Şimdi Ara

Oglum her sey mi luks olur bir ulkede ya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
6
Favori
46.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
452 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Proprietor

Cidden okuma yettin yok galiba aralıksız olarak bir insan cips yesin diğeri alkol içsin bakalım ilk hangisi ölecek

Sen de biliyorsun alkol kullananın öleceğini ama söylemek işine gelmiyor

dediğim gibi istediğinizi için isterseniz zehir için benim umurumda değil ama devlet umursuyor memnun değilseniz oy vermiyecektiniz ülkenin büyük çoğunluğu bunu istiyorsa ya uyacaksın yada gideceksin

Bu arada alınan "haraçları" savunduğumu nasıl çıkardın bu yazdıklarımdan hala merak ediyorum

Ayrı bir hayal dünyan var bence.İnsanlar senin kafana ulaşmak için neler kullanıyorlar bir bilsen
    Devletin kararını desteklediğini ve doğru bulduğunu yazman, umursamama yorumuyla fazlasıyla çelişiyor. Bonzai fazla geldi sanırım.

Neyse blok.

• Devletin yaptığının ise yaradığını anlatmaya çalışmıştım ama anlamamışsın

Bonzai satışları düşünce eldd kalan mali kullandım bıraksaydım israf mi olsaydı

Bloguna blok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi senin getiren akraba varsa 120 liralık şeye 150 lira falan da verebilirim. Devlete vereceğime emeği olan insana veririm.
  • Harley-Davidson kullanıcısına yanıt
    Alkolü nerden alıyorsunuz, acı maddesiz alkol bulamıyorum ? güvenilir alkol için bir adres önerirseniz ya da gelip sizden de alabilirim İstanbul içi

Edit: arkadaştan içki almayacağım, tarımsal kökenli evsel alkol alacağım sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freudunpiposu -- 9 Ocak 2019; 18:15:56 >
  • Tam bir çılgınsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Alkol kullanımına dair çok güzel belgeseller var. İzlemenizi ve ne kadar alkolün vücud için problemli olduğunu görmenizi öneririm. Beyaz ekmeğin fiyatını artırmayı savunmakla çok farkı yok. Biri obezite ve şeker yapıyor diğeri karaciğer rahatsızlıkları.
  • Cübbeli Ahmet Hocanin"Cennet bedava giren yok,cehennem cok pahali koşan çok." sözü geldi bir an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

İç şarabı siiev arabı diyosun.Başarılı tekniktir tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Arap tercih etmiyorum o kadar pisliğe daha düşmedim

• Meraxes kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede zamanında yaptın yaptın yapmadın yarın daha da zorlaşıcak evlilik için geç demeyin.. ve insan keşke dememek için yaşamalı yoksa hayatın kıymeti yok..

• Vodkaya ölüm!

• Kıbrıs TR'ye ait değil mi ? Orda neden çok ucuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yunaytıd siteyst ov amerika'da 100'lük Jack 30$
    erdoganın ülkesinde ise 100'lük jack 300 Erdoğan Türk Lirası yapiyeah
  • Sokağa çıkıp votka 86 lira olmuş maaşım aynı alamıyorum desen 10 kişiden en az 8 i "icmeyiver sen de iyi olmuş " gibisinden bir cevap verecek. Dolayısıyla yakınman boşa

Bu ülke böyle devam edecek hiç şüphem yok artık

• Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Tabi Almanya böyle bi yasa çıkarınca insan sağlığını düşünmüş oluyor. 👏🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Hocam onu da goremiyoruz ki. Bimde bile küçük su 60 kuruş mu 65 kuruş mu ne
    Hocam 60 kurusa su kalmadı. 1 ile 1.5 tl arasında.

Yani 36x1 veya 36x1.5 hesaplayınız.

Ha bu arada icki sigara kahve hiçbir şeyim yok 🤣

Tabiri caizse ot gibi yaşıyorum ama zamlara karşıyım.

• Alkole zam geldikçe, alkole indirim geliyor aslında. Her zamda daha da çok kişi alkolü evinde üretmeye veya üretenden almaya başlıyor. Siz de evinizde üretebilirsiniz. Evde üretilmişlerden almanızı tavsiye etmem. Suçtur. Suç işlemeyiniz. Rakının litresinin 40TL olduğunu "duyuyoruz".

Bu kadar kolay üretilebilen bir şeye niye bu kadar çok para verildiğini de pek anlayamıyorum.

Ben çok içmiyorum, o yüzden evde üretmeye ihtiyaç duymuyorum. Yurtdışına çıktığımda gümrüğü patlatmayı tercih ediyorum. Hakkım 1 litre ise, 2 litre alıp geliyorum. Eşim de yanımda. Etti sana 4 litre. O da bana yetiyor. Yıllar oldu, vergili alkole para vermedim. Barda falan da, viski falan içmiyorum. Ev viski dolu. Viskinin dublesine 40TL mi vereceğim?

------------------

Devlet baba ayağına sıkıyor. Açık ve nettir. Vergisiz alkol ile vergilisi arasında öyle bir uçurum var ki, insanlar ev üretimi ve kaçağa yöneliyor. Akıllı devlet bu vergiyi acıtacak; ama üretmeye veya kaçağa başvurmaya değmeyecek limitte tutar. Maksimum vergiyi toplar.

An itibari ile her gün daha çok vergi "kaçıyor". Tespiti de mümkün değil. Ne yapacaksın? Çok kuru üzüm veya çok şeker alanı takibe mi alacaksın? Sadece ticari amaçla kaçak üretenlerin takibi bir nebze daha kolay. Kalanını takip etmek mümkün değil ve mümkün olmayacak.

Rakı ve leblebi ile...

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Ne açıdan dedin bunu?

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Markette satılan sıradan" içme suyundan" neden ötv alınıyor?! Zararlı mı? Yoksa en temel yaşamsal ihtiyaç içme suyu özel tüketim mi? Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Helal bu sefer /de yi ayrı yazabilmişsin.

Alıntıları Göster
    En azından anlatmak istediğimi rahatça anlatabiliyorum.

Sizin gibi tiplere çok ayar oluyorum ya. Normalde 2 kelime yan yana getiremezsiniz burada öhöhöhööhöh Türkçeye bak öhöhöhööhöhöh yapıyorsunuz. Kendi argümanını haklı çıkarmak için kullandığın bir kaçamak işte ^^
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.