Binbaşı
10 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Sezon 2 sonundan beri lol oynuyorum , ama ara sıra bıraktım devam ettim falan öyle geçti. Her neyse ve shaco mainim 2 sezondur. Başka champ oynamıyorum. Geçen sezon dia 4 bitirdim sadece shaco oynayarak öyle genel olarak.
Nick : Only Shaco

Eğer izlenecekse bir shaco build-rün rehberi hazırlayabilirim bi foruma sorayım dedim.

Video yüklersem burada olacak kanalın içi henüz boş :https://www.youtube.com/channel/UCAgINenlNm0eaxIcUDPs5Ng
Forumda konusu açıldı ama hala akıllarda bir çok soru işareti vardı ve yabancı açıklamalar vardı. Buradaki de Türkçe açıklama (alıntıdır) :Merhaba Sihirdarlar!

Uzun zamandır konuşulan bir sistem olan Team Builder yakın zamanda PBE'ye geliyor!. Herkesin hemfikir olduğu, dengeli bir takım oluşturmayı amaçlayan bu yeni sistem, sizin gibi önceden rol ve karakter seçimini yapmış olan 4 sihirdarı bir araya getiriyor.

Hiç League of Legends'a girdiğinizde, "Bugün sadece Renekton oynamak istiyorum" dediniz mi?. Ya da yeni bir taktik denemek istediniz ve beraber oynayacağınız 4 sihirdar daha bulamadınız mı? . Biz herzaman League of Legends oynarken geçirdiğiniz zamandan zevk almanızı istedik. Oynayan kişinin zevk alması deyince akla ilk gelen şey oyun öncesi lobi sürecinde sahip olduğunuz kontrol oluyor.

Takım olduğunuzu minyonlar harekete geçtiğinde ya da ilk takım savaşı olduğunda değil, karakter seçim ekranında hissetmelisiniz. Karakter seçim ekranı oyununuzun rengini belirler ve oyunun gidişatını etkileyerek aldığınız zevki doğrudan arttırır. Bu yüzden kendimize sorduk: Acaba en uygun karakter seçim evresi nasıl olmalıdır? Mevcut olanı geliştirmek için neler yapmalıyız?

İdeal bir karakter seçim ekranı, takımı oluşturan 5 sihirdarında tercih ettiği rollerde oynadığı ve aynı amaç uğruna savaştıklarını hissettirmeli. Şuan kullanılan sistem aynı seviyelerde oynayan sihirdarları birleştirmekte güzel bir iş çıkarıyor. Fakat bir araya gelen oyuncuların ne istedikleri hakkında bilgi edinmesi mümkün değil. Bazen muhteşem bir uyum içinde herkes istediği rolleri alıyor, bazen ise aynı rolü oynamak umuduyla bir araya gelen oyuncular kısa bir süreç içerisinde yeni bir takım oluşturmak zorunda kalabiliyorlar.

Team Builder, birbirlerini tamamlayan 5 oyuncunun bir araya getirmeyi amaçlayan bir sistem. Lobiye girdikleri andan iğtibaren kimin hangi karakteri, nerede ve nasıl oynamak istediği masanın üstünde planlanmış durumda karşınıza çıkıyor. Geriye tek kalan şey ise karşı takımı yenmek için bir plan oluşturmak.

Team Builder ile birlikte daha zeki bir eşleştirme sistemi üzerinde çalışıyoruz. Sizin hesap geçmişinizdeki bilgilere dayanan veri tabanı üzerinden eleştirme yapıcak üst düzey bir sistem. İlk defa mı Ahri oynuyorsunuz? Saldırı gücü rolünde gelişmeye mi başladınız? Ormanın gizemlerine patikalarına ilk defa mı girdiniz? Team Builder'ın eşleştirme sistemi bütün bu bilgileri hesabınıza kaydedicek.

Team Builder ile birlikte hedefimiz oyuncuları bir araya getirip takımlar oluşturmak. Çünkü iyi takımlar daha fazla kazanır, daha güzel oyunlar sergiler, ve en önelisi oynadıkları oyundan zevk alırlar.

PBE'ye sürüldükten sonra bize geri dönen bilgileri dört gözle bekliyoruz.
Forumlarda sorulan bazı sorulara Topluluk kordinatörü olan Ymir cevap verdi:


Soru: Riot çıkarıcakları bu yeni sistem ile Meta'nın bozulmamasına destek mi çıkmaya çalışıyor?

Ymir: Bu sistem hiçbirşeyi desteklemiyor. Oluşturmakta olduğunuz takımı istediğiniz şekle sokmak sizin elinizde. İstersiniz Saldırı gücü taşıyıcısı ve destek ile iki kişi ormana girin ve diğer koridorlara solo gidin veya Trio-lane yapın.

Soru: Bu sistemin özel bir sırasımı olucak? yoksa kapalı seçimin yerine mi geçicek?

Ymir: Önce ayrı olarak bir lobi'de toplanıcaksınız, sonrasında şu anda açık olan bütün sıralara girebileceksiniz.

Soru: Yaptığınız Şampiyon seçimi ve Sihirdar büyüleri lobiye girdiğimizde değiştirilebilir mi?

Ymir: Sıraya girerken seçtiğiniz seçimler, Lobi'ye girdiğinizde takım arkadaşlarınıza bir "Öneri" olarak gözükecektir. Değişim yapmak sizin elinizde, tabii ki takımınızdan da onay almanız gerekiyor.

Soru: Diyelim ki Soraka orta koridor olarak sıraya girdim, fakat takımın Soraka'yı orta koridorda oynamamı istemedi ve beni dışarı attılar. Sistem genel olarak böyle mi işleyecek?

Ymir: Team Builder sistemi sizi ilk seçtiğiniz Karakter ve Rolünüzü çoktan kabul etmiş oyuncular ile eşleştirecek, fakat tabii ki insiyatif kullanıp takımınızın iyiliği için karakter değiştirmek sizin elinizde.

Soru: Benim en büyük korkum, aldığın Şampiyon ve rol yüzünden şutlanmak değil, Benim seçtiğim Şampiyon ve rol'ü beğenmeyip 30 dakika boyunca trolleyip maç sonunda beni reportlamaları. Bunu nasıl çözüceksiniz?

Ymir: Yaşanan bu olayın çok can sıkıcı olduğunu bizde biliyoruz. O yüzden sistem 1 host ve 4 kişinin katılımıyla gerçekleşen bir sistem. Biri sizi Şampiyonunuz ve rolünüz ile birlikte kabul edene kadar sırada bekleyeceksiniz.

Soru: Bu sisteme 2 veya 3 kişi ile birlikte sıraya girebilecek miyiz? Eğer böyle birşey yoksa lütfen yapın.

Ymir: Doğruyu söylemek gerekirse bu olayı daha tam olarak oturtmadık. Şu anda PBE'ye geldiğinde Host/Kaptan olan kişi en azından 1 arkadaşını davet etmek zorunda olucak. Zamanla sizdende gelen raporlarla bunun üzerinde çalışmalar yapılacaktır.

Açıklama budur. Mesela bir çok kişi sup rolüne fizz alıp mide giderlerse ne olacak? nasıl önüne geçilecek? diyordu .1 host ve 4 kişinin katılımı var ortada ve eğer siz trollük yaparsanız 4 kişi tarafından yandaki çarpı kutucuğuna basarak şutlanırsınız. Örneğin sup rolüne darius almış adamı istemiyorsanız takımca herkes darius ' un yanında ki X'e tıklayıp takımdan atabilir(Büyük ihtimal sistem böyle gelecek).

Yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir...
Evet bugün benim doğum günüm. Hiç kutlayan yok bari siz kutlayın :((
Kesin bu konuda diğer konularım gibi 5 mesajı bile geçmez.
Bu başlık altında biraz tarihten muhabbet etsek konuşsak fena olmaz sanki. Aklınızda olan sorular varsa buraya yazabilirsiniz, saygılı bir şekilde tartışırız fikirler öne süreriz.

Umarım yararlı olur.
Nickimdeki 25 in kesinlikle erzurum plakasıyla alakası yoktur;Yeni oyuna gireyim dedim , şampiyon seçiyoruz adamın biri bana taktı kafayı sen erzurumlusun değil mi kesin kürtsün ***.
Ben senin ******.
Senin gibi kürtlerin *****.

böyle tonlarca küfür etti ss de alamadım çıktılar oyundan.Ona erzurumla alakamın olmadığını kürt olmadığımı ama yinede ırkçılığın yanlış olduğunu söyledim.
Zenciler s****sin seni diyor.
sadadasdfa:D:D:A
asdadasd:DDD
daha böyle iki saat küfür ediyor spam yapıp duruyor.

aynen böyle yazmaya devam ediyor yaşını soruyorum 27 diyor.


Gerçekten bıktım bu ne saçmalık oyuna girdiğim gibi küfür yiyorum.Ben küfür duymak için mi giriyorum oyuna?Hiç bir şey yapmasam bile bu küfürlere marruz kalıyorum. Ağlama konusu değil milletimizin çocuklarının ne halde olduğunun apaçık göstergesidir bu.
Dediğim gibi ap pantheondan daha farklı bir build arayışındayım, aklıma bu geldi.
Çok yüksek bir atack speed ile pasifinden yararlanabilirmiyiz?
Yorumlarınız için teşekkürler(mobildeyim hatalar olabilir)
İlk kez böyle bir konu açıyorum çok sinirlendim oyunun başında karşıdaki adc ye feedlediler iyi oynamadılar sonrada oynamak istemediler zaten base de hareket edip durdular. Ard arda 7. yenilgim oluyor rekora gidiyorum bakalım.

http://k1308.hizliresim.com/1d/g/rh1qd.png

Farmım op çünkü daha 17. dakika da inhibitörler gitti 3 kişi oyun idare etmeye çalıştık anca bu kadar yapabildim.
İyi ki doğdun Nikola!
First pick oldum dari banlamadım bilerek bana dari al dari al dediler solo top olcağımı söylemiştim. Ben de fizz aldım solo top için sonra karşıma dari aldılar bana troll dediler oyundan çıkın beyler gibi yazdılar. O maçta dari ye bir kere bile ölmedim üstelik maçıda kazandık 9/0/11 gibi skor yaptım.

Fizz solo top gitmesi çok mu saçma gayet te iyi oluyor tek sorun farm yapamıyorsun. Mid den daha iyi verim alınıyor böylece. 2. Maçımda last pick tim. Solo top bana bıraktılar takım çok iyiydi bende son anda fizz aldım solo top herkes küfür etmeye başladı. Anlamıyorum ki o maçıda kazandık zaten 9/4 skor ile.

Bilgisayara geçince ss ler gelir...
LoL pbe ye üyelik alınmıyor fakat denemem gereken champler var. Hesabımda 7000 e yakın ip birikti rengar ya da jayce ya da diana arasında seçim yapmalıyım yanlış seçim yapmaktan korkuyorum. Bunları denemek oynamak istiyorum kısaca.
Hakkında
Konum: Ankara, Gölbaşı
İlgi Alanları: futbol
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
pc
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 1.222
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.650
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 28.313 (Bu ay: 98)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 393 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.