Şimdi Ara

Ön Cam Değişimi Sonrası Rüzgar Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
9.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sebebi ne olabilir sizce? Cam serviste değişti ancak yaklaşık 90 km den sonra dışarıda rüzgar varmış gibi rüzgar çarpma sesi geliyor. Değişimi yapan usta inceledi gözle görülür montaj hatası yok diyor. İsterseniz yeniden söküp takma yapabiliriz dediler. Sorun sizce neyden kaynaklı olabilir? Sıkılan silikonun hatalı sıkılması vs ? Arabadan soğudum resmen

• Fitiller düzgün takılmamıştır. Silikon düzgün çekilmez ise camdan su alır.
  • Sat gitsin o artık ayar tutmaz çerçeve yamulmuştur isterse araç üretildiği fabrikada değişsin fark etmiyor başımıza geldi
  • Hocam nasil cerceve yamulabilir? Aracim Golf 7 sizdeki arac neydi?
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Tazyikli su tutmustum kabine su alma kesinlikle yok. Benim de aklima fitil geliyor. Servisten yeni fitil alip taktirip oyle deneyip olmadi cami tekrar sok tak yaptirmayi dusunuyorum. Bu arada sokulen camin tekrar takilmasinda sakinca var midir?
  • Hayır,yok
  • atilim85 kullanıcısına yanıt
    Bizdeki araç park halinde iken arkadan bagaja vurmuşlardı hem cam hem bagaj kapak değişti (serviste) arkada oluşan rüzgar önden hissediliyordu araç polo idi siz uzun yol çatlağı falan mı oldu
  • Evet hocam. On cama tas carpti sonra cizik uzadi. Ben de servisten cami degistirdim.
  • Hangi serviste yaptirdiniz? Takilan camin ustundeki kodlar cikan camla uyusuyo muydu? Uretim yeri ayni miydi? Kullandiklari silikonun bile turu markası onemli.
    Daha öncede panelvan tarzı bir aracımızda başımıza gelmişti iki kere cam değişti aracın servisinde yapılmasına rağmen aynı sorun oluşmuştu bende hassasımdır bu konulara o yüzden tecrübeliyiz lakin şimdi araçta yeni bence siz iyibir usta arayın google da öyle ustalar varki youtube ta falan araçlar yapılıyor diğer bir seçenek servis yaptığı işte garanti verir itiraz edebilirsiniz ama yine ayni kişiler el deyecek fark eden bişey olur mu kararını siz verin denemektede faydada vardır
  • Fitilleri düzelttirin. Genelde ondan olur.
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Kayseri aykanda yaptirdim. Kodu felan bilmem hocam da servis zaten sase numarasindan sorgulatip takiyor parcayi o yuzden farkli bi tur cam olacagini saniyorum.
  • Farkedecek bisey olmayacagini servisteki usta diyor zaten:) sok tak degisen bisey olmayacak diyor. Ses passatta da oluyor sen takiyosun diyor da. Golfde oyle 100 110 la giderken fazla hissettirmezdi ruzgari. O da aklima gelmedi degil hocam. Iyi bi camci bulup ona mi gostersem araci.
    zaman kaybetme sağlam bir telefon trafiğine giriş kesin net ve net olan bir usta alanında isim yapmış en iyisini bulmanı daha yeni değiştiğini ve beni boş yere oraya getirme deyip ön onay almadan sakın işlem yaptırmamanı ve hareket etmemeni tavsiye ederim
  • Tavsiyenizi dikkate alacagim hocam. Isin parasinda degilim sok tak icin gidecek 200 300 lira umrumda degil pek. Derdim sorunum cozulsun. Servis de bunu istiyor ama adamlarin elindeki kaportacida is yok gibi geliyo bana. Asil isin ehli camcilar belki sorunuma care olabilir. Servisle yeniden sok tak kararini gorusmeden ozel bir oto camciyla neler yapabiliriz bir konusmak faydali olabilir. Belki servisteki kaportacinin goremedigi bir montaj hatasi gorebilirler.
  • Hocam geçmiş olsun. Umarım sorun çözülür. Golf forumunda görmüştüm sanki bu değişim konusunu. Kayseride değişen ön cam mı bu araba?
  • Gördüm şimdi aşağıda yorumda. İnşallah çözülür yakın zamanda. Uzun yola fazla cıkıyorsanız gercekten sıkıcı bir durum.
  • Yigit3735 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam forumda da konum var.
    Ben zaten genelde uzun yolda kullandigim icin ses dayanilmaz oluyor. Servisin iyi yani orijinal cam takiyorlar ama derdini anlatamiyosun. Karsinda genelde musteri temsilcileri oluyor ve onlar da sorunu anlayamiyorlar. Yarin en iyisi guzel bi camciya gidip soyle araba basinda sorunumu ustaya guzelce anlatmak olacak. Bi de tarafsiz bir ustanin yorumunu almak istiyorum. Servistekiler isi biraz oldu bittiye getirmek istiyo. Ya da yogurdum eksi demiyorlar. Bakalim farkli bir usta da binsin dinlesin arabayi o da normal karsilayacak mi
  • servisler her ne kadar piyasadan pahalı da olsa işçilik kalitesi piyasadan düşük olabiliyor. Araç trafiği de yoğun olunca hızlıca yapılmış olabilir. Montaj hatası olması yüksek ihtimal. Anladığım bir konu değil ama başka bir araç ile kenar boşlukları vs kontrol edilse gözle tespit imkanı olabilir belki. Servisin şikayetiniz doğrultusunda tekrar değişim yapması mantıklısı gibi. Dışarıdaki ustadan akıl almakta faydalı olabilir.

Bu biraz serviste yapılan cam filmi ile dışarıda yapılan cam filminin kalitesinin farklı olması gibi. Eskiden cam değişimi için cam firmasından usta gelirdi, servis personeli yapmazdı bazı markalarda.

Düşük bir ihtimal de taklılır takılmaz araç yola çıktıysa tam sertleşmediği için oynamış olma ihtimali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilim85

Farkedecek bisey olmayacagini servisteki usta diyor zaten:) sok tak degisen bisey olmayacak diyor. Ses passatta da oluyor sen takiyosun diyor da. Golfde oyle 100 110 la giderken fazla hissettirmezdi ruzgari. O da aklima gelmedi degil hocam. Iyi bi camci bulup ona mi gostersem araci.
    O ustanın sök-tak işi tam bir fiyasko! Ne bu çıt çıtlı mı?

Zaten servisler cam montajı yapmıyor, cam firması aracı ile gelip montajlıyor. Servis bu işler için personel ayırmaz/ eğitim vermez. Gereksiz çünkü...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.