Şimdi Ara

OPEL Corsa 1.3 CDTİ alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
3
Favori
39.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu araç hakkında yorum alabilir miyim? Minivan modelleri 10 bin TL civarında. 2005 modele kadar bulunabiliyor. Yakıt ekonomisi oldukça iyidir diye düşünüyorum, performansı nasıldır acaba? Arabalardan pek anlamam, o yüzden ne soracağımı bilmiyorum. Siz yorumlarınızı aktarın lütfen.

• Ben 2005 CDTI kullanıyorum ve oldukça memnunum.Bakımları düzenli yapıldıkça sorun çıkarmaz kolay kolay.Sınıfındaki rakiplerinden Fiesta,Getz,206 ve Palio'yu kullandım ve içlerinden en iyisi olduğunu düşünüyorum ( kişisel düşüncemdir,yapılacak yorumları da saygıyla karşılarım).Bir depo eurodizelle şehiriçi 800-850,şehirdışı yaklaşık 900-950 km yapıyorum.Beni sıkan yönleri bagaj küçük evli ve çocuklu aileler için sıkıntı yaratıyor.Ayrıca sürücü koltuğu bana biraz küçük gibi geldi,bazen bel ağrısı yapıyor.
    Piyasada bol miktarda 2. eli var.Servis bakımlı temiz bir araç bulabilirsiniz.Fiyatlarını bu ara bilmiyorum malum kriz her şey alt üst durumda.
  • Gayet iyidir motoru, performansı, sürüş güvenliği, yürüyen aksamı oldukça iyi. Ben easytronic şanzımanlısını 100 bin kmye yakın kullandım ve memnun kaldım diyebilirim.
  • 2004 Model Manuel şanzımanlısını yaklaşık 2 sene 70.000 km kullandım periyodik bakımlarını yaptırmaktan başka sanayi yüzü görmedim. Kaldı ki sınıfındaki en konforlu, seri ve sorunsuz araçtır.
  • corsa van piyasadaki rakipleri içinde en iyilerinden biri. ancak siz ticari değil hususi kullanacaksınız sanırım.

van araçlarda birincisi;

arkası camlı ve koltuklu da olsa bunları ruhsata işletmek gibi sıkıntıları var. aksi taktirde yaşadığınız şehri bilmiyorum ama büyük şehirlerde sıkıntı oluyor.

ikincisi ise bu araçlar ticari amaçla kullanıldığı için 2005 model de olsa genelde yıpranmış ve yorgun oluyor. genelde bu araçların ilanlarında hususi olarak kullanılmıştır temizdir yazar ama sonuçta hususi olarak kullananında bu araçları sıfır alıp kullandığını sanmıyorum. ama temiz bulunabilir.

bu araçlar fiyat olarak uygun hatta palıo van ların 2004-2005 modellerini 5000-6000 tl ye bile bulmak mümkün.

şimdi siz 10000 liraya dört kapılı bir corsa almak isterseniz ancak 98-99 model eski kasa bir corsa bulabilirsiniz bu fiyata onun için cazip geliyor.

ancak bu benim şahsi görüşümdür ben olsam yüksek model de olsa van araba almazdım

kolay gelsin

• Teşekkürler beyler. Bu aracın yıllık vergi masrafı ne olur peki? Aslında benim kafamda motor almak var, alacağım motor da 6.000 TL civarında. Bu aracın fiyatını görünce düşünmeye başladım.
  • 6.000'e ne motor alırım ne 10.000'e Corsa Van alırım.

Ruhsatında kamyonet diye geçecek ve İstanbul'daysan köprünün birini kullanamayacaksın.

Eskisi gibi cam taktırıyım koltuk taktırıyım muhabbeti de sanırım araç ilk alındığı andan itibaren yapılabiliyor.

Bol kazalı olacak muhtemelen.

Motor kim bilir kaç bin km de olacak.

Nasıl kullanıldığını bilmiyosun. Çünkü şirket aracı olarak geçer bunlar ki şirket araçlarını da etrafta görüyoruz hiç sakin kullandıklarını görmedim.
  • Doğru zaten kimse enayi değil 2005 model arabayı 10bin lira gibi fiyata verecek. Mutlaka vardır bir kusuru. Ben motora devam edeyim, araba işine 2-3 sene sonra bakarım.
  • Vanların ederi o kadar arkadaşlar...2003-2004 ödüllü bir motor çok konuşuldu çok söylendi...gerek bakım masraflarının azlığı...gerek 1.3 hacimden 190nm tork ve 75hp gibi yeterli bir güçlü hem keyfi hem ekonomiyi bir arada sunan bence efsane bir motor...

1.3 90hp olarak 6 ileri şanzımanla hizmet veren diğer bir versiyonu...!!! avrupada 1.3 100hp lik versiyonu opel combo versiyonun da sunulan Multijette Lancia ypsilonda bu motor 1.3 105hp olarak hizmet veriyor...çok verimli bir motor ben 2005 yılında 25.000km kadar opel corsada kullandım ve çok keyif aldım...geçtiğimiz günlerde de 20.000km kadar palio multijet kullanma durumum olmuştu.gerçekten 250.000de triger zincir setinin bakıma alınması ve bakım masraflarının az olması servis periyodunun 15bin km olmasına rağmen türkiye şartları bahane ederek 10.000km de bir kullanıcısını servislere çağırıyor...

Kullanılan modeller aklımdakiler ;

*Suzuki Swift 1.3 idds
    *palio 1.3 multijet
    *albea 1.3 multijet
    *opel corsa 1.3 cdti
    *opel astra 1.3 90hp
    *opel combo 1.3 75-100hp...aklına gelen varsa ekleyebilir...

• Cdti corsalarda ne gibi problemler yaşanabilir daha çok motor ve şanzımandan yana?Birde eski kasa corsa cdti'lerin fiyatları bana biraz yüksek gibi geliyor nerdeyse yeni kasa fiyatına 2.el satanlar var.30-40bin km'deki 1.3 cdti corsanın ederi nedir?2005-2006 modelin.
  • OPEL CORSAyı bence hiç düşünmeden al derim çünkü hem ekonomik hem konforlu hemde güvenli bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite

Vanların ederi o kadar arkadaşlar...2003-2004 ödüllü bir motor çok konuşuldu çok söylendi...gerek bakım masraflarının azlığı...gerek 1.3 hacimden 190nm tork ve 75hp gibi yeterli bir güçlü hem keyfi hem ekonomiyi bir arada sunan bence efsane bir motor...

1.3 90hp olarak 6 ileri şanzımanla hizmet veren diğer bir versiyonu...!!! avrupada 1.3 100hp lik versiyonu opel combo versiyonun da sunulan Multijette Lancia ypsilonda bu motor 1.3 105hp olarak hizmet veriyor...çok verimli bir motor ben 2005 yılında 25.000km kadar opel corsada kullandım ve çok keyif aldım...geçtiğimiz günlerde de 20.000km kadar palio multijet kullanma durumum olmuştu.gerçekten 250.000de triger zincir setinin bakıma alınması ve bakım masraflarının az olması servis periyodunun 15bin km olmasına rağmen türkiye şartları bahane ederek 10.000km de bir kullanıcısını servislere çağırıyor...

Kullanılan modeller aklımdakiler ;

*Suzuki Swift 1.3 idds
    *palio 1.3 multijet
    *albea 1.3 multijet
    *opel corsa 1.3 cdti
    *opel astra 1.3 90hp
    *opel combo 1.3 75-100hp...aklına gelen varsa ekleyebilir...

Meriva 1.3 75 ve 90 HP
    Doblo 1.3
    Fiorino 1.3

• Büyük arabaya alışnca minyatür gibi geldi bana. Tek eksiği de bu sanırım.
  • bende bu aralar küçük bir araba bakıyorum.fiesta bakarken vergi avantajı nedeni ile corsa ya kaydım.1.2 benzinliler egzantrik mili kırıyormuş ara sıra. o nedenle 1.2 den vazgeçtim.1.3 cdti ların kronik bir sorunu var mı bilmiyorum!ama sonuçta dizel benzinli kadar sağlam olmaz bence.
    benim esas merak ettiğim easytronic şanzımanın sorunu varmı? ara sıra kafasının karıştığını biliyorum ama büyük arıza çıkarırmı?
  • Kafası nasıl karışmış.

1.3'lerin kronik sorunu yoktur.

Adam akıllı bakımı yapılırsa milyon devirirsin. Ama kullanmayı biliyorsan.

Corsa'da easytronic sorunu pek duyulmadı şu ana kadar. Hala 1.2 motorlarda kullanıyorlar.
  • 2004 model 1.3'ü 2 yıl kullandık. 50.000 km'de sattık. düzenli olarak yetkili serviste bakımları yapıldı. bakım haricinde bir masrafımız olmadı. araba bir sorun çıkarmadığı için kronik sorunu varmı bilmiyorum :)
    tek sorunu: arabayı çiftlik için kullandık, çiftlik yolunda yumruk büyüklüğünde taşlar vardı. o yolda git-gel araba yıprandı. düz yolda bile araç içinde hafif tıkırtı sesleri vardı. başka sorun olmadı.

bilinen tek sorun, direksiyon kutusundaki ses. onuda servisler yenisiyle ücretsiz değiştiriyor.
    güvenli ve sağlam araç. motoru da 1.3 olduğu için birçok kişi kullanmadan kötü yorum yapar, ama turbodizel motor gayet iyi. 2000-2500 devire kadar fazla birşey beklemeyin, yokuşta vites düşürmek zorunda bile kalabilirsiniz, ancak 2500'den sonra gayet iyi gider.
  • ben araç hakkında yorum yapamayacağım çünkü kullanmadım. demin yani 2021 yılı haziran ayında ilanlara bakarken bu araca denk geldim ve 12 yıl önce yapılan yorumlarla karşılaştım bu muazzam bir şey. o zamanki fiyatını, bu zamana kadar kullananmış olanların deneyimlerini(kendi aracını övmek için yorum yapanları saymazsak tabi) vs öğrenme fırsatı buldum. teşekkürler donanımhaber ve üyeleri. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanzed -- 12 Haziran 2021; 15:38:0 >
  • Hadi Hortlatalım konuyu ciddi olarak almak istiyorum bu arabadan aşağıdaki linkte ne düşünüyorsunuz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.