Şimdi Ara

ön cam çizik giderme? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
31.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Herkes gibi bende otomobilimin ön camı ve yan camında çizikleriyle başım dertteydi. Güneş ışığında özellikle uzun yolda bu çizikler beni çok rahatsız ediyordu. Yaptığım detaylı araştırmalardan sonra Glasweld isminde bir firmayla karşılaştım ve işlemimi yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Sizlerede kesinlikle tavsiye ederim. Şunu belirtmek isterim ki bundan önceki aracımda cam çizik tamiri için selyum oksit kullanmışlardı. Bu işlemden sonra camımda çok yüksek derecede optik bozulma oldu ve camımı değiştirmek zorunda kaldım. O yüzden sizlere Glasweld'i tavsiye ediyorum. Hatta garanti veriyorlar. Çıkmazsa da ücret almıyorlar. Link: https://glasweldturkey.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: e-mrullah

Merhaba arkadaşlar. Herkes gibi bende otomobilimin ön camı ve yan camında çizikleriyle başım dertteydi. Güneş ışığında özellikle uzun yolda bu çizikler beni çok rahatsız ediyordu. Yaptığım detaylı araştırmalardan sonra Glasweld isminde bir firmayla karşılaştım ve işlemimi yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Sizlerede kesinlikle tavsiye ederim. Şunu belirtmek isterim ki bundan önceki aracımda cam çizik tamiri için selyum oksit kullanmışlardı. Bu işlemden sonra camımda çok yüksek derecede optik bozulma oldu ve camımı değiştirmek zorunda kaldım. O yüzden sizlere Glasweld'i tavsiye ediyorum. Hatta garanti veriyorlar. Çıkmazsa da ücret almıyorlar. Link: https://glasweldturkey.com/

İşlemin süresi ne kadar ve ne ücret aldılar?

• quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

Kaskodan yılda bir kez değişme hakkınız yokmu,değiştirin rahatlayın hocam.sinir krizleri geçirmeyin.

+1

• Sarı yol aydınlatma ışıkları vurunca ortaya çıkan çizikler beni de rahatsız ediyor. Sadece bu sepeble kasko cam değişimine izin verir mi? Yılda 1 orijinal cam değiştirme hakkım var ama değişimi gerektiren hususlar (çatlak vs) oluşursa diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Sarı yol aydınlatma ışıkları vurunca ortaya çıkan çizikler beni de rahatsız ediyor. Sadece bu sepeble kasko cam değişimine izin verir mi? Yılda 1 orijinal cam değiştirme hakkım var ama değişimi gerektiren hususlar (çatlak vs) oluşursa diye biliyorum.

Küçük çekiç ile cama hafif vurup taş izi yapıyorsun, başka çaresi yok 😎.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Küçük çekiç ile cama hafif vurup taş izi yapıyorsun, başka çaresi yok 😎.

Alıntıları Göster

Cam değişince tramerde gözüküyormuş hocam. Yani wv grubunda 7 8 bin tl serviste değişince tramerde gözüküyor dedi kaskocu.???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 25 Mayıs 2021; 10:7:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: menem

Cam değişince tramerde gözüküyormuş hocam. Yani wv grubunda 7 8 bin tl serviste değişince tramerde gözüküyor dedi kaskocu.???

Alıntıları Göster
    Evet, kasko ödeme yaptığı için tramere yansır. Ama cam hasarı ve yetkili servis onarımını hata kabul eden alıcı var ise, o da araba falan almasın.

7-8.000 olacağını sanmam, servisi arayıp bir sorun isterseniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-mrullah

Merhaba arkadaşlar. Herkes gibi bende otomobilimin ön camı ve yan camında çizikleriyle başım dertteydi. Güneş ışığında özellikle uzun yolda bu çizikler beni çok rahatsız ediyordu. Yaptığım detaylı araştırmalardan sonra Glasweld isminde bir firmayla karşılaştım ve işlemimi yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Sizlerede kesinlikle tavsiye ederim. Şunu belirtmek isterim ki bundan önceki aracımda cam çizik tamiri için selyum oksit kullanmışlardı. Bu işlemden sonra camımda çok yüksek derecede optik bozulma oldu ve camımı değiştirmek zorunda kaldım. O yüzden sizlere Glasweld'i tavsiye ediyorum. Hatta garanti veriyorlar. Çıkmazsa da ücret almıyorlar. Link: https://glasweldturkey.com/

sitenin ne bayi listesi çalışıyor ne iletişim sayfası açılıyor

• quote:

Evet, kasko ödeme yaptığı için tramere yansır. Ama cam hasarı ve yetkili servis onarımını hata kabul eden alıcı var ise, o da araba falan almasın.

7-8.000 olacağını sanmam, servisi arayıp bir sorun isterseniz?

Alıntıları Göster

Şöyle bir durum var. benim aracımda yetkili servis tarafından daha önce kasko ile ön cam değişim yapılmış 2018 de. hasar sorguladım dün ne olur ne olmaz diye herhangi bir kayıt çıkmıyor. Doğuşoto ön cqm değişimi yapılmış diyor. Dün görüştüm hasar gözükmez diyor doğuşoto. Kafam allak bullak

• quote:

Orijinalden alıntı: menem

Şöyle bir durum var. benim aracımda yetkili servis tarafından daha önce kasko ile ön cam değişim yapılmış 2018 de. hasar sorguladım dün ne olur ne olmaz diye herhangi bir kayıt çıkmıyor. Doğuşoto ön cqm değişimi yapılmış diyor. Dün görüştüm hasar gözükmez diyor doğuşoto. Kafam allak bullak

Alıntıları Göster
    Bazı firmaların cam hasarı yada mini onarımları tramerde göstermediğini sigortacım bir ara bana da söylemişti. Sizde sigortacınıza sorun, kasko yapılan şirket bu gibi cam/mini onarım durumlarında ne yapıyor? Bilmesi lazım.

Ama aslında bana göre mantıklı olanın tramere yansıması gerektiği, çünkü bu iş için kasko firması bir bedel ödüyor, kasasından poliçe teminatına karşılık bir çıkış mevcut.

Ama bunu sıkıntı yapmaya gerek yok, gözükse dahi cam değişimi sonuçta.

Ben bu zamana kadar 4 defa değişim yaptım, en son 2012 yılında değiştirmiştim ve tramerde gözüküp gözükmediğinin farkında değilim, alıcıya değiştiğini söyledim, umursamamıştı bile. Şimdi herşey bahane bulup fiyat kırmaya çalışılması yüzünden işler çirkinleşti, o yüzden herşeye suratını ekşiten alıcı tipi mevcut. Camı sorun edip mızırdanan adam da arabamı almasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 26 Mayıs 2021; 9:46:2 >
  • quote:

Bazı firmaların cam hasarı yada mini onarımları tramerde göstermediğini sigortacım bir ara bana da söylemişti. Sizde sigortacınıza sorun, kasko yapılan şirket bu gibi cam/mini onarım durumlarında ne yapıyor? Bilmesi lazım.

Ama aslında bana göre mantıklı olanın tramere yansıması gerektiği, çünkü bu iş için kasko firması bir bedel ödüyor, kasasından poliçe teminatına karşılık bir çıkış mevcut.

Ama bunu sıkıntı yapmaya gerek yok, gözükse dahi cam değişimi sonuçta.

Ben bu zamana kadar 4 defa değişim yaptım, en son 2012 yılında değiştirmiştim ve tramerde gözüküp gözükmediğinin farkında değilim, alıcıya değiştiğini söyledim, umursamamıştı bile. Şimdi herşey bahane bulup fiyat kırmaya çalışılması yüzünden işler çirkinleşti, o yüzden herşeye suratını ekşiten alıcı tipi mevcut. Camı sorun edip mızırdanan adam da arabamı almasın.

Alıntıları Göster

Haklısın bakalım bugün doğuş otoya bıraktım arabayı.artık işlese de işlemese de yapacak bişi yok

• Bende dün yıkamaya vermez olaydım. İstanbulda buyaka avmdeki yıkamacıdan uzak durun derim. Tam görüş alanımın ortasında 20 cmlik çizik var. Varmı tavsiyeniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

Bende dün yıkamaya vermez olaydım. İstanbulda buyaka avmdeki yıkamacıdan uzak durun derim. Tam görüş alanımın ortasında 20 cmlik çizik var. Varmı tavsiyeniz?
    Nasıl başarmışlar?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Kaya parçasıyla sildi camı heralde öküz. İşin kötüsü binince arabaya fark ettim ama çizik olabileceği aklımın ucundan geçmedi doğal olarak. Silerken iz kalmıştır dedim. Ertesi gün silmeye çalışınca şok.

ön cam çizik giderme?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 4 Eylül 2021; 19:33:55 >
  • quote:

Kaya parçasıyla sildi camı heralde öküz. İşin kötüsü binince arabaya fark ettim ama çizik olabileceği aklımın ucundan geçmedi doğal olarak. Silerken iz kalmıştır dedim. Ertesi gün silmeye çalışınca şok.

ön cam çizik giderme?
    Yıkamaya başlamadan önce kuru kuruya silecek çalıştırmış bile olabilir, tam bu şekilde benim ön camda aynı açı ile bir arkadaş tarafından çizilmişti.
  • camda cizik var diye "değişelim" demek pek doğru bir yaklaşım değil.

türkiye bu kadar zengin bir ülke değil.

"değiş" diyenlerin dedeleri anadolu topraklarında çok değil 70 sene önce hayvanların gübrelerinden arpa buğday ayıklayıp yiyorlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Yıkamaya başlamadan önce kuru kuruya silecek çalıştırmış bile olabilir, tam bu şekilde benim ön camda aynı açı ile bir arkadaş tarafından çizilmişti.

Alıntıları Göster
    Yok o şekilde çizilmesi mümkün değil. Silecek hiçbir şekilde camı o denli çizemez. Arasında elmas falan kalması lazım.
  • quote:

Yok o şekilde çizilmesi mümkün değil. Silecek hiçbir şekilde camı o denli çizemez. Arasında elmas falan kalması lazım.
    Sizinki için doğrudur. Benimkinde taş kum çakıl karışımı partikül kümesi vardı muhtemelen. Zaten öyle yaptıysa o yıkamacı hayvanlığın kralını yapmış demektir. Seryum oksit deneyin ama nihai çözüm değişim.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Onlar ancak kılcak çizik yapar yani silecek okadar bastırmaz cama zaten. Çizmesi için bide silecek lastiğinin altında kalması lazım. Yinede sileceğin basıncı derin çizik yapmaz diye biliyorum.
    Milyon km yapmışımdır ilk defa bir arabamda böyle bir cam çiziği gördüm. Şimdiye kadar offroadda yaptım, arabamın üstünde kedilerde çok yürüdü. Öndeki kamyondan taş toprakda fırladı ama cam hiç çizilmedi. Deidğim gibi kılcal çizik oluyor en fazla. O da zaten takılınacak bir durum değil. Kuru bezle silsenizde oluşuyor. Zamanla zaten camın tüm yüzeyi kılcak çizik kaplanıyor. Boş yer kalmıyor. Camlarınona göre yapıyorlar. Kılcal çizik optik kırılma yapmıyor
  • Cam çiziğini sadece Seryum Oksit kullanarak giderebilirsiniz. Başka hiçbir şey işe yaramaz. İşlemi yapması çok zor değil ama sabır istiyor. Doğru pad kullanımı ve camın yüzeyini ıslatarak ısınmasını engellerseniz tabi ne kadar çok uğraşırsanız da o kadar iyi sonuç alırsınız. İşlem yarım gün duruma göre tam gün bile sürebiliyor.

ön cam çizik giderme?Auto Estetisyenyoutube
    CAM ÇİZİK GİDERME ZIMPARA SERYUM OKSİT
    https://www.youtube.com/watch?v=pI18px76__8
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.