Şimdi Ara

Oglum her sey mi luks olur bir ulkede ya (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
336
Cevap
6
Favori
46.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
452 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelmis yine ateistin teki. Ulkede boyle haram icin aglayanlar old .. Saka lan saka ulkenin boku cikali yillar oldu zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 10 Ocak 2019; 13:16:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

hocam giden arkadaşlarınız hangi yollarla gitti ? parayla yüksek lisansa mı gittiler yoksa 0 tecrübe yeni mezun olarak iş teklifi alıp mı gittiler ?

Yuksek lisansa gitti hepsi. Hicbiri okula para vermedi yurt ve kitap paralari haric, okullari bedava, ama yasam masraflari minimum 1000 euro civari, o da suan yukselmis olan euro ile baya pahali oluyor zaten. Bazi arkadaslar bir sekilde burs almayi basardi Turkiye'den. 3 kisi ayni evde kalarak ve yemekler evde yapilarak belki 500-600 euro'ya falan isin icinden cikilabilir aylik, ama zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

Sallamazsan gider bunları sallamamak en iyi ceza. Milletin işine özel hayatına karışmayı kendilerine borç bilenleri sallamayacaksın azala azala bitecekler.
    müslüman olmadığını bilmiyordum o yüzden ben özürdiliyorum. kardeş bak eğer ben çek sadece indirim kodları bakıyorum. alışveriş ihtiyaçlarımı karşılıyorum. çek satışı vb tefececilik işleri alakam yok. özel hayata müdahale söz konusu bile değil ben şimdi bu içkiyi içme deyince burdaki amaç insanı sevmekten geldiğinden gelir. hocalık tasladığım falanda yok inandığım Kuran-ı Kerimde aynen iyiliği tavsiye etmemi kötülükten nehyetmek emreder. sen bunu anlayamazsın. napalım vicdansız mı olalım. benim günah işlediğimi düşünüyorsun sen bir kere günaha inanmıyorsun ki düşünesin. eleştiri hususunda ağır eleştirim olmuş olabilir bilmeden kalp kırmışsam özür dilerim. ancak benim amacım gerçekleri yazmaktı zaten beni anlayan anladı.

Dipnot: ben kusursuz değilim benimde hatalarım var. kendimi şahsımı övdüğüm falan yok. olayı şahsileştirmeyin

Allah Hidayet Versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantastik66 -- 10 Ocak 2019; 13:20:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCgn

Baska bir uye cevaplamis ama neden sordun, sirf meraktan mi yoksa yeterince iyi bir okul olmasa senin sucun demek icin mi?

Kötü bir yerden mezun olsaydın sorumlusu sensin dicektim de... Değilmişsin.

Arz-talep meselesi türkiyede içki çok fazla satılmadığı için doğal olarak az sayıda içki alıyoruz/üretiyoruz. O yüzden değeri artıyor tabi doların yükselmesi gibi faktörlerde var.

Bu mesaj arada kaynamis, cevap vermemisim.

Arz-talep mantigina ters bu soyledigin. Normalde talep fazla, arz az ise, fiyat arz ile talep dengelene kadar artirilir, yani daha pahaliya satilir. Eger mal fazla, almak isteyen az ise de, fiyat dusurulur, mal sayisiyla almak isteyen dengelenene kadar. Yani soyledigin seyin dogru olmasi icin icki sayisinin az, icki almak isteyenin ise cok olmasi gerekir. Durum boyle degil, tekeller yillardir is yapiyor, %99'u musluman ulke gibi yalanlar atilmasina ragmen icki icen sayisi oldukca fazla. Barlar hep full cekiyor, ramazanda oruc tutanlarin bile cogu geri kalan aylarda gayet iciyor. Az icki icilen bir ulke degiliz biz kesinlikle.

Yani kisacasi bu olay tamamen kendi tabani zaten zararli yaa, artsin vergi dedigi icin, ve kendisinden olmayanlar da zaten kendisine oy vermedigi icin suistimal etme durumu. Kendisinden olmayana gecirilmesi kendi tabanini tam tersine mutlu edip partiye bagliliklarini artirdigi icin bunu yapma gucunu kendinde buluyor ve sonuclarindan korkmuyor. Bu bence gayet net ve herkes tarafindan bilinen bir aciklama.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Peki gaz ve elektrik gibi temel ihtiyaçlara ödediğimiz faturaların yüzde kaçının vergi olduğunu biliyor musunuz?
  • rednebula kullanıcısına yanıt
    Gaz ve elektrik temel ihtiyaç değildir ama diğer ülkelerle kıyaslandığında çok farklı bir oran çıkacağını zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 10 Ocak 2019; 13:48:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alkol icmeyin hobi bulun kendinize,kafanizi dagitin midenozi degil. alkol zararlidir sigara da zararlidir. akilli olun efendi olun

• Buzdolabı için özel tüketim vergisi varsa tartışmaya gerek yok

• Yaşamak lüks olmuş bu ülkede yaşamak,

4 01 2019 Kayseri'de 2 liseli 25 köpeğin saldırısına uğradı

8 01 2019 Antalya'da köpek saldırısı... Kafa derisi yüzüldü

10 01 2019 Kırşehir'in Boztepe ilçesinde kızını okul servis aracına bıraktıktan sonra eve dönen bir kadına köpekler saldırdı.

varmı devletten ses var mı ?

başlık çok doğru bu ülkede yaşamak lüks olmuş.
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Senin temel ihtiyacın olmayabilir ama birçok insan için elektrik ve gaz temel ihtiyaçtır. Ayrıca gerek gaz ve elektrikte, gerekse diğer ürünlerdeki vergi oranlarını diğer ülkelerle hiç karşılaştırma, üzülürsün.
  • aynen öyle yurt dışına çıkma imkanı olan yurt dışında yaşasın bende bu görüşteyim imkanım olsa dakika durmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yandım anaaammm

• Yeni ve Güçlü Türkiye.

Bu arada alkolik olmak çok pahalı bir alışkanlık. Tavsiyem, bu alışkanlığı bırakın. Diğer türlü dünyanın neresine giderseniz gidin, sağlık masrafları size epey pahalıya patlıyabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Romanyadayim, sizin 1 kutu aldiginiz bira fiyatina ben 6 li paket aliyorum dolapta duruyor surekli biralar. Fakir ogrenci fln bira iciyor cunku ucuz TR de o bile luks. Absolute 70 likti galiba 50 lik fln ara formu yoksa 50 RON a alabiliriyorum hemen hemen tr parasiyla ayni Ron.

Ucuz oldugu icin surekli yeni icki deniyorum misafirler kizlar icin fln eve attigim. Bigun cin aliyorum bigun sampanya, meyve sarabi vs.

KAriyer planiniz TR den kacmak olsun size soyliym.
    Gitme şansını bulan geri gelmiyor zaten. Komşumuz bu yüzden oğluyla biraz kavgalı =) adam gelmem diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

Yaşamak lüks olmuş bu ülkede yaşamak,

4 01 2019 Kayseri'de 2 liseli 25 köpeğin saldırısına uğradı

8 01 2019 Antalya'da köpek saldırısı... Kafa derisi yüzüldü

10 01 2019 Kırşehir'in Boztepe ilçesinde kızını okul servis aracına bıraktıktan sonra eve dönen bir kadına köpekler saldırdı.

varmı devletten ses var mı ?

başlık çok doğru bu ülkede yaşamak lüks olmuş.
    Gta tadında bir ülkede yaşıyoruz,kazasız belasız sabah çıkıp akşam eve gelmek büyük şükür sebebi bu ülkede.Başka şeylere hayıflanmamak lazım

• Poşet bile parayla (lüks) artık yaw. İçki ne ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Poşet bile parayla (lüks) artık yaw. İçki ne ki?

bocekcim yoktun piyasada ozlettin

• quote:

Orijinalden alıntı: Sucre Maricruz

Kıbrıs TR'ye ait değil mi ? Orda neden çok ucuz
    Kıbrıs bağımsız ama tanıyan tek ülke biziz.
  • Ülkede yumurtanın tanesi bile 1 TL olmuş. Birde şimdi gezen tavuk, omega3 yumurta, organik diye şeyler çıkardılar yüksek fiyatı bastırmak için. İçki zaten büyük bir lüks haline geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Su zehirlenmesi yazıp Google da aratabilirsiniz

Çeşme suyu varken şişe su içmek tabi ki özel tüketim dir

Sonuçta pırlanta gibi temel ihtiyaç değil çeşmeden de içebilirsiniz
    Dünyadaki bilim adamları şok içinde, su temel ihtiyaç maddesi değilmiş. ŞOKK ŞOKK ŞOKKK!!!
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.