Şimdi Ara

OPEL - CHEVROLET araçlarda genel LPG sorunu (Euro V motor Sübap arızası) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
12
Favori
98.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam forumda değerli yorumlarınızı okudum ama benim aracımdan soran olmamış bir konuda danışmak istedim. Chervolet Aveo 2011 1.4 hb aracım var lpg taktırmak istiyorum kaliteli uygun ve beni üzmeyecek bir şey taktırmak istiyorum. Bunun için atiket gold ve odb önerildiğini görüyorum ama kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim
  • Z14xer motor corsa d nin subaplari çelik mi magnezyum mudur. Net bir bilgi bulamadım. İkisini de diyenler oldu. Araç 81 binde Lpg taktirdim ama içim çok rahat değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    1.4 leri çelik die biliyorum.

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    Z ile başlayan motor kodları euro 4 diye a ile başlayan matorlar euro 5 diye geçiyor. Benim araba eoru 4 diye geçiyor. Ama subpalar konusunda net bir bilgi bulamadım

• Arkadaslar merhaba,

Cruze araca prins technomaxi onerir misiniz? Kullanan var midir bu kiti?

• Arkadaşlar merhaba,

2013 model Opel Astra J sahibiyim.

Aracı 2014 Yılı Ocak ayında Ankara OPAL oto bayisinden aldım. Araç sıfırken Landi Renzo marka LPG takıldı. LPG kitimin yağlama sistemi de var.

Şu anda aracım 47000 km'de ve motor ışığı yandı. Tanıdık bir ustaya götürdük, motor sübap kapaklarından birisinin yandığını söyledi.

Yemin ederim arabadan soğudum.

Sübaplar ile sübap kapakları ayrı şeyler mi?

Usta yaklaşık 1300 lira masraf olduğunu söyledi.

Ankara'da bu iş için tavsiye edeceğiniz usta var mı?

Çelik sübap mı taktırmalıyım?

Tamir ettirdikten sonra satacağım. Lanet olsun böyle arabaya.
  • Merhaba arkadaşlar Chavrolet Aveo 1.4 ltz aracımda landirenzo yağlı sistem lpg mevcut. aracımda bir kaç gündür rolantide sarsıntılı çalışıyordu. Dün araç teklemeye başladı çekişte zorlandı ve kaygan zemin işareti ve motor arıza ışığı yandı bir süre ayağımı gazdan kestim. ışıklar söndü. biraz daha ilerleyince tekrarladı aracı benzine aldım bir süre gittim bir sıkıntı olmadı sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. teşekkürler.
  • Opel Corsa 111.Enjoy 1.4 Otomatik Sahibiyim bu araca lpg taktırsam sübap sorunu yaşar mıyım?Hangi marka model usta tavsiye edersiniz ?Ankarada ikamet ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Arkadaşlar merhaba,

Aracı 2014 Yılı Ocak ayında Ankara OPAL oto bayisinden aldım. Araç sıfırken Landi Renzo marka LPG takıldı. LPG kitimin yağlama sistemi de var.

Şu anda aracım 47000 km'de ve motor ışığı yandı. Tanıdık bir ustaya götürdük, motor sübap kapaklarından birisinin yandığını söyledi.

Sırf bu ve bunun gibi daha nice yazıları okuduğum için LPG falan taktırmıyorum arabaya. Bu dert çekilir mi? Yok sübap, yok motor arıza ışığı, yok enjektör yok rölanti titremesi, yok benzinden lpg' ye geçerken şöyle oldu vb. vb.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

hepsini çelik sübap ile değiştir ve kullanmaya devam et.bir daha yanma falan olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Arkadaşlar merhaba,

hepsini çelik sübap ile değiştir ve kullanmaya devam et.bir daha yanma falan olmaz.

Para olmadığı için arabayı yaptıramamıştım. Benzinde biniyordum ben de. Benzinde binince arıza ışığı yanmıyordu. Geçenlerde LPG bakımını yaptırmaya götürdüğümde LPG enjektörlerinden 3 tanesinin bozulduğunu öğrendim. Yaklaşık 2 haftadır LPG ile biniyorum hiçbir problem yaşamadım.

Sanırım usta yalan söylemiş subap kapakların yanmış diye

• Merhaba;
    2014 model Astra J Sedan 1.6 115 hp alındığı andan itibaren Landirenzo yağlamalı LPG takılı 70 Bin de ESP arızası vererek sübap yaktı.
    LPG garantisi uzatmalı 3 yıl geçerli idi. Mayıs 2017 de Landirenzo sübapları çelik sübap ile değiştirdi. (Aracın 2 yıllık opel garantisi dolunca dışarıda özel bir motor ustasında bakım yaptırdığım için Landirenzi benden 3 te 1 fiyat yani 560 tl aldı.) Eğer tüm bakımları Opel de yaptırsaydım tamamını karşılayacaktı.)
    Not: Dışarı özel serviste sadece bir bakım yaptırmıştım o da 350 tl idi. Opel benden 850 tl istemişti. Zararım olmadı gibi.)
    Bakımları zamanında ve onların dedikleri yerlerde yaptırmaya dikkat etmek gerekiyor. Böyle bir tecrübe edindim.
    İyi günler.
  • Benim de 2012 model astra gtc aracima 2014 yilinda yetkili serviste 27.000 de iken landirenzo lpg taktirdim. herhangi bir sorun yasamadan 3 yil sonunda araci 2017 de 114.000 de satip dizel astra k kasaya gectim. 87.000 km kullandim benim aracta subap sikintisi cikmadi. Kolay kolay da cikacak gibi degildi. Tavsiyem Yuksek devirlerde uzun sure aracinizi kullanmayin. Aracimi uzun yolda kullandim bakimlarini yaptirdim. Yaglama sistemi hikaye bana kalirsa plastik bir siseye birkac kez yag koydular yaglar bosa akti ben koydurmadim yag.yetkili servis disinda tavsiye ettigim usta sercal opeldeki cevat ustadir.

• Merhaba arkadaşlar ilk aracım olan chevrolet aveo 1.2 sedan 2006 model arabayı aldım ve biz 3 erkek kardeş bu arabayı aktif olarak kullanacaz ve 1.5 haftalık şoförüm anlayacağınız üçümüz de bu arabada araba kullanmayı öğrenecez :)

yanlız şöyle bir sorunumuz var

Sanırım arabam çok yakıyor km de 45-50 kuruş yakıyor ve evde tek çalışan olarak ben varım 3 günde bir 50 liralık benzin alıyorum ve bu beni maddi olarak sıkıntıya sokmaya başladı ve arabama lpg takmaya karar verdim bu yüzden görüş ve o onerileriniz benim için çok önemli sorularımı altta soruyorum ama ondan önce yılda 10000 km den fazla kullanacağımı düşünüyorum bazı yerler de yılda 10000 km den fazla kullanmayacaksan taktırmak yazmışlar

1-benzinde km de 45-50 kuruş yakıyor arabam lpg taktırırsam yakılan yakıt km de 25 kuruşun altına düşer mi?

2-arabanın performansı çok düşer mi (arkadaşımın arabası hyundai i20 benim araba gibi 1.2 şu arka yanları siyah olan o lpg de kullanıyor ve gayet memnun ve bana sende kesinlikle lpg taktir diyor.)

3-bazı yerlerde lpg li arabalarda subap erimesinden bahsetmişler benim arabada böyle bir sorun olurmu ?

4-sanayide bir tanıdık var arkadaşı lpg takıyor arabalara sana 1100 liraya atiker taktırırız dedi benim arabaya hangi marka lpg hangi marka beyin takıla bilir sibop erimesi için yada herhangi bir başka ariza için dikkat etmem gereken yada tüpü takan ustaya söylemem gereken bir şey varmı?

Onerileriniz benim için çok önemli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• 1.4 t otomatik için

atıker gold veya grand mı 1600 tl

lavato ob2 mi 2600 tl

landırenzo 3200 tl mi

acıkcası 3200 tl verip tasarruf yapmak mantıklı gelmedi..tavsiyeniz ?
  • Aslında şöyle bir sorununcevabını bulmakta yararlı olabilir. Mesela benim aracım 1.4 otomatik 2016 corsa e. Aynı yıl üretilen astra 1.4 otomatik ile motorları yapısal olarak aynımıdır. Astralar için açılmış konulardaki fikirler öneriler corsalar için geçerli olur mu , yada corsalar için açılmış konular astralar için yararlı olur mu ?
  • 2 sorum var.

1)Makyajlı kasa insignia 1.6t lerde de yine magnezyum subap mı kullanılıyor?

2)Sıvı sistem lpg kitleri var. Araç ilk marşta dahi lpg ile çalışıyor. Onlarda da subap yakma veya zarar verme durumu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 6 Kasım 2017; 22:40:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

2 sorum var.

1)Makyajlı kasa insignia 1.6t lerde de yine magnezyum subap mı kullanılıyor?

2)Sıvı sistem lpg kitleri var. Araç ilk marşta dahi lpg ile çalışıyor. Onlarda da subap yakma veya zarar verme durumu var mı?

Bütün euro5 opel motorlarda subap yakma ihtimali yüksek.

Bende 1.6 t insignia düşünüyorum. Tabi bu risk kafamı kurcalıyor.

Şuanki aracım olan astrah ile 90bin km lpgli yol yaptım.

Ama insignia da lpg ile subap sorunu kaçınılmaz gibi turbo beslemeli yüksek sıkışma oranlı ve daha yüksek mg alaşım...

Tabi 1500tl daha gözden çıkarılabilinir(celik subap için)...

• Konu eski fakat bilgi vermesi açısından yazıyorum, a16xer kodlu 2011 model j kasa Astra vardı, ilk arızası LPG’den dolayı emme manifoldunun arkasında bulunan bir çekvalf var o bozuldu.( yetkili servis bundan dolayı tüm emme manifoldunu değiştirdi, küçük arızayı ben buldum ve düzelttirdim tekrardan, 2500 liramı almışlardı, kavga dövüş küçük parça değişimi ile paramın çoğunu geri aldım) daha sonrasında Adana’da bir özel serviste (ismini vermek istemiyorum çünkü bütün servisler aynı şeyi söylüyor ) sübap değişimi yapıldı, “100k km rahat götürür abi, bunu değiştirdiğimiz araçlarda şikayet gelmedi” dendi ve değiştirdim. Şikayet çok geçmeden geldi, aracı arkadaşıma satmıştım, mahçup olduk, ustaya çelik sübap takılırsa sorun gider demiştin diye söylediğimde “abi bu şans işi 15,000 km’de bile olabilir” dendi..
    Benden tavsiye , Opel alıyorsanız LPGden uzak durun, servislerin sübap değişiminden sonra sıkıntı kalmaz demelerine inanmayın, kanmayın , kandırılmayın.
    Bu arada Opel benim için bitmiştir.. araç çok rahat , konforlu ama servis olayı rezalet. Motoru bitik..

• Konuyu nerdeyse baştan sona okudum. Magnezyum alaşımlı subap diye bir şey yok benim bildiğim. Araçlardan çıkanlar da aynı şekilde çelik subap. Yani çelik subabı çakarım keyfime bakarım diye bir olay yok. Opel-Chevy grubu için bu dediklerim tabiki.

Karışım hataları yani zengin karışım ve de özellikle de fakir karışım hatası alan araçlar subaba daha çabuk hasar veriyor. Hasılı doğru montaj ve doğru ayarla 100 bine yakın sorunsuz kullanım sağlayan arkadaş çok. Ama bu işin kaçarı da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahaKaradeniz -- 6 Mart 2019; 10:50:27 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.