Şimdi Ara

Opel Astra H Kumanda Ve Kontak Termiği Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
6.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Aracım Opel Astra H 2008 Essentina

Merhaba arkadaşlar Aracım Opel Astra H 2008 Essentina

Aracımın arızası öncelikle kumandası ara sıra çalışmıyordu ve aracım açık kalıyordu sadece manuel olarak şoför kapısını kilitliyordum, diğer kapılar açık kalıyordu. Gece de diğer kapıları her kapının yanındaki kilit yerinden tek tek kilitleyip eve çıkıyordum. Tahmin edersiniz ki tam bir işkence.
    Neyse internetten biraz araştırdım Kuman’da pili dediler değiştirdim olmadı , Kuman’da anahtarı dediler anahtarcıya götürdüm sıkıntı çıkmadı sinyal veriyor dedi. Beyinciye gittim bilgisayara bağladı beyinde sinyal alıyor veriyordu. Usta birini aradı direksiyon altındaki cim modülünden olabilir dedi o oda orayı söktü tamam dedi , 400 lira istedi 300 e bağladık .

Araç iki hafta sorunsuz çalıştı. Sonra yine aynı oldu. Ustanın yanına gittim . Sorunu tekrar anlattım , bana biz bunu yapmadık biz imbobilizerini yaptık dediler. Ben sorunun imbobilizer olmadığını kumandanın çalışmadığını anlatana kadar uğraştım, tekrar cim modülü söktüler taktılar olmadı tekrar söktüler uğraştılar olmadı. Ben dedim ki bazen direksiyona hafifçe vurduğumda çalışıyor dedim ozaman biraz daha uğraştılar .

Tevafüken kontağın oraya tornavidanın arkasıyla hafifçe vurdu. Kuman’da çalıştı sonra kontağı taktık geri çektik yine çalışmadı. Ozaman arızanın kontak termiğinden kaynaklandığını söyledi ve anahtarcıya gitmemi söyledi. Anahtarcıya gittim ustaya direk kontak termğinde sorun olduğunu söyledim O da bana hiç yağladınız mı dedi bende hayır dedim. Bir tane VD45 yağlayıcı aldım 20 lira onu anahtar soktuğumuz delikten biraz sıktı diğer gün yine sıkmamı söyledi dediği gibi yaptım arıza giderildi, içindeki kontak termiği bazen takılıyor dedi onun için araba uyku moduna geçmiyor kontak üzerinde gibi algılıyor ve teyp de kapanmıyor araçta kilitleme yapmıyor dedi ve bir ücret talep etmedi. Bütün sorun buymuş arkadaşlar beni biraz uğraştırdı ama gerçek arızayı bulmamız iyi oldu, sorunu olan arkadaşlar için yazma ihtiyacı hissettim, malum piyasada usta diye bir sürü insan var ama hep deneme yanılma yöntemiyle yapıyorlar arızayı. sorusu olan arkadaşlar olursa buradan yanıtlayabilirim.

• geçmiş olsun arkadaşım inşallah düzelir,, opel demek pişmanlık demek
  • dionysos_07 kullanıcısına yanıt
    Sanki bi opel de sorun var diğer hepsi sorunsuz gibi konuşuyorsunuz!

Ağzı olan konuşuyor!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam babamda 2000 model astra g var eşşek niyetine biniyor araca. Yavrunun 3 senedir sesi soluğu çıkmadı bakım yüzü görmüyor araç. Neresi pişmanlık opelin anlayamadım. Çevremdeki çoğu opelci memnun opelden.

• BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Bende ayar oluyorum bu laflara;

Bir arıza olsa, servisle ilgili bir problem olsa ne bileyim buna benzer şeyler. Hemen başlıyor toyota pişmanlık , honda pişmanlık , nissan, vw, ford vs.. hepsi pişmanlık. Kahvehanedeki pazzat en iyisi diyen dayıdan farkı yok. Kronik arızalar dışında her arabanın herhangi bir sorunu olabilir. Ve sırf sen o arızayı yaşadın diye o marka pişmanlık olmaz.
    Aracımı 1 sene önce aldım. Maf sensoru arızalı imiş. Değiştirdim. Balatalar bitmiş değiştirdim. Bujiler eskiydi değiştirdim. Tahrik kayışlarını değiştirdim. Neyse. Şimdi saat gibi çalıyor. Pişman oldummu acaba? Ne biliyim olmalimiydim. Yada buraya gelip, nosson posmonloktor mı yazmalıydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 17 Ocak 2019; 22:49:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Material-Engineer

Hocam babamda 2000 model astra g var eşşek niyetine biniyor araca. Yavrunun 3 senedir sesi soluğu çıkmadı bakım yüzü görmüyor araç. Neresi pişmanlık opelin anlayamadım. Çevremdeki çoğu opelci memnun opelden.
    memnunsan mesele yok güzel kardeşim, yeryüzündeki bütün opeller patlaktır,patlamamışsa ilerde kesin patlayacaktır gibi bir iddiam yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Bende ayar oluyorum bu laflara;

Bir arıza olsa, servisle ilgili bir problem olsa ne bileyim buna benzer şeyler. Hemen başlıyor toyota pişmanlık , honda pişmanlık , nissan, vw, ford vs.. hepsi pişmanlık. Kahvehanedeki pazzat en iyisi diyen dayıdan farkı yok. Kronik arızalar dışında her arabanın herhangi bir sorunu olabilir. Ve sırf sen o arızayı yaşadın diye o marka pişmanlık olmaz.
    Aracımı 1 sene önce aldım. Maf sensoru arızalı imiş. Değiştirdim. Balatalar bitmiş değiştirdim. Bujiler eskiydi değiştirdim. Tahrik kayışlarını değiştirdim. Neyse. Şimdi saat gibi çalıyor. Pişman oldummu acaba? Ne biliyim olmalimiydim. Yada buraya gelip, nosson posmonloktor mı yazmalıydım.
    hiç nissanım olmadı ama nissan içinde iyi şeyler söylemiyorlar,,, serviste sağlam geçiriyorlarmış,, hatta forumda konusu açıldıydı piyasa değeri 50bin tl olan otomatik mikranın şanzımanı bozulmuştu,servis şanzıman değişimi için 45bin tl talep etmişti

Engin bilginizle aydinlatın sn. hocam. Hangisi pişmanlık değildir? Ne öneririsiniz hangisi başımızı agritmaz?

Alfa Romeo
    Aston Martin
    Audi
    Bentley
    BMW
    Bugatti
    Buick
    Cadillac
    Chery
    Chevrolet
    Chrysler
    Citroen
    Dacia
    Daewoo
    Daihatsu
    Dodge
    Ferrari
    Fiat
    Ford
    Geely
    Honda
    Hyundai
    Infiniti
    Isuzu
    Iveco
    Jaguar
    Jeep
    Kia
    Lada
    Lamborghini
    Lancia
    Land-rover
    Lexus
    Lincoln
    Lotus
    Maserati
    Mazda
    McLaren
    Mercedes-Benz
    Mini
    Mitsubishi
    Nissan
    Opel
    Peugeot
    Porsche
    Proton
    Renault
    Rolls Royce
    Rover
    Saab
    Seat
    Skoda
    Smart
    Ssangyong
    Subaru
    Suzuki
    Tata
    Tofaş
    Toyota
    Volkswagen
    Volvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 17 Ocak 2019; 23:5:35 >
  • DntRx kullanıcısına yanıt
    türkiye şartlarında: paran varsa audi, orta kararsan ford, paran azsa fiat
    Şikayetvar.comda;

120 sayfa audi;

379 sayfa ford;

437 sayfa fiat;

Şikâyeti olupta sikayetvar.com'a yazmayanlar da var tabi.

Her sayfa 10 adet şikayet içeriyor. Bir baktım herkes pişman olmuş. Bu 3üde pişmanlık gibi, siz ne diyorsunuz?

bak şindi demagoji yapıyorsun, o sitede her marka şikayet konusudur ,, benim şunu alırsan hiçbir şikayetin olmaz gibi bir iddiam olmadı, kimsenin de olamaz ,, illaki bir araba alınacaksa alma kriterin şikayet sitesindeki sayfa sayısı mı olur? o zaman git porsche al onun sayfa sayısı azdır
    Ama siz bir sorunla opeli gömdünüz. Siz numaraya taklidiniz ancak ben numaraya takılınca niye problem oldu anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Ama siz bir sorunla opeli gömdünüz. Siz numaraya taklidiniz ancak ben numaraya takılınca niye problem oldu anlayamadım.
    boşver, bu numaralara fazla takılma ,, opeli sevmiyorum hepsi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Sanki bi opel de sorun var diğer hepsi sorunsuz gibi konuşuyorsunuz!

Ağzı olan konuşuyor!
    Sanayide ondan opel kaynıyor :D özellikle motor ustalarında ve elektirikcilerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de astra h var, her ay bir süpriz çıkarıyor araç.

Konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler, umarım birilerine faydası olur.

• Hauntedd kullanıcısına yanıt
    Gel istediğin sanayii ye gidelim sayalım kaç tane opel var kaç reno, fiat, vw var bakalım

Hocam bunlara bakarsak bunlar kahvedeki muhabbetleri buraya getiriyor.

Suanki aracım 2017 opel astra 1.4t ve 21 bin km de şimdiye kadar hiç bir sorun çıkarmadı cikarirsada yapacak birşey yok gider paşa paşa sıkıntısını yaptırırım ama gelip pişmanlık vs demem...

Bundan önceki aracım Nissan almera Sedan 2006 idi herkes parçası pahalı yok sana gardas olur satamazsin vs dedi 90 binde alıp 14 ayda 60 bin km yaptım sattım tek değişen şey baskı balata ve yağ ve suyu oldu çok şükür memnundum hatta satmaya kıyamadım 23 bin TL param olsa satmayacaktim eşek niyetine binmeye devam ederdim sıfır km opel alınca vermek zorunda kaldım.

Kısacası şunu diyorum kimse bana reno demesin kalitesi ortada, kimse bana vw demesin dsg şanzımanın ne zaman benim cebimi kavrayacagini bilmiyorum.

Audi, mercedes vs herkes binmek ister ama paramız opele yetti, istesem eco civic elegance pakette alabiliyordum 1.6 atmosferik motora binmek istemedim bu kadar basit. Civic rs in 140 da kaymaya başladığı viraja 160 ile girip çıktım defalarca rs sahibi arkadaşın tepkisini video ya aldım

Her aracın başına gelebilecek sorunlar var o pişmanlık bu pişmanlık demek saçma olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Hocam bunlara bakarsak bunlar kahvedeki muhabbetleri buraya getiriyor.

Suanki aracım 2017 opel astra 1.4t ve 21 bin km de şimdiye kadar hiç bir sorun çıkarmadı cikarirsada yapacak birşey yok gider paşa paşa sıkıntısını yaptırırım ama gelip pişmanlık vs demem...

Bundan önceki aracım Nissan almera Sedan 2006 idi herkes parçası pahalı yok sana gardas olur satamazsin vs dedi 90 binde alıp 14 ayda 60 bin km yaptım sattım tek değişen şey baskı balata ve yağ ve suyu oldu çok şükür memnundum hatta satmaya kıyamadım 23 bin TL param olsa satmayacaktim eşek niyetine binmeye devam ederdim sıfır km opel alınca vermek zorunda kaldım.

Kısacası şunu diyorum kimse bana reno demesin kalitesi ortada, kimse bana vw demesin dsg şanzımanın ne zaman benim cebimi kavrayacagini bilmiyorum.

Audi, mercedes vs herkes binmek ister ama paramız opele yetti, istesem eco civic elegance pakette alabiliyordum 1.6 atmosferik motora binmek istemedim bu kadar basit. Civic rs in 140 da kaymaya başladığı viraja 160 ile girip çıktım defalarca rs sahibi arkadaşın tepkisini video ya aldım

Her aracın başına gelebilecek sorunlar var o pişmanlık bu pişmanlık demek saçma olacaktır.
    1.4t den bahsedeyim, piston muhabbeti çok yorulma google 1.4t piston kırma yaz bi lanet vosvos birde opel çıkıyor nedense :) şikayet vara da bakabilirsin (alın terindir başına gelmesini tabi ki istemem ama opel sonuçta :))

1.6 cdti lardaki dpf sorunundan bahsetmiyorum daha??

Opel e sıfır alıp binersin anca 2-3 seneye gıcırdamaya sağdan soldan yok sensör yok bilmem ne başlar başa bela olmaya civic rs in lastikleri bitiktir fanboyluğa bağlamışsın bence yol tutuş olarak astra nerde civic nerde

Kahve muhabbeti değil bunlar canım kardeşim sen servisten servise gidiyorsundur sanayiye 5+ yaşta hele hele 10+ yaştaki opeller tam bir baş belasıdır.

• Arkadaşlar sağolun ben konuyu aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için gündeme getirdim. Daha öncede Astra G ye bindim, öyle can alıcı sorunlarla karşılaşmadım , her aracın kendine özgü sorunları olabilir. Tek kalemde şu iyi şu kötü deme hakkımız yok sonuçta hepsinde insan faktörü ve aşınma söz konusu olacak böyle şeyler...

• Hauntedd kullanıcısına yanıt
    Piston kırma muhabbetinin neden kaynaklandığını bir araştır istersen bilip bilmeden konuşma.

Suan Astra J 1.4T motorlar atmosferikten devşirme turbo direk enjeksiyon motorlarda piston kırma muhabbeti var...

Civic rs konusuna gelecek olursak bindiğim astra sedan civic, jetta, corolla vs gibi ayni segmenteki araçların arasında en iyi yol tutuşuna sahip hatta hb kasalar bile golfun önünde yol tutusta kafadan kopma yapmıyor araçlar bence şu civic denilen aracı fazla gözünüzde büyütmüşsünüz rs ilk önce 180 hp nin hakkını versin yeter sanki 150 hp lik araç gibi gidiyor

Fanboy değilim ben kullandığım araç hakkında bilgi verdim. Sizin gibi kullanmadığım ve sahip olmadığım araçlara çamur atmıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.