini aynen uyguladım kardeşim, bir tanesin.

Önemli değil.

Yeni ayarlar deneyip buldukça ekleyeceğim umarım daha da hızlandırabilirim.
  • Engellenen açılır pencereler için uyarı göster bu tik i kaldırmamanızı öneririm

bazı online bankacılık işlemlerinde şifre girmek için popup sayfa açılır şıkkı kaldırırsanız sayfa açılmaz başka tarayıcıdan girmek zorunda kalırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: soryy

Engellenen açılır pencereler için uyarı göster bu tik i kaldırmamanızı öneririm

bazı online bankacılık işlemlerinde şifre girmek için popup sayfa açılır şıkkı kaldırırsanız sayfa açılmaz başka tarayıcıdan girmek zorunda kalırsınız

Haklısın dostum, ama ben ve çoğu kişi genelde Internet Explorer kullanıyor o tür işlemlerde...
  • Up.
  • sağolasın dostum
  • Önemli değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.