Şimdi Ara

Opel Otomatik şanzıman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
20.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar opel astranın otomatik vitesi nasıldır,
    otomatik şanzımanında herhangi bir sorun var mıdır?

2014 Model, Edition 1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 6 İleri Otomatik veya Enjoy Active 1.4 lt. TURBO ECOTEC 140 HP, 6 İleri Otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_ -- 30 Ağustos 2014; 19:10:22 >

• forumdan banlanan cihan abinin videosu herşeyi açıklıyor

"gördünüz, gördünüz mü ? gördünüz değil mi ? araba beni secdeye yatırıyor yani camiye gitmeme gerek kalmadı" falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 30 Ağustos 2014; 19:04:51 >

• Bu nasıl bir soru. Hangi kasa astradan bahsediyorsunuz. Net soru sorun ki net cevaplar alın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

Bu nasıl bir soru. Hangi kasa astradan bahsediyorsunuz. Net soru sorun ki net cevaplar alın?

2014 model, Edition 1.6 lt. ECOTEC 115 HP, 6 İleri Otomatik veya Enjoy Active 1.4 lt. TURBO ECOTEC 140 HP, 6 İleri Otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

forumdan banlanan cihan abinin videosu herşeyi açıklıyor

"gördünüz, gördünüz mü ? gördünüz değil mi ? araba beni secdeye yatırıyor yani camiye gitmeme gerek kalmadı" falan

Konu sahibinin sorduğu 6 ileri tam otomatik şanzıman. Videodaki ise 5 ileri yarı otomatik easytronic şanzıman. Tamamen birbirinden farklı sistemler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fa229

quote:

Konu sahibinin sorduğu 6 ileri tam otomatik şanzıman. Videodaki ise 5 ileri yarı otomatik easytronic şanzıman. Tamamen birbirinden farklı sistemler.

arkadaşın bir kabahati yok. hangi model olduğunu sonradan yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_ -- 30 Ağustos 2014; 19:17:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_

quote:

quote:

arkadaşın bir kabahati yok. hangi model olduğunu sonradan yazdım.

Alıntıları Göster
    Yok hocam ne kabahati... Sadece açıklama yapmak istedim. Zaten videodanki modelde 6 ileri vites de yok. Ama kesinlikle kabahat olarak görme, aşağılama vb. durum yok.

• 1.4 140 ps yeni astra sedan kullanmaktayım. 6 ileri tam otomatik vites. 45 bin km oldu son 5 bin km dir lpgli olarak kullanıyorum. Vites geçişleri sarsıntısız, turbo motorla çok uyumlu ve şimdiye kafar en ufak bir sıkıntı çıkarmadı. Çok memnunum
  • Tork konvertorlu bir sanziman
    Oldukca saglamdir fakat tuketime en az 1 lt etkisi var
    Japon aisin uretimidir ayni sanzimani volvo cadillac alfa ve saab modelleri kullaniyor
  • 6 ileri tam otomatikler sorunsuz ancak yakıt konusunda çok cimri değiller.
  • Konforlu ama sarfiyatı arttırıyor malesef.
  • quote:

Yok hocam ne kabahati... Sadece açıklama yapmak istedim. Zaten videodanki modelde 6 ileri vites de yok. Ama kesinlikle kabahat olarak görme, aşağılama vb. durum yok.

aslında ilk başta manuel araç alacaktım. sonra evdekilerin rahat kullansın diye otomatik vites almaya karar verdim.
    çevremdekiler şu markanın otomatik vitesi daha iyi bunu al, diğeri bunu alma şu daha iyi dediler. kafam iyice karıştı.
    bende en doğru bilgileri forumdaki arkadaşlardan alırım dedim. konuyu açtım ancak modeli yazmayı unuttum. arkadaş hatırlattı da yazdım
  • quote:

1.4 140 ps yeni astra sedan kullanmaktayım. 6 ileri tam otomatik vites. 45 bin km oldu son 5 bin km dir lpgli olarak kullanıyorum. Vites geçişleri sarsıntısız, turbo motorla çok uyumlu ve şimdiye kafar en ufak bir sıkıntı çıkarmadı. Çok memnunum

cevap için teşekkürler. hangi lpg markasını kullanıyorsunuz.
    birde sedan ile hb arasında iç hacim ve bagaj olarak büyük bir fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

Tork konvertorlu bir sanziman
    Oldukca saglamdir fakat tuketime en az 1 lt etkisi var
    Japon aisin uretimidir ayni sanzimani volvo cadillac alfa ve saab modelleri kullaniyor

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Konforlu ama sarfiyatı arttırıyor malesef.

quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

6 ileri tam otomatikler sorunsuz ancak yakıt konusunda çok cimri değiller.

arkadaşımda 1.3 dizel var, araçtan memnun ancak yakıt konusunda muzdarip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_ -- 30 Ağustos 2014; 19:34:24 >
  • quote:

Bu adam iyiki banlandı şu konuşma tarzına bak, o direksiyonun başına opeli karalamak ve kendi dsg'sini temize çıkarmak için oturduğu o kadar belliki , bir insan ancak bu kadar art niyetli olur. Bir yerden beni duyuyor veya görüyorsan iyiki banlanmışsın cihanair.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_

quote:

1.4 140 ps yeni astra sedan kullanmaktayım. 6 ileri tam otomatik vites. 45 bin km oldu son 5 bin km dir lpgli olarak kullanıyorum. Vites geçişleri sarsıntısız, turbo motorla çok uyumlu ve şimdiye kafar en ufak bir sıkıntı çıkarmadı. Çok memnunum

cevap için teşekkürler. hangi lpg markasını kullanıyorsunuz.
    birde sedan ile hb arasında iç hacim ve bagaj olarak büyük bir fark var mı?

İç mekan aynı. Bagaj fazlasıyla büyük.

Lpg lavoto taktırdım çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

quote:

Bu adam iyiki banlandı şu konuşma tarzına bak, o direksiyonun başına opeli karalamak ve kendi dsg'sini temize çıkarmak için oturduğu o kadar belliki , bir insan ancak bu kadar art niyetli olur. Bir yerden beni duyuyor veya görüyorsan iyiki banlanmışsın cihanair.

Eleman olayı abarttıkça abartmış öyle böyle değil tamam kabul ediyoruz kötü şanzımanda yok secdeye yattım, aşırı sarsıyor midem kalktı falan nedir bunlar arkadaş !

Geçen sene nisan da aldım opel astra 1.6 116hp easytronic.İlk aldığımda bende şikayetçiydim sarsıntılı geçişten falan ama 1 sene içinde 2 defa yazılım yüklendi şu anda epey azaldı sarsıntı 1 den 2 ye atarken sarsıntı var ama bütün yarı otomatiklerde aynı sorun mevcut.Eleman boşuna banlanmamış forumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwpnX -- 30 Ağustos 2014; 20:03:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SwpnX

quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

quote:

Eleman olayı abarttıkça abartmış öyle böyle değil tamam kabul ediyoruz kötü şanzımanda yok secdeye yattım, aşırı sarsıyor midem kalktı falan nedir bunlar arkadaş !

Geçen sene nisan da aldım opel astra 1.6 116hp easytronic.İlk aldığımda bende şikayetçiydim sarsıntılı geçişten falan ama 1 sene içinde 2 defa yazılım yüklendi şu anda epey azaldı sarsıntı 1 den 2 ye atarken sarsıntı var ama bütün yarı otomatiklerde aynı sorun mevcut.Eleman boşuna banlanmamış forumdan.

Alıntıları Göster
    up

• ahmett_ A kullanıcısına yanıt
    Dizeli bilmiyorum ama benzinlide sarfiyatı arttırıyor 1 ile 1,5 litre arası. Aynı 6 ileri vites Cruze'da kullanılıyor,oradan biliyorum. Ama dediğim gibi konforlu olması, yakıt tüketimini biraz unutturabiliyor. Klasik tork konvertörlü işte. Keşke çift kavramalı viteslerin güvenilirliği artsa ve fiyatlar düşse.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.