Şimdi Ara

oha adam milli takimi ipe dizdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • belaruslu hleb dalga gecti bizim topcularla ipe dizdi defansi

• Video da olsaydı :)
  • bu hleb bi ara barca daki hleb mi ya ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aa bak adam çalım attı hemen konu açayım forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.berk

bu hleb bi ara barca daki hleb mi ya ??

Evet o.
    Çok iyi çıktı yanlız aradan.
  • Maç kaç kaç?
  • defansmi

önce caner sonra bilal sonrada arda hangisi def bunlarin

caner diye sol bek olursa böle olur .illa oynatacaksan sol açik oynat.adam etkili ona bişe demiyom aa zorlu rakipler karşisinda dökülür.

bilal ön lberomu allasen .orta ofans adami .

allahtan özel maç çok pis laylamistim yoksa.

• hala milli maç izleyen var
  • şimdi biri gelir Galatasaray'a gelse nasıl olur diye konu açar
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

defansmi

önce caner sonra bilal sonrada arda hangisi def bunlarin

caner diye sol bek olursa böle olur .illa oynatacaksan sol açik oynat.adam etkili ona bişe demiyom aa zorlu rakipler karşisinda dökülür.

bilal ön lberomu allasen .orta ofans adami .

allahtan özel maç çok pis laylamistim yoksa.

Sol açık Caner, sol bek İsmail Köybaşı yada Hakan Balta olması gerekir.

Zaten Caner sol açık oynadıktan sonra da Arda ve Gökhan Töreden birisini yedeğe çekmesi lazımdı.

Abdullah Avcı olsa böyle olmazdı, Terim istifa..

• 33 yaşında. yani ülkemize transfer olacak çağa gelmiş.
  • Can` kullanıcısına yanıt
    terimde bu hastalık hep vardir .OFANSİF BEK .elindeki bekin ofansif özelliği yoksa gider kanadı bek yapar .ÖRNEK RİERA .

adam önce def görevin mükemmel yapcak sonra ofansif gücüne bakcaksın. belarusla zart zurtla oynarken iyidir ofansif bek.adamalr zaten fazla gelmez .gidip hollandayla bilmemneyle o beki öttürürler.öttürüyorlarda.

ebue bile bence yeterince iyi değil def konusunda . bu işi hakkıyla yapan gökhan gönülden başka adam yok türkiyede. caner kanatta oynasin tek fw yanında ardaylada çıakrsın .arda zaten tüm sahayı gezdi. bırak serbes t olsun rakibin en zayıf oyuncusu kimse gitsin üstüne.

terim bu hastalıktan kurtulmalı .zayif rakipler karşısında evet caner coşar romanya belarus falan filan. ama ciddi maçta iyi bir kanat haşat eder.çok daha sağlam defle oynamalıyız.
  • quote:

terimde bu hastalık hep vardir .OFANSİF BEK .elindeki bekin ofansif özelliği yoksa gider kanadı bek yapar .ÖRNEK RİERA .

adam önce def görevin mükemmel yapcak sonra ofansif gücüne bakcaksın. belarusla zart zurtla oynarken iyidir ofansif bek.adamalr zaten fazla gelmez .gidip hollandayla bilmemneyle o beki öttürürler.öttürüyorlarda.

ebue bile bence yeterince iyi değil def konusunda . bu işi hakkıyla yapan gökhan gönülden başka adam yok türkiyede. caner kanatta oynasin tek fw yanında ardaylada çıakrsın .arda zaten tüm sahayı gezdi. bırak serbes t olsun rakibin en zayıf oyuncusu kimse gitsin üstüne.

terim bu hastalıktan kurtulmalı .zayif rakipler karşısında evet caner coşar romanya belarus falan filan. ama ciddi maçta iyi bir kanat haşat eder.çok daha sağlam defle oynamalıyız.

Türkiye'de işini layıkıyla yapan 1 tane sol bek göster hocam

Mok atmayın, artık yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: 0971

33 yaşında. yani ülkemize transfer olacak çağa gelmiş.

Oha gençti bu çocuk ya

• quote:

Beklerin ana görevinin defans yapmak oldugunu size kim ögretti? Oyun felsefesine göre bir bek iyi hücum yaptigi icin kadroda olabilir. Bu bir hastalik degil futbol mentalitesidir. Sahsen Caner'i ben cok begeniyorum. Su anda Türkiye'deki en iyi sol bek bana göre. Ayni seyi Ersun Yanal'da yapiyor. Elinde defansif yönü gayet iyi olan Hasan Ali varken o da Caner'i oynatiyor.

Ayni sekilde Riera'yi da gecen sene cok begeniyordum. Eger stoperleriniz oyun kurmakta zorlaniyorsa teknik bir bek oyuncunuz olmasi rahat oyun kurmanizi sagliyor. Örnegin Ergün Penbe bu anlamda Riera'ya cok benziyordu. Iyi bir defans oyuncusu olmamasina ragmen Türkiye'nin gelmis gecmis en iyi sol beklerinden biriydi.

Eboue'nin sorunu ise defansif yönünün zayif olmasi degil, cok bireysel hata yapmasi. Ayni pozisyonda bir yaptigi ikinciyi tutmuyor. Istikrar sorunu var. Buna ragmen icerideki Kophenag macini kazandiran oyuncu oldu. Dikkatini cekerim bir bek oyuncusu hücumda fark yaratti ve mac kazandirdi. Demek ki hücumdan sadece forvetler sorumlu degilmis.

• neverlate kullanıcısına yanıt
    takoz recep vardi bilirmisin .ben öle bek istiyorum. terim habire ofansif bekler le oynar kanat oyuncusu oynatmaz bekleri kanat yapar hep.yediği gollerin %80 de bekin geri gelmemesidir.

tabiki bu bir taktiktir ama bunu oynataccagin oyuncu varsa yok işte gs da da milli takimdada birtek gökhan var .

elinde 2 tane gôkhan olsa oynat ben hiç wleştirmem.maçta bi pozisyonda sol beke geldi gökhan seyredenler görmüştir.caner istedigi topu alamdi diye trip atma modundayken kontra yedik.

etli kurufasülye yapcaksan kurufasülyede ette olcak elinde .et yoksa etli kurufasülye yaptim diyip milletin önüne kemik koymuycaksin.

doğru taktiktir.fakat dediğim.gibi elinde malzeme belli ya mmalzemeyi iyi swçeceksin uada malzemeye göre futbol oynucan.

bu altyapi sorunundan kaynakli ofansif tekniği yeteneği olan hemen hücumcu yapilir hizliysa kanat .bu adamlari bekde yap savunmayida ögret

terim simdi bunlari yapmak için geldi umarim başarili olur.

ama tekrar edeyim .kanat olarak altyapidan uetişen biribek olamaz.

• INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Iyi iste Terim de malzemeye gore futbol oynatiyor. Elinde adam gibi bir tane sol bek yoksa Caner'i koyarsin en azindan sol kanattan catir catir hucum edersin. Iki tane Gokhan Gonul olsa birini sola birini saga koyardi zaten.

Ben hucum futbolunu severim. Onde basan takimi severim. Turk futbolunun bir karakteridir bu. Nasil Italyan futbolu sertlige ve fizige, Ingiltere futbolu uzun toplara, Ispanyol futbolu bol pasa, Brezilya futbolu driblinge dayaliysa Turk futbolu da hucum prese, takim halinde hucuma dayali. Bunu kaybedersek (ki son yillarda kaybettik) Macaristan'dan Romanya'dan farkimiz kalmaz. Bize butun mac defans yap, kontratakla gol ara desen yapamayiz. Illa ki biri hata yapar golu yeriz. Oyunculara pozisyonlarini koru desen illa ki biri pozisyon hatasi yapar. Bu biraz da insanimizin yapisiyla ilgili.

Turk futbolu rakip kim olursa olsun topla oynamak ve takim halinde bastirmak zorunda. Biz bunu 90 larin basindan beri yapiyoruz. Takoz Recep dedigin adamin zamaninda orta sahada Oguz, Sergen, Sifo, Tugay gibi ust duzey teknigi olan oyuncular vardi. Simdiki milli takimla karsilastirmayacak kadar ofansif bir kadromuz vardi. Emin ol ki o donemde Umit Davala, Fatih Akyel, Umit Ozat gibi ofansif sag bekler olsaydi Recep'in yuzune kimse bakmazdi.

ofansif bek oynaticam diye defansif özelliği olmayan bek oynatamazsın. riera sabri vs .ebue bile bence defansif olarak çok iyi değil.

elinde 2 kaleci var biri mükemmel reflekslere sahip diğeri o kadar iyi değil ama topu çok iyi oyuna sokuyor. o zaman 2. kaleciyi seçelim diyorsun sen. artik futbolda golü yedinmi çıkarması çok zor .ben dünyanın en iyi topu oyuna sokan kalecisi yerine en çok penalti kurtarani tercih ederim.

terim bek seçerken en hücumcu hangisi gidip onu aliyor .bence doğrusu en iyi defans yapani almaktir.bekin 1. görevi rakibi durdurmaktır.

ofansi 10 defansi 5 bek yerine defansi 7 ofansi 7 beki tercih ederim.

terim 4 lü os da hiç kanat bulundurmuyor .onun yerine 4 tane standart os oynatiyor en önemli örneği hamit .hamit kanatmidir değildir .ebue ileri çıkar.hamit arkasını toplar .

bekin arkasını toplamaya çalıştıktan sonra ki hizli kanatlarda başarisiz olmuştur hamit.napiyim ofansif beki. hamit yerine gerçek kanat oyantirim ebue yerinede defansif yönü gelişmiş bek oynatirim.kimse kimsenin arkasini toplamak zorunda kalmaz.

neden rotasyonlu oynatiyorsun. amaç ne?

sabriyi bek yaptik rierayı bek yaptik.olmadi olmazda. kopenhagdan yediğimiz golü real madriddden yediğimiz golleri seyredin hep bek hatasıdır.

juventusun penaltı kazandiği pozisyonda ebue nerdeydi gidin bi bakin.hele ebue bu takımın görünmez faciasıdır. ebue ilerde top kaptirinca .geri dönmüyor zaten atiyor kendini .yerine kim dolduracak hamit veya hamitin yerinde oynayan oyuncu .bunlar nasıl tutacak rakip kanadi .

bizim 2 tane dengeli beke ihtiyacımız var altyapidan bek olarak yetişmiş beke.ha bulabilirsen git alabayı al lahm ı al.defans 10 ofans 10 . bu adamlar önce kanatmış sonra def olmamış

• Bekin önceliği defansı mükemmel yapmaksa koy stoper oraya niye hızlı çift yönlü oynayabilen beklere milyon eurolar veriyor di mi takımlar?kafan güzelmiş.

biri demişki sergen futbolcuyken neler yapiyorduysa oyuncularına tam tersini sölesin çok başarılı olur diye .

bu hücum futbolu doğan koloğlundan gelme zaten bende savunurum ama sabriyi rierayı bekte oynatmak hücum etmek değil. önünde kimler oynuyor .emre ve hamit.

tonla örnek verebilirim terimin takımlarından. hep bu hücumcu bekler başına bela oldu terimin.mesela ergün kanat oynayabiliyordu teknik fizik ve dayanıklılığı uygundu ama hamitin? hakan Ünsal -riera riera ofansif çok daha iyi kabul ama hakan bek olarak hala türkiyede yetişmedi defansif anlamda.

terim hamiti ergün , rierayı da hakan zannediyor. elinde malzeme yoksa başka sisteme dönceksin yada ona uygun malzeme alcaksın.

dediğim gibi alt yapida tekniği ve hizi olan 10 oyuncuyuda kanat yapacağina 5ini bek 5inide kanat olarak eğiteceksin.o zaman bu bekler defans yapmayida bilir kavrar .sende kullanırsın.ama sen ofansif bek bulamayınca kanat oyuncusunu bekte oynatirsan hezimete uğrarsin .

ayni şeyleri tekrear edip duruyorum baktimda :) daha yazmıyorum.

bek olmayan adamı altyapida bek eğitimi almaiş adamı bek yapmasın terimden başka bişe istemiyorum.alsın en yetenekli hizli kanat u17 oyuncularını takımlarında bek oynamaya ikna etsin .milli takımlardada bek oynasınlar.

terim kendi defans olduğu için defansi hep 20 yaşindan sonrada öğrenilir saniyor.def olmak fw olmaktan daha zor .bakmayın parayı onlar götürüyor .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.