Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
19.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdaki yorumları okuduktan sonra bir ses testi yapayım dedim. İşlemci fanı dahil bütün kasa fanlarını kapattım. Ve güç kaynağından hiç ses gelmiyor arkadaşlar. Sessizlik arayanlara tavsiye ederim. Aksine stok işlemci fanının çok sesli olduğunu anladım. :(
    Bu güç kaynağını seçmemdeki en büyük sebep modüler olması! Fiyat açısından modüler ve kaliteli daha uygun bir güç kaynağı bulamadım. Kasam hem ufak hem de kablo gizlemek için kablo kanalları yok .Ve asus marka güç kaynağımın kabloları çok kısaydı. Ve OCZ güç kaynağını alınca işte sonuç…[/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas_sly -- 10 Ocak 2011; 10:19:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

Fanın birini iptal etmeye gerek yok bir fan 2 ile 4watt arası güç tüketir. O yüzden sorun olmaz. Ben PSU'nun CF'li kaldıracağı düşüncesindeyim.

konunun tekrar açılmasına sevindim. bu arada ocz sxs2 600w ile 5850 crossfire yapamadım dj gamer ekran kartı bölümündeki arkadaşlarım olmaz dediler. en az 750w psu gerekliymiş ben de almadım 2. ekran kartını . öyle kaldı o iş .

Hocam onların dediğine bakmayın. Bence birinden ödünç alıp deneyin. Ekran kartındakilere bakarsanız cf/sli yapmak için eve trafo kurmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulas_sly

Forumdaki yorumları okuduktan sonra bir ses testi yapayım dedim. İşlemci fanı dahil bütün kasa fanlarını kapattım. Ve güç kaynağından hiç ses gelmiyor arkadaşlar. Sessizlik arayanlara tavsiye ederim. Aksine stok işlemci fanının çok sesli olduğunu anladım. :(
    Bu güç kaynağını seçmemdeki en büyük sebep modüler olması! Fiyat açısından modüler ve kaliteli daha uygun bir güç kaynağı bulamadım. Kasam hem ufak hem de kablo gizlemek için kablo kanalları yok .Ve asus marka güç kaynağımın kabloları çok kısaydı. Ve OCZ güç kaynağını alınca işte sonuç�[/

/>

Benimki acayip ses yapıyor yaa. İnsanı sinir ediyor. Nasıl desem yani sinek vızıltısı gibi bir ses.
    Ben de ses testi yapayım dedim, Diğer fanları elimle kapattım iyice emin oldum şimdi. en kısa zamanda gönderecem garantiye.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavYMortaR

quote:

Orijinalden alıntı: ulas_sly

Forumdaki yorumları okuduktan sonra bir ses testi yapayım dedim. İşlemci fanı dahil bütün kasa fanlarını kapattım. Ve güç kaynağından hiç ses gelmiyor arkadaşlar. Sessizlik arayanlara tavsiye ederim. Aksine stok işlemci fanının çok sesli olduğunu anladım. :(
    Bu güç kaynağını seçmemdeki en büyük sebep modüler olması! Fiyat açısından modüler ve kaliteli daha uygun bir güç kaynağı bulamadım. Kasam hem ufak hem de kablo gizlemek için kablo kanalları yok .Ve asus marka güç kaynağımın kabloları çok kısaydı. Ve OCZ güç kaynağını alınca işte sonuç�[/

/>

Benimki acayip ses yapıyor yaa. İnsanı sinir ediyor. Nasıl desem yani sinek vızıltısı gibi bir ses.
    Ben de ses testi yapayım dedim, Diğer fanları elimle kapattım iyice emin oldum şimdi. en kısa zamanda gönderecem garantiye.

Çok mu fazla ses çıkartıyo? Ben fanın sesini duymak için kulağımı kasaya iyice yaklaştırdım ve çok az bir ses duydum!

• Bazı OCZ'lerde sorun var. Ses yapıyormuş. Sonuçta elektronik alet garanti de boşuna verilmiyor. Garantiye verilerek sorunun çözüleceğini düşünüyorum.
  • Garantiye verdikten sonra sonucu sizlerle paylaşırım...Bu hafta içinde vericem. Umarım çok sürmez
  • quote:

Tabiki'de yeterli olur. ürünün verimliliği güzel zaten.

12volt üzerinden 430watt yeterli sayılır.
     OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek)

Ben sadece örnek olması açısından işaretledim gerekli yerleri.

sistede 1-2hdd +3-4fan varsa sorunsuzca kaldırabileceğini düşünüyorum.

hocam burası hangi site??
    istediğimiz ekran kartının değerlerini görebiliyoruz galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

quote:

Fanın birini iptal etmeye gerek yok bir fan 2 ile 4watt arası güç tüketir. O yüzden sorun olmaz. Ben PSU'nun CF'li kaldıracağı düşüncesindeyim.

konunun tekrar açılmasına sevindim. bu arada ocz sxs2 600w ile 5850 crossfire yapamadım dj gamer ekran kartı bölümündeki arkadaşlarım olmaz dediler. en az 750w psu gerekliymiş ben de almadım 2. ekran kartını . öyle kaldı o iş .

bence yeter 5850cf ye 600w psu 5850zaten cok dusuk guç tktımıne sahp

• DH'nin anasayfasında testler kısmından maximum güç tüketimi. bunlar bir de x58 anakartlarla alınmış değerler.

Zaten sistemde ne harcar işlemci harcar ekran kartı harcar.

İşlemciye voltaj vermedikçe güç tüketimi artmaz. şu anda çoğu işlemci 125watt'tır.

bir tane hd5850 nin max tüketim değeri(oc siz) 151watt'tır.
    hd5870 in 188watt'tır.

hd6850 nin 127watt
    hd6870 nin 151watt

125watt işlemci+ 300watt cf5850+WD Caviar Black 10watt+40watt anakart=450watt ki ocz psu 475-500e kadar bence sorunsuz çalışır
  • Konunun açıldığına sevindim. 1000 W'lik Psu kullanmama rağmen, bir gözüm hala 12 V kanalından 25A veren bu canavarda.
  • Konuyu yukarıda tutalım.Banın açılınca ekle usta
  • bu PSU candır.. patlayana kadar kullaancağım 3. 4. senesine giriyor.
  • Benim güç kaynağından ya.Ocz candır can...Bu arada güzel bir incelem olumuş elinize sağlık.
  • Az kaldı çok yakında r9 280x'i bağlayacağım
  • Aekadaslar en yakin zamanda gigabyte modelinden gtx 760 rev 2.0 aliyorum...

Sistemim imzamdaki gibi sadece islemcim degisti fx 4100 oda vede +125 voltaj ile 4.6 ghzde kullaniyorum fx 4100 u...

Benim sorum bu power supply ile gigabyte gtx 760 kullanabilirmiyim sorun yasamadan ???

sorun olmaz diye dusunuyorum.Ama yinede sorayim dedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle kardeşim
  • arkadaslar dün itibari ile ocz fatalty 550 wattlik urunu sistemime almis bulunuyorum. ama suan icimde bir his var keske 600 wattlik baska bir urunmu alsaydim diye. aslinda birazda kirmizi led olmasi beni cekti . lakin kirmizi led olmasi benim pek bir isime yaramadi kasa yapisindan oturu. psuyu kasanin altina monte etmek durumunda kaldim.bu yuzden led isigi alt tarafta kaldi ve sadece yeri aydinlatiyor:(

ben bunu basasagi monte etsem yani led yanan kismi anakarta baksa bir sorun olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jinsystem

arkadaslar dün itibari ile ocz fatalty 550 wattlik urunu sistemime almis bulunuyorum. ama suan icimde bir his var keske 600 wattlik baska bir urunmu alsaydim diye. aslinda birazda kirmizi led olmasi beni cekti . lakin kirmizi led olmasi benim pek bir isime yaramadi kasa yapisindan oturu. psuyu kasanin altina monte etmek durumunda kaldim.bu yuzden led isigi alt tarafta kaldi ve sadece yeri aydinlatiyor:(

ben bunu basasagi monte etsem yani led yanan kismi anakarta baksa bir sorun olur mu ?

benim kasada da aynı şekilde takılı olduğu için led aşağıya bakıyor. Ancak sorun etmemek lazım çok kaliteli bir ürün. kasa arkasından ızgaralardan yaydığı kırmızı yeterli bence

• quote:

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

quote:

arkadaslar dün itibari ile ocz fatalty 550 wattlik urunu sistemime almis bulunuyorum. ama suan icimde bir his var keske 600 wattlik baska bir urunmu alsaydim diye. aslinda birazda kirmizi led olmasi beni cekti . lakin kirmizi led olmasi benim pek bir isime yaramadi kasa yapisindan oturu. psuyu kasanin altina monte etmek durumunda kaldim.bu yuzden led isigi alt tarafta kaldi ve sadece yeri aydinlatiyor:(

benim kasada da aynı şekilde takılı olduğu için led aşağıya bakıyor. Ancak sorun etmemek lazım çok kaliteli bir ürün. kasa arkasından ızgaralardan yaydığı kırmızı yeterli bence

dostum sen şuan ki sistemine bu PSU'yumu kullanıyorsun? OC işlerine girdin mi peki ?

• quote:

önce benimde anakarta bakıyordu sonra bilen bir arkadaş alta bakması daha iyi dedi hava akımı bakımından, (yani dışardan serin havayı çekmesi.) artı ekran kartı varsa fanların havaları birbirine karışıp akımı bozabilirmiş. alta bakınca sanki daha serin oldu bence

ayrıca ürün incelemesini izle zaten 600 wat verebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Aralık 2013; 23:44:17 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.