Şimdi Ara

OLDIES! '80 ÖNCESİ UNUTULMAZ YABANCI-TÜRK HAFİF-ANADOLU ROCK ŞARKILAR (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.418
Cevap
28
Favori
228.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50'lilerden 80 sonlarından efsanelerin arka arkaya gelmesi güzel olmuş. biraz orta yolu bulursam... tercihim her zamanki gibi 60'ları ve 70'leri ayıran ince çizgi;

1969 - ma che freddo fa (san remo #3)

video da tam uymuş
  • Joe Dolan'ı kim hatırlar, bilir, gençlik videolarını bulmak bile güç YouTube'da! 1969'da Make Me An Island aylarca Türkiyede Listebaşıydı, Lady In Blue'yu da seveceksiniz!

Joe Dolan, Make Me An Island!

You Are Such A Good Looking Woman;

Lady In Blue!

• 1969 - L'Aveugle

• Sue Saad

Divinyls

• 1956'dan 2 şarkı;

Genç Johnny Cash, I walk the line;

Korkan izlemesin! Screaming Jay Hawkins; I Put A Spell On You;
  • biraz da bizden olsun, yılbaşı nostaljisi trt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdinnand -- 30 Aralık 2009; 19:55:09 >

• Yeni Yıl Şarkıları olmasalar da yeni Yıl için iki şarkı! Ayrıca tüm DH Müzik Bölümü sakinlerine de mutlu Yeni Yıllar!

1970, Rare Bird ve Sympathy;

Çok eski şarkı, Little Drummer Boy ve Jessica&Ashlee Simpson;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 13 Mart 2010; 17:21:01 >
  • Bizim OLDIES'ler;

Los Paraguayos ile Türkiye'ye geldi, yerleşti sonra Fransa'ya gitti, Juanito, Fecri Ebcioğlu sözleri ve Arkadaşımın Aşkısın;

Dario Moreno, Hatıralar Hayal Oldu, 1967;

Nino De Murcia, Seni Beklerim Öptüğüm Yerde;

Salvatore Adamo, Her Yerde Kar Var;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 7 Mart 2010; 14:05:59 >
  • Birden aklıma geldi:

Esin ENGİN - Bana Ellerini Ver (1972)

• @yekialem;
    Forumda bulunabildiğin kısıtlı zamanında Oldies'e katkın çok sevindirici!
    Bu Esin Engin şarkısını daha önce ve ilk çıktığı yıllarda niçin hiç duymadım acaba? YouTube'da yorum yazan birçok kişide ilk orada duymuş:!
    Acaba yanlış birşey mi yapıyoruz? Sayfa çok uzadı ve 2. sayfaya bir türlü geçmiyor? Bilgisi olan var mı bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 10 Mayıs 2012; 17:33:15 >
  • Ben şarkıyı Esin Engin' in seslendirdiğini bilmiyordum.. Hatta Esin Engin diye birini ilk defa duydum.. Sadece şarkıyı biliyordum ve dün gece birden mırıldanmaya başladım.. Bi aratayım dedim..

Yanlıştan kastın nedir bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekialem
    Ben şarkıyı Esin Engin' in seslendirdiğini bilmiyordum.. Hatta Esin Engin diye birini ilk defa duydum.. Sadece şarkıyı biliyordum ve dün gece birden mırıldanmaya başladım.. Bi aratayım dedim..
    Yanlıştan kastın nedir bu arada?

Esin Engin 1970'ler de genç kızların büyük aşkı!
    Sayfanın çok uzayıp büyümesi bana garip geliyor? Başka sayfalarda bu kadar uzamadan 2. sayfalara geçiliyorda onu kastettim yanlış diyerek? Yüklenmesi çok uzun sürüyor, bende 2. sayfaya geçmesi için bizim yapmamız gereken birşey mi var diye merak etmeye başladım forum işleyişini pek bilmediğimden?
  • yok çok sayıda utube video su olmasından kaynaklanıyor sayfada
  • galiba müzik bölümünde tek sayfada gösterilen ileti sayısı 50 değil 60. biraz daha beklememiz gerekecek. yeni sayfada her videoyu ayrı iletiyle koyarsak bu kadar yavaşlama olmaz inşallah.
  • Oldies'in en Yenilerinden, 22 yıl öncenin listebaşı, tüm zamanların en güzel aşk şarkılarından birisi, Sam Brown, Stop!

• Beyaz Show izlerken geçti de aklıma geldi:

One Way Ticket

Ben 80 lerdeki cover ını orjinal sanırdım bugüne kadar ama şimdi öğrendim ki 70 lerde Eruption seslendirmiş ilk.. Harika bir şarkı ya.. Acayip gaza getiriyor bir kere.. One Way Ticket One Way Ticket diye eşek gibi anırasım geliyor balkona çıkıp bu saatte..

Boney M cover ı

Orjinal olarak Eruption

• 1970, yaşayan en büyük gitaristlerden birisi, Carlos Santana, albümü Abraxas'tan 2 parça, ayrıca "Maria Maria"...

1971, Oye Como va;

1971, Black Magic Woman;

2000, Maria,Maria;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 22 Haziran 2010; 10:50:18 >
  • bir süredir uzak kaldım konuya ama şimdi tesadüfen bir video ile karşılaşınca hemen burası aklıma geldi. ilk defa enrico macias ı italyanca söylerken gördüm, hem de en iyi parçalarından mon coeur d'attache ile. dinlemeden önce videonun neden 5 yıldız almadığına da şaşırmıştım ki, yanıtı galiba macias ın aksan yapayım derken göz çıkarmasında ve hayli megaloman klibinde saklı. bazı şarkıların hakkaten orijinal dilinde kalması gerekir.

1967 - il porto del mio cuore

bu arada hesapta kitapta yanlışlık yoksa bir sonraki ileti yeni sayfaya kavuşacak, haydi bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.