Şimdi Ara

ÖĞRENCİ EVİNDE PUG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Ben Üni.2 ye geçtim.Geçen sene kendi evime çıktım.Bu senede bir köpek beslemek istiyorum.Köpek almamın sebebi ise bana bir dost arkadaş olması.Cins olarak Pug istiyorum. Şimdi sorularıma geçiyim.

1. Pug nasıl bir köpektir

2.Tüy problemi yaratır mı Örneğin her gün evi süpürsem problem olur mu

3. Sağlık problemleri çok diye okudum.Her şeyine dikkat etsem önlenemez mi

4.Günde 2 defa biri 30 dk gezdirme yeterli mi Bazen günde tek sefer 1 saat olabilir.

5.Daha önce öğrenci evinde köpek besleyenler varsa yorumlarını alabilir miyim

• slm dostum..öğrencı evınde kucuk cıns köpek tercıh etmen ıyı olmuş..bende olsam pug alırdım kişiye göre değişebilir elbet...

sağlık problemı sadece pug ıcın değıl tum kopekler ıcın gecerlıdır..aşılarını zamanında yaptır..özellıkle genclık aşısını sakın ıhmal etme..evde yedıgın yemeklereden mumkun oldugunca cok cok az vermeye calıs..yok köpek maması alırım dersen hıc ev yemegı verme..kanlı ishal dıye bır hastalık kapıyorlar gencken köpekler..tuy sıkıntın olmaz bakımını yaparsan..ama pug çok bağımlı bır kopektır yanı sahıbını benımseyınce çokçok sadık baglı bır kopek olur..kendıne baglayıp sonra sakın ılgılenmezlık yapma hayvan kolay kolay ıplemez bıdaha senı =)...cok oyuncudur hareketlıdır yorabılır senı ama katlanacaksın =) gezme konusuna gelınce..gunde 1 saat gezdırsen hayvana yeter..hergun 1 saat yaparsan bu ısı sorun olmaz
  • --SİNGLE-- - kullanıcısına yanıt
    Pug cinsi burnu basık olduğu için geceleri çok horlar Yalama hastalığı vardır salyası bi dert zaten ve en önemlisi çok hapşırır. Hapşırığı Size alerji yapar. Ona göre düşünün. Bana sorarsanız kedi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --SİNGLE--

Merhaba arkadaşlar.Ben Üni.2 ye geçtim.Geçen sene kendi evime çıktım.Bu senede bir köpek beslemek istiyorum.Köpek almamın sebebi ise bana bir dost arkadaş olması.Cins olarak Pug istiyorum. Şimdi sorularıma geçiyim.

1. Pug nasıl bir köpektir

2.Tüy problemi yaratır mı Örneğin her gün evi süpürsem problem olur mu

3. Sağlık problemleri çok diye okudum.Her şeyine dikkat etsem önlenemez mi

4.Günde 2 defa biri 30 dk gezdirme yeterli mi Bazen günde tek sefer 1 saat olabilir.

5.Daha önce öğrenci evinde köpek besleyenler varsa yorumlarını alabilir miyim

1. Pug süper bir cinstir. Sevgi , yemek , oyun, uyku . Bir pugın senden beklediği şeyler bunlardır.

2. Tüy problemi pug beslemiyorum ama fransız besliyorum. Tüyü kısa problem yaratmaz sanardım. Vallahi büyük tüylülerden daha kötü. Çünkü toplanması zor oluyor. Ama ben o kadar süpürmeme rağmen bir dert olmadı :) O kadar temizlerim diyorsanız hiç bir sıkıntı olmaz.

3. Dikkat ederseniz tabi ki sağlıklı olur ama bazı problemlerini önlemek zor.Tabi onlar da ilerleyen yaşlarda.

4. Yeterli olur. Ama bazen diğer köpeklerle oynamaya çıkardığınızda biraz daha oynatırsanız daha iyi olur.

5. Bekarım tek kalıyorum. Fransız bulldog besliyorum. Problemleri çok ama yaşattığı mutluluklar da hiç yabana atılamaz.

Ben de zamanında benzer araştırmalar yapmış. Sağlam pug bulamayınca fransız bulldog almıştım. Araştırdığım cinsler pug, ingiliz ve fransız bulldogdu. Şimdi ki aklım olsa1 numara cocker ve king charles cavalier mıydı neydi o bir de kısa bacak jack russel ı da araştırmama katardım. Ancak tercihim muhtemelen fransız veya ingiliz bulldog olurdu yine :)

Ayrıca kesinlikle dişi almanızı öneririm. Aklınızda soru olursa sorabilirsiniz.

• Niye disi almami onerirsiniz? Ben Erkek almayı dusunuyodum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1001011101001110101
  • öğrenci köpeği daha iyisini bulamazsın.

tüy dökmez kolay kolay haftalık 1 defa tarama yeter.

gezdirme sadece tuvaletini yapması için çıkarsan bile yeter. koridorda koşarken bile yorulan bir hayvan

(kilo için yinede gezdir)

sağlık problemi maalesef cok. göz pörtlemesinden tut astıma kadar. brakisefal bir ırk olduğu için.
  • Kardeşim polis köpek egitmeniyim köpek alırkende bakarkende egitirkende istersen yardımcı olurum sormak istedigin olursa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pug ev için çok iyi bir seçim. eğer fazla gezdirmek istemiyorsanız ise duble iyi :) ben fransız bulldog sahibiyim. bu ırk pug, terrier ve ingiliz bulldog karışımı ile üretilmiş. öncelikle çok tembeller. dışarıda 15 dakika gezdirdiniz mi oturur kalır yorgunluktan :) . gününün çoğu uyumak ve horlamakla geçer, kalan zamanlarda ise oyun oynar. aşırı uysal , havlamayan , ev hayatına uyumludur (eğitimi biraz sabır ister). fazla bakım istemez. sağlık sorunları ise abartıldığı gibi değildir. önemli olan tek konu sürekli diyet beslenme uygulanması (düzenli beslenme de yeterli) ve fazla kilo almasına müsaade edilmemesidir. burnu basık olduğundan fazla kilo aldığında solunum sorunu olur. ayrıca özellikle sıcak havalarda fazla yürüyüş yaptırılmaması kalp sorunlarını engeller. göz ve ağız etrafı enfeksiyon kapmaya meyillidir. düzenli olarak pamukla temizlemeniz yeterli olacaktır.

son olarak salya problemi falan yok , nereden çıktı bu anlamıyorum. sanki bull mastiff besliyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sigma2005 -- 9 Ekim 2014; 16:41:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

http://forum.donanimhaber.com/m_95555445/f_//tm.htm#95555549
    lise 2 lan bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öğrenci evinde 102 tavşan besleyenler var sizin 1 pug çok mu yahu :) kaynakhttp://tavsanlar.net/102-tavsan-besleyen-21yasindaki-genc.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.