Şimdi Ara

On kaput ucu egildi boya catladi. Rötuş mu. Lokal boya mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Seat ibiza 2015 style aracimizla esim kaza yapti

Aracin on tamponu fari ve on kaputun uc kismi hasar aldi.

Kaskodan yaptiracagim. Kaput disinda sikinti yok.

Resimde gordugunuz gibi kaputun ucu egildi ve egilen kose boyunca boya catladi. Ozel servise teslim ettim. Abi lokal yapalim dediler 1 karis falan ama ben degeri düşmesin diye aracin cekicle vakumla vs duzelttiten sora kaputu rotus yapamazmisiniz dedim. Olur ama ilerde kendini 4 5 seneye atabilir paslanir sonra dediler.

Aracin kaza fotolarini saklicam ama yinede bizim ankara icin ozellikle de boya takintisi cok fazla. Satarken sıkıntı olmasin diye rotus yaptirsam saglikli olur mu sizce. Lokal boyayi duyan yok bu buyuk kaza geçirmiş flalan filan muhabbeti olmasin sonra inandırmak ile uğraşacağız. Deger kaybi olur mu lokal yapilirsa.Yarın haber verecem servise yardimci olurmusnuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic_fth -- 5 Mart 2017; 22:59:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gecmis olsun hocam foto gorunmuyor

• Çok geçmiş olsun hocam.

Fotoğraflar yüklenemedi galiba, görünmüyorlar.

• Sagolun. Tekrar bakarmisniz. 1 tane yukleyebildim

Uzaktan bi tane daha ekledim

• Bence boyatın dediği gibi paslanır el kadar boyadan bisey olmaz,fotoğraflayın islemleri alan kisiye verirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 5 Mart 2017; 22:50:50 >
  • Ozel servis yaparim dedi kakso anlasmali yer. Anlamak istedigim sey rotus nasil olur bilginiz var mi iyi yaparlarsa avantaj mi

• Benim araca da geri gelen bir transit çarpmıştı.Rötuş yaptırdım bende.Servise kalsa kaputun yarısını boyayacak.Ondan sonrada aracı 2-3 bin hasar kayıtlı yapacaktı.Fotolar kalsın satarsan filan gösterirsin.
  • Hocam kaputtaki eğilme fotoğraflarda belli bile olmuyor, küçücük yeri boyasalar sıkıntı olmaz. İlerde paslanma falan olmaması için boyatın derim zaten küçücük yer.

Fotoğraflar da elinizde olduktan sonra bir şey olmaz.

• Rotuslu nasil oluyor sikintisiz mi memnun kladinz mi. Siizin oneriniz nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic_fth

Ozel servis yaparim dedi kakso anlasmali yer. Anlamak istedigim sey rotus nasil olur bilginiz var mi iyi yaparlarsa avantaj mi

Bence de boya yaptırın sağlam olsun. Kaza fotoğrafını da güzelce saklayın. Aracı satarken gösterin şu kısım.boyalı diyin. Ekspertize sokunca da tam olarak sizin dediğiniz yer boyalı çıkacak zaten. O yüzden satılmasında problem olmaz. Ve bence satmayı bu kadar ön plana çıkarmayın. Bunları düşünerek kafayı yiyecez ülke olarak.. Arabayı almadan bile satılır mı acaba diye düşünüyoruz

• Bende boyaticam ayni yeri lokal olarak benimkide vuruk

• Birakin kaputun ucu da egik kalsin. Fari degistir, tamponu yaptir gec bu kadar boya, ikinci elde gitme problemi yapiyorsaniz. Sorana fotografini gosterirsin aha bu dersin olur biter.

Bana kalsa duzelttirir boyatirim zerre de umrumda olmaz, almayan almasin onu mu dert edecegim. Ki yaptim da camurlukta oldu duzelttirip boyattirdim. Arac su an benim ve benim kosullarim gecerli, araci satarken de benim olacak ve benim kosullarim gecerli olacak. Almak isteyenin isine gelirse...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana göre kaput kasınca çizgi olan kısımda boya kırılma yapmış, zamanla atma yapacaktır. Kaput düzeltilip boyanmalı, zaten fotosu olduktan sonra 1 karış lokal boya önemsenmez.
  • Boyat gitsin hocam bu kadar da değil yahu
  • Merhaba arkadaslar arabayi auto ozlem diye anlasmali bir yere birakmistim rotus yapin diye. Ama onlar arabamin on kaputunu el kadar lokal ve camurlugun ucunu boyamislar. Tamponu sompo kasko degistrin demis ve degistirmisler. Tepem atti bana neden sormadan boyadiniz diye cikistim haftasonu arabayi alirken. Ama malesef yapacak birsey yoktu osaatten sonra. Burada bazi arkadaslar da rotusun iyi olmayacagini soylemsiti. Hasar kaydim 1300 tlparca +iscilik (500 600tl)gozukecekmis. Bunlar aracamin degerini dusurur mu diye soracaktim asil olarak ama bugun araci teslim alirken fotosunu cekmistim. O fotolara bakinca kaza yerlerinde isik yansimlarinda dalgalar gordum. Iyi yapamamislar mi tampon degismemis mi diye firmayada arayip kizdim ama cok da iyi anladigim konular degil. Foto ekledim. Sizce ne yapmaliyimbu saatten sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic_fth

Merhaba arkadaslar arabayi auto ozlem diye anlasmali bir yere birakmistim rotus yapin diye. Ama onlar arabamin on kaputunu el kadar lokal ve camurlugun ucunu boyamislar. Tamponu sompo kasko degistrin demis ve degistirmisler. Tepem atti bana neden sormadan boyadiniz diye cikistim haftasonu arabayi alirken. Ama malesef yapacak birsey yoktu osaatten sonra. Burada bazi arkadaslar da rotusun iyi olmayacagini soylemsiti. Hasar kaydim 1300 tlparca +iscilik (500 600tl)gozukecekmis. Bunlar aracamin degerini dusurur mu diye soracaktim asil olarak ama bugun araci teslim alirken fotosunu cekmistim. O fotolara bakinca kaza yerlerinde isik yansimlarinda dalgalar gordum. Iyi yapamamislar mi tampon degismemis mi diye firmayada arayip kizdim ama cok da iyi anladigim konular degil. Foto ekledim. Sizce ne yapmaliyimbu saatten sonra

Yapacakları işe tüküreyim.Bunlar böyledir yapma dersin inadına tam tersini yaparlar.
    Öncelikle değer kaybı sıkıntınız fazla olmaz kaza öncesi resimleri mutlaka saklayın ben sizin aracınızı alacak olsam resimleri gördükten sonra alır geçerim arkama bakmam bile.Lokal boya 2el satışlarda zaten boya diye bile geçmiyor kimse önemsemez diğer değişen parçada plastik onunda bir önemi yok.

Bunun dışında resimde gölge gibi gözüküyor çıplak göz ile bakmak gerek ama resimde fazla dikkat çekmiyor işaretlemeseniz gölge der geçerim.Beyaz boya en kolay boyama oluyor bunu da beceremiyorlarsa yazık

Geçmiş olsun tekrar

• Yapılacak tek şey can sıkmamak, geçmiş olsun
  • Keşke aracı yetkili servise çekseydiniz, hiç değilse içiniz rahat binerdiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili servis de kaputu değiştiriyormus kafasina gore

• frantic_fth F kullanıcısına yanıt
    Değişim istemediğinizi söylerseniz, kaputu değiştiremezler. Zaten el kadar yer, tamir olmaması için bir sebepte yok(tu).

Kaput sanki olmamış gibi, eski kırık çizgisimi görüyorum, eğer orayı da yapamamışlar ise o dükkanı kapatıp gitsinler, bu işe yaramaz adamlar...

Çektiğiniz fotodan da kaynaklanıyor olabilir? Farklı ışık altında 3-5 foto daha çekmek lazım. Ama siz farklı açılardan baktığınızda hata var olarak görüyorsanız, vardır.

Çevrenizdekilere de danışın, onlarda baksın. Ama yapılan yeri söylemeyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.