Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
19.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel bir psu imiş gerçekten. keşke OCZ StealthXstream 2 600w alacağıma bunu alsaydım ama stealthXstream 2 de iyi sayılır neticede OCZ iyi psular yapıyor
  • Ben de alacaktım bundan ama dayımdaki aynı model psunun fanı ses yapmaya başlamış. vazgeçip enermax aldım. sanalmarketimde indirimdeydi(184 lira). 500w ama 12v kanalı bununla hemen hemen aynı. +5 yıl garanti ve enermax kalitesi bu yüzden enermax daha cazip geldi. aynı fiyata bir de 650w enermax üretimi sapphire var. Ben alırken bunu görmemiştim. Eski supply bozulunca araştırmaya pek fırsatım olmadı. Ama sanırım onun garantisi 5 yıl değil. 500w bana yeteceği için 5 yıl garantiden dolayı büyük ihtimal yine enermax alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss
    2 tane ekran kartı takıp crossfire yapsan yine yeter
    sessizlik konusunda xilence de iyidir.. 550w lık yeni bir modeli var.. onada bak istersen..indirimde 120 liraydı ama şimdi artmış..
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-sps-xp550.cs.r3-xilence-xp550-550w-135mm-fan-psu-gaming-serisi-80+-bronze-r3/productdetails.aspx?I_ID=50588
    http://www.techno-labs.com/1/21268/1/Xilence_550_W_G%C3%BC%C3%A7_Kayna%C4%9F%C4%B1.html

(xilence in modüler olmayan modelleri pek kaliteli değil..o nedenle modele dikat edin.. 600w altındaki diğer ürünlerini almayın)

Hocam sağolun ilginiz için, peki şu açtığım başlıktaki işlemi yapsam nasıl bir sonuç alabilirim?

http://forum.donanimhaber.com/m_45263069/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45263069

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ben de alacaktım bundan ama dayımdaki aynı model psunun fanı ses yapmaya başlamış. vazgeçip enermax aldım. sanalmarketimde indirimdeydi(184 lira). 500w ama 12v kanalı bununla hemen hemen aynı. +5 yıl garanti ve enermax kalitesi bu yüzden enermax daha cazip geldi. aynı fiyata bir de 650w enermax üretimi sapphire var. Ben alırken bunu görmemiştim. Eski supply bozulunca araştırmaya pek fırsatım olmadı. Ama sanırım onun garantisi 5 yıl değil. 500w bana yeteceği için 5 yıl garantiden dolayı büyük ihtimal yine enermax alırdım.

yapmıssın bi hata kendini telkin etmeye çalışıyosun ama geçer zamanla

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

quote:

Ben de alacaktım bundan ama dayımdaki aynı model psunun fanı ses yapmaya başlamış. vazgeçip enermax aldım. sanalmarketimde indirimdeydi(184 lira). 500w ama 12v kanalı bununla hemen hemen aynı. +5 yıl garanti ve enermax kalitesi bu yüzden enermax daha cazip geldi. aynı fiyata bir de 650w enermax üretimi sapphire var. Ben alırken bunu görmemiştim. Eski supply bozulunca araştırmaya pek fırsatım olmadı. Ama sanırım onun garantisi 5 yıl değil. 500w bana yeteceği için 5 yıl garantiden dolayı büyük ihtimal yine enermax alırdım.

• quote:

quote:

yok dostum ciddiyim bir önceki kaliteli diye bilinen tagan 480w 5yılda 3 kere bozulunca power supply konusunda paranoyak oldum. 5 yıl garanti o yüzden alırken belirleyici oldu. 625w güce ihtiyacım olsaydı sapphire daha uygun olurdu ama fazladan gücü kullanmayacağım için değişen bişey olmazdı. sli crossfire denen karın ağrıları mümkünse uzak dursun benden. Ama bence hem sapphire hem enermax ocz den daha uygun. Enermax ve sapphire le arasında 20-25 lira var. Ocz ye pek güvenmiyorum psu konusunda. zamanında bizim külüstür tagan da tüm yük testlerden başarıyla geçiyordu gördük ne olduğunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Murjuk

quote:

Orijinalden alıntı: m-99

güzel bir psu imiş gerçekten. keşke OCZ StealthXstream 2 600w alacağıma bunu alsaydım ama stealthXstream 2 de iyi sayılır neticede OCZ iyi psular yapıyor

O güç kaynağını alarak iyi etmemişsin. 18A veriyor 12V kanalından ve amd 6850ye hız aşırma yapınca sorun çıkarıyor.

6850 ile işim olmaz. 5850 kullanıyorum zaten. benim için yeterli bir psu. crossfire / sli da yapılabiliyor bu psu ile.

ayrıca neyi iyi edip etmediğimi ben bilirim. senin bileceğin iş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 17 Aralık 2010; 17:40:45 >

• benide ekleyin biraz geç oldu konuyu görmem daha doğrusu almadan önce basktım buraya ama unuttum kayıt olmayı

OCZ 550 + GTX 460 la kullanıyorum çok memnunum psudan... 2-3 kez voltaj dalganalmdı oldu evedeki herşey kapanıp açıldı benim pc tık bile demedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 17 Aralık 2010; 16:50:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

quote:

quote:

en doğrusunu yaptın dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soykanhalil -- 17 Aralık 2010; 18:06:56 >

• Son yorum yapan herkese cevaplarımı toplu olarak verdim

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

benide ekleyin biraz geç oldu konuyu görmem daha doğrusu almadan önce basktım buraya ama unuttum kayıt olmayı

OCZ 550 + GTX 460 la kullanıyorum çok memnunum psudan... 2-3 kez voltaj dalganalmdı oldu evedeki herşey kapanıp açıldı benim pc tık bile demedi

Ekliyorum hocam. İyi günlerde kullanın ürünü.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

Merhaba. Benim bilgisayarların birinde Cooler Master GX 650W 80+ Plus Güç Kaynağı kulllanıyorum ama çok gürültülü. Bıktım gürültüsünden, bu OCZ 550W sessiz ama bu sisteme yeter mi acaba?

Bıktım gürültüsünden şu CM'nin. Kasayı çok iyi yapıyorlar ama psu yapamıyorlar bu adamlar. Acayip sesler geliyor zaten güç kaynağından.

2 tane ekran kartı takıp crossfire yapsan yine yeter
    sessizlik konusunda xilence de iyidir.. 550w lık yeni bir modeli var.. onada bak istersen..indirimde 120 liraydı ama şimdi artmış..
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-sps-xp550.cs.r3-xilence-xp550-550w-135mm-fan-psu-gaming-serisi-80+-bronze-r3/productdetails.aspx?I_ID=50588
    http://www.techno-labs.com/1/21268/1/Xilence_550_W_G%C3%BC%C3%A7_Kayna%C4%9F%C4%B1.html

(xilence in modüler olmayan modelleri pek kaliteli değil..o nedenle modele dikat edin.. 600w altındaki diğer ürünlerini almayın)

Hocam Xilence tavsiye etmem sessiz ama kalitesi tartışalacak bir ürün. arkadaşta gaming serisi 600wat var. Sessiz bir üründü ama durduk yere fan kontrol sistemi arızalandı ve 3haftadır psu'suz sistem açamıyor. Özellikleri ile güzel güç kaynakları var Xilence'nin ama kalitesi biraz daha iyileşmeli.

@hasan.1923
    * Akıllı fan devir kontrol sistemi ile 120mm fan ultra-sessizdir
    satış anında yazan bilgi nedeniyle ürünü sessiz değil diye garantiye verebilirsiniz. ama hala sessiz değilse aldığınız firmaya yanıltıcı bilgi ile ürünü bana sattınız deyin.
    Ürünü iade almalarını gerçekten sessiz olan bir ürün vermelerini talep etmelisiniz. çünkü yanıltıcı bilgi ile ürün satılamaz. dava etme hakkınız bile var.

@Murjuk
    Ocz StealtXS. 2 konusunda yanılıyorsun. 18a değil daha fazla veriyor. sorun yaratmaz. sanki kullanmışsın gibi yorum yazmışsın. kullanıyorsan da ekran kartında sorun varsa o sebeple OC. sorun yaşarsın. Çünkü SXS2 12volt üzerinde 2kanal ve 430watt veriyor. Hd6850 de rahat çalışır yani.

@m-99
    Ocz SXS 2 600w de güzel bir ürün. 12volt çıkışı ve 6pin/6+2pin toplamda 2pci-e power var. Fatal1ty'ye göre eksik yanı ledli fan ve modüler yapı onun dışında verimlilik filan gerçekten güzel bir güç kaynağınız var

@Hobar

Sapphire ürün de enermax üretimi 5yıl olmasa bile enermax kalitesi var diye sapphire alınabilir. Bu devirde 5yıl garanti gereksiz bana kalırsa herkesin düşüncesi farklıdır elbet.

• v2yi görmemişim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murjuk

v2yi görmemişim.

18+18a toplam 36a. o da toplamda 432watt yapar. OCZ peak değerler yerine ürünün verebileceği gerçek değerleri yazmış. 12v toplam değeri 432watt belirtilmiş ki bu da v1+v2 nin toplamına denk. fatal1ty deki gibi 25-25 yazmak yerine gerçek değer yazmış.
  • @dj gamer , yanıt için teşekkürler. SXS 2 alırken araştırmıştım oldukça , psu konusunda daima dikkatli olmak lazım. OCZ kaliteli psular üretiyor güven veren bir marka gerçekten . size bir sorum olucak hazır laf açılmışken ( konunuzu biraz bölmüş gibi oldum özür dilerim buarada )

sxs 2 ile 5850 crossfire yapmayı düşünüyorum , sizce yeterli olur mu ? yoksa sıkıntıya düşer miyim verimlilik açısından . teşekürler
  • Tabiki'de yeterli olur. ürünün verimliliği güzel zaten.

12volt üzerinden 430watt yeterli sayılır.
     OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek)

Ben sadece örnek olması açısından işaretledim gerekli yerleri.

sistede 1-2hdd +3-4fan varsa sorunsuzca kaldırabileceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 17 Aralık 2010; 20:52:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

Tabiki'de yeterli olur. ürünün verimliliği güzel zaten.

12volt üzerinden 430watt yeterli sayılır.
     OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek)

Ben sadece örnek olması açısından işaretledim gerekli yerleri.

sistede 1-2hdd +3-4fan varsa sorunsuzca kaldırabileceğini düşünüyorum.

teşekkürler tabloya göre 6850 ve 6870 CF rahatça kaldırıyor , bu durumda 5850de de zorlanmaz dediğiniz gibi. sistemde 1 hard disk - 4 kasa fanı var. fanlardan birini iptal de edebilirim sorun olmaz. 5850 piyasadan yavaş yavaş kalkar 2-3 ay içinde . o yüzden almak gerek kısa zamanda.

• Fanın birini iptal etmeye gerek yok bir fan 2 ile 4watt arası güç tüketir. O yüzden sorun olmaz. Ben PSU'nun CF'li kaldıracağı düşüncesindeyim.
  • quote:

@dj gamer
    Hocam Xilence tavsiye etmem sessiz ama kalitesi tartışalacak bir ürün. arkadaşta gaming serisi 600wat var. Sessiz bir üründü ama durduk yere fan kontrol sistemi arızalandı ve 3haftadır psu'suz sistem açamıyor. Özellikleri ile güzel güç kaynakları var Xilence'nin ama kalitesi biraz daha iyileşmeli.

xilence in tüm ürünleri aynı kalite değildir.. zaten üretimleride farklı firmalara aittir..o nedenle özellikle belirttim.. modüler olmayanları almayın diye..
    çünkü şuan piyasada olan modüler modelleri kalite olarak çok kötü değil..
    ama ileride hem modüler hem dandik bir ürün çıkarırlar bilemem

linkini verdiğim incelemede de önerdiğim ürün test edilmiş..
    quote:

550w lık güç kaynağı ile nasıl bir sistem beslenir sizce ?
    Bugün yayınladığımız incelemedeki sistemi saatlerce, hiç ısınmadan çalıştırdı.

-Core i7 975 @ 4 GHZ
    -Adata 2x2 GB 1866 MHZ DDR3
    -MSI X58 PRO
    -Xilence 550W PSU
    -Ati Kartlar için Catalyst 8.79.6.2rc2
    -Nvidia kartlar için 263 numaralı sürücüyü kullandık.

Ama sizin için biraz daha güç ihtiyacı olan bir sistem kurduk.

Test sistemimizde ;

4GHZ'de çalışan Core i7 975
    2X2 GB 1866 DDR3
    MSI X58 Pro Anakart
    Zotac GTX 580 AMP!
    Leadtek GTS 450 (Pshyx Kartı olarak kullandık)
    Samsung 160GB HDD

• O zaman o model tabi iyidir lazım olmaz. Ama zamanla her modelinin 550w gibi olmasını isteriz.
    quote:

xilence in tüm ürünleri aynı kalite değildir.. zaten üretimleride farklı firmalara aittir..o nedenle özellikle belirttim.. modüler olmayanları almayın diye..
    çünkü şuan piyasada olan modüler modelleri kalite olarak çok kötü değil..
    ama ileride hem modüler hem dandik bir ürün çıkarırlar bilemem
  • benide ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

Sapphire ürün de enermax üretimi 5yıl olmasa bile enermax kalitesi var diye sapphire alınabilir. Bu devirde 5yıl garanti gereksiz bana kalırsa herkesin düşüncesi farklıdır elbet.

zamanında aldığım taganın garantisi 5 yıl olsaydı bozulduğunda bana yeni bir psu verirler ben de yeni psu ya 180 kağat bayılmazdım. o yüzden +20-30 lira 5 yıl garantiye değer bence. psu diğer donanımlar gibi değil. Aldığın zaman uzun yıllar modası geçmeden kullanılabiliyor. Ama bunun yanında yıpranan bir alet. Zamanla ilk performansını vermeyebiliyor. Gerçi Enermax'ın bozulmadan 5 yıl götürmesi çok yüksek ihtimal ama işi garantiye almak daha iyi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.