Yüzbaşı
18 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Once Upon A Time In The West - Man With A Harmonica


A Nightmare on Elm Street - Theme Song


%100 benzerlik değil ama sizce de andırmıyor mu?


Watchmen Fan Club açıldı.

Hakkında

Watchmen, Alan Moore, Dave Gibbons tarafından yaratılmış 12 sayılık bir çizgi romandır. DC Comics tarafından 1986-1987 boyunca tek tek sayıları basılan eser, daha sonra sayılar birleşik bir şekilde tek bir kitap halinde basılmıştır. Watchmen'in temelleri, Moore'nin DC'ye sunduğu bir hikâye önerisi ile atıldı. Moore'nin sunduğu hikâye Charlton Comics'ten elde ettiği süper kahraman karakterlerini içeriyordu; bununla birlikte DC, Moore'nin sunduğu hikâye bu karakterleri daha sonrası için kullanılamaz kılacağından, Moore'nin orijinal karakterleri yaratmasını istedi.

Moore hikâyeyi hem süper kahraman imgesini incelemek ve yapısöküme uğratmak hem de çağdaş kaygı ve sorunları yansıtmak için bir araç olarak olarak kullanmıştır. Alternatif bir evrende, ABD'de geçmektedir. ABD ile Sovyetler Birliği'nin bir nükleer savaşa doğru sürüklendiği bir zamanda geçen hikâyede, kostümlü süper kahramanlar yasa dışı ilan edilmiş ve çoğunluğu süper kahramanlığı bırakmış, kalanlarsa devlet için çalışmaya başlamıştır. Devlet için çalışan süper kahramanlardan birinin öldürülmesiyle ve bu cinayetin araştırılmasıyla başlayan hikâye gerçekte çok daha büyük ve önemli bir komplonun keşfedilmesiyle devam eder.

Watchmen gerek konusu gerekse hikâye anlatım tarzıyla çizgi roman tarzı açısından önemli bir adım ve yenilik olmuş, gerek çizgi roman gerekse genel yazı ve sanat dünyasından takdir toplamış, 1989 yılında Hugo Ödülü'ne lâyık görülmüştür. Bazı listelere göre gelmiş geçmiş en iyi çizgi romandır. Watchmen'deki karakterler diğer süper kahramanlara kıyasla süper güçleri yoktur. Dr. Manhattan hariç.

KarakterleriWalter Kovacs / Rorschach: Sorunlu bir çocukluktan sonra paranoyak duygular içerisinde gözünü kırpmadan şiddet kullanabiliyor.Dan Dreiberg / Nite Owl II: İkinci jenerasyon Nite Owl oluyor. Halen ilk Nite Owl ile iyi bir arkadaşlığı var. Comedian ile onun da ortak çalıştığı olaylar olmuş.Silk Spectre / Laurie Juspeczyk: Annesinin yerini alan Laurie’nin Dr.Manhattan ile 16 yaşındayken başlayan bir beraberliği de bulunuyor.Edward Blake / The Comedian: Süper kahramanlar arasında yeralmasına rağmen hikayenin en acımasız kahramanı olduğu kesin. Gerçekleştirdiği tecavüz ve kişisel cinayetler hikayede anlatılıyor. Dr.Manhattan ile Vietnam’da hükümet adına da çalışmış.Jon Osterman / Dr. Manhattan: Genç bir bilim adamıyken yaşadığı kaza onu hikayenin en güçlü adamı yapıyor. Herşeyi moleküllerine ayırabiliyor (mekan değiştirebiliyor, çoğalabiliyor gibi). Çocukken babası gibi bir saatçi olmak istiyordu.Adrian Veidt / Ozymandias: Hikayede daima zekası ile övülüyor.


FilmleriZack Snyder yönetmenliğinde 2009 yılında filmi yapılmıştır. Film süre olarak da bir hayli uzundur. Genel olarak İzleyenler filmi çok beğenmiştir. Olumlu eleştiriler almıştır.

OyunlarıWatchmen: The End is Nigh adında 2 part olarak çıkmış bir video oyunu vardır. Otoritelerce bugüne kadar çıkmış en iyi Watchmen oyunu olarak adlandırmıştır.2012 yılında DC Before Watchmen adı ile yeniden dönüş yapmış ama istenilen ilgiyi bulamamış tabiri caizse yerden yere vurulmuş beğenilmememiştir.

Üyeler
RedBearded

İmzalar

center]

Watchmen Fan Club


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_95370418/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/a3/e5/74/a3e57478d45a35cbf8fc50dfcca79c14.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95370418/tm.htm][b][size=2][color=#000000]Watchmen Fan Club[/color][/b][/size][/link][/center]

[/center]


Yeraltı edebiyatının kült romanı Dövüş Kulübü'nün yazarı Chuck Palahniuk, Mayıs 2015'te eserin devamını yayımlayacağını onayladı. Chuck Palahniuk, “Dövüş Kulübü 2”yi 10 adet çizgi roman serisi olarak yayınlayacağını açıkladı. Hikaye , ismi verilmeyen anlatıcının, manipülatif ve agresif arkadaşı Tyler Durden’ın kendi öteki benliği olduğunu farketmesiyle sonlandırılan ilk bölümün on yıl sonrası şeklinde devam edecek. Orijinal roman, Brad Pitt ve Edward Norton’ın başrol aldığı filme uyarlanmıştı.

Palahniuk, geçen yıl bir toplantıda Dövüş Kulübü’nün devamı üzerine çalıştığını yanlışlıkla açıklamıştı. Yazar , “elinde telefon olan 1,500 ineğin önünde romanın devamı üzerine çalıştığımı ağzımdan kaçırdım” dedi. Yayımcı Dark Horse Comis, Dövüş Kulübü 2’nin değişimli olarak geçmiş ve gelecekte geçeceğini açıkladı. Hikayede, ana karakter sahtekar Marla Singer’la evli ve Junior adında 9 yaşında bir oğlu var.

Okuyucuların Tyler’ın gerçek özüne inebileceğini belirten Palahniuk, “Tyler belki de yüzyıllardır etrafımızda olan biri ve sapkınlığı bir anda aklına gelen bir şey değil” diye ekledi.
Çizgi romanların ilüstrasyonunu Cameron Stewart yapacak.
[simage]
[/simage]

20th Century Fox'u Deadpool filmine ikna etmek için animasyon olarak geliştirilmiş kısa bir test Deadpool videosu. Film çekilmeye ikna edilirse Deadpool'u Ryan Reynolds oynayacak. Umarız Fox artık ikna olmuştur!
video silinirse burdan indirin. Not biraz yavaş inebilir.
https://docs.google.com/file/d/0BwyaIAZdlOV5TEJVTkhwR1ktQzQ/edit


Bence Tabiki de Deadpool Adam bikere 4. duvarı kırabilen sayılı karakterlerden biri. Çizgi roman karakteri olduğunu biliyor. Herşeyin farkında. Yeri geliyor Seslendirmecisini arayıp niye öyle seslendirdin yada çizere niye öyle çizdin herkesi yenmem lazım en iyi süper kahraman benim gibi atarlanabiliyor. Spideye kostümümü çaldın diyebiliyor. Marvel içinde istediği gibi gezebiliyor. Espirileri ve göndermeleri efsane.

Deadpool Fan Club'ımız açılmıştır.

Şuan çizgi roman güncel olarak Marvel Now Deadpool Vol serisi devam etmektedir.


Hakkında
Deadpool Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants'ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır.Sonra Wolverine'nin kurduğu X-Force'a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil Anti-Kahramandır.Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır oradaki Deathstroke'un parodisi olarak Deadpool ortaya çıkmıştır.Deathstroke'un gerçek adı Slade Wilson'dır Deadpool'un ise Wade Wilson'dır.Merc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır.Domino onun konuşarak bir adamı intihar bile ettirebileceğini söyler. Deadpool'u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgiroman(oyun,çizgifilm vs.)karakteri olduğunu bilmesidir.Okuyucu ile iletişime geçebilir,gerçek dünyayla alakadar konuşabilir bu çoğunlukla okuyucuyu güldürür.Deadpool Taco ve Chimchanga'ya bayılır.

Geçmişi
Wade Wilson eskiden Kanada için çalışan bir askerdi.Fakat sonra kanser olduğunu öğrendi ve bu kanserin kurtuluşu olmayan kanser olduğunu anladı.En sonunda öleceği için çare olarak Wolverine'nin genleri kullanılarak yapılan Weapon X deneyine gönüllü oldu.Bu deney Kaptan Amerika'nın üzerinde yapılan süper asker projesinin Wolverine'nin genleri yapılarak denenmesiydi.Deney işe yaramıştı.Wade Wolverine'nin iyileşme özelliğini almıştı fakat sandıklarından fazla dozda olduğu için bu onu çok farklı etkilemişti.Vücudundaki Kanser hücreleri kendini her zaman yenileyip tedavi ettiği için derisi tamamen tanınmaz hale gelmişti.Aynı zamanda Beyin hücreleri her seferinde kendini öldürüp yeniden doğduğu için şizofren olmuştu ve artık beyninde iki kişiliği daha vardı.Bu olanlar Weapon X projesinin Wolverine'nin hafızasını silmesiyle benzer bir tepkiydi.Olanlardan sonra Deadpool Kanada'yı terk etti ve paralı asker olarak çalışmaya başladı.Yetenekleri
Deadpool bir katildir.Sınırları vardır,kadın ve çocuk öldürmez.Düşmanlarını öldürmek onun için bir sanat gibidir.Her öldürüşüne özen gösterir.Ninja eğitimi vardır ayrıca çok da iyi nişancıdır her silahı kullanabilir ve bunu ister.Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır.İyileşme yeteneği çok güçlüdür.İyileşme yetenği Hulk'ın onu parçalamasına bile dayanabilir.Kafasının ya da vücudunun herhangi bir parçasının kopmasına alışıktır.Deadpool'un iyileşme yetenği Wolverine göre daha iyidir ve ona süper insan kuvveti de verir.Zehir ve alkol benzeri şeylere dayanıklıdır asla sarhoş olmaz.İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığından delidir ve şizofrendir.Kafasında onu yansıtan 2 kişiliği daha vardır.Çizgi romanlarda onun düşünce kutuları bu yüzden 2 türdedir.Derisi kanser hücrelerini yeniler ve öldürür bu yüzden derisi çok çirkindir bu nedenle asla kostümünü ve maskesini çıkarmaz.Görsel hafızası çok iyidir kolayca unutmaz.Deli olmasının yanında çok iyi plan yapar.Planları herkese çok saçma gözükür ama en sonunda bütün planları tutar.Ayrıca Deadpool ölümsüzdür fakat ölümsüz olmasının nedeni iyileşme yeteneği değildir. Ölümsüz olmasının nedeni Thanos' un onu lanetlemiş olmasıdır.Yeni X-force 800 yıl sonraki gelecekte hala onun yaşadığını görür.Ayrıca Deadpool İngilizce'nin dışında Almanca,İspanyolca ve Japonca da konuşabilir.Aynı zamanda deli olduğu için beynine girilemez.Telepatlara karşı dayanıklıdır.Yani Professor X gibi kişiler ona pek bir şey ifade etmez.

Dostları
Wolverine

Spider-Man


Düşmanları
Sabretooth

TaskMaster


Karısı Shiklah


Dracula tarafından aldığı bir iş sırasında Shiklah ile tanışır.Shiklah ölülerin şeytani kraliçesidir ayrıca kötü karakterler arasındandır.Deadpool ile birkaç kez dövüşüp en sonunda nişanlanmışlardır.Doğal olarak evlenmişlerdir. Deadpool'un Düğünü adlı sayının kapağında toplam 232 karakter vardır ve tek bir çizgi roman kapağındaki en çok karakter rekorunu kırıp Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir.


Oyunları
High Moon Studios tarafından 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Deadpool Nolan North tarafından başarılı bir şekilde seslendirilmiştir. Oyun mekanikleri çok harika olmasada birçok oyuncu tarafından Deadpool'un davranışları göndermeleri espirileri komik duruma düştüğü halleri diyalogları oyunu oynamak başlı başına bir sebeptir.


Filmleri
Şuan çok detay olmasada Deadpool'u X-Men Origins filminde olduğu gibi yine Ryan Reynolds'ın canlandıracağı ve yönetmeninin Tim Miller olacağı ve filmin senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick 'ın yazacağı film hakkında başka bilgi yok.


X-Men Origins Wolverine Filminde Scott Adkins'in canlandırdığı Deadpool.


TV'de Deadpool, Ultimate Spiderman animasyonunda bazı bölümlerde yer almıştır.Üyeler
Redbearded:Kurucu üye
.Ağkafa.
HanGamer
Ajan Venom
RadioheadTR
Kaptan Haddock
SonictheHedgehog-MZ
Spread
UçanSüpürge
Özgür1616

İmzalar

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/2f/4b/91/2f4b919407edb77c76cbc7f7062550de.jpg[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/e0/b3/86/e0b386ce435530d587675ac031858034.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/d9/73/33/d97333680627f4a3aa62636ebfa5de25.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/99/91/d2/9991d2f996fa0b21d26d3af585b47c6d.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/4e/6c/65/4e6c65845f787f60252df6cc1361a480.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/61/ae/2b/61ae2b9a15f83717b90da9005afb01d6.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/00/2b/9a/002b9a28d018babe147e866b037fb210.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/10/ec/0e/10ec0e8b7d5ebfd9e617252881a50cc3.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Deadpool Fan Club


[center][http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/ca/b2/d3/cab2d30b219565105b8cad4518cdb8d3.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95306363/tm.htm][b][size=2][color=#CC0000]Deadpool Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

Fan club'ı an itibariyle açmış durumdayım.

Şuan devam eden Aquaman New 52, Aquaman and the Others,Atlantis tahtı,Justice League gibi seriler var.


Aquaman, suyun içinde çok hızlı hareket edebilen ve su canlılarını kontrol eden bir DC Comics karakteridir. ilk olarak 1941 yılında More Fun Comics #73 sayısında ortaya çıktı. Şuan ise New 52 ile karizmasını kazandı. Ön yargılardan kurtuldu. Sevilen bir karaktere dönüştü.


Aquaman'in annesi ve babası, Atlan ve Atlanna


Atlantis kraliçesi atlanna ile güçlü bir büyücü olan atlan'ın oğlu. Atlantis halkı tarafından terkedilip bir deniz feneri bekçisi olan arthur curry tarafından büyütülür. terkedilme sebebi de sarışın olması ve deniz canlılarına hükmedebilmesi sebebiyle the mark of kordax denilen laneti taşıdığına inanılmasıdır, daha sonra kordax'la orin'in gerçekten baba tarafından akrabalığı olduğu ortaya çıkar. aquaman'in türk çizgi roman kahramanı janissary'e yardım için justice league ile türkiye'ye gelmişliği ve janissary'e hafiften asılmışlığı da vardır.

ayrıca kendisi charybdis yüzünden sol elini kaybeder. başlarda elinin yerine bir zıpkın takar fakat daha sonra king arthur efsanelerinden de hatırlayacağınız the lady of the lake ona su temelli mistik bir el verir. orin halkını kurtarmak için tanrılarla yaptığı bir anlaşma sonrası dweller of the depths'e dönüşür ve daha sonra ölür. aquaman unvanı orin'in mistik eli sayesinde ölümden dönen ve mutasyona uğrayan arthur joseph curry tarafından taşınmaya devam eder.

Black Manta, Aquaman'in en azılı düşmanlarından biri.


Bir başka düşman Ocean Master.


Buda Mera, Aquaman'in Sevgilisi


Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Jason Momoa canlandıracak.


Şuan tam tarihi belli değil ama yakında tv animasyon serisi gelecek. Söylentilere göre New 52 baz alınacak ve öyle alelade bir animasyon serisi olmayacak. Gayet Kaliteli olacak.İnjustice Gods Among Us Oyununda Aquamanı sevdirmek için en güçlü karakterlerden biri yapılmıştı.


Üyeler
Kurucu Üye: Redbearded

HanGamer
bLackMumbLe
pacaveli
SenJi
Lady Gagalayan
Holy Templar
Death52
SonictheHedgehog-MZ
Spread

İmzalar
center]

Aquaman Fan Club


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/c9/e1/67/c9e167697edde9e697e2c3bef9d2f1e0.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][b][size=2][color=#009900]Aquaman Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

[size=2]Aquaman Fan Club


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/d4/f3/10/d4f310b26d8f380800c80eb203c837d4.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][b][size=2][color=#009900]Aquaman Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]

center]

Aquaman Fan Club


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/92/f6/c4/92f6c4be8ac49c23f248599f289ed086.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95298471/tm.htm][b][size=2][color=#009900]Aquaman Fan Club[/color][/size][/b][/link][/center]

[/center]
 Silinsin!


Arkadaşlar özellikle Aquaman new 52 ile birlikte benim çok sevdiğim bir kahraman. Karizması yerine geldi ona karşı ön yargılar kırıldı. Acaba başka aquaman seven ve forumda fan club açacak yok mu?
 Tim Burton's Batman vs C. Nolan's Batman??


Şimdi yaşı küçük olanlar, Tim Burton'un ilk film 1989'daki Batman ve 1992'de ki ikinci film Batman Returns filmlerini izlememiş olan arkadaşlarımız ulan neyle neyi kıyaslıyorsun tabiki Dark Knight serisi diyebilirsiniz. Saygı duyarım. Dark Knight serisini bende sevsemde Tim Burtonun Batman filmlerinin atmosferi bana daha hoş geliyor. Tim Burton tarzından kaynaklanan karanlık bir havası var.

Öncelikle bu 2 film çizgi romana çok sadık iki yapımdı. Benim Hayalimdeki Gotham tamamen yansıtılmıştı. Tabi karakterlerde düşmanlarda çizgi romandan fırlamış gibiydi. Günümüzde değil bambaşka bi kafada farklı bir dünyada gibi hissetiriyordu. O soğuk Gotham kış havasını iliklerinizde hissediyordunuz. Bazı detaylar ise yüzeysel işlenmiyordu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Lütfen hakaret küfür alaycı yorumlar yapmayın. Seviyeli şekilde kıyaslamanızı yada tercih ettiğiniz filmleri söyleyin.. Okuduğunuz ve yorum yaptığınız için şimdiden Teşekkürler.


Arkadaşlar amazing spider-man'leri izledim açıkçası ilk 3 seriyi zamanında izlemiş birisi olarak bu son spider-man'ler hiç hoşuma gitmedi. Andy Garfield denen tipide beğenmedim. Ben tobey Maguire'li Spider-man 4 istiyorum. Şimdi tobey Maguire yaşlandı diyeceksiniz ama Ben onu en son Great Gatsby'de izledim. Adam hala genç fit gözüküyordu. Bana göre hala Spiderman rahatlıkla oynayabilir. Bu sadece benim fikrim değil. Birçok kişi Tobey geri dönsün. Sam Raimi geri dönsün. Kirsten Dunst geri dönsün istiyorlar. Sizin fikirleriniz nedir?
Hakkında
Konum: Kocaeli,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 794
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.030
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 15.009 (Bu ay: 330)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 428 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.