Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ONLIVE deneyimim

179
Cevap
1
Favori
9.289
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1673 Mesaj
      24 Ocak 2011 00:14:32 Konu Sahibi
      Sistemi bilmeyenler için kısaca özet geçeyim; oyunların bilgisayarınıza kurulmadan Onlive server'ları üzerinden oynanabildiği bir sistem. Programı bilgisayarınıza kurabildiğiniz gibi, hdtv'nizde oynamak isterseniz MicroConsole denen gamepad'li sistemi 99$'a satın alabiliyorsunuz.Daha detaylı bilgi içinwww.onlive.com adresine göz atabilirsiniz.

Bugün programı kurup deneme imkanım oldu.Açıkçası hayran kaldım diyebilirim. Bu kadar sorunsuz ve akıcı olacağını tahmin etmiyordum. Playpack denen aylık oyun paketi şuan beta aşamasında olduğu için belirli bir süre ücretsiz, dolayısıyla o oyunları full olarak deneme imkanım oldu :) Playpack oyun listesine şuradan ulaşabilirsinizwww.onlive.com/playpack

Sistemin oyunları server üzerinden oynamasının en büyük avantajı sistem konfigürasyonunuzdan bağımsız olması. Yani ne kadar iyi veya kötü bir bilgisayara sahip olduğunuzun önemi yok.Zira ben bu oyunları kurup oynamaya kalksam belki 5 fps ile oynatacak bir Netbook'ta sorunsuz olarak oynadım :)

Yurtdışında olduğum için sistem Türkiye'de kullanılabiliyor mu, Avrupa serverları var mı bilmiyorum. Deneyebilecek arkadaşlar varsa bizleri de aydınlatabilirler.

Kısa bir inceleme yaptım,buyrun videosu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slicer -- 5 Şubat 2011; 16:04:25 >

|
      |

• Yarbay
      2429 Mesaj
      24 Ocak 2011 09:56:18
      Denedim ama netim 1mb olduğu için giriş yapamadım düşük netliler denemesin
      |
      |

Darth Maul
    • Yüzbaşı
      890 Mesaj
      27 Ocak 2011 10:30:42
      Benim de cok merak ettigim bir sey onlive. 720p'de oynarken goruntu oldugu belli oluyor mu? Yoksa bilgisayarda oyun oynamaktan bir farki yok mu? Yani goruntunun keskinligi iyi mi onu sormak istiyorum? Bir de latency oluyor mu farkedilir derece?
      |
      |
      5154 Mesaj
      27 Ocak 2011 11:01:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Ridermark

Denedim ama netim 1mb olduğu için giriş yapamadım düşük netliler denemesin

8 Mbps sınırsız netim var ve maalesef ben de ONLIVE'a giriş yapamadım...
      |
      |
      27 Ocak 2011 11:23:34
      10Mbit ile denedim. Programı çalıştırınca başlarda gecikme sorunu olabilir diye uyarı verdi. FEAR 2 oynadım biraz. Öncelikle görüntüler sorunsuz. Ama kontrollerde doğal olarak gecikme var. Mouse lag dediğimiz olay oynarken sıkıntı yaratıyor. Görüntü kalitesi fena değil. Hafif video izler havası var ama çok rahatsız eden cinsten değil. Onlive sunucularına yakın yerde bulunan bir vatandaş eminimki oldukça iyi bir oyun deneyimi yaşar.
      |
      |
      27 Ocak 2011 11:30:10
      bizim ülkemizden adam gibi kullanılamaz. bağlantı iyi olsa bile pingler uçuyor yurtdışında
      |
      |
    • Binbaşı
      1976 Mesaj
      27 Ocak 2011 14:35:49
      Bence de çok büyük potansiyeli olan bir sistem OnLive. Türkiye'den bile az lag ile oynanıyorsa Amerika'daki halini düşünemiyorum. Bu tür sistemler pahalı özel bilgisayarların sonu olabilir ne dersiniz?
      |
      |
      27 Ocak 2011 14:59:57
      haklısın şimdi ücretsiz denenebilirmi?
      edit:daha siteye giremiorum ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Purgatory_ -- 27 Ocak 2011; 15:01:39 >
      |
      |
      27 Ocak 2011 15:01:53
      quote:

Orijinalden alıntı: masterm1nd

Bence de çok büyük potansiyeli olan bir sistem OnLive. Türkiye'den bile az lag ile oynanıyorsa Amerika'daki halini düşünemiyorum. Bu tür sistemler pahalı özel bilgisayarların sonu olabilir ne dersiniz?

Türkiye'de devam eder bu özel bilgisayar sistemi. Şimdilik oyun için gibi gözüküyo ama ilerde geliştirebilir tabi.

Bir de bunun kullanılması için serverlarının çok çok yaygın olması lazım dünyanın her yerinde olucak ki adam akıllı kullanabilesin.
      |
      |
      27 Ocak 2011 15:06:58
      yüklemeye çalıştıgımda failed contact online servers please connect the internet before trying again dior :S
      |
      |
      27 Ocak 2011 15:09:41
      quote:

Orijinalden alıntı: _Purgatory_

yüklemeye çalıştıgımda failed contact online servers please connect the internet before trying again dior :S

TTnet'den kurtul diyo sana
      |
      |
      27 Ocak 2011 15:10:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

quote:

Orijinalden alıntı: _Purgatory_

TTnet'den kurtul diyo sana

hay ben o ttnetin

• Yarbay
      2232 Mesaj
      27 Ocak 2011 15:21:27
      Devrim niteliğinde bi olay avrupaaki ülkeler için bizim için hiç bir işe yaramaz bu internetle.
      |
      |
      01 Şubat 2011 09:58:16
      arkadaslar öncelikle smile 8mb kullanıyorum onlive ye girdim ninja blade oynadım normalde benim bilgisayarım bu oyunu minimum da bile kaldırmaz onlivede hic kasmadan kaldırıyor ama grafikler cok guzel degil, yeterli birde fueli oynadım fps oyunlarında mouse la kontrol etmek işkence
      yani mouseu oynatamıyosun yerinden cok agır ayarları yukseltincede cok hızlı oluyor mouse kontrol etmesi biraz yabani olmuş.Benim çok işime yaradı valla sistemim cok dusuk oyun oynayamıyodum şimdi oynayabiliyorum ilerde geliştirilse cok guzel bir sistem olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AngryWarior -- 1 Şubat 2011; 10:00:43 >
      |
      |
      3113 Mesaj
      01 Şubat 2011 10:16:48
      vay be ilk bahsi geçtiği zamanları hatırlıyorum, başlığı hala buralarda olmalı.
      adamlar başarmışlar demek ki. ttnet bağlantısıyla bile dendiği gibi oynanabildiyse, helal olsun.
      türkiye'ye gelmesi büyük servis sağlayıcılarının gölgesi altında olur ancak bunun.
      umarım gerekli adımları atarlar zamanı geldğinde, türk kullanıcıları da nasiplenir...

benim merak ettiğim bunların serverları nasıl bir server?
      yani düşünsenize bir servera 1000 civarı bu cihazdan bağlı olsa,
      hepsine hd grafikli ve dinamik oyun verisi gönderip alıyor...
      |
      |
      01 Şubat 2011 10:29:40
      bende giremedim ne yazıki high ping uyarısı veriyor
      |
      |
      06 Şubat 2011 00:04:58 Konu Sahibi
      Kısa bir inceleme yapıp videosunu ilk mesaja ekledim. İlgilenenlere az da olsa fikir verir umarım :)
      |
      |
    • Yarbay
      2232 Mesaj
      06 Şubat 2011 00:19:54
      Bu konunun niye önemsenmediğini anlamış değilim.Oyuncular için devrim gibi bişey bu sonuçta sadece bi monitör ile oyunları oynıyabiliceğiz ileride belkide kim bilir bütün konsolların oyununuda oynıyabiliriz.

İPHONEDEN CRYSİS OYNUYOR.

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=IoRRiMDq5r0&feature=related]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 6 Şubat 2011; 0:22:29 >
      |
      |
      06 Şubat 2011 01:24:54
      8 Mbit.'le denedim ama girmedi
      |
      |
      06 Şubat 2011 07:13:52
      konsol oyunları da olsa bomba olur
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.