Şimdi Ara

OLDIES! '80 ÖNCESİ UNUTULMAZ YABANCI-TÜRK HAFİF-ANADOLU ROCK ŞARKILAR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.417
Cevap
28
Favori
228.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki Cher parçası;
    Gypsies, Tramps & Thieves; 1971'de liste başındaydı birçok ülkede Cher ve çingeneler;

A Cowboy's Work is never Done, Sonny & Cher. Kovboyun hakkı ödenmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 28 Mart 2010; 6:15:38 >
  • fransa müzik listelerine geri dönelim, ülkemizde bir dönem çalınması ve dinlenmesi yasaklanan bir şarkı sıradaki.

1964
  • Bob Dylan ve "One More Cup Of Coffee". Yoksulluk ve cehalet hiç böylesine çarpıcı anlatılmadı, insanın yüzünde tokat gibi patlıyor!
    Üzgünüm, orjinal Desiree ile Bob Dylan kaydını bulamadım YouTube'da!

Gözlerin gökyüzünde iki mücevher gibi
    Sırtın düz, saçın pürüzsüz
    Yattığın yastıkta
    Ama şefkat sezmiyorum
    Ne minnettarlık ne sevgi
    Sadakatin bana değil
    Yukardaki yıldızlara

Yol için bir fincan kahve daha
    Bir fincan kahve daha, gitmeden
    Aşağıdaki vadiye

Baban, o bir kanun kaçağı
    Ve mesleği avarelik
    Sana seçmeyi ve ayırmayı öğretecek
    Ve bıçak atmayı
    O krallığına gözkulak oluyor
    Yabancıların rahatsız etmemesi için
    Sesi titriyor, seslenirken
    Yeni bir tabak yemek için.

Aşağıdaki vadiye

Kız kardeşin geleceği görüyor
    Annen ve senin gibi
    Asla okuma-yazma öğrenmedin
    Rafında hiç kitabın yok
    Zevkin sınır tanımıyor
    Sesin bir tarlakuşu gibi
    Ama kalbin bir okyanus sanki
    Gizemli ve karanlık

Aşağıdaki vadiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 28 Ekim 2010; 15:40:50 >
  • ilginçtir youtube da yok o kayıt. şuradan izlenebilir: http://bit.ly/6jqdu1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdinnand

ilginçtir youtube da yok o kayıt. şuradan izlenebilir: http://bit.ly/6jqdu1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yekialem -- 9 Aralık 2009; 0:12:44 >
  • @yekialem;
    Vay hoşgeldin Oldies'e tekrar ama verdiğin Bob Dylan linki Türkiyede çalışmıyor! Umarım beğenmişsindir sen yokken sana önerilen şarkılarıda!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 9 Aralık 2009; 0:58:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

@yekialem;
    Vay hoşgeldin Oldies'e tekrar ama verdiğin Bob Dylan linki Türkiyede çalışmıyor! Umarım beğenmişsindir sen yokken sana önerilen şarkılarıda!

Allah Allah.. upload eden benim oysa ki :S
  • Bu defa iyice geriye gidelim,
    Glenn Miller Orkestrası ve Moonlight Serenade 1939-40'lı yıllarda Amerikan düğünlerinin vazgeçilmez dans müziğiydi;

Joan Crawford- Sterling Hayden oynuyorlar ve 1954'lerde Peggy Lee seslendiriyor; Johnny Guitar

• en başta avrupadan isimler demiştim ama bir defaya mahsus olmak üzere bu gelenek bozulacak. fazla söze gerek yok, unutulmaz chuck berry efsanesi, chuck berry i efsane yapan efsane...

1958 - Johnny B. Goode

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdinnand -- 10 Aralık 2009; 22:16:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdinnand

en başta avrupadan isimler demiştim ama bir defaya mahsus olmak üzere bu gelenek bozulacak. fazla söze gerek yok, unutulmaz chuck berry efsanesi, chuck berry i efsane yapan efsane...

1958 - Johnny B. Goode

harika.. tiyatromuzun soundtrack inde vardı bu tiyatronun müzikal kısmında güzel kareografili bir dans ile seyirciyi coşturuyordu valla..
  • 1965'lerden 2 Sir Cliff Richard parçası; Congratulations ve All My Love!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 22 Haziran 2010; 9:20:33 >
  • biraz zamanda ilerleyelim bu defa.

1982 (san remo #2)
  • Marc Aryan ve Volage, isimleri bilmiyorsanız bile dinleyin! Tanıyacaksınız! Sonuna kadar dinleyin anlıyacaksınızda! Yine 1964-65'lerden!

Sandy Posey'in All Hung Up in Your Green Eyes şarkısı 1968'lerde ilk çıktığında Amerika Top 100 listelerinin kısa bir süre en sonlarına girebildi! Türkiye de aylarca 1. Sıraya yerleşti ve yıllardır unutulmadı! Şarkıyı bilen Amerikalılar bile Türklerin YouTube sayfalarından dinliyorlar artık!

• ilk mesajda mary hopkin yorumu vardı, bu da başka yorum

1968 - Quelli Erano I Giorni
  • 1968 de Tom Jones tüm dünya POP listelerinin başına Delilah ile aylarca oturdu! Şarkıyı beğenmedim diyen bir kere daha düşünsün! Eski maden işçisinin konser sırasında "sesin berbat" diye bağıran dinleyiciyi sahneden inip pataklaması meşhurdur! Sonrada sahneye çıkıp şarkıya devam etmiş!

• yine akdenizden, bu sefer daha batıdan devam;

en el año 1973 - y viva españa
  • 1955'ler ve iki Fransız minik serçe şarkısı, Edith Piaf "La Vie en Rose" ve "Padam Padam"...

• kült ötesi parçalar

Nazareth - Love Hurts

Cutting Crew - (I Just) Died In Your Arms Tonight

Stevie Wonder - Part-Time Lover

Bad Boys Blue - A World Without You

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 22 Aralık 2009; 14:20:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.