Şimdi Ara

OPEL - CHEVROLET araçlarda genel LPG sorunu (Euro V motor Sübap arızası) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
12
Favori
98.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 model 1.6 astra j aldım 3 hafta önce. Araç 55.000 km de ve daha önce 38.000 km de landirenzo marka lpg takılmış.aracı alınca lpg de dahil tüm bakımlarını yaptırdım.

Aracı aldıktan 1 hafta sonra lpg li araçlarda meşhur olan sarı motor arıza ışığını yaktı.sonrasında makinaya bağlandı ve fakir karışım çıktı. sildirdim sonra tekrar yaktı,sildirdim yaktı... Sonrasında benzinde kullanmaya başladım ancak 80 km sonra tekrar yandı.sildirdim,benzinde kullanmama rağmen tekrar yandı.

Aracı özel opel servisine götürdüm. 1. oksijen sensörü değiştirildi ancak 40 km sonra tekrar yandı.

Buarada ustanın aklına da başka bir çözüm gelmedi ( ilginç ) .Çünkü aracın çekişinde sorun yok,titreme yok,stop etme,marş almama yok.

LPG de o ışığın yanması kabul edilebilir ama benzindeyken neden yanıyor ?

tecrübesi olan,olmuş olana şahit olan, fikri olan tüm arkadaşlara teşekkürler.

• 2005 astra g var 10 yıldır bende.230.000 km lpg li.

İlk takildiginda bende de olmuştu.
    Usta kirikkale de Cemil usta,soktu bişiler ölçü biçti ve incecik matkap
    Gibi bi üç ile delik çapına genişletti. Öğün bugün daha lamba yanacak ,fakir karışım hatası verecek. Velhasıl
    Montaj yapan usta usta olacak.selamalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaim_makam K kullanıcısına yanıt
    kardeşimde de 2006 astra var maalesef astralarda tüple gelen bir problem ve ustanın dediği bir kere bunlarda motor arıza lambası yandı mı tüpten dolayı bir daha hep yanar
  • birebir aynı problem bendede var. komple bobin takım ve bujileri değiştirdim. yine aynı yine aynı. lanet olsun opele. nerden aldım. şimdi egr valfi temizlenmesi lazım dediler ona baktırcam. oda olmazsa sibopları tuttuk demektir.

quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

arkadaşlar bendede sabah çalışmada sorun yok ama yola cıkınca 2-3 dak sonra araba yığılıyor boğuluyor ve stop ediyor,daha sonra hemen marş almıyor,basıyorum basıyorum almıyor biraz bekleyince alıyor,yada stop etmese bile rölanti düşüyorrr tam stop etcekken toplanıyor sonra hop birdaha düşüyor yani aracım sapıtmış durumda,şaşmazda 2 yer lpg den 2 yer egr boğaz kelebeğinden ama en güvendiğim 2 yerde subaplardan dolayı dedi,açıkcası kafam karıştı aracım 50000km dir lpg de ve sık sık uzun yola gidip devirli kullanıyorum sizce subapları dağıttıkmı?

birebir aynı problem bendede var. komple bobin takım ve bujileri değiştirdim. yine aynı yine aynı. lanet olsun opele. nerden aldım. şimdi egr valfi temizlenmesi lazım dediler ona baktırcam. oda olmazsa sibopları tuttuk demektir.

• Babamda 98 astra gls var.

100000 km olmuştur sanırım. Atiker sıralı ilk çıkan serilerden takılı.

Hala bir sorun yok.

Bende corsa d var. 3000 oldu. Hiç arıza ışığı yakmadı daha.

Hayırlısı bakalım bizim sonumuz ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyboyalanya C kullanıcısına yanıt
    arkadaşım ,ben arabayı satalı çok oldu,üstüne 2 araba daha değiştirdim ama,hiç uğraşma git sübapları çelikle değiştir sorunun çözülür,boşa sağa sola para harcama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okii_06 lpg

SEVGİLİ OPEL VE CHEVROLET KULLANICILARI YILLARCA BU KONU KONUŞULDU BU TARZ SIKINTILAR YAŞIYAN ARAÇ SAHİPLERİ OLDU BUNU HİÇ YAŞAMAYANLAR OLDU 2013 YILINDAN BU YANA YAPILAN LANDİRENZO MONTAJLARINDA BU RİSK %3 LERE KADAR DÜŞMÜŞTÜR ARTIK BU ARAÇLARIMIZDA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPILABİLMEKTEDİR VE BU DÖNÜŞÜMLER LANDİRENZO İLE MOTOR GARANTİLİ YAPILABİLMEKTEDİR.

TEKNİK DESTEK VE BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

KEYİFLİ SÜRÜŞLER

OPAN PLAZA lpg:

TEL:0312 291 7777

1.4T otomatik vites için teklifiniz nedir

• 2010 corsa 1.4 otomatik corsa d için hangi LPG kitini önerirsiniz. Fiyattan ziyade bana sorun yaşatmayacak. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğim birşey istiyorum

• Herkese selam
    konuyu baştan sona okudum ama maalesef ne bir cevap nede bir yol gösteren olmuş.Umarım benim bir katkım olur, en azından sorunu paylaşmış olurum.
    2010 1,6 T opel insignia aracım 140bin km'de.landirenzo lpg kiti var.aldığımdan beri sabahları motor soğukken tekleme pat küt sesler oluyor.en fazla 2 dakika sürüyor.
    Sonra motor ısınınca tekleme gaz yememe vs hepsi bitiyor herşey normale dönüyor.
    Rahatsız oldum ve sordum soruşturdum ustalar siboplar erimiş dediler.Anlaştım ve sibopları çelik olanlar ile değiştirttim.(1,400 TL)
    Birkaç gün kullandım bu kezde motor gücü azaltıldı diye bir yazı geldi ekrana ve araba çekmez oldu.Neyse geri götürdüm usta bişeyler yaptı sorun düzeldi.
    4-5 gün sonra sabah aracı çalıştırdım sanki siboplar hiç değişmemiş gibi teklemeye başladı pat küt sesler yeniden geldi.şimdi sorunun nerden kaynaklandığını araştırıyor usta.

Sonuç olarak benim anladığım sibopların değişmesi de her zaman işe yaramıyor demek ki.

Sizce başka nerden arızası olabilir bu aracın ? bir fikri olan varmı?

Şimdi bana birisi insignia derse aklıma 'SORUN' dan başka birşey gelmiiyor.:(

• Ben de 2014 1.2 85 bg corsa ya taktıracam cesaretimi toplayabilirsem.
  • Yeni casa crosa e lerin motorları Euro 6 diye geçiyor yanılmıyorsam. Acaba sübapları çelik mi yoksa Euro 5 gibi magnezyum mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: okii_06 lpg

SEVGİLİ OPEL VE CHEVROLET KULLANICILARI YILLARCA BU KONU KONUŞULDU BU TARZ SIKINTILAR YAŞIYAN ARAÇ SAHİPLERİ OLDU BUNU HİÇ YAŞAMAYANLAR OLDU 2013 YILINDAN BU YANA YAPILAN LANDİRENZO MONTAJLARINDA BU RİSK %3 LERE KADAR DÜŞMÜŞTÜR ARTIK BU ARAÇLARIMIZDA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPILABİLMEKTEDİR VE BU DÖNÜŞÜMLER LANDİRENZO İLE MOTOR GARANTİLİ YAPILABİLMEKTEDİR.

TEKNİK DESTEK VE BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

KEYİFLİ SÜRÜŞLER

OPAN PLAZA lpg:

TEL:0312 291 7777

sizden 2015 mayısta aldığım astranın lpg den kaynaklandığını düşündüğüm sorunu hala devam ediyor. buradaki opel servisi opel inan motorda sorun olmadığını söyledi.
    hafta içi durukan otoya bırakmam gerekiyor. işe gittiğimden bırakamadım.

• aracımı alırken landirenzo taktırdım.
  • raiser34 R kullanıcısına yanıt
    Yeni Corsa lar 1.2 70 bg 3 silindir die biliyorum. Yani celikte olsa gideri yok benim gözümde. .

• güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: _cakabey_

Herkese selam
    konuyu baştan sona okudum ama maalesef ne bir cevap nede bir yol gösteren olmuş.Umarım benim bir katkım olur, en azından sorunu paylaşmış olurum.
    2010 1,6 T opel insignia aracım 140bin km'de.landirenzo lpg kiti var.aldığımdan beri sabahları motor soğukken tekleme pat küt sesler oluyor.en fazla 2 dakika sürüyor.
    Sonra motor ısınınca tekleme gaz yememe vs hepsi bitiyor herşey normale dönüyor.
    Rahatsız oldum ve sordum soruşturdum ustalar siboplar erimiş dediler.Anlaştım ve sibopları çelik olanlar ile değiştirttim.(1,400 TL)
    Birkaç gün kullandım bu kezde motor gücü azaltıldı diye bir yazı geldi ekrana ve araba çekmez oldu.Neyse geri götürdüm usta bişeyler yaptı sorun düzeldi.
    4-5 gün sonra sabah aracı çalıştırdım sanki siboplar hiç değişmemiş gibi teklemeye başladı pat küt sesler yeniden geldi.şimdi sorunun nerden kaynaklandığını araştırıyor usta.

Sonuç olarak benim anladığım sibopların değişmesi de her zaman işe yaramıyor demek ki.

Sizce başka nerden arızası olabilir bu aracın ? bir fikri olan varmı?

Şimdi bana birisi insignia derse aklıma 'SORUN' dan başka birşey gelmiiyor.:(

o motorun LPG ile çok maceraları var. Eğer insignia forumunda üyeliğiniz varsa size 1 tane link atayım (konu gizli sadece üyeler görebiliyor) 2012 yılında bir üyenin 20 bin TL para harcayıp genede adam edemediği bir konuydu okuyunca bana fenalık gelmişti. Özet geçmek gerekirse hasar sadece subaplarla sınırlı kalmayabiliyor, piston, segman, yatak ve hatta bloğa kadar gidebiliyor.

Tabi sizin sorunun kesin teşhisi lazım başka birşeyden de olabilir iyi araştırılması lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu biraz eski ama önemli bilgi verebilirim opel Astra 1.6 ZX koduyla başlayan twinport araç subap ları celiktir ve lpg kullanımında devirli kullanılsa bile arıza yapmaz test edilmiştir bilgilerinize

• bu arada lpg kiti her ne olursa olsun enjektör hızı çok önemlidir ve milimetrk ayar sonunda araç benzin performansıni lpg de rahat yakalar çok güzel veriler elde edilir lpg yakıt tüketimi ve yokuş kavramada dahil test edilmiştir bilgilerinize

• dgn111 D kullanıcısına yanıt
    Hocam İstanbul'da mı taktırmıştınız lpg yi ?

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Corsa da hangi marka kit var ? Ben de bir kac aya lpg ye gecerim 1.2 85 bg benim arac..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.