Şimdi Ara

Oldschool ne demek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
26.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç yerde görmüştüm bu kavramı. Sadece eski oyunlar için mi kullanılıyor yoksa başka bir anlamıda var mı?

• Eski oyuncular için kullanılıyor. Dinozor oyuncular da denir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakuragi Hanamichi

Birkaç yerde görmüştüm bu kavramı. Sadece eski oyunlar için mi kullanılıyor yoksa başka bir anlamıda var mı?

Eskideki seyler icin kullanilir ama genelde biraz da bahsettigi seye saygi icertir yani mesela oldschool metallica dersin, eski metallicadir ama biraz da saygi manasi cikar yani kotu manada da kullanilabilir tabi tonlamaya ama genelde iyi ve eski manasindadir.
  • Nostaljik tarzlar için kullanılan bir terimdir.
  • OLD=yaşlı
    SCHOOL=okul
    OLDSCHOOL=yaşlı okul

• bir konuda eski kafalı olmak anlamında kullanılır..

old school oyuncular: yani eski oyunlardan tat alan yenilerden almayan..

gibi
  • Eski tarz demek. Saygı içerir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanmm

Eski tarz demek. Saygı içerir.

Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakuragi Hanamichi

Birkaç yerde görmüştüm bu kavramı. Sadece eski oyunlar için mi kullanılıyor yoksa başka bir anlamıda var mı?

bir kişiye söyleniyorsa eski toprak gibi anlamı vardır mesela adamla counter oynuyorsunuz adam sana bunu söylerse sen eski prof player lardansın anlamı vardır
  • Şekil adamlar yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Şekil adamlar yani

O biçim
  • Ilk çıkışı old school rap punk diye biliyorum.Yanlış biliyor olabilirim ama.Başka fikri olan var mı?

• Örnek: Eski Kantırcılardan kim kaldı.
  • Eski kulağı kesiklerden demek
  • Oldschool eski kafalı demek. Bu mafya aleminde öyle geçiyor

• neeerrde o eskiler... diye iç çekerek söylemenin ingilizcesi. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gockhanpasa

neeerrde o eskiler... diye iç çekerek söylemenin ingilizcesi. ;)
    4 senelik hort saygılar hocam.

• Oldschool saygıdır.

• Oldschool değil Oldskool. "old is cool" dan gelmektedir. eski iyidir anlamındadır. yukarıda birkaç arkadaş güzel örnek vermiş. genellikle müzik ortamında kullanılıyor. 90lar 2000lerin başı gibi çıkan parçalara baktığımız zaman yeni parçalar tat vermez. mesela ben elektronik müzik dinleyicisiyim. ve her ne kadar yeni parçaları dinleyeme çalışssam da elim sürekli eski parçalara gidiyor.

Mesela Lio - Kiss You şu parçanın kalitesine bakar mısın? yeni nesil malesef bunlardan habersiz büyüyor.

veya söyle bir parça bilenler bilir; P Diddy feat Kelis - Let's Get i'll (Deep Dish remix) bu da bir oldskool'dur

Bu tarz olarak biraz daha oldskool kalıyor her ne kadar girişini sevmesem de bir baş yapıt Darude - Ecstacy

Bir diğeri Paffendorf - Where are you

Ve ve veee rahmetli Robert Miles - Children

Youtube yükleme tarihleri biraz daha yeni gibi dursa da bunların hepsi 2005 öncesidir. oldskool aslında 90lar ve öncesi için kullanılıyordu bir zamanlar fakat yıllar geçtikce 2000 sonrası için de kullanılmaya başlandı. 2020'den bildiriyorum Robert Miles - Children

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icexit -- 21 Eylül 2020; 23:40:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icexit

Oldschool değil Oldskool. "old is cool" dan gelmektedir. eski iyidir anlamındadır. yukarıda birkaç arkadaş güzel örnek vermiş. genellikle müzik ortamında kullanılıyor. 90lar 2000lerin başı gibi çıkan parçalara baktığımız zaman yeni parçalar tat vermez. mesela ben elektronik müzik dinleyicisiyim. ve her ne kadar yeni parçaları dinleyeme çalışssam da elim sürekli eski parçalara gidiyor.

Mesela Lio - Kiss You şu parçanın kalitesine bakar mısın? yeni nesil malesef bunlardan habersiz büyüyor.

veya söyle bir parça bilenler bilir; P Diddy feat Kelis - Let's Get i'll (Deep Dish remix) bu da bir oldskool'dur

Bu tarz olarak biraz daha oldskool kalıyor her ne kadar girişini sevmesem de bir baş yapıt Darude - Ecstacy

Bir diğeri Paffendorf - Where are you

Ve ve veee rahmetli Robert Miles - Children

Youtube yükleme tarihleri biraz daha yeni gibi dursa da bunların hepsi 2005 öncesidir. oldskool aslında 90lar ve öncesi için kullanılıyordu bir zamanlar fakat yıllar geçtikce 2000 sonrası için de kullanılmaya başlandı. 2020'den bildiriyorum Robert Miles - Children
    "Oldschool değil Oldskool. "old is cool" dan gelmektedir. eski iyidir anlamındadır."

Tamamen uydurma,school cool dan filan gelmez sözkonusu bir deyimdir ve modası geçmiş şeyler veya eski kafalı kişiler için kullanılır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.