Şimdi Ara

Oğlum komşunun aracının ön camını kırdı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim ufaklık taşı kenara atayım derken komşunun aracının ön camını kırmış yanlışlıkla maalesef. Komşuyla iletişime geçip gerekeni yapacağımı söyledim, o da öfkelendi haliyle sanayiye götürüp benimle iletişime geçeceğini söyledi. O an kaskosu var mı diye sormayı uygun bulmadım. Araç sanırım 2016 model Volvo S60, pahalı bir cam olduğunu düşünüyorum. Ama kaskodan hallederler ve tramere yansımaz dedi bazı arkadaşlar. Ben tam bilgi sahibi değilim, nasıl bir yol izlemeli? Adamı bir şekilde buna ikna etmem lazım onu da mağdur etmeden, kaskosu olup olmadığını da bilmiyorum gerçi. Kasko yoksa tahmini değişim fiyatı ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihdr -- 25 Nisan 2022; 1:54:45 >

• Kaskodan ücretsiz cam değiştirme hakkını neden sizin hatanız için kullansın karşı taraf? :) Kendinizi de karşı tarafı da uğraştırmadan değiştirin mağdurun camını. Oğlunuzu da tatlı dille uyarıp öpün :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufaklık çok büyük masraf açmış. Orjinal camı yetkili serviste 10bin ve üzeri o aracın.

Karşı tarafta sizin hatanız için niye kaskosunu kullansın?

Kaskoya bu yıl ödediği fiyatı öğrenip onu vereyim siz de kaskonuzdan ücretsiz kaskonuz bozulmadan değiştirin derseniz karşı tarafın uğraştığına değer yoksa geçmiş bundan sonrası aranızdaki samimiyete bağlı

• Kasko poliçelerinde her yıl için 1 cam ücretsiz değişim hakkı var hocam. Kaskoyu bozmuyor bu işlem, yaptırmak tabi araç sahibinin iyi niyetine kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burda bir kaç durum devreye giriyor;

1) kırılan cam orjinalmiydi? yoksa daha önceden değiştirilmiş bir yan sanayi cam mı?

1a) orjinal ise ve karşı tarafın kaskosunda orjinal cam değişimi maddesi var ise,kaskodan yaptırsın ( ancak siz onun cam değişim hakkını yediğiniz için şunu söyleyin,bir daha başka bir yerde kırılırsa yapılan cam bu sefer siz karşılamak durumunda kalırsınız )

1b) kırılan cam yan sanayi ise zaten problem yok,(kaskosu var ise )

2) eğerki kaskosu yoksa her türlü siz karşılayacaksınız geçmiş olsun

• Kaskodan cam değişimi hasarsızlık indirimini düşürmüyor ancak yenileme priminde fiyatı etkiliyor.

• Kaskonuzda hasarsızlığınız bozulmuyorsa siz kaskodan yapın ben bir sonraki kasko poliçenizi öderim teklifi yapın en uygunu bence 2 taraftan da.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.