Şimdi Ara

Ön Salıncak Problemi Ve Gıcırtısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
34.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim arabanın ön sağ salıncağın olduğu yerden arabayı hareket ettirdiğimde bir gıcırtı duyuyorum. Zaten salıncaklarda problem vardı ama bir türlü değiştirememiştim. Aracı boyle kullanmaya devam etsem bir sorun olurmu yolda bırakırmı araç beni ? yoksa acilen salıncakların değiştirilmesi mi gereklidir ? Bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim. Aractan gelen gıcırtı sesi gerçekten rahatsızlık verici boyutta. Bunuda goz onune alacak olursak boyle kullanmaya devam etmek ne kadar dogrudur ve bu salıncakların değişimi ne kadara mal olur ? Aracım 2000 model Citroen Xsara.

• bendede hyundai accent var aynı ses bendede vardı 7 liraya sıvı gres var ondan aldım usta 3 gün arayla iki kere sıktı gıcırtı falan kalmadı 3000 km yol yaptım bişey olmadı ama tabi değiştirmekte fayda var en azından yola kafanız rahat çıkarsınız
  • Bu şekilde seyir etmeniz ön takımın daha büyük arızalara sebep vermesine,sarsıntı lastiklerin dengesiz aşınmasına vs diye devam eder.

rot ve ön takımda rot başı rotil ve salıncaklar kontrol edilip değişmesi lazım.
  • Bilgilendirmeleriniz teşekkur ederim, en doğrusu daha büyük arızalara yol açmadan değiştirmek galiba salıncakları ...
  • muhtemelen rotillerdendir zamanla aşınıp ses yaparlar zaten fazlada pahalı parca değiller biran önce değiştirin yoksa masraflar artar
  • Önden gelen gıcırtı eğer bir tümsekten geçerken yaylanma esnasında oluyorsa viraj çubuğu lastiklerinden olma ihtimali yüksek, bunun sesten başka bir zararı yok sayılır. Ama salıncaklar için aynı şeyi söyleyemem, hem ses hem de belli bir hızdan sonra sağa sola dalma yalpalama yapar.
  • peki amartisör takozlarında boşluk oluşmuşsa ne zararı olur. benim aracı lifte kaldırdılar ve ön tekerler yukarı aşağı yaklaşık 5cm gidip geliyo.usta yaklaşık 200 liralık masraf çıkardı.amartirsör takozları vb şeyler ama unuttum. çok geciktirme dedi.

bu konuda fazla bilgim yok.
  • amortisör takozlarında, kulelerinde oluşan boşluklar da aracın yere yapışmasında ve frenlemede sıkıntılar doğurabilir, sanırım ses de yapıyordur.
  • ses olarak tümseklerde ve hafif çukurlarda gacırık gucuruk ses geliyor onun içinde iki tekeri tutan demir su borusuna benzeyen ve içinde demir olan bi yere sprey yağ püskürttü.ses kesildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

ses olarak tümseklerde ve hafif çukurlarda gacırık gucuruk ses geliyor onun içinde iki tekeri tutan demir su borusuna benzeyen ve içinde demir olan bi yere sprey yağ püskürttü.ses kesildi.

Ses nasıldı tam olarak? Kuş sesi gibimi daha doğrusu "cik" şeklindemiydi?
  • yok hocam aynen dediğim gibi gacıruk gucuruk..sesi neyle anlatsam bilemiyorum.kesinlikle cik cik değil.
  • ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar yaratabilir. kontrol ettirin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.