Şimdi Ara

Opel Astra H Kasa hakkında Bilgisi olan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
66.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 -30 bin lira arasında HB model Opel Astra H kasa düşünüyorum.

S1) H kasalarında çeşitli modeller var Twinport- Edition- Enjoy gibi bu modeller arasında kısaca ne gibi farklar var.

S2) Bu kasadaki bazı motor kodları var olduğunu Lpg ile ilgili sıkıntılar olduğunu araştırdım. Lpg ye uyumlu motorların üretim yılları hangi yıllar arasıdır.

S3) Fiyat / Performans olarak nasıl tavsiye eder misiniz? aşağı yukarı 1.6 motor olarak yakıt tüketimi diğer araçlara göre farklı olacağını düşünmüyorum. Şu an Getz kullanıyorum Güvenlik ve yol tutuş olarak standart seçim olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

25 -30 bin lira arasında HB model Opel Astra H kasa düşünüyorum.

S1) H kasalarında çeşitli modeller var Twinport- Edition- Enjoy gibi bu modeller arasında kısaca ne gibi farklar var.

S2) Bu kasadaki bazı motor kodları var olduğunu Lpg ile ilgili sıkıntılar olduğunu araştırdım. Lpg ye uyumlu motorların üretim yılları hangi yıllar arasıdır.

S3) Fiyat / Performans olarak nasıl tavsiye eder misiniz? aşağı yukarı 1.6 motor olarak yakıt tüketimi diğer araçlara göre farklı olacağını düşünmüyorum. Şu an Getz kullanıyorum Güvenlik ve yol tutuş olarak standart seçim olur mu?

1.Twinport motorun adıydı 2004-2007 modellerde var. Sonrasında modelin adı ecotech oldu. Edition diye bir donanım h kasada yok. Sırasıyla Essentia-Enjoy-Elegance-Cosmo donanımları var. Elegance sonradan kaltı ve enjoy donanıma paket olarak eklenir hale geldi.

2.2007'den sonraki motor kodu XER ama LPG durumunu bilmiyorum.

3.F/P olarak yıllardır benim gözümde 1 numara araç.

• Astra güzel bir seçenek kasasını da uzun yıllar üretti opel.
    twinport astranın 1.6 motorunun kodudur.
    edition enjoy ise donanımı ifade eder.
    edition giriş,enjoy ise biraz daha kapsamlı donanımdır.
    almışken mutlaka cosmo donanım almanızı öneririm,en çok donanım o araçta var.
    fiyar performans olarak önerilir,gayet keyifli güzel araçtır.
    Yakıt olarak dediğiniz gibi diğer 1.6 lardan farklı yakmaz,lpg de taktırabilirsiniz çok gezme durumları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

25 -30 bin lira arasında HB model Opel Astra H kasa düşünüyorum.

1 twinport 04 ile 08 arası kullanılan 1.6 105 pslik motorun adıdır daha sonra ufak makyaj ile beraber 1.6 115 ps adapte ettiler
    ülkemize yollanan 4 donanımı vardır
    essentia enjoy cosmo ve sport sport sadece 1.8 (04 05 ve 2.0 t 170 ve 200 psde var)
    essentia en boşu jant kapağı tek satır ekran siyah kapı kolları vs
    enjoy alaşım jantlar bilgi ekranı direksiyondan kumanda
    cosmo kadife koltuklar grafik bilgi ekranı 5 kollu jantlar ahşap iç mekan döşemesi hız sabitleyici tercihe göre xenon

• 1905ARMADA kullanıcısına yanıt
    Astra H kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışayım:

Bu fiyat aralığına 2005-2008 modellerinden alabilirsiniz. ve bu modellerde Essentia-Enjoy- Elegance-Cosmo olarak sıralanır. Essentia yı salla hocam. asgari enjoy al. farklara forumdaki konulardan bakabilirsiniz. 2008 e kadar olanların LPG uyumu daha iyi diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim. ( Benim aracım 2005 model ve motor kodu Z16XEP... diye gidiyor üzerinde BRC LPG kiti var, önemli bir sorun yaşamadım çok şükür ve memnunum)

Performans olarak vezir de etmez rezil de etmez diyebilirim. sakin bir kullanıcı iseniz rahatlıkla işinizi görür. Yol tutuşu gayet iyi ve kullanımı zevkli bir araç( bence tabiki ) Yakıt olarakta az yakmadığını söyleyebilirim:) tabi kullanış tarzınızı bilemem ancak benim aracım ş.içi yaklaşık 30Krş, Ş dışı 23 Krş civarı yakıyor . ( ortalama bir kullanış stili ile )
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Astra H kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışayım:

Bu fiyat aralığına 2005-2008 modellerinden alabilirsiniz. ve bu modellerde Essentia-Enjoy- Elegance-Cosmo olarak sıralanır. Essentia yı salla hocam. asgari enjoy al. farklara forumdaki konulardan bakabilirsiniz. 2008 e kadar olanların LPG uyumu daha iyi diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim. ( Benim aracım 2005 model ve motor kodu Z16XEP... diye gidiyor üzerinde BRC LPG kiti var, önemli bir sorun yaşamadım çok şükür ve memnunum)

Performans olarak vezir de etmez rezil de etmez diyebilirim. sakin bir kullanıcı iseniz rahatlıkla işinizi görür. Yol tutuşu gayet iyi ve kullanımı zevkli bir araç( bence tabiki ) Yakıt olarakta az yakmadığını söyleyebilirim:) tabi kullanış tarzınızı bilemem ancak benim aracım ş.içi yaklaşık 30Krş, Ş dışı 23 Krş civarı yakıyor . ( ortalama bir kullanış stili ile )
    bende elegance vardı.ful paket.nekadar çok özellik okadar fazla sorun demek hocam.ben astradan hiç memnun kalamadım onun yerine bir corolla yada jetta almanızı öneririrm.dizel hiç önermiyorum dizel alacaksan sıfır almalısın.astra sorunlu bir araçtır tabi biraz da şans meselesi.bu yüzden aracı çok iyi inceletmen gerekir yani servis şart.sanayidekiler anlasada söylemiyorlar çoğu zaman

• 2007 1.6 twinport enjoy sport paketli 1 yıldır kullandığım babamın aracı hakkında bilgi verebilirim.. İç dış tasarım zevk işidir bence göze hoş gelen ve fiyatına göre konfor ve güvenlik açısından yeterli bir araç.oturaklı diye tabir edebilirim yüksek hızda korkutmayan bi araç ancak performansından hoşnut değilim yokuşta resmen kendini salıyor ..hızlanmasıda bir 99 model golf değil malesef..buna karşın yakıtıda bu ağırlıktaki bi araç için çok yakıyor diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phradrel41

2007 1.6 twinport enjoy sport paketli 1 yıldır kullandığım babamın aracı hakkında bilgi verebilirim.. İç dış tasarım zevk işidir bence göze hoş gelen ve fiyatına göre konfor ve güvenlik açısından yeterli bir araç.oturaklı diye tabir edebilirim yüksek hızda korkutmayan bi araç ancak performansından hoşnut değilim yokuşta resmen kendini salıyor ..hızlanmasıda bir 99 model golf değil malesef..buna karşın yakıtıda bu ağırlıktaki bi araç için çok yakıyor diyebilirim.
    kick down yapınca iyi kaçıyor, sport tuşu da başarılı. 2012 modelinden mevcut bende.şu ara 9.8 yakıyor, ataşehir-taksim gidip geliyorum,köprüdeyim anlayacağınız :D iyi araçtır sorularınızı cevaplamaya çalışırım
  • 1905ARMADA kullanıcısına yanıt
    2009 model astra h hb kullandım 4 yıl... sıfır almıştım ve 3 ay önce sattım arabamı... enjoy elegans paket düz vites... inanın araba beni bu süre zarfında hiç üzmedi... en ufak bir mekanik problem yaşamadım. bu biraz da kullanım ve şansla ilgili sanırım. hız yapmayı da severim... buna astra en iyi şekilde cevap veriyor. frenlerine de hastaydım. durmak istediginiz noktada durursunuz. seri ve kıvrak bir araç... bana göre benzinli bi araç için makul bir yakıt tüketimi var... ben 8lt/100km ortalama yapmıştım. çogunluğunuda istanbul trafiginde... bence düşük kilometre 2009 modeli 30bine bulursunuz die tahmin ediyorum. şimdiden hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coskun.Caliskan

2009 model astra h hb kullandım 4 yıl... sıfır almıştım ve 3 ay önce sattım arabamı... enjoy elegans paket düz vites... inanın araba beni bu süre zarfında hiç üzmedi... en ufak bir mekanik problem yaşamadım. bu biraz da kullanım ve şansla ilgili sanırım. hız yapmayı da severim... buna astra en iyi şekilde cevap veriyor. frenlerine de hastaydım. durmak istediginiz noktada durursunuz. seri ve kıvrak bir araç... bana göre benzinli bi araç için makul bir yakıt tüketimi var... ben 8lt/100km ortalama yapmıştım. çogunluğunuda istanbul trafiginde... bence düşük kilometre 2009 modeli 30bine bulursunuz die tahmin ediyorum. şimdiden hayırlı olsun...
    sağlam araba ama sert, böbrek taşı düşürmeye birebir, sağından solundan kolay kolay ses gelmez, iyi arabadır

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D64E5BC10

sağlam araba ama sert, böbrek taşı düşürmeye birebir, sağından solundan kolay kolay ses gelmez, iyi arabadır

Alıntıları Göster
    Arkadaşımda 2005 modeli var. Eşşek gibi kullandı afedersiniz. 70000km bakım yaptırmadı doğru düzgün. Araç iyi dayandı ama şu aralar biraz sıkıntılı. Subap erimesinden dolayı sanayiye bir girdi pir girdi. Satmayı düşünüyor. Onun dışında güzel araç. Yol tutuşu falan mükemmel. Uzun yol arabası.
  • quote:

2007 1.6 twinport enjoy sport paketli 1 yıldır kullandığım babamın aracı hakkında bilgi verebilirim.. İç dış tasarım zevk işidir bence göze hoş gelen ve fiyatına göre konfor ve güvenlik açısından yeterli bir araç.oturaklı diye tabir edebilirim yüksek hızda korkutmayan bi araç ancak performansından hoşnut değilim yokuşta resmen kendini salıyor ..hızlanmasıda bir 99 model golf değil malesef..buna karşın yakıtıda bu ağırlıktaki bi araç için çok yakıyor diyebilirim.

99 golf mü yapma hocam neye gore soyledin bunu astra hizlanma konusunda golften cok cok iyi son hizdada iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gastan

quote:

99 golf mü yapma hocam neye gore soyledin bunu astra hizlanma konusunda golften cok cok iyi son hizdada iyi

Alıntıları Göster
    İtiraz edenler olabilir ancak h kasa astra benim kullandığım en cansız motorlu araç. kesinlikle tavsiye etmem. Hele ki lpg takıldıktan sonra araba resmen öldü.

• ozdan O kullanıcısına yanıt
    Lpg=ölüm zaten. Öldür sonra öldü de,yazık Astra'ya kiymetini bilemeyenlerin elinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Lpg=ölüm zaten. Öldür sonra öldü de,yazık Astra'ya kiymetini bilemeyenlerin elinde..

Yok benim elimde değil. Kaynımın elinde. Benim tarzım olmayan bir araç astra. Ben dizelciyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdan

quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Yok benim elimde değil. Kaynımın elinde. Benim tarzım olmayan bir araç astra. Ben dizelciyim.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-tertemiz-opel-astra-149708266/detay

alınır mı? piyasası ne kadar

• gastan kullanıcısına yanıt
    İkisinide kullanan biri olarak söylüyorum hocam iki arabada lpg li ayrıca lpg taktırmadan önce benzindede kullandım uzunca bi süre ..yahu özellikle anlamadığım olay yokuş yukarıda nasıl o kadar ölebilir bakımlı bi araç bilmiyorum memnun değilim kısacası (sadece motorundan)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-tertemiz-opel-astra-149708266/detay

alınır mı? piyasası ne kadar

Cok pahali max 29000 verilir bence
  • gastan kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşa da danıştım aynı şeyi söyledi 28000 max 29000 duruma göre verilebilir dedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: prestiggge

bir arkadaşa da danıştım aynı şeyi söyledi 28000 max 29000 duruma göre verilebilir dedi...
    2. eli canlı mı bu araçların 2005-06 1.6 otomatik benzinli almayı düşünüyorum cosmo istiyor gönül ama 30 binden aşağı yok doğru düzgün araba elegance alacağız sanırım sorularım

1.6 otomatik benzinli araçların şanzıman durumu nedir saniye yatmayalım

lpg zaten hantal olduğunu tahmin ettiğim otomatiği ne hale getirir kullanan var mı ?

en önemliside satmak istediğim zaman 5 ay ilan da durur bir kişi aramaz mı yoksa honda toyota kadar olmasada piyasası olan bir arabamı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.