Şimdi Ara

CİMBOM İSMİ NERDEN GELDİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
38.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bir konu açıldımı daha önce bilmiyorum! fakat bu sorunun cevabını merak ediyorum, herkes bildiğini söylesin

• Gs nin basketbol takımındaki bir oyuncudan geldiği söyleniyor.
  • "Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

GALATASARAY DERGİSİ 7. SAYI"

Yurtdışında tezahüratı gören Galatasaray'lılar bir maçta CİM BAM BAM diye gösteride bulunurlar.
    Bu zaman içerisinde cim bom bom olur.
    Buradaki cim in Galatasarayın ilk harfi olan G harfinin ingilizce okunuşu (ci) cim (benim GS'M) hareketle; galatasarayım; rakibi bam bam indir;yani cim bam bam yap olduğu da söylenir. Zaman içinde cim bom bom olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

"Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

Yurtdışında tezahüratı gören Galatasaray'lılar bir maçta CİM BAM BAM diye gösteride bulunurlar.
    Buradaki cim in Galatasarayın ilk harfi olan G harfinin ingilizce okunuşu (ci) cim (benim GS'M) hareketle; galatasarayım; rakibi bam bam indir;yani cim bam bam yap olduğu da söylenir. Zaman içinde cim bom bom olmuştur.
    quote:

Orjinalden alıntı: .:ÖzGüN:.

"Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

anlamıda çok güzelmiş gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: gipsykings

quote:

Orjinalden alıntı: .:ÖzGüN:.

anlamıda çok güzelmiş gerçekten

Alıntıları Göster
    Anlami belli olmayan bisey iste...

• quote:

Orijinalden alıntı: OkanBJK1903

Anlami belli olmayan bisey iste...

Alıntıları Göster
    benim bildiğim kulübün renkleri için seçilen kumaşın ismiymiş. böyle bir duyum almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

benim bildiğim kulübün renkleri için seçilen kumaşın ismiymiş. böyle bir duyum almıştım

Alıntıları Göster
    benim bildiğimde başka bir klüpten araklama
    logo
    rerere ra ra ra olduğu gibi
    ama yakışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyi kötü çirkin

logo
    ama yakışıyor

Alıntıları Göster
    imzanda süper
  • quote:

imzanda süper

Alıntıları Göster
    jim diye bi futbolcu varmış . taraftarlar buna bombala Jim anlamında Jim Bomb Bomb (cim baom baom ) diye tezahurat yapıyolarmış. bizimkilerde bu tezahuratı aynen alıp kullanmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bence o zamanlarda kullanılan Arap alfabesindeki cim harfinden geliyor bu isim. Tabi sadece tahmin, atıyorda olabilirim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoKuZuNCuKaPI

Bence o zamanlarda kullanılan Arap alfabesindeki cim harfinden geliyor bu isim. Tabi sadece tahmin, atıyorda olabilirim:)

Alıntıları Göster
    Bu konudaki ilk duyumum

Bir dilde "CİM BOM" aslan demekmiş "CİM BOM BOM" aslanlar

GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM

kim bulmuşsa süper bulmuş gerçekten harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasnun Galip

Bu konudaki ilk duyumum

Bir dilde "CİM BOM" aslan demekmiş "CİM BOM BOM" aslanlar

GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM

kim bulmuşsa süper bulmuş gerçekten harika

Alıntıları Göster
    Bu konuda bile en az 6-7 tane teori üretilmiş. Canı sıkılan kafadan atacak birşey buluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Bu konuda bile en az 6-7 tane teori üretilmiş. Canı sıkılan kafadan atacak birşey buluyor.

Alıntıları Göster
    valla bende jim diye bir boksörden geldiğini okumuştum bu forumda yine böyle bir başlık açılmıştı. jim bom falan diyorlarmışta nasıl olmuşsa bize geçmiş baya gülmüştüm iyi sallmışlar diye
  • quote:

logo
    ama yakışıyor

Hadi bildiklerini yazda seni bi ters bi düz yapayım
  • quote:

logo
    ama yakışıyor

Araklamami yadin kac senin troll degilsin dimi logonun lisenin logosu oldugunu ve lisenin kac yasinda oldugunu biliyormusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: saviola83

jim diye bi futbolcu varmış . taraftarlar buna bombala Jim anlamında Jim Bomb Bomb (cim baom baom ) diye tezahurat yapıyolarmış. bizimkilerde bu tezahuratı aynen alıp kullanmışlar.

Kim yazdıysa fena sallamış
  • quote:

imzandaki NBA efsane kadronda M.Jordan'ın olmadığını görünce garip oldum.. Kobe'nin basketçi olduğu yerde MJ Amerika Başkanıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh

quote:

imzandaki NBA efsane kadronda M.Jordan'ın olmadığını görünce garip oldum.. Kobe'nin basketçi olduğu yerde MJ Amerika Başkanıdır...

sevmek zorunda değilim ki. ben sevdiğim 5'i oluşturdum, mj'ı sevmem. stockton&malone ikilisinin olduğu kadroya da onu yazmam zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

quote:

logo
    ama yakışıyor

Araklamami yadin kac senin troll degilsin dimi logonun lisenin logosu oldugunu ve lisenin kac yasinda oldugunu biliyormusun

Mesaj yazmak için biraz erken değil mi? 3 sene sonra yazsaydın.
  • Cilli bom bom bom cilli bom bom
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.