Şimdi Ara

OPEL VECRALARIN İKİNCİ ELİ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
5.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

araç 1295 kilo bende merivayı satıp vectra almayı düşünüyorum. İkinci elde düşmesi ise bu sınıftaki araçların genel problemi olmakla beraber bunu en çok yaşayan modellerden biri vectradır o sınıfta en değerini koruyan araç ise passattır. çok bi performans beklememek lazım geniş konforlu, güzel görünüşlü, donanımlı bir araç

mümkün değil, 2.0 cc ler 1360kg. 2,2 cc ler 1380kg. karışık tüketim 100 km de 9-10 lt.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egebuca

açıkcası ben vectranın ikinci elinin düşük olmasına seviniyorum. en azından çok yüksek paralar vermeden oyle lüks ve konforlu arabaya binebiliriz. ben vectraları çok beğeniyorum. herkesin aksine bana göre görünüş olarak piyasanın en gösterişli arabalarıından biri. biraz daha param olsa hiç düşünmeden vectra alırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: VAYA CON DIOS

quote:

Orjinalden alıntı: egebuca

açıkcası ben vectranın ikinci elinin düşük olmasına seviniyorum. en azından çok yüksek paralar vermeden oyle lüks ve konforlu arabaya binebiliriz. ben vectraları çok beğeniyorum. herkesin aksine bana göre görünüş olarak piyasanın en gösterişli arabalarıından biri. biraz daha param olsa hiç düşünmeden vectra alırım.

bencede :-)

• Vectra 1.6 i Vectra 2.0 i
    Motor Hacmi (cc) 1598 1998
    Silindir Sayısı 4 4
    Beygir Gücü (BG)/(d/d) 100/6000 136/5600
    En Yüksek Tork (Nm)/(d/d) 150/3600 188/3400
    Son Hız (km/s) 188 215
    0-100 km/s Hızlanma (sn) 12.5 10.0
    Yakıt tüketimi (100 km'de) 90 km/s hızda (litre) 5.1 5.9
    120 km/s hızda (litre) 6.3 7.2
    Şehir İçinde (litre) 8.8 10.1
    Ağırlık (kg) 1153 1234
    Dingil mesafesi (mm) 2637 2637
    Uzunluk (mm) 4477 4477
    Genişlik (mm) 1707 1707
    Yükseklik (mm) 1425 1425
    Bagaj Hacmi (litre) 500/790 500/790
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Arkadaşlar, Vectra oldukça güzel arabadır ama çok sorunludur. Bu sorunlu kelimesi B kasa Vectra için geçerli. Bende 96 Molde 2.0 CD modeli vardı. Araç tabiri caizse imanımı gevretti. 3 sene boyunca arabayı aldığım fiyat kadar masraf ettim. En son satarken de motor istiyordu. 17 milyara almıştım. 9 milyara sattım. 9-10 milyar masraf yaptım. Değişmeyen hiçbir parçası da kalmadı. Halbuki araç orjinal 90 bin km de idi aldığımda. 150 binde sattım. Bu kadar çok zarara uğrattı beni. Haa bu arabanın + yönleride var tabi. Yol tutuşu, sağlamlığı, donanımı, performansı... Bunlar çoğu arabadan iyiydi. Tipini en çok beğendiğim arabadır Vectra B. Birdaha Opel alırmısın sorusuna da koca bir HAYIR cevabını verirdim. Saygılar...

aynı şeyler benim içinde geçerli ben 2 milyar harcadım. ama arabam 230 binde..

• Baya bir araştırma yaptım sanıyorum.En azından kullanıcı görüşleri forumlar derken en son olarakta sürekli servisine gittiğim tecrübeli ustalığına güvendiğim dostuma sordum;

cdx cd 2.0-2500 motorlu 1998-97 modelleri için sordum.

1.6 16 v ler dışında 2000 ve 2500 motorlu opel vectralar ciddi anlamda sorunlu araçlardır dedi.Altından kalkamazsın şeklinde bir açıklama yaptı.

Sözüne ve ustalığına güvendiğim arkadaşımın bu cevabı üzerine ( 1.6 16v ler iyi dedi ama onlarda gerçekten o kasada hoş durmaz) opel olayını bitirdim.

Şİmdi iki seçenek kaldı geriye.honda accord yada ford modeo lar....

Hayırlısı...
  • Yalnız gerçetende gerek aksuar gerek görünüm olarak opel 10 numara ancak,götürü olasılıkları düşünüldüğünde 2 kere düşünülmesi gereken araçlar.

saygılarımla
  • Arkadaşlar bu konuyu açtığım da daha araba almamıştım. Şu anda 2005 opel vectra edition 1.6 aldım gayet memnunum.konfor ve yol tutuş mükemmel. Biraz yakıtta sıkıntı var,ama önemli değil.Sehir içi fazla kullanmıyorum.Şehirler arası yolda ise gayet cimri yakıtı var.Daha önceki aracım astra klasik 2001 1.6 eleganstı hemen hemen onun kadar yakıyor. Teşekkürler.... ilgilenen herkese...
  • avensisde oyle vectrada öyle bu 2 araclar tutmadi
  • opel sorunları yüzünden kimse sıcak bakmıyor kim opel kullandıysa pişman bizim ailede 3 tane opel vardı bendede astra vardı ne servisi servis nede sorunu çözülüyo ben almam abi opel bidaha şimdi honda cıvıc var mükemmel hiç sorunyok bunları yazınca millet duşman kesiliyor kullandım gördüm honda babamın oğlu deyilki öveyim yine araba alırsam honda alırım mercedes alamayacağıma göre
  • Sanırım en güzel cevabı GACARA 53 arkdaş vermiş arabayı bir alan pişman bir almayan bitmek bilmeyen elektronik arızala lakayıt servisler arabanın değerini öldürüyorkullandık gördük ne OPEL benim düşmanım ne diğerleri babmın oğlu ama hakkıda teslim etmek lazım rahatlık komfor ve sorunsuzluk hepsinde var.Mesela siz hiç yoldakalan TOYOTA gördünüzmü ben görmedim ama opelle defalarca kaldım olya bitmiştir.
  • Valla bendede 98 1.6 vectra var ne bir kere yolda kaldım nede en ufak bir problem yaşadım ve araba 120.000 km'de.Öğrenmek istediğim Vectra ile ilgili olumsuz yazılar yazan arkadaşların hepsi vectra sahibimi yoksa bunlar kulaktan duyma şeylermi ? Dediğiniz gibi vectra problemli ise ben çok şanslıymışım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pppirlo

Valla bendede 98 1.6 vectra var ne bir kere yolda kaldım nede en ufak bir problem yaşadım ve araba 120.000 km'de.Öğrenmek istediğim Vectra ile ilgili olumsuz yazılar yazan arkadaşların hepsi vectra sahibimi yoksa bunlar kulaktan duyma şeylermi ? Dediğiniz gibi vectra problemli ise ben çok şanslıymışım.

Kulaktan dolma bilgilerle buraya yazanların sayisinin cok oldugu bariz...
    7 yılda 350.000 km yapan dizel bi vectra aracımız var 1 kez bile motoru açtırmadık baktırmadık allaha şükür kafamızı da ağrıtmadı sadece malum her arabada cıkacak sorunlar cıkardı.Herkes tutturmuş bi vectra sorunlu türküsü gidiyor bakalım...
  • suan 13binde aracim hic bir sorun yok meyani bos bulan sorunlu demekde sorunsuz arac olmaz bu bi gercek 96 97 model 10 12 yasinda opel aliyor vatandasin biri sonra sorunlu diyor aldigin araba ölmüs o arabayi alarak serviside göz onunde bulundurmak gerek birde bu sorun olayi arabada degil
    kullanimdan kaynaklaniyor opel icin degil tüm araclar icin gecerli bu sorunlu bir arac piyasaya sürülmez sürülüyorsada servislere geri cagiriliyor arac sahibi arabasini hor kullaniyor durduk yere hic bir arac sorun cikartmaz bu 2.opel aracim gayet memnunm suanki yeni aracimida 13binde olmasina ragmen servisde götürmedim benimde ihmelkarligim var sorun cikinca opel suclu deil suclu ben oluyorum bilmem olayi özetledimmi..
  • Ben aracımı aldığımda 90.000 km'de idi. Orjinal km, hiç boya ve değişeni yoktu. Seve seve almıştım. Aldığım gün akü problemi yaşadım ufak bir problemdir dedim akü değiştirdim. 1 ay sonra düğün için memleketim Elazığ'a gittim ve geldim. Çok rahat ve güvenli bir yolculuk geçirdim. Geldikten sonra direksiyon kutusu kırıldı değiştirdim. 3 ay sonra direksiyon pompası değişti. Bu işlemden sonra masrafların ardı arkası kesilmedi. Silindir conta kapağı değişti, şarj dinamosu tamir edildi, benzin pompası değişti, rot başları ve kolları değişti... Aklıma gelmeyen bir sürü parça değişti. Satmadan 1 ay önce de komple ön takım, arka takım yaptırdım. Amortisorler falan değişti ve öyle sattım. Arabayı kullandığım zamanlar sabahları marşına her basışımda ''acaba bu sefer çalışmamazlık yapar mı'' diye kafamda bir soru işaret vardı. Hatta şu an kullandığım aracı acenteden teslim almadan bir gün önce araba müşterimin evinin önünde çalışmadı. İşte o zaman bende film koptu ve arabayı parçalayasım geldi. Şükür ki sattım kurtuldum. Komşumuza sattım. O da 6 ay kullandıktan sonra masraflarından isyan etti ve Ankara'ya sattı arabayı.

Kısacası bu araçlar güzeldir ama masraflıdır. Parçaları emsallerine göre uygundur ama çok parça değiştirdiğiniz için belli bir zaman sonra adama dokunur. Konforu ve donanımı çok iyidir. Yakıtları da emsalleriyle aynı olması lazım. Benim aracım otomatikti ve 2 yıl önce 100 YTL benzinle 280 km yol yapıyordum. Şu an ki durum nasıldır bilemem. Bana sorarsanız ben tavsiye etmem. Bazı arkadaşlar 1.6 larını tavsiye etmiş. Bende onların sağlam olduğunu duymuştum. Bu sağlamlık 2.0 ve 2.5 için geçerli değil sanırım. Herkese hayırlı akşamlar. Aklımdayken söyliyeyim, Bayramınız Mübarek Olsun...
    Saygılar.

• quote:

Ben aracımı aldığımda 90.000 km'de idi. Orjinal km, hiç boya ve değişeni yoktu. Seve seve almıştım. Aldığım gün akü problemi yaşadım ufak bir problemdir dedim akü değiştirdim. 1 ay sonra düğün için memleketim Elazığ'a gittim ve geldim. Çok rahat ve güvenli bir yolculuk geçirdim. Geldikten sonra direksiyon kutusu kırıldı değiştirdim. 3 ay sonra direksiyon pompası değişti. Bu işlemden sonra masrafların ardı arkası kesilmedi. Silindir conta kapağı değişti, şarj dinamosu tamir edildi, benzin pompası değişti, rot başları ve kolları değişti... Aklıma gelmeyen bir sürü parça değişti. Satmadan 1 ay önce de komple ön takım, arka takım yaptırdım. Amortisorler falan değişti ve öyle sattım. Arabayı kullandığım zamanlar sabahları marşına her basışımda ''acaba bu sefer çalışmamazlık yapar mı'' diye kafamda bir soru işaret vardı. Hatta şu an kullandığım aracı acenteden teslim almadan bir gün önce araba müşterimin evinin önünde çalışmadı. İşte o zaman bende film koptu ve arabayı parçalayasım geldi. Şükür ki sattım kurtuldum. Komşumuza sattım. O da 6 ay kullandıktan sonra masraflarından isyan etti ve Ankara'ya sattı arabayı.

Kısacası bu araçlar güzeldir ama masraflıdır. Parçaları emsallerine göre uygundur ama çok parça değiştirdiğiniz için belli bir zaman sonra adama dokunur. Konforu ve donanımı çok iyidir. Yakıtları da emsalleriyle aynı olması lazım. Benim aracım otomatikti ve 2 yıl önce 100 YTL benzinle 280 km yol yapıyordum. Şu an ki durum nasıldır bilemem. Bana sorarsanız ben tavsiye etmem. Bazı arkadaşlar 1.6 larını tavsiye etmiş. Bende onların sağlam olduğunu duymuştum. Bu sağlamlık 2.0 ve 2.5 için geçerli değil sanırım. Herkese hayırlı akşamlar. Aklımdayken söyliyeyim, Bayramınız Mübarek Olsun...
    Saygılar.

otomatik vitesli opeller hakkında hiçbir bilgim yok açıkcası dediklerinde doğrudur sonuçta otomatik vitesi yapmak her yiğidin harci değildir çok ince bi iş.Şimdilerde reno megane'da otomatik vites takmışlar ne kadar dayanıklı sağlam olacagı şüpheli.
    Bu arada saol herkesin bayramı mübarek olsun...KAzasız belasız bir bayram geçirmek dileğiyle..

• Bence benim aracımdaki arızaların şanzumanla bir alakası yoktur. Tamamen mekaniksel problemler vardır. Hatta kullandığım süre içerisinde tek korktuğum şey şanzumanın arıza yapmasıydı. O konuda çok yanılmışım. Şanzuman tek bir arıza yapmadı....
    Bu arada aklıma yaptığım yeni masraflar geldi, onları da yazayım. Sigorta paneli değişti, motorda bir kablo vardı o değişti, frenle ilgili bir kablo değişti, elektrik tesisatından kaynaklanan bir arıza vardı ve bu arıza ABS ve TC sistemlerini devre dışı bırakıyordu, km göstergesi çalışmıyordu o yapıldı. Şimdilik aklıma bunlar geldi. Daha çok var, aklıma geldikçe yazacağım. İyi geceler...

quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

quote:

Ben aracımı aldığımda 90.000 km'de idi. Orjinal km, hiç boya ve değişeni yoktu. Seve seve almıştım. Aldığım gün akü problemi yaşadım ufak bir problemdir dedim akü değiştirdim. 1 ay sonra düğün için memleketim Elazığ'a gittim ve geldim. Çok rahat ve güvenli bir yolculuk geçirdim. Geldikten sonra direksiyon kutusu kırıldı değiştirdim. 3 ay sonra direksiyon pompası değişti. Bu işlemden sonra masrafların ardı arkası kesilmedi. Silindir conta kapağı değişti, şarj dinamosu tamir edildi, benzin pompası değişti, rot başları ve kolları değişti... Aklıma gelmeyen bir sürü parça değişti. Satmadan 1 ay önce de komple ön takım, arka takım yaptırdım. Amortisorler falan değişti ve öyle sattım. Arabayı kullandığım zamanlar sabahları marşına her basışımda ''acaba bu sefer çalışmamazlık yapar mı'' diye kafamda bir soru işaret vardı. Hatta şu an kullandığım aracı acenteden teslim almadan bir gün önce araba müşterimin evinin önünde çalışmadı. İşte o zaman bende film koptu ve arabayı parçalayasım geldi. Şükür ki sattım kurtuldum. Komşumuza sattım. O da 6 ay kullandıktan sonra masraflarından isyan etti ve Ankara'ya sattı arabayı.

Saygılar.

otomatik vitesli opeller hakkında hiçbir bilgim yok açıkcası dediklerinde doğrudur sonuçta otomatik vitesi yapmak her yiğidin harci değildir çok ince bi iş.Şimdilerde reno megane'da otomatik vites takmışlar ne kadar dayanıklı sağlam olacagı şüpheli.
    Bu arada saol herkesin bayramı mübarek olsun...KAzasız belasız bir bayram geçirmek dileğiyle..

• Daha yeni gördüm. Yukarıda bir arkadaş eski Opelleri aldığımız için sorunlu oldugunu soylemıs ve kendısının 13 bın km dekı aracının sorunsuz olduğunu söylemiş.

Arkadaşım senin aracın yeni, şu an bir sorun yoksa ileride de sorun çıkarmıyacak anlamına gelmez bu. Benim aldığım araç ta eski sayılmazdı. 5 yaşında almıştık bu arabayı ve 90 bın km deydi. Zaten o zamanlar arabaya aşıktım. Hergün siler temizlerdim. Ben ne kadar çok baktıysam o da o kadar çok masraf açtı başıma.

Şimdi herkes aracımın masraflarına bir bahane buluyor eski, otomatik vs... gibi. Kimse bahane arayıp bulmaya çalışmasın. Bu araçlardan memnun olmayan çok kişi var. Bu kişilerin ya şansı kötü ya da gerçekten bu arabalar sorunlu. Ben 2. görüşü savunuyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demir_mert -- 11 Ekim 2007; 23:04:58 >
  • Valla bizim vectramız çok fazla kullanılmasına rağmen(km olarak), hemde öyle 1 kişi tarafından da kullanılmadı şirket aracı oldugu için biçok kişi kullandı ve de türkiyede gitmedigi yer kalmadı doğusundan karadenizine her yere uğradı.Üstelik dizel bi araç olmasına rağmen o km'lere bana mısın demedi.
    O yüzden aracımızdan memnunuz.Yine 0 km dizel vectra alma arifesindeyiz yeni çıkacak model biraz bekletiyor bizi sadece..7 yıldır bindigimiz ve memnun oldugumuz bi araçtan sonra başka bi araç alarak macera arayamayiz...
    Biraz konu dışına çıktık ama vectra'yi bu kadar yerden yere vurmanıza hayret ediyorum.Yok servisten cıkmassın yok sorunları tükenmez bunları yazanlarin hepsi de vectra kullandı mı bizim kullandıgımız vectra opel fabrikasının özel üretimi mi.Sorunlarından bahsettiginiz kadar vectra sonrasında aldıgınız araçlarda o donanımı, o konforu, o imajı,o hızı vs vs şeyleri bulabildiniz mi pekii...neyse hayirli geceler iyi forumlarr

• quote:

Daha yeni gördüm. Yukarıda bir arkadaş eski Opelleri aldığımız için sorunlu oldugunu soylemıs ve kendısının 13 bın km dekı aracının sorunsuz olduğunu söylemiş.

Arkadaşım senin aracın yeni, şu an bir sorun yoksa ileride de sorun çıkarmıyacak anlamına gelmez bu. Benim aldığım araç ta eski sayılmazdı. 5 yaşında almıştık bu arabayı ve 90 bın km deydi. Zaten o zamanlar arabaya aşıktım. Hergün siler temizlerdim. Ben ne kadar çok baktıysam o da o kadar çok masraf açtı başıma.

Şimdi herkes aracımın masraflarına bir bahane buluyor eski, otomatik vs... gibi. Kimse bahane arayıp bulmaya çalışmasın. Bu araçlardan memnun olmayan çok kişi var. Bu kişilerin ya şansı kötü ya da gerçekten bu arabalar sorunlu. Ben 2. görüşü savunuyorum....

Ha şunu da söyleyim son olarak kimisi arabayi 1 yılda öldürür kimiside 20 yıl sürer arabasini.
    Ben yaşını doldurmadan motor indiren,şanzumanı dağıtan adamları da gördüm..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.