Şimdi Ara

Oglum her sey mi luks olur bir ulkede ya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
6
Favori
46.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
452 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yirikalische

quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

Bir mühendis için bence az bir para kaçıncı yılın peki

4 ay oldu daha, yazin mezun oldum.

Alıntıları Göster
    Özel sektör hocam maaşınız artar sonuçta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarıda yazdım son kere tekrar edeyim alkolün düşük miktarlarda zarar vermemesinin sebebi vucudun tolare edebilmesidir yoksa zararsız olması değil

alkol zararsız demek yanlıştır zararlıdır ama sadece içeni etkilediği için benim umurumda değil

müslümanlığa hiç girmeye gerek yok zaten
  • Bunlar daha birşey değil hocam , bu halk akp'ye oy kaptırarak devam ederse o 86 , 100ü geçecektir rahatlıkla .

Güzel bir bira içeyim diyorsun 14-15 ₺ ye küçücük biralar var abi bu nedir ya.

Halk nasıl oy veriyor göz yumuyor , yazıklar olsun gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Sen kimsin de milletin nasıl okuduğuna kesin hüküm vermeye çalışıyorsun. Önce Türkçe imla kurallarını düzgün kullan, ondan sonra belki o seviyeye erişirsin.

Alıntıları Göster
    Sen kimsin de milletin nasıl okuduğuna kesin hüküm vermeye çalışıyorsun.

Ne?

Yoksa sen de zeki görünmek için anlamsız cümleler yazanlardan biri misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çurablraını çıkra -- 9 Ocak 2019; 16:32:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çurablraını çıkra

Baska bir uye cevaplamis ama neden sordun, sirf meraktan mi yoksa yeterince iyi bir okul olmasa senin sucun demek icin mi?

Kötü bir yerden mezun olsaydın sorumlusu sensin dicektim de... Değilmişsin.

Arz-talep meselesi türkiyede içki çok fazla satılmadığı için doğal olarak az sayıda içki alıyoruz/üretiyoruz. O yüzden değeri artıyor tabi doların yükselmesi gibi faktörlerde var.

Alıntıları Göster
    LOL

Olayın arz talep meselesiyle alakası yok. Bu nasıl bir saçmalamadır bir de çıkmış adama ne okudun diye soruyor. Et de talep olmadığından pahalı sanırım, ya da benzin. Ya da her şey. Beyin de dahil sanırım buna.

Arkadaş dolar yükselince suyun değeri ne kadar artıyor? 5 sene önce bir şişe su ne kadardı şimdi ne kadar? Vodka dediğin alkolle su zaten başka bir halt değil. Bunun her sene katlanarak artmasını ne dolarla açıklarsın ne da başka bir şeyle. Tek sebep haksız vergiler.

Bak batı avrupayı geçtim yanı başındaki bin tane kriz atlatan Yunanistanda bırak mühendisi asgari maaşla çalışan biri bile 35lik vodka alırken tereddüt etmez. Vodka öyle lüks bir şey değildir çünkü.

Ben ne anlatmaya çalışıyorsam. Adam vodka alamadım pahalı geldi diyene ne mühendisisin nerde okudun diye soruyor. Bence başımızdakiler az bile vergi alıyor. Böyle soru soran adamdan hava vergisi bile alırdım ben olsam.

• islamiyete göre haram olduğu için vergilerle insanları alkolden uzak tutmaya çalışıyorlar. ayrıca bu duruma itiraz edersen dinsiz ve alkolik damgası yersin bu sebeple alkole zam yapmak kolaydır.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Nasıl yalayacağını şaşırmışsın sen
  • JRR TOLKIEN kullanıcısına yanıt
    Sen tecrübelisin galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Ben inanmadım cv yolla kardeş..

Eğer boün olsaydı votka alabilirdin, şimdi sadece bira alabilirsin çünkü rütben buna el veriyor.

ha koç ingilizce burslu olsaydın bir ihtimal..

Trollemissin zaten de yine de merak ettim, ingilizce burslu nedir? Ingilizce olmayan bolum yok ki zaten.

Boş adam çok boşver.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski fotoğraflara bakarken gördüm içim sızladı
    üniversitede öğrenci evimde 2009 yılında çekilmiş bir fotoğraftı
    70lik yeni rakı fiyatı 28 TL imiş.

2009'da içtiğim rakıdan 2019 yılında daha çok kederlendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkahmet -- 9 Ocak 2019; 17:15:43 >
  • Hocam o zamanlar TLnin YTL olduğu zamanlar falan mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendi rakimi şarabımı ve biramı kendim yapıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çurablraını çıkra

Sen kimsin de milletin nasıl okuduğuna kesin hüküm vermeye çalışıyorsun.

Ne?

Yoksa sen de zeki görünmek için anlamsız cümleler yazanlardan biri misin?

Alıntıları Göster
    Helal bu sefer /de yi ayrı yazabilmişsin.
  • Konu başlığında ülke denmiş yanlış burası ancak muz cumhuriyeti olur başka bir şey değil !! İmkanım olsa bu çöplükten gider bir daha da asla dönmem asla !!
  • Cidden okuma yettin yok galiba aralıksız olarak bir insan cips yesin diğeri alkol içsin bakalım ilk hangisi ölecek

Sen de biliyorsun alkol kullananın öleceğini ama söylemek işine gelmiyor

dediğim gibi istediğinizi için isterseniz zehir için benim umurumda değil ama devlet umursuyor memnun değilseniz oy vermiyecektiniz ülkenin büyük çoğunluğu bunu istiyorsa ya uyacaksın yada gideceksin

Bu arada alınan "haraçları" savunduğumu nasıl çıkardın bu yazdıklarımdan hala merak ediyorum

Ayrı bir hayal dünyan var bence.İnsanlar senin kafana ulaşmak için neler kullanıyorlar bir bilsen
  • Yav ben de evde bira viski votka yapmaktan yıldım. İstediğim kadar içebiliyorum ama bunu marketten rahat rahat alabilmem gerekiyor. Yarım litre subur lirayken yüzde doksan beşi su olan bira neden on lira? Aldığımız birkaç keyif var onu da tamamen elimizden aldılar. Eskiden üç dört efes extra içip zum olan serseriler şimdi ucuz diye bonzai içiyor. İnsanları uyuşturucuya yönlendiriyorlar resmen. Yap birayı üç beş lira, bakalım uyuşturucu kullanımı azalıyor mu azalmıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Cidden okuma yettin yok galiba aralıksız olarak bir insan cips yesin diğeri alkol içsin bakalım ilk hangisi ölecek

Sen de biliyorsun alkol kullananın öleceğini ama söylemek işine gelmiyor

dediğim gibi istediğinizi için isterseniz zehir için benim umurumda değil ama devlet umursuyor memnun değilseniz oy vermiyecektiniz ülkenin büyük çoğunluğu bunu istiyorsa ya uyacaksın yada gideceksin

Bu arada alınan "haraçları" savunduğumu nasıl çıkardın bu yazdıklarımdan hala merak ediyorum

Ayrı bir hayal dünyan var bence.İnsanlar senin kafana ulaşmak için neler kullanıyorlar bir bilsen
    Devletin kararını desteklediğini ve doğru bulduğunu yazman, umursamama yorumuyla fazlasıyla çelişiyor. Bonzai fazla geldi sanırım.

Neyse blok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.