Şimdi Ara

Carbon Clean yaptırdım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler bugün biraz da kendimle çelişerek 181000km deki aracıma carbon clean yaptırdım.sonuç gayet başarılı oldu.arabanın gaz tepkileri hassaslaştı.eskiden devir yaparken hızlanmada ağır kalan aracım şimdi yaptığı devirin karşılığını verir oldu.çok şükür korktuğum başıma gelmedi.yani yağ dumanı v.s atmıyor.bir miktar kara duman vardı o da gitti hatta.Kayseri Carbon Clean bayisi Gökar Otomotiv'e teşekkür ediyorum.Kayseri'deki arkadaşlara da öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 22 Şubat 2014; 18:14:21 >

• Güzel reklam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Güzel reklam.

arkadaşım hasta mısın sen?
  • Carbon clean yapmanın enjektörlere zarar verebileceği söylenir hep heleki sizin aracınız gibi belli bir km nin üzerinde olan araçlar için umarım böyle bir problemle karşılaşmazsınız aslında bende yaptırmayı düşünmüyor değilim ama aklıma enjektör olayı gelince vazgeçiyorum ister istemez aracım fiat linea 1.6 multijet 97.000 kmde 2009 model kararsız kaldım. peki carbon clean yaptırdıktan sonra aracınızn yakıt tüketiminde değişiklik oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Güzel reklam.

arkadaşım hasta mısın sen?

Teşekkür ederim, seni sormalı?

• o kadar yüksek km araçlara kurum temizliği önermiyorlar diye biliyorum acaba zararları neler.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
  • bende sormuştum , aslında niyetim ultrasonic olarak enjektör temizletmekti
    bosch dizelde biri carbon clean yapalım derken , diğeri 200bin km de carbon clean mı olur diyordu .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Carbon clean yapmanın enjektörlere zarar verebileceği söylenir hep heleki sizin aracınız gibi belli bir km nin üzerinde olan araçlar için umarım böyle bir problemle karşılaşmazsınız aslında bende yaptırmayı düşünmüyor değilim ama aklıma enjektör olayı gelince vazgeçiyorum ister istemez aracım fiat linea 1.6 multijet 97.000 kmde 2009 model kararsız kaldım. peki carbon clean yaptırdıktan sonra aracınızn yakıt tüketiminde değişiklik oldumu?

merhabalar.yakıt tüketimim düştü.sanayiden eve gelirken performanslı kullanmama rağmen araba normalden yarım litre az yaktı yol bilgisayarına göre.ben memnun kaldım.tabiki herkesin kendi fikri saygı duyarım.ama faydalı bir işlem bu kesin.zaten katkı maddesini belli bir oranda koyuyor.mesela 2000cc ye kadar araçlara 1,5 litre mazota 120 ml ekliyor.yani zarar verecek düzeyde yapılan bir işlem değil.gittiğim yer fiat özel servisi idi.fiat yetkili servislerinin bu işlemi zaten 40000km de periyodik bakım esnasında yaptıklarını ifade etti usta.eğer memnuniyetim devam ederse her 50 bin km de bir yaptırmayı düşünüyorum.bence sizinki tam güzel zamanı.97000km.ben olsam yaptırırdım.tabi ki karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 22 Şubat 2014; 19:24:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarx

o kadar yüksek km araçlara kurum temizliği önermiyorlar diye biliyorum acaba zararları neler.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

aslında ben de öyle düşünüyordum ama bugün yaptığım işlem sonrasında bunun sadece teoriden öteye geçmediğini düşünüyorum artık.ustaya sorduğumda böyle bir ihtimal olabileceğini ama bunun %5 lik bir ihtimal olduğunu söyledi.bu işi 5 yıldır yaptığını ancak hiç böyle bir sorunla da karşılaşmadığını belirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 22 Şubat 2014; 19:22:49 >
  • Yağa atık madde bulaşabiliyor, degisim yapildi mı?
    Ilk cc yaptirdigimda alt devirler bayağı iyilesmisti, vites degistirince eski duzen gaza yuklenmede koltuga yaslıyordu..
    Sihirli formul; cc+kimyasal manifold temizligi+egr iptali+yag değişimi
    Km pek elzem degil tdi larda; hatta komsumun 140bindeki fiestasina yaptirmistim; ; sıkıntısız biniyor hâlen daha..

• Hocam şurada sizin aracınızla aynı motor caddy e de uygulanmış öncesi ve sonrası :

http://forum.vwturk.com/showthread.php/84219-Carbon-clean-yaptrd%FDm-%F6ncesi-ve-sonras%FD
  • bazı durumlarda ünlü japon sözünü dinlemek gerekir:

"çalışıyorsa elleme"

işte bu carbon clean, bor yağ katkısı, deterjanlı temizleme teknikleri vs vb. motorda sıkıntı varken denenmeli. yoksa bi işe yaramıyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.