Şimdi Ara

OPEL VECRALARIN İKİNCİ ELİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
5.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 204-2005 Opel Vectra Comfort bakıyorum tipleri çok hoşuma gidiyor, ayrıca donanım çok zengin. Ama nedense ikinci el fiyatları bana çok düşük geldi.Neden acaba.Bu aracın ikinci elde tuutlmama nedenleri nelerdir? Mesela sıfırında yaklaşık 10 Milyar daha paha olmasına rağman ikinci elde aynı model toyota corolla ile fiyatları aynı hatta birazda düşük.Ayrıca piyasada satılık olarak çok vectra bulunmasına rağmen;toyota corolla fazla yok.Bu durum bende şüphe uyandırıyor. Sahip olmayı istediğim bu arabayı budurumdan dolayı almaya cesaret edemiyorum.Fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Bende bunu çözmüş değilim vectra müthiş bir araba tank gibi passat,avensis gibi rakiplerine kafa tutuyo ama niye böyle biri bu duruma açıklık getirsin
  • aslında niesi yok
    zevk ve tercih meselesi
    insanlar toyotaıın daha sağlam daha güvenli ve komforlu olduğunu düşündüğü için onu seçiyorlar.passat da zaen bir WV şaheseri olduğu için WV günliği ve motoruyla + lara sahip.aaslında ben de bir opel kullanıcısıyım ama gerçekten de yeni nesil vectralara hiç sıcak bakmıyorum nedeni benim şahsi zevkim olrak tipini beğenemmem ve motorunu yeteri kadar sevmememdir.1.6 100-105 hp lik o ağırlıktaki bir kasadaki araç için oldukça düşük kalıyor.onun yerrine toyotanın 1.6 120 hp lik veya golfun 1.6 sını almak daha mantıklı geliyor.zaten 1.6 nın üzerine çıkınca hem benzin tüketimi hem de vergissi artacağı için yüksek cc li motorları hiç düşünmüoyorum bile
    şahsen benım yenii nesil vectra almama sebebim budur.bunlar benim yorumum.umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur.

tşkler

saygılar

• Yorumlara teşekkürler. Ama yeterince tatmin olmuş değilim. Bide bu araç tam olarak kaç kilo geliyor ki bu motor az gelsin. Bu aracı kullanan yok mu hiç? Kaç km hıza kadar çıkabiliyor? Merak ettim.
  • araç 1295 kilo bende merivayı satıp vectra almayı düşünüyorum. İkinci elde düşmesi ise bu sınıftaki araçların genel problemi olmakla beraber bunu en çok yaşayan modellerden biri vectradır o sınıfta en değerini koruyan araç ise passattır. çok bi performans beklememek lazım geniş konforlu, güzel görünüşlü, donanımlı bir araç
  • aslında araç olarak opelin hiçbir suçu yok.o kadar çok satıldı ki sıfırları şimdi ikinci ele düşüp göze batması çok mantıklı zira çoğu kredili araçlardı.en son aldığımız 2 opel en azından öyle.3 yaşında lastik sensörüne kadar mevcut dijital klimalı bir araç kalitesizlikten 2 . ele düşmüş olamaz.bir tanesini 1 gün sürsen ne demek istediğimi anlarsın.şimdi hemen cevap olarak şikayet var sitesinde v.b sitelerde şikayetleri gösterecek arkadaş çoktur ama
    sende onlara satıldıkları yılda ki satış grafiklerini sunabilirsin.en basit gözlemle yollarda bu kadar çok opel olması kalitesizlikten mi ucuzluktan mı yoksa gerçekten parasını hak eden bir araç olmasında mı kararı yinede senin elbette.saygılarımla...
  • Bende 2004 elegance var. Sıfır aldım. Şuan 79000de.Yeni vectra çıkana kadar satmıyorum. Her türlü konfor var. Yol tutuş çok iyi. Değiştirmeye değecek bir araba göremiyorum şuan...Ancak bir üst sınıf olursa ayrı...
    quote:

Orjinalden alıntı: hamber

204-2005 Opel Vectra Comfort bakıyorum tipleri çok hoşuma gidiyor, ayrıca donanım çok zengin. Ama nedense ikinci el fiyatları bana çok düşük geldi.Neden acaba.Bu aracın ikinci elde tuutlmama nedenleri nelerdir? Mesela sıfırında yaklaşık 10 Milyar daha paha olmasına rağman ikinci elde aynı model toyota corolla ile fiyatları aynı hatta birazda düşük.Ayrıca piyasada satılık olarak çok vectra bulunmasına rağmen;toyota corolla fazla yok.Bu durum bende şüphe uyandırıyor. Sahip olmayı istediğim bu arabayı budurumdan dolayı almaya cesaret edemiyorum.Fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

araç 1295 kilo bende merivayı satıp vectra almayı düşünüyorum. İkinci elde düşmesi ise bu sınıftaki araçların genel problemi olmakla beraber bunu en çok yaşayan modellerden biri vectradır o sınıfta en değerini koruyan araç ise passattır. çok bi performans beklememek lazım geniş konforlu, güzel görünüşlü, donanımlı bir araç

aslında çok doğru passat değerini halen korumaktavectra hakkındaki teknik sorularına opel.com .tr den yanıt bulabilirsin sanırım.

saygılar
  • açıkcası ben vectranın ikinci elinin düşük olmasına seviniyorum. en azından çok yüksek paralar vermeden oyle lüks ve konforlu arabaya binebiliriz. ben vectraları çok beğeniyorum. herkesin aksine bana göre görünüş olarak piyasanın en gösterişli arabalarıından biri. biraz daha param olsa hiç düşünmeden vectra alırım.
  • aklın yolu birdir . basit bir düşünce şekliyle ; oturaklı gösterişli bir araba olsun , teknolojik donanımı üst seviyede olsun ( hakkinenk' arkadaşın ki gibi bir araç :) ) bagajı geniş , içi ferah olsun , hızlı gitsin az yaksın, aksesuar kaldırsın ve mümkünse 23 - 24 bin ytl civarında olsun!!! eh alınmazsa bu araba adamı döverler tenha köşelerde sıkıştırıpta

işin esprili yanı bu eksiside olan bir araç ama totalde hepsinin birarada oturacağı araç bulmak zor.az yakmaz belki ama konforu çok iyidir,parçası pahalı görünür ama zırt pırt bozulup servise koşmazsın.uzun lafın kısası alınırda binilirde... saygılarımla.

• opel vectranın ucuz satılmasının nedeni motor hacminin düşük olmasındandır.motor kasayı kaldırmada zorlandığı için hem motora hemde şanzımana yükleniyor arıza çıkartıyor.2.0 ların fiyatıda 40 bin ytl den başlıyor.
  • VECTRA HAYATTA ALMAM

FİYATINI WERMEYEN BİR ARABA
  • quote:

Orjinalden alıntı: alphannn

VECTRA HAYATTA ALMAM

FİYATINI WERMEYEN BİR ARABA

Nedenlerini sıralasan daha aydınlatıcı olmaz mı? teşk.
  • Arkadaşlar hepiniz haklısınız bu araca 1.6 motor küçük kalıyor. Ancak şunuda düşünmek lazım bu araçla rampa çıkarken klima açıkken mecburen tam gaz vereceksiniz sizi temin ederim 2.0 litre bir arabaya yakın değerlerde benzin tüketecektir. Olaya birde bu açıdan bakmak lazım tercih tabiki kişiye kalmış ancak şehsen kendimde almayı çok düşündüm ancak il dolayısıyla klima kullanacağımdan çok daha fazla benzin tüketmek mantıklı gelmedi.. Sıralı sistem tüp ile çok ekonomik ve çok mantıklı olacaktır bu şekilde bende alabilirim ama daha kara vermedim ....
  • opellerde yag yakma ve hararet sorunu var ben olsam almam..
  • bu hararet ve yag sorunu sadece'98 corsalarda fazla yüklenince oluo ama gls deki o turbo tusuna bayılıom ve hep VECTRA GLS taraftarıyız abii super motor war arabada yaa 260 ı bosuna koymamıslar hız gostergesine
  • synax abi cok haklısın..
  • Vectra Blerin makyajlı modellerindeki tip hiç bir arabada yok
  • Opel vectra için söylenen ön yargılı cümlelere şöyle cevap vermek istiyorum.Kaç kere opel vectra kullandınız.Kulaktan dolma bilgilerle lütfen bir aracı kötülemeyelim.Ben yıllardır opel vectrayı takip eden bir kişi olarak şunu söyleyebilirim.Vectra şimdiye kadar gördüğüm en gösterişli araçlardan biri.Yol tutuşu,hızı,sürüş keyfi,güvenliği çok üst seviyelerde.Kullanan insanlardan hep şu cevabı duydum:"Opel vectraya binen başka bir araca binemez."Gerçekten de öyle.Bende daha birkaç gün önce ilk vectramı aldım.2000 model 2.0 cd bir vectra.Çok memnunum.Öyle bir asfalta tutunuyor ki helal olsun diyorum.Sollarken verdiği güven,1-100 km hızlanmasının çok kısa sürede olması,kendini salmaması,sağlamlığı ile harika bir araba.Her araba gibi vectralarda da bakımları ihmal etmemek gerek.Parçaları kendi sınıfındaki avrupa araçlar düzeyinde.Hatta daha ucuz.Vectranın temizini bulunca kaçırmamak lazım.Önemli olan bu.Temiz ve bakımlı bir vectra bulmak.Şimdi duyarsanız çok yakıyormuş filan diye.Ben o arkadaşlara soruyorum hangi benzinli lüks araç az yakıyor.Bu kasada bu donanımda hangi araç az tüketiyor.Benzinini karşılayamayan da sıralı lpg taktırır.Bazen opeli toyota corolla ile karşılaştırıyorlar.Bu mantıksızdır,çünkü corolla bir kere ne kasa ne de donanım olarak opel vectralarla kıyaslanamaz.İçinin genişliği,verdiği ferahlık bile vectrayı corollalara göre tercih edilir yapar.
    Bir aracı eleştirirken ne olur artıları ve eksileri ile görelim.Önyargılı davranırsak haksızlık etmiş oluruz.Şunu iyi biliyorum ki verien paraya göre en lüks donanımı sağlayan araçlardan biri de vectradır.Yıllardır vectra sahibi olmak için bekleyen ve bugün kullanan biri olarak diyorum ki vectra harika bir arabadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 18 Ağustos 2007; 11:58:03 >

• taş gibi araba ya vectra. motor tercihini iyi hesap edip almak gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.