Şimdi Ara

Opel Corsa (Yeni kasa) Donanım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
18.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar biri bana bu corsalardaki, donanım olaylarını anlatabilirmi?

Mesela 1.2 esentia spor paket, . enjoy comfort ve sport paket gibi, ben bugün ,1.2 esentia modeli baktım pazardai 21,500 2008 model iki boya var araçta.

• hocam bende de corsa 1.2 essansia modeli var 2008 araç şehir içi için ideal az yakıyo.şehr içi 100TL benzin ile 600km rahat yapılabiliyor. tavsiye ederim
  • Donanım olarak essentia en düşüğüdür. Essentiada spor paket yok. Konfor paketi var.

Yeni Corsa 5 Kapı------1.2i Twinport--------------Essentia Konfor Paketi-----------24.854
    Yeni Corsa 5 Kapı------1.2i Twinport--------------Enjoy Spor Paketi-----------------25.817
    Yeni Corsa 5 Kapı------1.4i Twinport--------------Enjoy Spor Paketi-----------------26.566
    Yeni Corsa 5 Kapı------1.4i Twinport--------------Cosmo Teknik Paketi-------------30.646
    Yeni Corsa 5 Kapı------1.2i Twinport--------------Enjoy in Touch Spor Paketi-------28.300
    Yeni Corsa 5 Kapı------1.4i Twinport--------------Enjoy in Touch Spor Paketi-------29.479

Yeni Corsa 5 Kapı--1.2 i Twinport Easytronic Şanzıman--Essentia Konfor Paketi---26.584
    Yeni Corsa 5 Kapı--1.2 i Twinport Easytronic Şanzıman--Enjoy Spor Paketi--------27.547
    Yeni Corsa 5 Kapı--1.2 i Twinport Easytronic Şanzıman--Enjoy in Touch Spor Paketi-30.030
    Yeni Corsa 5 Kapı--1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman---Enjoy Spor Paketi---------29.266
    Yeni Corsa 5 Kapı--1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman---Enjoy in Touch Spor Paketi--32.179
    Yeni Corsa 5 Kapı--1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman---Cosmo Teknik Paketi----33.346

Essentia Donanımı

ABS
    Elektronik flifreli devre kesici (immobilizer)
    Fren destek sistemi
    Hava yastığı - sürücü
    Hava yastığı - yolcu
    Hıza duyarlı elektro-servo direksiyon (EPS)
    Aktif gergili ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri
    Çocuk kilidi (arka kap›larda)
    Dijital bilgi ekranı (tarih, saat, dış sıcaklık ve radyo bilgileri)
    CD 30 Radyo / CD çalar ve 4 adet hoparlör (MP3 çalmaz)
    Elektrikli ön camlar
    Far yükseklik ayarı
    Kapı içi cepleri
    Klima
    Krom kaplama iç kapı kolları
    Kontak anahtarında hafızaya alınan kişisel ayar fonksiyonları
    Makyaj aynası (Yolcu tarafı)
    Ön koltuk sırtlarında cepler
    Polen Filtresi
    Yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri
    Yükseklik ayarlı sürücü koltu¤u
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    Yükseklik ayarlı ön ve arka koltuk kafalıkları
    Arka cam sileceği
    Elektrik kumandalı yan aynalar
    Geniş açılı yan ayna (sürücü)
    Gövde rengi tamponlar
    Gövde rengi yan aynalar
    Kapı içi çelik koruma barları
    Programlanabilir aralıklı ön cam silecekleri
    Tam boy stepne
    Uzaktan kumandalı merkezi kilit

------------------------------------

Enjoy + Spor paket

Essentia +

Hava yastıkları - yan
    Asimetrik bölmeli katlanabilir arka koltuklar (60/40)
    CD 30 radyo / CD / MP3 çalar (direksiyondan kumandalı) ve 7 adet hoparlör
    Çift katlı fonksiyonel bagaj
    Elektrik kumandalı / ısıtmalı yan aynalar
    Gövde rengi kapı kolları
    Hafif metal alaşım jantlar
    Sis farları (ön)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 26 Mayıs 2009; 13:58:30 >

• bakım üzretleri nasıl?
    pahalı ve kazık oldugunu duymuştum
  • ben dizel için 500 lira civarı ödüyorum periyodik parça değişimleri için
  • Ben yerinizde olsam 3000 tl daha verir 0 km alırdım. Eğer 2008 model olan enjoy olsa neysede o da essentia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 26 Mayıs 2009; 14:50:14 >
  • Bu nasıl arkadaşlar boya değişen yok diyor satıcısı bu akşam görmeye gideceğim,

http://www.sahibinden.com/cok_temiz_orjinal_opel_corsa-73WQQaXQQ14213288WQQpXQQdisplayitem

comfort paket ek olarak ne getiriyor.
  • yükseklik ayarlı koltuk ve mp3 player.
  • sıfır yokmu bu aracaların su an 2. el bana cok geldı dogrusu?? bunun yerıne sıfır 1.2 i20 falan bakın derım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bencn17

sıfır yokmu bu aracaların su an 2. el bana cok geldı dogrusu?? bunun yerıne sıfır 1.2 i20 falan bakın derım....

Sıfırı yok malesef, kaçtane bayi aradım, aslında fiesta, corsa düşünüyorum yeni kasa, i20 de baktım 1.2 olan çok boş, 1.4 select sunrooflu fiyatı 25,900 tl istiorlar.

http://www.sahibinden.com/2008_model9000km_de_opel_corsa_spor_paket-30WQQaXQQ12541672WQQpXQQdisplayitem

birde bu var ne dersiniz.

• bende 2007 model 1.3 75 hp essianta comfor paketli corsa d var, çok memnunum. genelde bütün essiantalar confor paketli geliyor ve mp-3 çalar ile yükseklik ve derinlik ayarlı sürücü koltuğu standart.
    bakım maliyetlerine gelince geçen yıl ağustosta 30.000 bakımını araç garanti kapsamında olduğu için yetkili serviste yaptırdım ve 370 lira verdim. aynı bakımı özel serviste yaprsam max. 200 lira tutuyordu.
    benzinlilerin periyodik bakım maliyetleri daha düşük.
    corsalar hangi kasa olursa olsun seğmentini en iyi ve sağlam arabaları. hyundai i-20 için bir şey diyemiyorum çünkü görmedim. ancak yeni kasa fiestaların çok problemli olduğunu özellikle boya dökülmesi sorununu her gün internetten okuyorum.
    piyasaya yeni çıkan bir arabayı hemen almak bence biraz risk.
    en azından üzerinden 1 yıl geçmesi lazımki kronik sorunları baş gösterirse düzeltilsin.

• "enjoy spor paketi" ile "enjoy in touch spor paketi" arası farklar nelerdir?

bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? teşekkürler.
  • enjoy in touch ta navigasyon var. tek fark o ikisi arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moontaxi

"enjoy spor paketi" ile "enjoy in touch spor paketi" arası farklar nelerdir?

bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? teşekkürler.

Enjoy in Touch'ın için böyle

Opel Corsa (Yeni kasa) Donanım?
  • İkinci ele bu fiyat şuan verilmez bence.Essentia konfor paketli şuan beyaz için 25000 fiyat veriyorlarki alacağın araç 2009 olacak.Bence eğer alacaksan corsa ekimde 2010 gelecek onları bekle fiyatın artacağını düşünmüyorum ve belki 2010 da arka cam otomatiği koyarlar.
  • in toucha gerek yokmuş. bir de katalogda ipod aux girişinden söz ediyor, mp3 olunca o da standart mı oluyor. bizde 2007 focus var, bilinçli aldım ancak c segmenti büyük geldi, kullanırken çok rahat değilim şehir içinde. b segmentine geçmeyi planlıyorum. 1.2 ya da 1.4 corsa düşünüyorum sene sonuna doğru, belki indirim de olur. teşekkür ederim.
  • 2010 çıkınca eğer elllerinde hala 2009 kalırsa o zaman indirim yaparlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.