Şimdi Ara

Fraps Kullanım ve Ayarları (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
28.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Selam arkadaşlar, bu mesajda Fraps programının kullanımı ve ayarlarını size anlatacağım.İlk başta Fraps programı hakkında bir bilgilendirme vereyim.
    - Fraps programı genellikle oyunda video kaydetmenizi veya ekran görüntüsü almanızı sağlar. Çok kullanışlı bir program olmakla birlikte boyutuda çok küçüktür.

FPS BÖLÜMÜ

1- FPS işaretini buradan kapatıp açabilirsiniz. Yandaki ''disable'' seçeneğinden ise bu tuşu değiştirebilirsiniz.

2- Video anında FPS işaretinin yerini bu tuşla değiştirebilirsiniz. Ayrıca yandaki ''disable'' seçeneği ile bu tuşu değiştirebilirsiniz.

3- FPS işaretinin nerede duracağını o bölümden deçebilirsiniz. Eğer FPS işaretini istemiyorsanız ''Hide Overlay'' seçeneği ile FPS işaretinin gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

MOVİES BÖLÜMÜ

1- Buradan çektiğiniz videoların kaydolacağı bölümü seçebilirsiniz.

2- Buradaki tuşa bastığınızda video çekime başlar, bir daha basarsanız çekim durur. Ayrıca ''Disable'' seçeneği ile bu tuşu değiştirebilirsiniz.

3- Eğer ''Record Win7 sound'' seçeneğini işaretlerseniz video anında arkaplan sesleride kayıt altına alınır.

4- Buradan videonuzun saniyede kaç kare alacağını seçebilirsiniz. İstediğiniz seçenek şıklarda yoksa ''29.97'' yazan bölümden kendi seçeneğinizi girebilirsiniz.

5- Eğer ''Record external input'' seçeneğini işaretlerseniz video anında mikrofondan konuştuğunuz seslerde kayıt altına alınır. ''Only capture while pushing'' seçeneğini işaretlerseniz ise oradaki tuşa bastığınız sürece mikrofondaki konuşmalarınız kayıt altına alınır. Ayrıca oradaki ''Space'' tuşunu değiştirebilirsiniz.

6- Orada ayarladığınız süre video başladığı anda başlar ve o süre bittiğinde videoda otomatik olarak kesilir.

SCREENSHOTS BÖLÜMÜ

1- Burada çaktiğiniz resimlerin kaydolduğu yer gösterilmektedir. İsterseniz ''Change'' seçeneğinden bu yeri değiştirebilirsiniz.

2- Orada gösterilen tuşa bastığınızda ekran görüntüsü alınır. İsterseniz ''Disable'' seçeneğinden bu tuşu değiştirebilirsiniz.

3- Burada ise aldığınız ekran görüntülerinin hangi formatta kaydolacağı sorulmaktadır. İstediğiniz seçeneği seçebilirsiniz.

NOTLAR:

1- Bu mesaj kesinlikle alıntı değildir. Tamamen kendi uğraşlarımla hazırladığım mesajdır.

2- Anlamadığınız veya merak ettiğiniz konularda yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

3- Hızlı yazmaya çalışmamdan dolayı yazım yalnışı görürseniz şimdiden özür dilerim.

Fraps Kullanım ve Ayarları (Resimli) Fraps Kullanım ve Ayarları (Resimli) Fraps Kullanım ve Ayarları (Resimli) Fraps Kullanım ve Ayarları (Resimli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BestGmng -- 18 Ağustos 2013; 12:19:22 >

• bende win8 var.
    farps kurdum fakat
    ne ekran görüntüsü ne de video alamıyorum. neden acaba
  • Oyuncular için güzel konu
  • Güzel anlatım
  • emeğe saygı.

dostum eline koluna klavyene sağlık.
  • F11 e basinca fps orani mi gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.